Netflix'in Osmanlı dizisi: Ottoman Rising

Dizi hakkında detaylar ortaya çıkmaya başlamış Netflix dizisi Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor)   hakkında yazılanlara bakılırsa belgesel yönü ağır basacak gibi geldi bana. Bakalım Netflix gerçek tarih ile propaganda tarih ayrımını adaletli yapabilecek mi?

Dizinin altı bölümden oluşacağını açıklayan yapımcı Karga Seven Pictures'ın kurucu ortaklarından Emre Şahin, ana hikayenin İstanbul'un fethi olacağını söylemiş.

(0) (0)
Ro 15.01.2019 16:24

Jet Sosyete'nin sınav sorusu olması ve Gülse Birsel'in cevabı

Yayıncının biri üniversiteye hazırlık test kitaplarından birinde sanki başka hiçbir konu yokmuş gibi TV8 dizisi Jet Sosyete üzerinden bir soru sormuş. Bunu gören Gülse Birsel de sosyal medsından soruyu çözdüğünü açıklamış

Üniversiteye giriş deneme testinde sınav sorusu olarak Jet Sosyete dizisi geçmesi mi ilginç Gülse Birsel'in oturup soruyu çözmesi ve sosyal medyadan paylaşması mı ilginç bilemedim ama Televizyon dizilerinin bu kadar hayatımıza girmesi sizce normal mi?

(0) (0)
as2 15.01.2019 16:21

En iyi Türk dizileri sıralması

Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri sıralaması yapsanız ilk 5 nasıl olur?

Benim sıralama;

-Kurtlar Vadisi

-Avrupa Yakası

-Ezel

-Behzat Ç.

-Kardeş Payı

(0) (0)
black_light 15.01.2019 09:54

Meryem Uzerli ve Cansu Dere'ye aynı dizide rol teklifi

Ay Yapım, uzun zamandır televizyon ekranlarında görülmeyen güzel oyuncular Meryem Uzerli ve Cansu Dere'ye yeni bir dizi için teklif götürmüş. 6 yıldır kaybolan çocuğunu arayan bir annenin hikayesi, güzel bir dram...

Erkek başrol için Osman Sonant düşünülüyor. Heyecanla bekliyoruz.

(0) (0)
gri72 14.01.2019 23:39

Palu ailesinde cinsel istismar soruşturması

Müge Anlı'nın ortaya çıkardığı Palu ailesinin damadı Tuncer Ustael hakkında, cinayet soruşturmasının yanında bir de erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası soruşturuluyormuş. Nasıl cani bir adam bu ya.

Savcılık şöyle demiş: "Kayıp Meryem'in küçük kızı Melike Tanhal'ın öldürülmesi ile ilgili bu soruşturmada elde edilen deliller, suç yeri olan Sakarya ili Ferizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmiştir. Şüpheli Tuncer U.'nun daha önce İstanbul ili Başakşehir ilçesinde kapıcılık yaptığı sırada yanlarında bulunan kayıp Meryem'in oğlu küçük R.T.'ye yönelik cinsel istismar iddiası ve yine şüphelinin kendi çocukları E.S.U. ve Z.U'ya yönelik cinsel istismar iddiası ile ilgili soruşturma derinleştirilerek devam etmektedir."

(0) (0)
mcgoktug 14.01.2019 21:52

1001 TV Oyları, 2018'in en iyi dizisini belirlemiş

1001 TV'nin yaptığı ve 600 Bin katılımcının oy kulandığı anket sonucunda TRT-1 ekranlarının başarılı yapımı Elimi Bırakma, açık ara birinci oldu. Detay

(0) (0)
caraburq 14.01.2019 15:33

Hakan: Muhafız dizisinin çekildiği yerler

Türkiye’nin netfilix platformundaki ilk dizisi Muhafızın nerede çekildiğini merak edenler için buradan bilgi paylaşayım istedim. Hanımlar, beyler durum şu: Muhafız'da Çağatay Ulusoy'un hayat verdiği genç karakter Hakan'ın macerası İstanbul’un pek çok semtinde çekiliyor aslında.

Malum bir bölümü Hakan Karakterinin çalıştığı Kapalıçarşı’da diğer bölümleri dizinin ana konularından olan Ayasofya Cami ve Müzesi'nin bulunduğu Fatih'te çekiliyormuş.

Diğer yandan dizinin önemli karakterlerinden biri olan Okan Yalabık'ın hayat verdiği Faysal karakterinin şirket binası olarak kullanılan yer ise eski Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Stadyumu'nun yerine yapılan binaymış.

Dizinin onay alan 2,3 ve 4. sezonlarının çekim mekanları yeni bölümler görücüye çıktıktan sonra anlaşılacak sanırım. Bu bilgilerin dışında bildiği başka çekim mekanı olan varsa ve yazarsa güzel olur biz de bilgileniriz.

(0) (0)
manikoala 14.01.2019 13:03

2018 Yılının en çok izlenen yerli dizileri

Marketing Türkiye tarafından yapılan araştırma sonucu ortaya çıkan verilere göre 2018 yılında en çok izlenen yerli diziler:

  1. Çukur
  2. Arka Sokaklar
  3. Vatanım Sensin
  4. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
  5. Bir Zamanlar Çukurova

    olmuş...
(0) (0)
samet_419 14.01.2019 12:10

Yabancı dizilerin en zeki karakteri

Online yayın platformları sayesinde artık dünya ile aynı saniyede takip edebildiğimiz yabancı dizilerde birbirinden karizmatik abiler ablalar rol alıyor ve dizideki karakterleri canlandırıyor. Peki dizi sektörüne damga vurmuş bu karakterlerin en zekisi sizce hangisi? 

Buyurun Seçin Bakalım:

01 - Walter White – Breaking Bad
02 - Sherlock Holmes – Sherlock
03 - Michael Scofield – Prison Break
04 - Dexter Morgan – Dexter
05 - Harold Finch – Person of Interest
06 - Tyrion Lannister – Game of Thrones
07 - Dr. Cal Lightman – Lie to Me
08 - Harvey Specter – Suits
09 - Seymour Birkhoff – Nikita
10 - Felicity Smoak – Arrow
11 - Gus Fring – Breaking Bad
12 - Leonardo Da Vinci – Da Vinci’s Demons
13 - The Doctor – Dr. Who
14 - Dr. Walter Bishop – Fringe
15 - Gregory House – House M.D.
16 - Patrick Jane – The Mentalist
17 - Francis Underwood – House of Cards
18 - Fox Mulder – The X Files
19 - Sheldon Cooper – The Big Bang Theory
20 - Gil Grissom – CSI: Crime Scene Investigation
21 - Angus MacGyver – MacGyver
22 - Jim Moriarty – Sherlock
23 - Benjamin Linus – Lost
24 - Dr. Hannibal Lecter – Hannibal 
25 - Charlie Eppes – Numb3rs
26 - Dr. Temperance Brennan – Bones
27 - Dr. Gaius Baltar – Battlestar Galactica
28 - Jack Bauer – 24
29 - Adrian Monk – Monk
30 - Sylar – Heroes
31 - Henry Morgan – Forever
32 - Sherlock Holmes – Elementary
33 - Raymond Reddington – Blacklist
34 - Jack Larsen – Stalker
35 - Sam Winchester – Supernatural

Uzun bir liste oldu eminim eksiklerde vardır eksikleri tamamlarsınız bu listeden seçimim 4 Numarada bulunan Dexter Morgan Seri katil olmak gerçek anlamda büyük bir zeka ister hemde bulunduğu görev düşünülecek olursa.

(0) (0)
minervapallas 14.01.2019 11:02

Game Of Thrones’un yayın tarihinin netlik kazanması

Son yıllarda sanırım hiç bir dizi bu derece kitlelerce takip edilmedi ve yorumlanmadı GoT geçen yıl ara verdikten sonra son sezonu ile 2019 yılında ekranlarda boy gösterecekti bu biliniyordu ama tarihi netlik kazanmamıştı. Sonun HBO kanadından bir açıklama geldi ve dizinin 14 Nisan 2019'da yayınlanacağı duyuruldu. Bize de Nisan ayını beklemek kaldı.

(0) (0)
m044010 14.01.2019 10:41

Çukur'un Yamaç'ı diziye dönmeyecek iddiası

Sina Koloğlu Yazısında  Çukur'un Yamaç'ı Aras Bulut İynemli’nin diziye dönemeyebileceğini belirtmiş ve bu düşüncesinin sebeplerini açıklamış. Başta yok canım dense de okuyunca insan bir düşünüyor ve evet olabilir diyor.

(0) (0)
pesimist27 12.01.2019 14:58

Kanal 7 ve TRT1'in Kore dizisi savaşı

Hint dizilerinin ardından aşağıdaki listede yer alan Kore dizilerini yayına alan Kanal 7'nin en büyük rakibi TRT1 olacak gibi.

FEDA (Secret Love)
Sil Baştan (Kill Me Heal Me)
Sev Beni (Kim Book Joo)
Sonsuza Dek (Moon Embracing Sun)
Aşka Yolculuk (Moon Lovers: Scarlet Heart)
Bir Tutam Aşk (Love İn The Moonlight)
Ömre Bedel (Queen For Seven Days)

Kamu yayıncısı TRT1, Kanal 7’nin Kore dizisi atağına ilk yanıt olarak İmparatoriçe Ki isimli dizisini hafta içi her gün 17.45’te ekrana getiriyordu. TRT’den yapılan son 'nin hiç hoşuna gitmeyecek. Açıklamaya göre; Kralın Kızı isimli Kore dizisi 15 Ocak Salı gününden itibaren saat 17.45’te izleyicilerle buluşacakmış.

Güney Kore yapımı “Kralın Kızı”, Kral Yung’un gerçek kızı olduğunu bilmeden, annesi Chaehwa, üvey babası Kuchon ve kız kardeşi Solhi’yle mutlu bir köy yaşamı süren Solnan’ın, tüm ailesini kaybetmesiyle seyri değişen yaşamını ve gerçek kimliğini öğrenene kadarki süreçte gelişen olayları konu alıyormuş.

Ne diyelim, iki kanal arasındaki savaşta izleyici hangi tarafın askeri olacağını kendisi seçecek. her iki kanala da savaşmayın .... diyorum.

(0) (0)
tuzlu_deli_bekir 12.01.2019 12:01

The Walking Dead'in korsan izlenmede Game of Thrones'u sollaması

Game of Thrones genel olarak en çok takip edilen dizi olarak biliniyor ama The Walking Dead onu fena sollamış. Tabii korsan izlenme oranlarında, resmi oranları bilemem.

Merak eden olursa en çok izlenen dizilerin listesi burada.

(0) (0)
imekara 11.01.2019 20:48

Reyting rekortmeni dizinin oyuncusunun çete lideri çıkması

2014 Yılında reyting rekoru kıran bir dizide doktor rolü oynayan Hüseyin K. bakmış sektörde işler zor daha kısa yoldan para kazanmak için Çete Lideri olmuş. Zanlı 20 Milyon civarı bir vurgun yapmış eh setlerde yıllarca debelense o parayı yapamazdı :) Haber 

(0) (0)
aliselvi61 10.01.2019 12:22

Cennet Mahallesi'ndeki Aliş ve Ayşe

Cennet Mahallesini hatırlamayan yada bilmeyen yoktur sanırım Orada habire karşımıza çıkan Aliş ve Ayşe bakın nasıl değişmiş :)

(0) (0)
themobster 10.01.2019 11:42

Çarpışma dizisi Kadir ve Veli özel bölümü

Ocak ayı azalan reklam nedeniyle pahalı dizilerin pek çoğu boşa masraf olmasın diye yayınlanmıyor. Bu dizilerden biri de Kıvanç Tatlıtuğ ve Elçin Sangu'nun baş rolünün paylaştığı Show TV'de yayınlanan Çarpışma dizisi.

Dizi ocak sonuna kadar yayınlanmayacak yayınlanmasına ama beri taraftan da gerek kanal gerekse yapımcı bu süre zarfında seyircinin aklından silinmek veya seyirciyi başka bir diziye de kaptırmak istemiyor.

Durum böyle olunca da akıllarına bir hinlik gelmiş. O da şu: Efenim dizi yayınlanmayacak evet ama arada bir özel bölüm yayınlanacak.

10 Ocak perşembe günü ekrana gelecek olan bu özel bölümde Kıvanç Tatlıtuğ'un oynadığı Kadir Adalı karakteri ile Onur Saylak'ın canlandırdığı Veli Cevher karakterinin tanışmaları, birbirlerine güvenmeleri, sırlarını paylaşmaları, kardeş gibi olmaları ve her ne olduysa sonunda da can düşmanı haline gelmeleri anlatılacak.

(0) (0)
tuzlu_deli_bekir 10.01.2019 11:11

Nesrin Cavadzade'nin Yasak Elma'ya transfer olması

Bizim Hikaye'den ayrıldığında çok üzülmüştüm. Şimdi yeniden ekrana döneceğini duyunca çok mutlu oldum. Yasak Elma dizisini pek izlemezdim ama artık sıkı takipçisiyim. He bu arada yine fettan bir rolde olacakmış galiba benimki. Detayları burada...

(0) (0)
surgeon84 09.01.2019 21:49

Dizilerin yeni bölümleri neden yayınlanmıyor?

Televizyon kanallarında dizi filan kalmadı bir kesim bu durumdan çok hoşnut olsa da çoğu insan dizilerini geri istiyor ve özlüyor. Peki dizilere ne oldu neden yayınlanmıyor Bülent Biricik konu hakkında detaylı bir yazı yazmış. Bu yazı sayesinde bir çok kişinin merakı giderilmiş olur sanırım. 

(0) (0)
dirty_y 09.01.2019 10:41

Muhafız 11. Bölüm (2. Sezon) ne zaman?

Netflix'in yerli Yapımı muhafızın güzel oyuncusu Hazar Ergüçlü dizinin 2. sezonu hakkında bir röportajında ufak ipuçları vermiş. Dizi genel anlamda beklentilerin üstünde çıkmasına karşın aşırı klişe olduğundan ben şahsen izlemeyi düşünmüyorum ama takip edeceklere şimdiden iyi seyirler.

(0) (0)
ssniper 08.01.2019 13:25

Game of Thrones son sezonu ortaya çıktı

HBO 2019 tanıtımı esnasında GoT sahnelerine de yer verdi 3 saniyelik görüntülerden bile türlü türlü senaryolara yazılmaya çizilmeye başlandı bu yaratıcı arkadaşları tebrik etmekle birlikte artık bitse iyi olur uzadıkça cılkı çıkıyor buyurun sizde izleyin

(0) (0)
interkolik 08.01.2019 11:25