Netflix'in 13 Commandments dizisinde Türkleri aşağılaması

Her fırsatta eşcinselliği ön plana koyan Netflix, bu sefer de Türklere yaptığı aşağılamayla gündeme oturdu.

Daha önce Türkiye aleyhinde çirkin ifadelerin kullanıldığı dizilerin yayın haklarını satın alıp yayınlayan Netflix, rezaletlerine bir yenisini daha ekledi. Yayınlanan bir dizide, Atatürk ve Erdoğan fotoğrafları kullanılarak, Türkler barbar ve katil olarak gösterildi.

Netflix bunu hep yapıyor, hem de organize bir şekilde. Platformun yeni dizilerinden, Belçika yapımı 13 Commandments'in ilk bölümü; bir Türk'ün boğaz keserek cinayet işlemesiyle başlıyor. Suç temalı dizide, katilin Türk olduğunu vurgulamak için, duvara asılmış Atatürk ve Erdoğan fotoğraflarına yer verildi.

(0) (0)
volkan_ksk 16.09.2019 13:23

Erdal Özyağcılar'ın rol gereği öpüşemeyenleri eleştirmesi

TRT 1 erkanlarında yayın hayatına başlayan Şampiyon dizisinde Yaman Günaltay karakterine hayat veren Erdal Özyağcılar'ın bir röportajında söylediği sözdür. Özyağcılar, "Rol gereği öpüşmeyenleri de anlamıyorum. Ben öpüşürüm abi. İşimiz bu. Gerçekten hikayeyi güçlü kılan bir şey varsa onu oynarım" demiş açık açık.

(0) (0)
davecenk 15.09.2019 22:05

Behzat Ç. dizisinde lezbiyen öpüşme sahnesi

Yayınlandığı ilk yıllar büyük bir hayran kitlesine ulaşan Behzat Ç., yeni sezonuyla Blu TV'den yayınlanmaya başlamıştı.

Polisiye dizinin yayınlanan 8. bölümünde iki kadının öpüşme sahnesi izleyenlerin ağzını açık bıraktı.

Cinayet Büro Amirliği Komiser Yardımcısı rolünü canlandıran İlkyaz Arslan'ın, cinayet soruşturmasında tanıştığı Fatoş karakteriyle öpüşme sahnesi diziye damga vurdu.

(0) (0)
beskisehir26 13.09.2019 17:17

Ergun Plak Serhat Kılıç’ın, Seksenler dizisini reddetme açıklaması!

Mart ayının son günlerinde Serhat Kılıç’ın bir sözü pek de dikkatleri çekmemişti. Oyuncu, dizi projesi beklediğini ama rol teklifi gelmemesinden yakınmaktaydı.

Nisan 2018’de Söz dizisindeki Çolak karakterine veda eden Serhat Kılıç, tam 1 yıl sonra dizilerden rol teklifi gelmemesinden yakınmış, Seksenler dizisinin eski sezonlarının sürekli ekranda gösterilmesi nedeniyle de insanların hala dizide rol aldığını zannettiğini belirtmişti.

Milliyet Cadde yazarlarından Ali Eyüboğlu’na dert yanan Serhat Kılıç, “Dizi sektörü çok kötü” ifadesini kullanmıştı.

Televizyon izlemek gibi bir alışkanlığı olmayan oyuncu, rol teklifi alamayınca da Etiler’de popüler bir mekanda sahneye çıkarak para kazanmanın farklı bir yolunu bulmuştu.

2019 yılının Mart sonunda bu sözlerle gündem olan Serhat Kılıç, TRT1 ekranında yayınlanacak olan Seksenler dizisinin yeni bölümlerinde yer almayı kabul etmedi.

Yaptığı zarif açıklama ile de bu durumun sebebine değinen Kılıç, “Yeni projelerde farklı karakterlere hayat vermekle ilgili merakımı ve heyecanımı anlayışla karşılayacağınızdan hiç şüphem yok” diyerek de bunun sebebine değindi. 

Serhat Kılıç’ın artık miyadını doldurduğuna inandığı Ergun Plak ise Seksenler dizisinin en beğenilen ve şu aralarda da hakkında en çok konuşulan karakteri…

Serhat Kılıç’ın rol teklifini kabul etmemesinin arkasında farklı durumlar mı var bilemiyoruz. Ancak Seksenler dizisi yapımcısı Birol Güven, karakterin dizide yer alması ile ilgili hiçbir sıkıntı olmadığını açıklamış hatta dizile olabileceği imajını vermişti.

Birol Güven ile Serhat Kılıç arasında bir anlaşmazlık da olmadığına göre artık Ergun Plak olarak anılmak istemeyen Serhat Kılıç’ın ilkeli bir karar verdiği ortaya çıkıyor.

5 ay önce dizilerden rol teklifi gelmediği için sahneye çıkarak yoluna devam eden Serhat Kılıç’ın yeni sezon öncesi garanti bir işi kabul etmemesi ilkeli tavrının da bir sonucu…

Kılıç’ın instagram hesabından yaptığı açıklamasının tam hali şöyle:

(0) (0)
MrChucky 13.09.2019 11:05

Yasak Elma’dan ayrılan Onur Tuna'nın Mucize Doktor'da izleyiciyi ‘gıcık’ etmesi!

Onur Tuna, bu kez Mucize Doktor dizisinde bir doktor olarak karşımıza çıktı. Ancak değişmeyen bir şey vardı ki o da bu karakterin de hayli ‘gıcık’ olmasıydı! İlerleyen bölümlerde durum değişir mi bilinmez ama ilk bölümden Ferman karakteri için izleyici yine ‘gıcık’ ve ‘sinir’ kelimelerini kullanmaya başladı bile!

(0) (0)
ribera 13.09.2019 10:51

Kalk Gidelim dizisinde 3 sezonda 121 hayvanın rol alması

TRT 1'in sevilen dizisi Kalk Gidelim hayvan sevgisini aşılamaya devam ediyor. Dizide 3 sezonda toplam 121 hayvan rol aldı. 85 adet büyük baş hayvanın yanı sıra, 18 kedi, 16 köpek, tavuk Richard ve Pelin’in kuzusu 3 sezondur dizinin oyuncularına eşlik ediyor.

(0) (0)
atlantikos 12.09.2019 21:09

Çukur dizisine yeni sezonda 2 güzel ismin katılması

Çukur dizisinin üçüncü sezonu 16 Eylül Pazartesi akşamı Show TV ekranlara gelirken diziye yeni katılan isimler ise çok konuşuluyor. Güzel oyuncular Damla Sönmez ile Hazal Subaşı'nın diziye katıldı. Sönmez dizide Efsun karakterini canlandırırken Subaşı ise Nehir karakterine hayat verecek.

(0) (0)
dza 12.09.2019 18:00

Yasak Elma dizisinin güldüren mezarlık sahnesi

Fox TV'nin sevilen dizisi Yasak Elma'da gerçekleşen sahnedir. Mezarlık sahnesin Ender'in taşında ölüm tarihi olarak 27 Mayıs yazmaktadır. Dizide olayların 8 ay sonrası anlatılırken oyuncuların ocak ayında yazlık kıyafetlerle dolaşması izleyicileri güldürdü. 

(0) (0)
huseyin2meryem2 11.09.2019 20:27

Dizilerin gazetecilikte dönüşüme neden olması

Habertürk yazarı Serdar Turgut, gazetecilik alanında dünya çapında bir değişimin söz konusu olduğunu belirtiyor. 

Dizi ve sinema filmlerinin bu yeni değişimde etkili olduğunu söyleyen Turgut, dizi ve film alanında uzman olan gazetecilerin her haber platformunda iş yapması gerektiğini söylüyor.

Turgut sinema ve dizi eksenli yeni gazetecilik türünü şu sözlerle tarif ediyor:

Rekabet çok büyük ve ürünler çok fazla olduğundan ne olup bittiğini takip etmek
çok zorlaştı. Bu sorunu tespit etmiş olan internet siteleri
yeni bir gazetecilik türü başlatmış durumdalar.

Bunun örneklerini New York Magazin sitesinde, Slate ve Salon gibi haber sitelerinde Hungton Post'da görebilrsiniz.

Bu sitelerin her birisi işi çeşitli platformlarda yeni dizi ve filmleri takip etmek olan ve bunları okuyucuya yazan yeni muhabirler ve yazarlar ortaya çıkardılar.

Son günlere tık'lanma oranlana bakıyorum da bu tür yazı ve haberlerin hemen hepsi çok yüksek okunma ve sosyal medyada paylaşılma oranlana sahipler.

Özellikle Netflix için yapılmış olan en iyi film listelerini ben çok faydalı buldum örneğin. Bu listelerden 30’a yakın varlıklarından haberdar olmadığım ve hepsi de çok güzel olan film buldum ve seyretme listeme aldım.

Bir örnek vereyim; Coen Brothers’ın ‘The Ballad of Buster Scruggs’ filminin ben varlığından haberdar değildim bu yorumlu listeden dolayı haberdar oldum ve
bence bir şaheser seyretmek imkanını yakaladım.

(0) (0)
SkyAsteR 10.09.2019 13:44

Bekir Develi'nin tepkisi sonrası indirilen lokanta tabelası

Manisa'nın Kula ilçesindeki 'Muhammet' adlı lokantanın tabelasının, ünlü televizyon programcısı Bekir Develi'nin sosyal medya hesabından paylaşıp tepki göstermesi sonucu indirilmesidir.

(0) (0)
airbroid 10.09.2019 13:05

Sen Anlat Karadeniz Kadın oyuncuları

Kadına şiddet içerikleriyle çok tartışılan Sen Anlat Karadeniz, yayına girer girmez, kadın oyuncularıyla çok konuşuldu. (bkz:link)

 

(0) (0)
digilup 10.09.2019 12:44

Jet Sosyete dizisinin puhutv'ye geçmesi

Mayıs ayında Discovery'nin eğlence ve yaşam tarzı kanalları TLC ve DMAX'in içerik anlaşmasıyla gündeme gelen puhutv, yeni bir içerik atağıyla izleyicilerin karşısına çıkıyor. Senaristliğini Gülse Birsel’in üstlendiği sevilen komedi dizisi Jet Sosyete'nin yeni sezonu Ekim ayında yalnızca puhutv'de yayınlanacak. 50 dakikalık izlenme süresiyle izleyiciyle buluşacak olan Jet Sosyete'nin sadece puhutv'de yerini almasıyla geleneksel yapımların dijitale kaymasının önü bir kez daha açılmış oluyor.

Yeni sezonda göreceğimiz oyuncular Cengiz Bozkurt, Derya Karadaş, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Sarp Apak, Şahin Irmak, Enis Arıkan, Ayşenil Şamlıoğlu, Tuğba Çom, Deniz Cengiz, Ecem Uzun ve Emre Taştekin olarak öne çıkarken, , Çağlar Çorumlunun açıklanan isimler arasında yer almaması dikkat çekti. Yine de Özpamuk ve Yüksel Ailelerinin kahramanlarının izleyicileri ekrana kitleyeceğini söylemek mümkün. Yeni dönem Jet Sosyete’nin yönetmen koltuğunda ise yine Hakan Algül'ün oturduğunu söylemekte fayda var.

Gülse Birsel imzası taşıyan yapımlardan alışkın olduğumuz üzere yeni sezonda sürpriz konukların da bölümlere renk katması bekleniyor. Ekim ayında seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan ekibin, Pazar günü sete çıkacağını da ekleyelim. Dizinin hayranları, her hafta 1 bölümü yayınlanacak Jet Sosyete'nin önceki tüm bölümlerini de yine puhutv.com’dan izleyebilecek. Puhutv.com kullanıcıları ise Jet Sosyete’nin yeni bölümlerine puhutv.com adresinden, puhutv ios ve Android uygulamasından, Apple TV ve Smart TV’den ulaşabilecek.

(0) (0)
Real59 07.09.2019 11:13

Engin Akyürek'in 'Sefir'in Kızı' dizisinde oynayacak olması

Oynadığı her dizide izleyiciyi ekrana kitleyen ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Engin Akyürek, Star Tv'de yayınlanacak yeni dizi 'Sefir'in Kızı' ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Yapımına NGM ve O3 Medya'nın birlikte imza attığı, Star'ın yeni sezondaki iddialı projesi Sefirin Kızı'nda Engin Akyürek yörenin sözü geçen, varlıklı adamı Sancar Efeoğlu'nu canlandıracak. Çekimlerinin Ege'de yapılacağı dizinin yönetmen koltuğunda Emre Kabakuşak otururken, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme alıyor.

(0) (0)
Sansculotte 07.09.2019 10:44

Afili Aşk dizisinde 'kadına şiddete hayır' sahnesi

Kanal D'de yayınlanan Afili Aşk dizisinin 12. bölümünde kadına şiddet ve cinayetlere dikkat çekilen sahnedir.

(0) (0)
ayberk74 05.09.2019 20:23

Leyla Tanlar'ın Fox Tv'de yayınlanacak Ferhat ile Şirin kadrosuna dahil olması

Ömür Gedik'in şortlu kadınlar hakkında yaptığı paylaşımlara tepki olarak taytla poz paylaşınca birden gündeme oturan Leyla Tanlar, FOX Tv'de yayınlanacak bomba gibi bir projeyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Paramparça ve Şahin Tepesi gibi dizilerde oynayarak 21 yaşında olmasına rağmen ekranların aranan yüzü olmayı başaran Leyla Tanlar'ın yeni projesi belli oldu. Tanlar, Fox TV'de yayınlanacak olan Ferhat ile Şirin'in kadrosuna dahil oldu.

O3 Medya'nın Fox TV için çekeceği projesiyle el sıkışan Leyla Tanlar, böylece Tolga Sarıtaş'ın partneri oldu. Dizinin önümüzdeki ay ekranlara gelmesi bekleniyor.

Ömür Gedik'in başlattığı G-string şort tartışmalarını ti'ye alan Leyla Tanlar'ın "Kadınlar yerine göre giyinmeli konulu tweetleri okuyorum" notu ile yaptığı paylaşımlar takipçilerini ikiye bölmüştü.

(0) (0)
immortalkid 05.09.2019 16:21

Can Yaman'ın Seksenler kadrosuna dahil olduğu iddiası

Erkenci Kuş dizisiyle ciddi bir hayran kitlesine ulaşan Can Yaman'ın yeni projesi oldukça merak konusu oldu. 

Yaman'ın hayranları oyuncunun ekrana ne kadar ara vereceğini merak ederken bir an önce dönmesi de için de sosyal medyadan çağrılarda bulundu. Yapımcı Birol Güven bugün Can Yaman'la bir araya geldi ve Instagram sayfasına birlikte çekilmiş fotoğraflarını yükleyerek altına "Neler olacak neler!!!" notunu düştü.

(0) (0)
MarcoMehmet 05.09.2019 15:56

Netflix'in sansür açıklaması

RTÜK'ün internet yayınlarını denetlemesinin resmen başlamasından sonra linsans alıp almayacağı merak edilen, daha sonra RTÜK Başkanı tarafından linsan başvurusu yaptığı açıklanan Netflix'in sansür endişesiyle ilgili açıklamasıdır.

(0) (0)
buraksahin89 03.09.2019 21:46

Arka Sokaklar'da Hüsnü Çoban'ın kızının değişmesi

Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinin sevilen karakterlerinden Hüsnü Çoban'ın küçük kızı Şule'nin büyümüş halini yeni sezonda yeni bir oyuncunun canlandıracak olmasıdır. Daha önce Şule karakterine Manolya Azize Aşık hayat verirken, yeni sezonda bu rolü Ecem Öz canlandıracak imiş.

(0) (0)
prison_guard 03.09.2019 20:35

Türk dizilerindeki eşcinsel karakterler

Türk dizilerinde eşcinsel karakterlerin azlığı ve hatta yokluğu belli olan bir durum. Fakat bu durum hep böyle değildi. Bu başlıkta Türk dizilerindeki eşcinsel karakterlere değineceğiz.

KAMPÜSİSTAN -MAHMUT:  Kanal D’de yayınlandığı 40 hafta boyunca iyi ratingler alan Kampüsistan dizisinde İstemihan Tuna’nın canlandırdığı konservatuar öğrencisi Mahmut, ilk bölümlerde eşcinselliğini belirtmiş ve okul “arkadaşları” tarafından hor görülmemişti, ki bu “arkadaşlar” arasında şu ara Tuğçe Kazaz da vardı(!)

Dizinin karakterlerinden Mine (şu anda Güldür Güldür Show’da izlediğimiz Aylin Kontente), Mahmut’a aşıktı ve onu “doğru” yola getirmeye kararlıydı. Başroldekiler falan fasa fiso, dizinin en güçlü kadını Mine’ydi. Yaklaşık 10-15 bölümde Mahmut’u doğru yola getirdi. Erkeklerden vazgeçirdi (!) ve yetmezmiş gibi Mahmut’tan hamile kaldı ve onunla evlendi. İnişli çıkışlı bir aşkları vardı ama Mahmut, Mine’yi asla terketmedi. Taş gibi delikanlıları görüp de içi gitmedi. Bize de öğretsene Mahmut nasıl oluyor bu? İnsan eşcinselliğini unutur mu veya tedavi olur mu bu şekilde? Zira Mahmut Mine’den daha feminendi. Yani kısacası Mahmut asimile oldu, heteroseksüel oldu, kayboldu!

BİR İSTANBUL MASALI-ZEKERİYA: ATV’nin en sevilen dizilerinden Bir İstanbul Masalı’ndaki Zekeriya (Emre Karayel), Mehmet Aslantuğ’un canlandırdığı patronun sağ koluydu. İlk bölümlerde pek varlık göstermezken sonra çeşitli imalarla şüphe götürmeyecek şekilde kendini bizlere açık etti. Hatta yanında bir erkekle yemek yerken de gördük Zekeriya’yı. Ve biz de umutlandık. Herhalde konuyu güzelce işleyecekler dedik. Sonra ne mi oldu? Hiçbir şey! Zekeriya dizide yer almaya devam etti ancak adamın cinsel yönelimi -ki  zaten bunu açıkla diye soran olmamıştı- ortadan kayboldu. Zekeriya kaldı ama cinsel yönelimi buharlaştı.

Zekeriya rolünü canlandıran Emre Karayel verdiği röportajda üzerine basa basa “ben eşcinsel değilim” demişti.

Dizinin yıllar sonra TV’de yayınlanan tekrar bölümlerinde Zekeriya’nın eşcinselliğini açıkladığı aşağıdaki sahne sansürlendi.

MÜKEMMEL ÇİFT-YİĞİT: Kanal D’nin 2010 yılında yayına giren dizisi Mükemmel Çift’in baş rollerinde Songül Öden ve Tardu Flordun vardı. Tardu Flordun’un canlandırdığı Bora karakteri, spiker olarak çalıştığı kanalın patronunun oğlu olan Yiğit’le (Tuğrul Tülek) aşk yaşayan bir biseksüeldi. Yiğit, Bora’nın baş roldeki kadın karakterle yakınlaşmasını kendine yediremiyordu. Türk televizyonlarının en bariz eşcinsel çiftinin  isimlerini altın harflerle LGBT tarihine yazdırmasına rağmen dizinin ömrü pek uzun sürmedi. Dizi 8 bölüm dayandı. Buna ek olarak TRT Çocuk kanalında program sunan Tuğrul Tülek, canlı yayınına 5 dakika kala kovulduğunu öğrendi. Tuğrul Tülek, TRT’deki işini eşcinsel rolü canlandırdığı için kaybetmişti.

KILIÇ GÜNÜ-BARIŞ: Osman Sınav’ın yönettiği ve ATV’de yayınlanan Kılıç Günü isimli dizideki iki eşcinselin yatakta olduğu sahne, kafa kesme ve tecavüz sahnelerini iştahla izleyen muhafazakar(!) TV izleyicisini şoke etti. Bu sahnede, zengin ve güçlü iş adamının oğlu Barış Kızıltan (Serdar Yeğin), duştan çıkıp yanına gelen erkek arkadaşının onu öpmek için uzanmasını el hareketiyle durdurmuştu. İki erkek de yarı çıplaktı. Sahne bundan ibaretti.

Ancak o zamanki TRT’nin genel müdürü dahil pekçok alakasız insan bu bir dakikalık sahneye tepki gösterince RTÜK, ATV’yi uyardı. Hızını alamayan RTÜK, dizinin tartışıldığı ve Habertürk’te yayınlanan tartışma programına da ceza kesmeye kalktı. Bütün bunların üzerine, yönetmen Osman Sınav’ın kendini savunmak adına(!) yaptığı “bu ahlaksızlıkları da göstermek istedim” açıklaması olanların üzerine mum dikti.

Ne mutlu ki, Kılıç Günü ekranlarda fazla tutunamadan 8 bölümde ekranlara veda etti.

ULAN İSTANBUL-NURSAÇ: Homofobik olmayan esprileriyle kalbimizi kazanan Ulan İstanbul, libidosu yüksek Maşuka (Demet Gül) karakterinin kuaför açmasını takiben diziye Nursaç isimli bir karakter ekledi. Anadolu şivesiyle konuşan çırak Nursaç karakterinin, feminen tavırları ve erkeklerle olan ilişkilere dair fazlaca yerinde olan tespitleriyle, eşcinsel olduğunun altı çizildi.

20 DAKİKA-ÖZGÜR: Baş rollerini Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum’un paylaştığı ve Star TV’de yayınlanan 20 Dakika dizisinde Ushan Çakır’ın canlandırdığı Özgür karakteri, 16 Nisan 2013’teki bölümde eşcinsel olduğunu açıkladı. Açıklamasını “Bu ülkede kimliğimi saklamadan gezemezdim çünkü bu ülkede eşcinsel olmak suç” cümlesine yer vererek yapan Özgür’ün bu açıklaması sosyal medyada da bir hayli yankı buldu.

Dizinin bu sahnesinin videosu aşağıda

KALDIRIM ÇİÇEĞİ-MEMOŞ: Baş rollerinde, müşterilerini dudağından öptürmeyen fahişe rolünde Sibel Can, Hakan Ural ve Hande Ataizi’nin yer aldığı Kaldırım Çiçeği dizisinin eşcinsel Memoş karakterini Volkan Severcan canlandırıyordu. Trans oyuncuların da yer aldığı 1996 yapımı dizideki Memoş karakteri feminenliği bir hayli karikatürize edilmiş bir eşcinseldi.

Aşağıdaki videonun ilk dakikalarından itibaren bu karakterin olduğu sahneleri izleyebilirsiniz.

SEVGİNİN GÜCÜ-CAN: Volkan Severcan’ın eşcinsel bir karakteri canlandırdığı başka bir dizi ise Sevginin Gücü‘ydü. Hülya Avşar ve Tarık Tarcan’ın baş rollerinde olduğu ve 1993 yılında Show TV’de yayınlanan dizide, normal bir hayatı olan güzel bir kadının, fotomodellik ve mankenlik dünyasına adım atmasını anlatılıyordu. Volkan Severcan’ın canlandırdığı karakterin sevgilisi rolünde de manken Engin Koç vardı. Dizide, Hülya Avşar ve Merih Akalın‘ın da lezbiyenlik içeren sahneleri yer aldı.

Volkan Severcan’ın bu diziden alınan sahneleri aşağıda

KAYIP ŞEHİR - DUYGU: İlk transeksüel oyuncu olan Ayta Sözeri'nin canlandırdığı karakterdir. Başrollerini İlker Kaleli ve Gökçe Bahardır'ın oynadığı Kayıp Şehir dizisinde rol almıştır.

ERKENCİ KUŞ - CENGİZ

KİRAZ MEVSİMİ - OLCAY

AVLU - BADE: Oyunculuğu bıraktığını açıklayan Sevda Dalgıç, Avlu dizisindeki transeksüel kadın mahkum rolüyle ekranlara geri dönmüştü

KİRALIK AŞK - KORAY: Türk dizi tarihinde eşcinsel veya efemine bir karakter olarak adını altın harflerle yazdıran Koray karakteri, diziyi izleyen herkesin oldukça beğendiği bir isim olmuştu. Sempatik ve yaramaz tavırları sayesinde, izleyiciler Koray'ın sahnelerini iple çekiyordu. 

AVRUPA YAKASI - BURHAN ALTINTOP: Her ne kadar kadınlara ilgi duyduğunu dizide görüyor olsak da, bana göre gizli bir gaydi. Hal ve hareketleri, hiç kız arkadaşının olamaması vs. sayılabilir.

Behzat Ç. - Banu: Cinayet Büro Amirliği Komiser Yardımcısı rolünü canlandıran İlkyaz Arslan'ın, cinayet soruşturmasında tanıştığı Fatoş karakteriyle öpüşme sahnesi diziye damga vurdu.

 

(0) (0)
frekans41 03.09.2019 11:26

Yönetmen Osman Sınav'ın dizide kadına şiddet sahnesini savunması

Sen Anlat Karadeniz dizisinin yönetmeni olan Osman Sınav, dizide ağır eleştirilere neden olan parmak kırma sahnesini savunmasıdır. Sınav, konuyla ilgili olarak "Sen Anlat Karadeniz’deki parmak kırma sahnesini kadına şiddete farkındalık yaratmak için yaptık. Kimsenin boğazını kesmedik, silahla öldürmedik. Bu ülkede çocuklarının gözünün önünde öldürülen kadınlar var unutmayın" dedi.

(0) (0)
ubi bene ibi patria 02.09.2019 11:49