TikTok'un ABD'de yasaklanması

Dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması TikTok, ABD donanması tarafından yasaklanmış. Donanmanın verdiği telefonlarda artık kullanılamayacakmış. Sebebi ise ulusal güvenliğin tehlikeye atılması olarak gösterilmiş.

TikTok uygulamasının Çin merkezli olması düşünülünce aslında çok da saçma bir karar gibi görünmüyor. Orduda böyle şeylerin yasaklanması normal. Sonuç olarak halka açık bir yer değil.

(0) (0)
Morgan Hawkins 13.01.2020 10:01

Youtube'un sürekli premium önermesi

Yıllardır özgürce kullandığımız Youtube'un yaptığı olaydır. Bir sürü kanala aboneliğim var. Akşamları telefondan 3-5 bişeyler izliyorum. Bazen televizyon veya sosyal medya bayıyor haliyle. Farklı bir şeyler izleyip, takip ettiğin kanallara bakma ihtiyacı hissediyorsun.

Youtube'a girip izlemek istediğim bir videoya dokunduğum an direkt premium soruyor. Reddediyorsun, 2 video sonra yine aynı şey. E kardeşim istemiyoruz işte. İstesem zaten ben sana ulaşırım merak etme. Günde 96 kere sorarak soğutma insanı işte.

Premium'un avantajlarına da baktım ama pek bir numarası da yok. Netflix gibi bir şey olsa tamam premium alalım ama ne geregi var? Attığın taş ürküttüğün kurbağa değmiyor.

Burdan Youtube'a sesleniyorum. Yapma etme kardeşim. Gel vazgeç bu öneri işinden. Bir olur iki olur ama uzatmayalım meseleyi.

(0) (0)
Kobayashi 07.01.2020 11:20

Çağlar Ertuğrul'un DigiLup araştırmasında zirveye oturması

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup tarafından, yayında olan yerli dizilerde rol alan erkek oyuncuların sosyal medya yansımalarıyla ilgili yaptığı incelemede çıkan sonuçtur.

Kanal D'deki Afili Aşk dizisinin başrol oyuncusu Çağlar Ertuğrul, 470 bin 25 paylaşımla ilk sırada. Ertuğrul, dizide Ayşe karakteriyle buzları eritmesi sonucu başlayan aşkla sosyal medyada sıkça yer buldu.

İkinci sırada 148 bin 64 paylaşımla Zalim İstanbul dizisinden Berker Güven var. Dizinin bir diğer oyuncusu Ozan Dolunay 102 bin 605 paylaşımla üçüncü. Listenin devamı için (Bkz.)

(0) (0)
umitunal 27.12.2019 17:28

Youtuber Damla Altun'un eski samimiyetini kaybetmesi

Youtube büyük bir mecra ve burada her kafadan insanın kendi için bulabileceği bir şeyler elbet çıkıyor. Ben de on yılı aşkın bir süredir Youtube kullanıcısı olduğum için artık kendime göre abonelik listem oluştu.

Bu listenin en başında ise çok sevdiğim ve ilk zamanlarından beri takip ettiği youtuber Damla Altun'un kanalı var. Gerçekten diğer youtuberlar gibi kasıntı değil. Samimiyetiyle ilk izlediğiniz anda sizi sarıyor. Duygu Özaslan gibi sokakta görsek yanına gitmeye çekineceğimiz bir insan değil. Ailemizin kızı gibi, kapı komşusu gibi bir youtuber Damla Altun.

Bu bahsettiğim şeyler son zamanlarda takip ettiğim kadarıyla biraz değişmiş gibi duruyor. Çok fazla sponsorlu içerik olması ve bunu bize videolarda sanki sponsor değil de kendi kullandığı şeylermiş gibi yedirmesi falan artık gına getirdi. Bu kadar fazla olunca gözümüze batmıyor değil. Benim hoşuma gitmemeye başladı artık.

Ve bir de erkek arkadaşı gibi bir bela var. Tamam ilk başlarda gerçekten seviyeli duruyorlardı. Youtube'a video attıkça o samimiyet de azaldı. Laçka gelmeye başladı artık yaptıkları videolar. Bu samimiyet ölünce de insan ister istemez izlerken bir isteksizlikle karşılaşıyor. Bilemedim tabi belki de ben fazla abartıyorumdur. Damla'nın kanalını takip edenler varsa bu konuda ne düşünüyorlar merak etmiyor değilim...

(0) (0)
vinnieweckl 26.12.2019 18:39

İntihar eden youtuber Cem Korkmaz'ın 'Doğa için çal 11'de anılması

Youtube'da yapmış olduğu içeriklerle hatrı sayılır bir kitleye ulaşan Cem Kormaz, 2 yıl önce intihar etmişti.

Doğa için çal serisinin sekizincisinde şarkı da söyleyen Korkmaz, Doğa için çal 11'de anılmış. Video'da 04.48'de arkadaki duvarda görebilirsiniz.

(0) (0)
kingaragorn 10.12.2019 14:59

Cüneyt Özdemir'in ABD'deki doktor macerası

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in kendine ait Youtube kanalına bugün yüklediği videoda bahsettiği olaydır. Sosyal medyayı sallamıştır. Özdemir ABD'de gittiği hastanenin kendisine 4 ay sonraya randevu verdiğini söyledi. Videonun tamamı için: Bkz.

(0) (0)
Kobayashi 21.11.2019 21:09

Hazal Kaya'nın pijamayla stüdyo bastıracaksınız demesi

Ünlü oyuncu Hazal Kaya, sosyal medya üzerinden yaptığı esprili bir paylaşımdır. beIN Gurme kanalındaki, Aslı Kızmaz’ın yemek programının konuğu ünlü oyuncu Gupse Özay olmuştu. Kaya, programdan bir görüntüyü paylaştı ve “Aşırı sevdiğim kadınların aşırı tatlı sohbeti. Pijamayla stüdyoyu bastıracaksınız bana” diye esprili bir mesaj paylaşmıştır.

(0) (0)
ayberk74 09.10.2019 13:52

Başarılı oyuncu Aslı İnandık'ın ana haber bültenlerini tiye alması

Güldür Güldür skeç programıyla şöhrete kavuşan Aslı İnandık'ın sosyal medya üzerinden yaptığı olaydır. Siyasi bir eleştiri yoktur sadece sadece ses söz komedisi yapmıştır.

(0) (0)
selimoske 07.10.2019 10:40

'Fransız polisine ayar veren Türk' videosunun sahte çıkması

Geçtiğimiz gün Fransa'da bir polis memuruyla temizlik tartışmasına giren ve polisin ırkçı tavırları yüzünden Türkiye'de büyük çekti çeken bir video yayınlanmıştı. Videoda sürücü koltuğunda oturan Türk asıllı vatandaş, polisle tartışmış ve bu anları kameraya kaydetmişti.

Ancak videoda mağdur olarak gösterilen Türk gurbetçinin, kamera şakaları ve rap şarkılarıyla bilinen Mehmet Yıldız'ın olduğu anlaşılınca, birçok kişi videonun bir mizansen olabileceği uyarısında bulundu.

Bir Fransız polis derneği de sosyal medyadan yaptığı açıklamada videoda gösterilen polisin gerçek üniforma giymediğine dikkat çekti. Euronews’in haberine göre polis derneğinin konuya ilişkin yayınladığı videoda olayın gerçek olmadığını gösteren birçok kanıta değinildi.

(0) (0)
redhatcp 03.09.2019 13:19

Vedat Milor'un sosyal medyayı karıştıran balık ve limon anketi

Ünlü gastronomi yazarı ve televizyon programcısı Vedat Milor'un sosyal medyayı karıştıran ikinci anketidir. "Menemen soğanlı mı olur yoksa soğansız mı?" anketi baya ilgi görmüştü. Bu kez de "Balığa limon sıkılır mı sıkılmaz mı?" diye sormuş. Şimdilik ankete katılan 300 binin üzerindeki kişinin büyük çoğunluğu limon sıkmayı tercih etmiş.

(0) (0)
mersinlim 27.08.2019 21:39

Uğur Dündar'ın CTT Haber kanalının kurulacağını söylemesi

Usta gazeteci Uğur Dündar Twitter'dan yeni bir kanalın kurulma aşamasında olduğunu duyurdu. Dündar, yeni kanalın isminin CTT Haber olacağı ve diğer kanalların aksine merkezinin İzmir'de olacağını açıkladı. 

(0) (0)
esrakaya 24.08.2019 10:59

Fox'un Fatih Portakal'a Youtuber olamazsın demesi

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı yorumlarla daima gündemde kalmayı başaran Fatih Portakal, şimdi de Youtube'a adım atacağını duyurdu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bugün güzel bir şey yapabilirsiniz. youtube kanalıma katılabilisiniz. Ya da bildiğinizi yapabilirsiniz." ifadelerinı kullandı.

"Artık Youtube'dayım. Sürprizlere hazır olun" başlığıyla hazırladığı videoyu da paylaşan Portakal, 'abone olun' çağrısı yapmayı da ihmal etmedi.

"Fatih Portakal" ismiyle açılan hesaptan daha önce de paylaşımlarda bulunan Portakal, Youtube'da artık daha aktif olacak.

(0) (0)
tolgajan 22.08.2019 17:59

Youtube çocukların kişisel verilerini kullanarak reklam gösterimine son veriyor

Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi Youtube'u çocukların da kullandığı bir gerçek. Bu gerçeği gören ABD hükümeti, çocukların izlediği videoların öncesinde gösterilen reklamlar konusuna el attı. Youtube çocuklara yönelik içeriklerde artık hedefli reklam gösterimi yapmayacak.

Youtube'un yılda çocuklara yönelik videolardan önce gösterilen reklamlardan 50 milyon dolar kazandığı hesaplanıyor. Youtube'un gelirlerinin yüzde 10'u çocuklara yönelik videolardan önce çıkan reklamlardan oluşuyor. Çocukların kişisel bilgileri ve video tercihleri üzerinden oyuncak, boyama kitabı, kırtasiye gibi reklamlar videolar öncesi hedefli bir şekilde gösteriliyordu.

Bloomberg'de yer alan habere göre ABD hükümetinin dijital medya devlerine baskıyı artırması ve Federal Ticaret Komisyonu'nun art arda soruşturmalar açması Youtube'u platformunda yeni değişiklikler yapmaya itiyor. (bkz. link)

(0) (0)
ozlem17 21.08.2019 15:50

Şarkıcı Derya Uluğ'un evli bir adamdan kendisine gelen mesajı ifşa etmesi

Evli ve iki çocuk babası bir adamın Şarkıcı Derya Uluğ'a attığı mesajdır. Adam eşinin olduğunu ve bu durumu kabul ettiğini söyleyip Uluğ'a yemek teklifinde bulunuyor. Bunun üzerine güzel şarkıcı ise bu duruma "Bu nasıl bir sapkınlık nasıl bir zihniyet?" diyerek tepki gösteriyor.

 

(0) (0)
sidarta-82 15.08.2019 10:15

Habertürk spikeri Hande Sarıoğlu'nun Instagram'dan küfürlü paylaşım yapması

Habertürk ekranlarında spor spikerliği yapan Hande Sarıoğlu'nun Instagram'dan yaptığı paylaşımdır. Kanalda çektirdiği bir fotoğrafın altına "Tatiliniz bitti mi? İşe mi gidiyorsunuz? Banane amkajshsnsjsskkss Herkese iyi bayramlar, biz döndük, kalanlara iyi tatiller P.s espriye duyar kasmayın, kasan sayfamı terk etsin. Net." ifadelerini yazarak paylaşmıştır. Kısa sürede takipçileri tarafından tepkiler gelmeye başlamıştır.

(0) (0)
AliARSLAN 14.08.2019 13:58

Serdar Ortaç'ın boşandıktan sonra reklam paylaşması

Serdar Ortaç, 5 yıldır evli olduğu Chloe Loughnan'dan boşandıktan sonra yaptığı paylaşımla hayranlarını şaşırttı. Herkes başarılı şarkıcıdan boşanmasıyla ilgili paylaşım beklerken Ortaç, reklam içerikli bir gönderi paylaştı. Hayranları yorumlarda şaşkınlıklarını ifade ettiler.

(0) (0)
mrlash 08.08.2019 21:22

Genç görünmek isteyen vlogger'ın foyasının ortaya çıkması

Takipçilerinin ‘Qiao Biluo Ekselansları ‘ takma adını verdikleri Çinli genç kadın, yayında çıkan teknik bir aksaklık yüzünden kullandığı filtrede sorun yaşadı. Filtresiz haliyle aslında orta yaşlı bir kadın olduğu anlaşılan vlogger'ın foyası böylelikle meydana çıktı.

Yaşanan olay, ülkenin sosyal medya platformlarındaki güzellik standardı konusunda tartışmalara yol açtı. Douyu platformunda 100 binden fazla takipçisi olan vlogger, daha önce Çin’deki Global Times gazetesindeki bir haberde “hayranlarının 100 bin Yuan’dan fazla bağış yaptığı sevimli tanrıça” şeklinde kendine yer bulmuştu. (bkz. link)

(0) (0)
gabrielle 06.08.2019 14:19

Ünlü oyuncu Zeynep Kaçar'ın kadına şiddet var diye dizi tekliflerini reddetmesi

Hanımın Çiftliği ve Adını Feriha Koydum dizisiyle ünlenen Zeynep Kaçar, Twitter'dan yaptığı açıklamayla neden diziler de yer almadığını açıkladı. Kaçar, "Son altı ayda Tv'de yayınlanacak iki işi, karakter dayak yiyor diye reddettim. Kadını dayakla özdeşleştiren işlerde olmayı istemiyorum. Sansür gelecekse kadın dövmenin olağanlaştırılmasına gelse ya. Fotosentezle yaşamaya devam." dedi.

(0) (0)
uplight 03.08.2019 22:20

Mehmet Ali Erbil'den eğlenceli videoların gelmeye başlaması

Yaşadığı sağlık sorunları sonrasında eski günlerine yavaş yavaş dönen Mehmet Ali Erbil, Instagram hesabından eğlenceli bir video paylaştı. Erbil videoya, "Yeniköyde dostlarla bir akşam yemeği." notunu eklerken, "İyi akşamlar Mali'nin mutfağında bu akşamki soframızda Lahmacunumuz var." diyor.

(0) (0)
radames 01.08.2019 21:37

Erdoğan'ın Facebook hesabındaki "ddddd" başlıklı paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Facebook hesabından yapılan paylaşım şaşkınlık yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi Facebook hesabı bugün sabah saatlerinde "ddddd" başlığı altında canlı yayın açtı. Canlı yayını izlemek için tıklayanların karşısına TRT'de yayınlanan "Hangimiz Sevmedik" adlı diziden bir kesitin yer aldığı video çıktı.

Paylaşım kısa sürede silindi.

(0) (0)
themobster 01.08.2019 14:16