Devletin kanalında yorumculuk yapan Tümer Metin'in pespayeliği

Futbolculuğu döneminde Beşiktaş forması giyerken Fenerbahçe'ye küfürler savuran ama parayı görünce Beşiktaş'ı satıp Fenerbahçe'ye transfer olan, askere gitmemek için Yunan ligine kaçan, yorumculuğu beş para etmeyen Tümer Metin adlı müptezelin insanlıktan nasibini almamasıdır.

Fanatizm o kadar gözünü bürümüş ki TRT Spor'da yorumculuk yapan bu müptezelin, Fatih Terim "Galatasaray-Beşiktaş derbisi oynanmamalıydı" dediğinde ağzından tükürükler saça saça karşı çıkıyor. Arkadaş bu konuda bilir kişi ya, ileri görüşlü ya, ortada ciddi bir sağlık problemi yokmuş, dünya teyakkuz halinde değilmiş. Aslolan Galatasaray olduğu için, Galatasaray'dan daha önemli bir şey olmadığı için Fatih Hoca maçın oynanmamasını istemiş.

 

Ne oldu şimdi? Alın işte, Fatih Terim koronavirüse yakalandı. Adam hastanede tedavi görüyor. Hani ciddi bir durum yoktu? Terim orada insan sağlığından bahsederken bu soysuz hesap kitap derdine düşmüştü.

Soruyorum şimdi; hala şaşkın mısın Tümer efendi? Defol git yorumla şimdi...

(0) (0)
carismation 24.03.2020 10:37

Ünlü italyan spor spikeri Jose Maria Candela'nın koronadan hayatını kaybetmesi

Korona virüsünün ortaya çıktığı çinden sonra en büyük kayıpların verildiği italyada spon dünyasından gelen acı haberdir.

Koronadan hayatını kaybeden 59 yaşındaki Jose Maria Candela için çalışma arkadaşları "Meslektaşımız Chema Candela vefat etti . Huzur içinde yat. Seni çok özleyeceğiz" mesajı vermiş.

Umarım bu son olur ve artık hiçbir eve acı haber ateşi düşmez. Lütfen evde kalalım ve kendimizi izole edelim.

(0) (0)
surgeon84 20.03.2020 17:39

Galatasaray yöneticisi Şükrü Hanedar'ın Rıdvan Dilmen'e şeytan tepkisi

Galatasaray Futbol A Takımı İdari Direktörü Şükrü Hanedar'ın eski Fenerbahçeli futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen'e yönelik sert sözleridir. Bilenler bilir, Rıdvan'ın futbolculuk dönemindeki lakabı 'şeytan'dı. Ama futbolculuğunda kalmadı, yorumculukta da şeytanlığa devam ediyor.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Teknik Direktörü Fatih Terim, koronavirüs nedeniyle hafta içi liglerin seyircisiz oynatılmaktansa ertelenmesi gerektiğini söyledi. Haklı olarak, seyircinin canı var da bizim yok mu dediler. Kaldı ki dünyada pek çok ünlü futbolcu da bu hastalığa yakalandı, tüm dünyada ligler erteleniyor. Ama yöneticiler seyircisiz oynatarak çözümün bulunduğunu savunuyor. 

Ve dün oynanan derbide Galatasaray ile Beşiktaş golsüz berabere kaldı. Maçta ne tat ne tuz vardı. Sözde derbi maçıydı ama iki takımdan biri 3. lig takımıyla seyircili maç yapsa bundan daha zevkli geçerdi. Maç berabere bitince de kazanan bahis şirketleri, yayıncı kuruluş, Trabzonspor, Başakşehir oldu. Futbol baronlarının planı tuttu, şampiyonluğun en büyük favorisi Galatasaray'a puan kaybettirdiler. Galatasaray ile beraber taraftarlar ve Beşiktaş da kaybetti tabii.

Yıllardır Türk medyasında boy gösteren ve azılı Galatasaray düşmanlığıyla bilinen Rıdvan Dilmen adlı herif, dün aklı sıra Galatasaray yönetimine ve Fatih Terim'e göndermede bulundu ve şu açıklamayı yaptı:

"Mustafa Cengiz ve Fatih Terim'in açıklamalarını dinledim. Sporcuları tabii ki devlet koruyacak. Böyle bir karar alınıyor, uygulanıyor. Bu maçların seyircisiz oynanma kararı perşembe akşamı 19.00'da alındı. Aynı gün 12.00'de Nihat Özdemir 'Seyircili oynanacak' dedi.

19.00'daki açıklama sonrası 'Neden ertelenmedi?' diye tepkiler oldu. Bu virüs 72 saat önce mi çıktı? Salı günü bu ligler oynanmasın deseydiniz anlardım. Nisan sonuna kadar da maçlar ertelense, bundan sonra zaten seyircili maç oynanmaz. Devlet, 80 tane bilim adamıyla konuşmuş ve bu kararı almış. Dua mı edecekler biri ölsün diye? Nedir bu kadar tepki? Perşembeye kadar hangi başkan, hangi teknik adam maçlar ertelensin dedi? Varsa helal olsun! Tartışılmadı bile bizde. Bu virüs buraya 18.55'te mi geldi?"

Rıdvan'ın bu kışkırtıcı laflarından sonra Galatasaray yöneticilerinden Şükrü Hanedar da Twitter hesabından isim belirtmeden bir paylaşım yaptı ama mesajın kime gittiği gayet açıktı.

Bu adam Türk futbolunun koronavirüsüdür. Derhal karantina altına alınması gerekir. Fenerbahçe yıllardır şampiyonluk yarışına dahil olamadığı için bu kan emicinin işi gücü Galatasaray düşmanlığı yapmak oldu. Galatasaray şampiyon olmasın diye algı üstüne algı yapıyor. Ama ayağını denk alsın, Galatasaray yönetimi de taraftarı da ona ağzının payını vermesini bilir.

(0) (0)
DrDeli 16.03.2020 10:55

Maçlar şifresiz mi? bein sport şifresiz mi?

Corona virüs nedeniyle Süper Lig'de oynanacak maçların seyircisiz oynanacak olması sonrası milyonlarca futbolseverin yanıtını merak ettiği sorudur. Malum, hafta sonu Galatasaray-Beşiktaş derbisi var. Diğer tarafta da Trabzonspor-Başakşehir. Şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren maçlar.

Bein sport şifresiz mi?

Dünden beri herkes merak ediyor. bein sports şifresiz mi? Galatasaray Beşiktaş maçı şifresiz mi olacak? Galatasaray Beşiktaş maçı hangi kanalda? Maçlar şifresiz mi?

İşte bu konuyla ilgili Habertürk'ün Fenerbahçeli spor yazarı Serdar Ali Çelikler taraftarları heyecanlandıran bir yazı yazdı ve maçların şifresiz yayınlanacağını iddia etti.

İşte o yazı:

"Coronavirüs Covid-19 salgını tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkiliyor. Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan sağlık kurulu tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağını açıkladı. Maçların ertelenme ihtimali şu an için gözükmüyor. Ancak salgının durumu gün be gün değil neredeyse saat başı değiştiğinden salı günü UEFA toplantısının ardından yeni kararlar gelebilir. Şimdilik durum, "Ligimiz devam ediyor ve nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak.." 

Bizim ülkemizde henüz ölümle sonuçlanan bir vaka olmamasına karşın liglerin ve okulların ertelenmesi tedbire verdiğimiz önemi gösteriyor.

Bu kararlardan sonra ortaya beIN Sports'un maçları şifresiz yayınlayıp yayınlamayacağı sorusu konuşulmaya başlandı. 
Spor Bakanlığı konu ile ilgili devreye girdi ve beIN Sports ile görüşüldü. Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Aşırı bir gelişme olmazsa muhtemelen yarın beIN Sports maçları şifresiz yayınlayacağını açıklayacak ve hafta sonu, derbi de dahil maçlar şifresiz yayınlanacak."

Koronavirüse karşı maçların sağlık açısından seyircisiz oynanması kararı doğru. On binlerce insan aynı ortamda bir araya geliyor sonuçta. Ama maça gidemeyen insanlar bu defa kafelere, barlara, çeşitli mekanlara akın edecek bu kez. Yani yine virüs salgını için kötü bir senaryo. O nedenle maçların muhakkak şifresiz yayınlanması gerekir ki insanlar dışarı çıkmasın, evinden izleyebilsin.

Ama insan sağlığı söz konusuysa bu da yetersiz kalır. Maçların komple ertelenmesi daha doğru. Sonuçta maçın oynanacağı gün statta, sahada görevli insanlar, sporcular var. Onları da düşünmek gerekir.

(0) (0)
Karabey 14.03.2020 12:43

Beyaz TV'nin Galatasaray'a küfür edilen tezahüratı açması

Beyaz TV'de spordan başka her şeyin konuşulduğu, başta sunucu olmak üzere yorumcularının şaklabanlık yaptığı Beyaz Futbol isimli programda yaşanan skandaldır.

12 Nisan 1997 tarihli İstanbulspor-Galatasaray maçında hakem Vahap Beyaz'ın verdiği penaltı sonucu sarı kırmızılılar 2-3 galip ayrılmıştı maçtan. Bir de 20 Nisan 1997 tarihinde Ahmet Çakar'ın G.Saray lehine çaldığı penaltı sonucu 1-1 biten Beşiktaş-Galatasaray derbisi var. Bu iki maçtaki penaltı kararları yıllardır tartışılır. O sezonu Galatasaray şampiyon tamamlamıştı. Beşiktaşlılar da hazmedemeyip beste yapmıştı;

"Parayla şampiyonluk ne kadar kolay,

Ş....sin Galatasaray,

Vahap Beyaz, Ahmet Çakar

Ş...sin Galatasaray"

Malum, hafta sonu Galatasaray ile Beşiktaş derbisi oynanacak. İki takım da şampiyonluk yarışında. Kaybeden taraf havlu atacak. Dün akşamki Beyaz Futbol programında da derbisi konusu açıldı. İşte o eskide kalan tartışmalı penaltı kararını veren dönemin hakemi, şimdinin yorumcusu Ahmet Çakar'ı sinir etmek için koskoca Galatasaray camiasına hakaret edilen bir besteyi son ses yayınladı kanal. Her ne kadar küdür edilen kısım sansürlense de bilen biliyor orada ne dendiğini. 

Galatasaray taraftarı dün akşamdan beri sosyal medyada Beyaz TV için boykot kampanyası başlatıp kanala şikayet yağdırıyor. Ayrıca kanalın muhabirlerinin de stada, tesislere girişinin yasaklanması isteniyor.

Türk futbolunun gelişmesine gram katkı sunmayan, işi gücü şaklabanlık yaparak reyting almaya çalışan, sokak ağzıyla futbol yorumlayan bu güruha birilerinin dur demesi gerekiyor artık!

 

(0) (0)
Nuvin 10.03.2020 09:41

Serkan Korkmaz'ın A Spor'dan ayrılması

Turkuvaz Medya Grubu'na bağlı spor kanalı A Spor'da yaşanan üst düzey ayrılıktır. Yayın Koordinatörü Serkan Korkmaz görevinden istifa etti. Fotomaç Gazetesi'nde köşe yazılarına ise devam edecekmiş. 

Bu arada kurumdan yapılan açıklamada, Serkan Korkmaz'ın yerine halihazırda Spor Müdürü olan Ender Bilgin'in vekaleten atandığı duyuruldu.

Malum, Ali Koç ve kulüp hakkındaki görüşler nedeniyle Fenerbahçe camiası boykot kampanyası başlatmıştı. (Bkz.) Hatta kanalın kendi içinde de büyük tartışmalar yaşanmış ve bir muhabir ile bir spikerin bileti kesilmişti. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da sık sık A Spor'a eleştirilerini dile getiriyordu.

Acaba bu ayrılık kararında Fenerbahçe yönetiminin payı var mı? 

(0) (0)
msg 06.03.2020 09:52

Ahmet Ercanlar'ın Haber Global'den şutlanması

Galatasaray camiasını terör örgütleriyle ilişkilendirmeye çalışan Fenerbahçeli yorumcu Ahmet Ercanlar'ın arkasına teneke bağlandığı olaydır.

Haber Global Spor Müdürü Onur Tuğrul'un sunduğu Kontra programında yorumculuk yapıyordu sözde ama futbolda kini nefreti körüklüyordu resmen. 

Programın bir başka yorumcusu Evren Göz - ki Galatasaraylılığıyla bilinir - Ahmet Ercanlar adlı şahsın Twitter'da yaptığı paylaşım sonrası kendi isteğiyle istifa ettiğini açıklamıştı zaten. (Bkz.)

Galatasaraylı taraftarların yoğun tepkisi ve baskısı sonrası kanal yönetimi Ahmet Ercanlar'ı kapının önüne koymuş. Kendisi de yaptığı açıklamada "Bir süredir Haber Global’deki Kontra’dan ayrılmam için büyük bir baskı uygulanıyordu. @onurtugrul her zaman dik durdu. Ama bizim medyada olmamızı istemiyorlar. Belirli bir lobinin esiri olmamız isteniyor. Bunu zaten beklediğim için tüm hazırlıklarımı yapmıştım" ifadelerini kullanmış.

Bu ve bunun gibi yorumcuları spor medyasından temizlemek lazım. Takım fark etmez aslında. İster Fenerli, ister Beşiktaşlı, ister cinconlu vb. olsun, sporda düşmanlığı körükleyen söylemleri bulunan herkesin ekranla ilişiği kesilmeli.

Onur Tuğrul da kanalın zaten yenilenmeye gitmeye başladığını söylemiş Evren Göz'ün istifası ve Ahmet Ercanlar'ın kovulmasıyla ilgili. O paylaşım skandalı olmasa ikisiyle de devam edilecekti.

Düpedüz insanları salak yerine koymaya çalşıyorlar ama yemezler canım.

(0) (0)
sidarta-82 28.02.2020 13:00

Evren Göz'ün Ahmet Ercanlar magandası yüzünden Haber Global'den ayrılması

Spor medyasının en düzgün ekran yüzlerinden Evren Göz'ün aldığı karardır. Ahmet Ercanlar ismindeki Fenerbahçeli tetikçinin paylaşımı onu da çıldırtmış belli ki. Adam Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde açılan pankarttaki "Seni de seni seveni de sevmiyoruz" (Bkz.) ifadelerini FETÖ lideri Fethullah Gülen ile PKK elebaşı Abdullah Öcalan için kullanıyor ama maksadı belli. 2000'li yıllarda bazı Galatasaraylı futbolcularla sık sık görüşen Fethullah Gülen ile Galatasaray taraftarı olarak bilinen Öcalan'ı sarı kırmızılı camiaya yamamaya çalışıyor. Galatasarayla terör örgütleri arasında bağlantı olduğu göndermesini yapıyor aklı sıra. Tabii tepkiler çığ gibi büyüdü bu arsız adama.

Galatasaraylılığıyla bilinen Evren Göz de sarı kırmızılı taraftarlardan kendisine gelen çağrılara kayıtsız kalmayıp kanaldan ayrıldığını açıkladı. İkisi de Haber Global'de çıkıyordu. Sosyal medyadan vedasını duyurdu şu sözlerle:

"Haber Global'deki Kontra programından kendi isteğimle ayrılma kararı aldım. Bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı @onurtugrul kardeşime ve programda yorumlarıyla renk katan @ukarakullukcu kardeşime başarılar dilerim."

Aslında burada gitmesi gereken kişi Evren Göz değil Ahmet'ti. Bakalım Haber Global bu tetikçi yorumcu için bir yaptırım uygulayacak mı...

(0) (0)
Ro 27.02.2020 10:00

Mağara adamları TV'den derbiyi izlerse (+18)

Dün akşam oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisini bir evde izleyen Galatasaraylı taraftarların, maçın 4. dakikasında Onyekuru'nun kaleciyle karşı karşıya kaldığı müsait pozisyonda topu auta atması sonrası (Bkz:Link) verdiği tepkiyle ortaya çıkan görüntülerdir. Adamlar o kadar tutkulu ki, gol kaçınca sinir küpü olup ortalığı yıkıyorlar resmen. Sinkaflı küfürler havada uçuşuyor, terlikler sandalyeler fırlatılıyor, kapı tekmeleniyor, duvar yumruklanıyor. Savaş alanına dönüyor sanki.

Tamam ezeli rekabet var, 20 yılı aşkın süredir galip gelememe durumu var ama bu kadar olmaz. Futbolun coşkusunu bu arkadaşlar çok yanlış anlamış. Yazık, oradaki kadıncağız da erkeklerin dağıttıklarını toplamaya çalışıyor.

Valla böyle holigan zihniyetliler olduktan sonra futbolda dostluk, kardeşlik, fair play duygusu gelişmez. Aksine daha çok kavga gürültü olur.

(0) (0)
mertercen 24.02.2020 12:22

A Spor spikeri Setenay Cankat'ın kovulması

Hafta içinde yorumcu Göktuğhan Argın'ı programdan kovan (bkz) A Spor spikeri Setenay Cankat'ın kaçınılmaz sonudur. Yıllardır kanaldasın diye mekanın sahibi gibi ve laubali şekilde konuşup yorumcunu kovarsan kanal da seni kovar. 

Zaten A Spor'daki sunucular ve yorumcularla ilgili tartışmalar bitmiyor, bir de sen çıkıp seviyeyi iyice yerlere indiriyorsun. Şahsen ben o tartışma anını gördüğümde burası dingonun ahırıymış dedim. Kız öyle bir konuştu ki yorumcuya karşı, kanal babasının falan sandım, öyle bir rahatlık vardı.

Kendisini kovan kanalına da inceden giydirmiş abla.

(0) (0)
ezoterist 22.02.2020 10:15

Ali Koç’a soru sorduğu için tazminatsız kovulan A Spor muhabiri

Daha önce A Spor sunucusu Setenay Cankat'ın canlı yayında kovduğu kişi ile ilgili yeni gelişmedir. (bkz:link) Şöyle ki; Turkuvaz Grubu'nun spor kanalı A Spor muhabiri Göktuğhan Argın'ın Ali Koç'un basın toplantısında, "Fenerbahçe'ye şike kumpası yapıldığı dönemde bazı tutanakları gördüm. FETÖ'nün yaptığı uygulamalar var.." ifadesini kullanıp, 3 Temmuz duruşuyla ilgili sorduğu soru sonrası Ali Koç'tan aldığı "Çalıştığın kanal gibi fantastik bir soru" yanıtı üzerine tazminatsız kovulduğu mevzudur.

Muhabir tazminatsız kovulmasının ardından sosyal medyasından konu ile ilgili olarak şu paylaşımları yapmış:

(0) (0)
aslancan32 21.02.2020 10:17

TRT Spor yorumcusu Tarık Üstün'ü morartan Haaland yorumu

Türk televizyon tarihinde bir yorumcunun en hızlı morarışına tanıklık ettiğimiz andır. TRT Spor yorumcusu Tarık Üstün, Hünkar Mutlu'nun sunduğu Avrupa'dan Futbol programı sırasında Borussia Dortmund'un genç golcüsü Erving Haaland ile ilgili olumsuz yorumlar yapıyordu. Aynı dakikalarda Şampiyonlar Ligi'nde Borussia Dortmund-Paris Saint Germain maçı oynanıyor bu arada.

Tarık Üstün, Haaland'la ilgili düşüncelerini aktarıyor ve şöyle diyordu:

"Arkadaşlar sakın yanlış anlamasınlar. Bu yaşta bir oyuncu, kapasitesi büyük, ben de bekleme taraftarıyım ama dünyanın en iyi forvetleri arasına giremeyecektir. Bunu çok net söylüyorum çünkü beceri olarak biraz noksan bir oyuncu, mahareti çok yüksek değil, adam geçme becerisi çok iyi değil, fuleli olmasına rağmen çabuk değil."

Tam o sırada Haaland gol atmaz mı? 😄

Tabii stüdyodan kahkaha sesleri yükseldi hemen. Hünkar "Haaland attı deyince" Tarık Üstün'ün "Haaland mı o?" şeklindeki soruşu gülmekten göz yaşartır 😂

(0) (0)
oxy 20.02.2020 13:10

A Spor'da Setenay Cankat ile Göktuğhan Argın arasındaki gerginlik

A Spor'a damga vuran tartışmadır. Spor Ajansı programının "8 dakika" isimli yarışma formatlı bölüme geçilince yorumcu Göktuğhan Argın yarışmak istemediğini söyledi. Sunucu Setenay Cankat da bu programa katıldıysan yarışacaksın diye çıkıştı.

Sözlü tartışmanın dozu giderek artınca Göktuğhan programdan resmen kovulduğunu söyleyip yayını terk etti. Terk etti ama Setenay'ın azğı boş durmadı, adamın kameranın önünden geçmesine de laf etti, işbilmezsin dedi. Bunları söylerken de sırıtarak konuştu üstelik.

Bu olanlardan sonra haliyle sosyal medya karıştı. Twitter'da #HaddiniBilSetenayCankat etiketi Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşti.

Aynı programda diğer yorumcu Taner Karaman'la da gerginlik yaşadı bu arada. (Bkz.) 

Tamam Göktuğhan yayını terk ederken spikerin yorumları şık olmadı ama onun kendisinde de sorun var. Bir kere adamın kavgacı bir üslubu var. İğneleyici, tersleyici laflar ediyor. Ayrıca yorumculuk değil holiganlık yapıyor. Fenerbahçe'nin sözcüsü gibi konuşuyor. Madem bu kadar savunacaksın, toz kondurmayacaksın o zaman git FB TV'de çalış arkadaşım.

(0) (0)
kaansemler 19.02.2020 15:56

Cem Dizdar'ın agresif tavırları ve karamsar yorumları

TRT Spor'da yayınlanan Spor Manşet programının her bölümünde karşılaştığım durumdur. Yorumcu Cem Dizdar, sunucu Serkan Yetkin'e her program ters ters yanıtlar veriyor, adamı neredeyse azarlıyor. Adam soru soruyor ama sorduğuna pişman ediyor. Sanki sunucunun kabahatiymiş gibi. Serkan iyi tahammül ediyor valla. Başkası olsa çoktan rezil etmişti onu. "Hayırdır birader ya, sen kimsin bana atarlanıyorsun!" der. Demesi de lazım. 

Neymiş, Karadenizli olduğu için sinirliymiş de agresifmiş de. Nereli olursan ol kardeşim, önce adam ol, insan ol. Ağzından çıkanlara dikkat et. Küfür etmiyorsun diye düzgün konuştuğunu mu sanıyorsun bilmiyorum ama umarım bir gün sana dersini veren biri çıkar.

Ayrıca futbol yorumları da berbat! Bu kadar negatif, karamsar yorumcu görmedim hayatımda. Futbol gibi eğlenceli bir sporu mahvediyorsun yorumlarınla. Biraz da iyi şeyleri gör, bardağın dolu tarafını gör, yüzün gülsün.

(0) (0)
mutluturk 14.02.2020 16:10

Netflix'in futbol yayıncılarını tehdit etmesi

Futbol maçlarını yayınlayan yayıncı kuruluşların pabucunu dama atacak gelişmedir.

Dünyanın seyir zevki en yüksek ligi olarak kabul edilen İngiltere Premier Lig'deki maçların yayınında yeni bir döneme geçilmesi planlanıyor. Buna göre adamlar ‘PremFlix’ isimli Netflix benzeri bir platform kurarak maçları burada yayınlamayı düşünüyor. Yayıncı kuruluşun aradan çıkarılmasıyla birlikte kulüpler de bu platformdaki izlenme oranlarına göre gelir elde edecek. 

Bunun diğer sistemden farkı ne? diye soracak olanlar için şöyle anlatayım:

İzleyiciler daha uygun fiyatlara maçları takip edebilecek. Fiyat düşünce, birçok kesimin bütçesine hitap edecek ve maçlar daha fazla insana erişecek. E bu da kulüplerin bilinirliğini, popülerliğini artıracak.

Şu anda İngiltere Premier Lig BT Sport, Sky ve Amazon Prime aboneleri izleyebiliyor İngiltere'de. Üçünün toplam yıllık ücreti 912 sterlin ediyor. Yani yaklaşık 7 bin 300 lira.

Pilot uygulama 2023 yılında birkaç ülkeyle beraber başlanacakmış. Bakalım, izleyicileri sevindireceğini düşündüğüm bu yeni sistem futbol kulüplerini de memnun edecek mi?

(0) (0)
Postman 12.02.2020 15:35

Canlı yayında Spor spikerinin arkasında el sabunlarıyla kavga eden abiler!

Aplamız studyoda calı yayına bağlanmış güzel güzel spor haberlerini sunuyor. Birden bire arka tarafta rejinin olduğu yerde bir hareketlilik yaşanıyor. İki abi almışlar ellerine el dezenfektanlarını çocuklar gibi şen bir şekilde birbirlerine fışkırtıyorlar.

Sanırsın ki sağdaki abinin büyük dedesi dezenfektan pompasında üç kez Olimpiyat altın madalyası sahibi. O edayla ve belli bir teknikle hunharca fışkırtıyorda fışkırtıyor çalışma arkadaşının üstüne.

Bakarken çok hayıflandığı videodur. Ulan bir bunlardaki kavgalara bak bir de bizim haber televizyonlarındaki tartışma programlarına. Bizde studyodakiler kavga ederken birbirlerine çamur atıyor. Bunlarda ise kavga canlı yayıonda değil rejide eğlencesine oluyor ve kavgada rakibe çamur değil daha da temiz olsun diye anti bakteriyel jel atılıyor.

(0) (0)
risk 11.02.2020 10:24

A Spor yorumcusu Levent Tüzemen

Ziraat Türkiye Kupası'ndan soğumama sebep olan kişidir. Kupanın yayıncı kuruluşu A Spor, Galatasaraylılığıyla bilinen bu zatı haliyle Galatasaray'ın kupa maçlarına yorumcu olarak yer veriyor. Ama yorumlarıyla insanı çileden çıkarıyor. 

Dün yine saçmaladığı birkaç yer oldu. Alanyaspor'un Potekizli kalecisi Jose Marafona'yı beğenip Portekiz'den son dönemde iyi kaleciler çıkardığını söyledi. Örnek olarak da Göztepe'de oynayan, futbolu bırakmak üzere olan, 38'ine merdiven dayayan Beto'yu gösterdi. Senin son dönemde dediğin kişi çoktan keşfedildi be adam! 

Galatasaraylı Taylan Antalyalı ile Alanyasporlu Ceyhun Gülselam arasında yaşanan pozisyonda tarafızlığını - maşallah nazar değmesin - çok iyi gösterdi. O pozisyonda Taylan'ın ayakkabısının altı Ceyhun'a gelmiş, yani taban girmemiş.

Kardeşim tamam, bi Uğur Meleke ya da Emre Özcan yorumculuğu beklemiyoruz ama biraz kalitenizi artırın. En azından abuk sabuk konuşup maça olan dikkatimizi dağıtmayın.

(0) (0)
10ur 06.02.2020 12:37

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın A Spor tepkisi!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın, Kırklarelispor'la oynanan Türkiye Kupası maçı öncesi A Spor'a canlı yayında röportaj verirken A Spor başta olmak üzere spor basınına yönelik yaptığı sert eleştiridir.

Ersun Yanal, açıklamasında "Fenerbahçe sezon başından beri bu istatistiklerin hepsinde önde götürüyor. Belki skora yansımadı. Evet taraftarımızdan oldukça büyük destek aldık. Keşke futbol başta sizler olmak üzere bazı medya kuruluşları hep futbolun içinde kalsa. Ama futbolun içinden başka her yere bulaşıyoruz. Yine birtakım ufak tefek üzüntülerle bu yola devam ettik. Umarım herkes aklını başına alır, üzülmeyiz, herkes aklını başına alır" demiş.

(0) (0)
bayramaslan2003 05.02.2020 17:47

Orgill'in penaltı verilene kadar oturma eylemi yapması

Süper Lig'in 20. haftasında oynanan Ankaragücü-Kasımpaşa maçına damga vuran olaydır. Ev sahibi takımın Jamaikalı forveti Orgill ceza sahası içinde düşürülünce penaltı bekledi ama hakem Halil Umut Meler oyunu devam ettirdi. Tabii bu karar adamı çıldırttı. Oturdu penaltı noktasına, hakemin VAR'dan izlemesini istedi.

Hakem de VAR'ın uyarısıyla gidip saha kenarındaki küçük ekrandan pozisyonu izledi ve penaltıyı verdi. Ama Orgill yere yatmasa, VAR odasındaki hakemler önlerindeki bir sürü televizyon ekranından kendilerine farklı açılardan aktarılan pozisyonu süzebilir miydi şüpheliyim. Çünkü artık izlemelerine rağmen yanlış karar veriyorlar. İnsan da art niyet arıyor.

Bu arada penaltının gol olup olmadığını merak edenler izleyebilir (bkz)

Pozisyonu da şöyle anlatmış:

"Penaltı olduğunu biliyordum. Önce bir darbe geldi, sonra bacağımdan tuttu, beni aşağıya çekti. Karardan emin olduğum için gittim ve penaltı noktasına oturdum. Zaten hakem de gördü ve penaltıyı verdi."

(0) (0)
mchammer 03.02.2020 10:24

Erman Yaşar'ın en iyi spor spikeri olması

S Sport ve Smartspor kanallarının efsanevi spikeri Erman Yaşar hakkındaki tespittir. Elbette ki başlık biraz mübağla sanatını içeriyor. Yoksa tabiki herkesin kendine göre en iyi spikeri farklılık gösterebilir. Bana göre en iyi spiker Erman Yaşar'dır.

Adam anlattığın her sporu nasıl güzelleştirebiliyor anlamıyorum inanın. Futbol var, basketbol var, tenis var. Ortaya karışık bir abimiz. Çok heyecanlı ve bilgi dolu anlatıyor. Sanki anlattığı maçtan önce hiç bir işi yoktur ve günlerce o maçı bekledi gibi bir hava veriyor. Sahadaki oyuncudan daha fazla efor sarfediyor bile denilebilir böyle bir spiker için.

Çok kafa adamdır ayrıca. LeMans 24 yarışında yarışını anlatmak yerine güllaç tarifi verebilecek kadar manyaktır. Lakabı da 'Medya devi'dir.

Bilgisiyle, anlatımıyla, matraklığıyla bana göre en iyi spiker kendisidir. Severek izliyor ve dinliyoruz.

(0) (0)
17741907 26.01.2020 12:15