Fatih Altaylı
Fatih Altaylı
(61 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1963 yılında Van'da dünyaya gelen Fatih Altaylı, ilkokul ve ortaokulu eğitimini Çavuşoğlu Koleji'nde gördü. Ardından Galatasaray Lisesi'nden mezun olan Altaylı, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi'ndeki eğitimini yarıda bırakmıştır. Basın Yayın Yüksekokulu'na geçen Altaylı buradan da mezun olmadan okulu bıraktı.

Duayen gazeteci Altaylı'nın mesleğe ilk girişi Cumhuriyet Gazetesi spor muhabirliği ile oldu. 1982'de burada görev alan usta isim daha sonra Güneş gazetesine geçti ve ardından Gelişim Yayınları'nda yazı işleri müdürlüğü görevinde bulundu.

Güneş gazetesinin 1992 yılında kapanmasıyla işsiz kaldı. 1993 yılında özel bir radyo olan Best FM'i kurucuları arasında yeraldı. 1995 yılında Kanal D'de geçti ve Teke Tek programına başladı. ayrıca Hürriyet gazetesi yazarı oldu. Ardından Kanal D'den ayrıldıktan sonra Show TV'ye geçti. Show TV ve Show Radyo'da radyo yayınlarını 1 yıl kadar devam ettirdi. Aynı yıl içinde Show TV'nin haber editörü oldu. 1996 yılında Show TV'den ayrıldıktan sonra Kanal D'ye geri dönüp Doğan Yayın Grubu'nda çalışmaya başladı.

2001 yılında Galatasaray Spor Kulübü'nde asbaşkanlık yaptı, 2002'deyse Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu. 2005 yılında Doğan Medya Grubu'yla yollarını ayırdı ve köşe yazılarına Sabah gazetesinde devam etti. Kanal D'de yayınlanan "Teke Tek" programı da Atv'ye geçti. TMSF'nin Sabah Gazetesi'ne ve ATV'ye el koymasıyla birlikte 2007 yılında istifa etti. Kısa bir zaman Kanal 1'in ana haber bültenini sundu. Yazılarına internet haber sitesi Gazeteport'ta yer verildi.

Fatih Altaylı 2009 yılından kapanmasına kadar Habertürk Gazetesi'nin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Altaylı, Habertürk TV'de ekrana gelen Teke Tek'in sunuculuğuna devam etmektir.

Hande Altaylı'yla evli olan Fatih Altaylı'nın Zeynep isimli bir kızı vardır.

(0) (0)
Yorumlar

Sevgili Fatih Altaylı...

1990'lı yıllarda ekmek paramı vererek, henüz lisede her gün Hürriyet Gazetesi alıp, büyük bir keyifle okuduğum yazarlardan birisiydin. Özellikle internette yazmaya başladığım ve artık hiçbir yerde yazmamaya karar verdiğin dönemde sanırım benim kadar kimse seni yazılarıyla, yorumlarıyla desteklememiştir. Üstelik o dönemde seni sevmeyen ve hatta senden nefret eden kişiler tarafından 'yalakalıkla' suçlanmıştım. Senin gelecekte yapacağım projelerde işe alacağın bir gazeteci olmayı hedeflediğim gibi bir iftara öylesi yapıştı ki üzerime, bozulan psikolojim sonrası gazetecilik mesleğimi de asla ulusal basına taşımadım. Yani belki haberin bile yok ama üzerinde hakkım çoktur... Bunu en iyi de ben bilirim...

Şimdi senden bunun karşılığını istemeyeceğim merak etme... Üzerinden çok zaman geçti. Yaptığım hiçbir şeyden dolayı pişman değilim. Helâli hoş olsun.

Ama...

Ama azıcık hakkını da ver be abim isminin... Yani şu meşhur Erdoğan ile televizyonda canlı yayında yaşadıklarından sonra bir türlü toparlanamadın. Etme... Azıcık kendine gel... Tamam, senden 1990'lardaki performansı beklemiyorum ama açıp da seni izlemek için bizde biraz olsun bir heyecan uyandır.

Azıcık be abim...

Seni yani Fatih Altaylı'yı özledik

Robota bağlama

Yapma

(0) (0)
editorfilozof 03.01.2019 21:49

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%38 olumlu
%63 olumsuz
Artı yönleri
Gündemdeki konuları mercek altına alıyor
Duayen gazeteci
İlgi çekici konuları öne çıkartıyor

Eksi yönleri
Zamanında daha popüler idi
Çabuk sinirleniyor
Taraflı bir izlenim bırakıyor
Sert bir mizacı var
Eskisi gibi etki yaratmıyor
Buna bakan bunlara da baktı