Pelin Karahan
Pelin Karahan
(39 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Güzel oyuncu ve sunucu Pelin Karahan 6 Ekim 1984 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlköğretim ve lise öğrenimini Ankara'da tamamlayan Karahan Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Turizm İşletme’den mezun oldu.

Okulunu bitirdikten sonra iş hayatına atılmak amacıyla İstanbul'a gelen Karahan, İnteraktif reklam hizmeti veren bir şirkette müşteri ve halkla ilişkileri bölümünde çalıştı. Aynı dönemde Neşe Erberk Ajansına kayıt yaptırdı. İlk kez kameralar karşısına Demirdöküm firmasının reklam filminde oynayarak çıktı. Daha sonra ise Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan, İpana reklamlarında boy göstererek yüzüne aşina olundu.

Kariyerindeki en büyük çıkışı ise 2007 – 2011 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan ve başrollerinde İbrahim Kendirci,Dağhan Külegeç, Aslı Enver'in de rol aldığı "Kavak Yelleri" dizisiyle yakaladı. 

2011 yılında Medya ve Sanat Ödüllerinde, Kavak Yelleri dizisindeki rolü için "En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu" ödülüne layık görüldü. Pelin Karahan, 23 Ekim 2011 tarihinde pilates eğitmeni olan Erdinç Bekiroglu ile Barcelona'da dünyaevine girdi ancak evlilik uzun sürmedi. 24 Haziran 2014'te iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı'nda evlendi. Bu evlilikten iki çocuk sahibi oldu.

2012 yılında yayınlanan  "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Mihrimah Sultan karakterine hayat veren Pelin Karahan, son olarak "Yeter" dizisinde Aylin karakteriyle karşımıza çıktı.

Oyunculuk dışında sunuculuk konusunda da kendini geliştiren Pelin Karahan, yapımcılığını "C Yapım Filmcilik"in üstendiği ve Show TV ekranlarında haftaiçi hergün yayınlanan "Pelin Karahan'la Nefis Tarifler" programında izleyenlerin karşısına çıkarak yeni bir başarıya imza attı.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Sunuculuk konusunda oldukça başarılı
Güzelliği insanı ekrana kilitliyor

Eksi yönleri
Oyuculuğunu ilerletemedi
Kavak Yelleri'nden sonra dizilerde neredeyse hiç yok
Buna bakan bunlara da baktı