Alişan'nın 'Güzelliğim yüzünden sorun yaşıyorum' diyen kadınla dalga geçmesi

Alişan, "Güzelliğim yüzünden sorun yaşıyorum" diyen kadını "Yardımcı olmak adına paylaşmak istedim… Lütfen artık bu hanımefendiyi görenler, yoluna baksın...

Alişan'ın bu paylaşımına hem ünlü isimlerden hem de diğer sosyal medya kullanıcılarından yorum gecikmedi:

-Lerzan Mutlu: Şaka mı bu ya?

-Demet Akalın: Hahhahahha

-Pınar Dilşeker: Dikkat edelim

 

(0) (0)
felix34 15.05.2019 12:41

Melik Gökçek'in "herşey çok güzel olacak" tweete atması

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 2015 yılında paylaştığı "Sevgili twit alemi... İnşallah herşey çok güzel olacak... bekleyin..." tweet'ini retweetledi. Hakan'ın paylaşımı kısa sürede olay olurken, çok sayıda beğeni ve yorum yapıldı. (bkz:link)

(0) (1)
dante42 12.05.2019 15:21

Cem Yılmaz'ın Bahçeli'ye verdiği yanıt

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, kendiyle ilgili eleştiriler yapan MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Yılmaz, "Herkes herkesi sevsin, sevmeyen gayret etsin" ifadelerini kullandı. (bkz:link)

(0) (0)
Darko 12.05.2019 11:25

Mouse'un, Kumanda'yı yenmesi

Hemen herkes sosyal medyada TRT'deki Dizi Filmini paylaşıyor. Soruyorum paylaşana: "İzledin mi diziyi?" diye "Hayır" diyor. Ama diziyle ilgili güncel konulara dair göndermeleri yaygınlaştırıyor. Buna aracılık edebiliyor. 

Kanaatim odur ki, yavaş yavaş da değil hızlı bir şekilde televizyon izlenme oranları düşüyor. Artık elinde akıllı telefonu olmayan, yeni teknolojiye adapte olamayan ve evinde interneti olmayan ya da internetin bağlı olduğu dizüstü bilgisayarı oğlandan kurtaramayan kişiler TV izliyor. Daha doğrusu izlemeye mecbur kalıyor.

Internet ortamı çok daha farklı bir düzleme ulaştı. Beğenilen bir program artık internet dünyasından televizyonu da açmadan rahatlıkla izlenebiliyor. Dizi sektörü de şu şekilde: Yerli diziler, internet ortamında yabancı dizilere  (örneğin Marvel ya da Netflix yapımları) oranla büyük bir rağbet görmüyor.

Televizyonda 'kumanda' özgürlüğü birbirinden sıkıcı ve zorlama kanallarla sınırlı olsa da eldeki 'mouse' kumandaya oranla çok daha geniş ve kalitesi yüksek, izlenesi kanalları izleyene sunuyor.

Kısaca mouse, kumandaya büyük bir üstünlük kuruyor.

(1) (0)
editorfilozof 09.05.2019 15:16

Dört yabancı haber kanalının Türkiye'de yeni haber kanalı kurması

Türkiye'de, Alman Deutsche Welle'nin (DW) öncülüğünde kurulan yeni YouTube kanalında; İngiliz medya devi BBC, Fransız yayın kuruluşu France24(F24) ve Amerikalı Voice of America (Amerika'nın Sesi) (VOA) yer alıyor. Dördünün aynı çatı altın birleşmesi biraz tuhaf 4 ayrı politası olan ülke bence ortaklık fazla uzun sürmez DW ve BBC dışındakiler dönüp gider onlarda ayrılıp tek kanal olarak yola devam ederler.

(0) (0)
hopenex 29.04.2019 11:53

Mehmet Ali Erbil'in canlı yayında görülmesi

Mehmet Ali Erbil kişisel Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla hayranlarını sevindirdi. Uzun süredir sağlık problemleriyle uğraşıyordu. Onu iyi görmek beni sevindirdi. Keşke tekrardan ekranlara dönsede keyifle izlesek programlarını televizyon onsuz biraz eksik gibi

(0) (0)
GazneliOmer 29.04.2019 11:31

Gonca Vuslateri’ne takipçisinden ‘iki yüzlü’ suçlaması

İstanbul Havalimanın'da bir çalışana hakaret eden Funda Esenç'e twitter'dan tepki gösteren oyuncu Gonca Vulateri'ye bir takipçisi karşılık verdi. (bkz:link) Bazı olaylarda kendimizi konudan uzaklaştırıyoruz ama birileri aslında konuda geçen kişinin biz olduğumuzu hatırlatıyor. Kendisini çok elit gören kusursuz zanneden ünlülerimiz de böyle rezil oluyor.

 

(0) (1)
asdcx 29.04.2019 10:13

sosyal medya fenomeni Emre ve Erdi Kızgır'a hapis şoku

Sosyal medya fenomeni Emre ve Erdi Kızgır kardeşler hakkında, "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme" suçundan 5 yıldan onar yıla kadar hapis isteniyor. Bunlar da alışkanlık oldu gir çık gir çık etkilenmezler

(0) (0)
CANEReis 28.04.2019 12:52

Antalya'da yapılan 'Suriyelileri evinize alır mısınız' deneyi

sözde kabul ediyorlar ama iş ciddiye binince vazgeçiyorlar. Günümüzdeki ortamın kısaca gösterisi

(0) (0)
umutsedef 25.04.2019 11:25

Nevşin Mengü, İsmail Saymaz, Yakup Köse'nin karıştığı twitter atışması

Yakup Köse'nin attığı twitterler, Nevşin Mengü'yü kızdırmış, sonrasında çıkan atışmaya İsmail Saymaz'da katılınca twitterda ortalık karışmış. Artık insanların kolay susmadığı bir devirdeyiz (bkz:Link)

(0) (0)
niksizadam 24.04.2019 10:14

Ekrem İmamoğlu'nun İBB toplantılarını canlı yayınlatması

Ekrem İmamoğlu twitter meclis toplantısı canlı yayınlayacağını söylemiş bakalım neler olacak toplantıda çok merak ediyorum mutlaka izlicem. saat 14.00 sosyal medyadan yayınlayacaklarmış. İşte şeffaflık bu ilerde daha diğer konularda da şeffaf olurlar umarım.. (bkz:link)

(0) (0)
husnugs 22.04.2019 12:32

Notre Dame Katedrali yangını sonrası çok konuşulan yorum

Notre Dame Katedrali yangını sonrası yorum yapan bir kişiye cevap yazan Demet Akalın'ın verdiği cevap ile gündeme gelmesi durumudur. Yorumu yapan kişinin zihniyeti ve dünya görüşü hakkında yazılacak onlarca şey olmasına karşın bu ve bu zihniyette olan İnsan görünümlü canlılara olayın özünde üzücü bir durum olduğunu anlatmaya imkan yoktur o yüzden bu insan formunu bir köşeye bırakalım. Akalın paylaşımı iyi niyetli ama çok sığ bir çerçeveden bakılarak yapılmış ve bir Akalın klasiği alan imla hataları eşliğinde servis edilmiş. 

Ahanda o Paylaşım ve Cevap:

(0) (0)
ersin40 16.04.2019 11:06

Valiziyle birlikte X-Ray cihazından geçen genç

Azerbaycan'da çekildiği iddia edilen ancak Azerbaycan Gümrük yetkilileri tarafından yalanlanan videoda görevliler, elindeki çantayla kontrol noktasına gelen kişiden çantayı x-ray cihazına koymasını istiyor. Videodaki kişi ise çantasıyla birlikte x-ray cihazından geçiyor.

 

(0) (0)
vinnieweckl 11.04.2019 11:44

Gülşen’e ablasının ölüm haberini veren gazeteciler

Gülşen'in, kendisini arayıp ve ablasının öldüğü yönündeki haberlerin doğru olup olmadığını soran gazetecilere: “Yanlış bir duyum alıp ablası ölmüş diye arayan gazeteci arkadaşlar benim kalpten ölümüme sebep olacaktı. O kadar kötüyüm ki hala… Çok şükür yine de” diye sitem ettiği olaydır. (bkz:link)

(0) (0)
100 numarali adam 10.04.2019 15:07

YouTube'da Kafalar'ın Cüneyt Özdemir'e verdiği 'Yavşak' cevabı

YouTube'a giriş yaptıktan sonra çektiği videolar ve eleştrileriyle gündeme gelen Cüneyt Özdemir'in izlenme sayılarıyla alakalı olarak diğer YouTuberlara 'Yavşaklar' demesine Kafalar kanalından çok sert bir cevap gelmiş. Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin, Mukbang videosunda Cüneyt Özdemir'i tiye alıyor. 

(0) (0)
mungannn 21.03.2019 10:06

Instagram'ın Osuruk Kraliçesi: Martini Artnugan

Instagram hesabından gaz çıkarırken çektiği videoları paylaşıp bir anda ilgi odağı olan ve 436 bin takipçisi sayısına erişen güzel abla yani Martini Artnugan'ın ta kendisidir.

(0) (0)
razacc 06.03.2019 14:10

Kızların yeni sosyal medya akımı: Çantamda ne var?

Özellikle 90'ların sonundan sonra doğanlar arasında hızla yayılan yeni sosyal medya çılgınlığının adın "Çantamda Ne Var". Burada genç kızlar çantalarını kamera karşında açarak içindekileri gösterip günün modasını anlatıyor ve böylelikle de modaya uyduklarını da gösterip akranlarını çatlatıyorlar. Aksi taktirde Pelinsu nasıl gösterecek çantasındakileri :)

Bunun sonu bir yerden sonra içimde neler vara gitmez ise iyidir. Allah korusun!

(0) (0)
ypsamli 16.02.2019 12:46

Sosyal Medya fenomeni yumurtanın çatlaması

Sosyal medyada bir anda fenomen olan 10 günde 25 milyon civarı beğeni alan ziyaretçi rekorları kıran ve ülkemizde çıkmadık Ana Haber Bülteni bırakmayan meşhur yumurta günler sonunda çatladı, çatladı ve kırıldı. Olayın altından ruhsal sağlık projesini destekleyen bir kampanya çıktı. İşin özünde magazinsel bir boyut olmadığından çok merak ediyorum REKOR KIRAN YUMURTA diye haber yapan basınımız işin içinden sosyal bir proje çıkınca ne kadar olayı manşetlere taşıyacak. Sanmıyorum ki çok önemsesinler ufak bir iki haber yapar geçerler.

Haber Detay

(0) (0)
carizzo 06.02.2019 09:25

Resident Evil 2 ile İnteraktif oyun deneyimi

Oyun severlerin favori oyunlarından Resident Evil 2’yi 25 Ocak 2019'da Playstation 4, Windows ve Xbox One için yeniden piyasaya süren üreti firma Capcom, ilk kez 1998 tarihinde görücüye çıkan oyunun geri dönüşünü YouTube'a verdiği interaktif reklam çalışmasıyla kutluyormuş.

Reklam sayesinde YouTube izleyicileri, tercihlerine göre oyunun iki baş kahramanı Claire Redfield veya Leon Kennedy’den birini yönetebiliyormuş. Tıpkı Netflix’in son dönemin çok konuşulan yapımı Bandersnatch gibi. Resident Evil 2'de izleyicilere farklı olasılıklar arasından kendi seçimlerini yaparak hikâyenin gidişatına yön verme fırsatı sunuyormuş.

İşte böyle:

(1) (0)
CemCemre 28.01.2019 16:11

YouTube, televizyon sektörünü bitirdi

Burak Aktaş konu ile ilgili oldukça güzel bir yazı kaleme almış tavsiye olunur üşenmeyin okuyun

(0) (0)
murnaz 02.01.2019 16:05