The Walking Dead afişindeki otobanın korona dönemindeki hali

Ölümcül bir viris salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması ve sonrasında insanların zombilerin yaşadığı vir ortamda hayatta kalmasını anlatan dünyaca ünlü dizi The Walking Dead'in ilk sezonundaki mekanı ve afşinde yer alan Amerika’nın Atlanta Georgia eyaletinde (bkz:link) yer alan otobanın korona sonrası içler acısı sessiz halidir.

İşin açı tarafı zombi filminde bile zombi virüsü yüzünden yolun sadece gidiş yönü boşken koronada hem gidiş hem geliş bomboş görünüyor.

(0) (0)
challenge64 01.04.2020 15:02

Erkan Petekkaya'nın şaklabanlığının bile Gel Dese Aşk'ı kurtaramaması

Erkan Petekkaya'nın başrolünde olduğu Gel Dese Aşk dizisinin çekimleri koronavirüs salgını nedeniyle durdurulmasıdır.

Ünlü oyuncu Petekkaya'nın geçtiğimiz günlerde dizi setinden paylaştığı ve korona şarkısı söylediği video tepkilere yol açmıştı. (bkz.)

ATV'de yayınlanan Gel Dese Aşk dizisinin çekimleri koronavirüs salgını nedeniyle durdurulmuş. Haberi dizinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya, sosyal medya hesabından duyurmuş.

Petekkaya, kendisine gelen WhatsApp mesajını paylaşmış;

Dizi zaten başlı başına paso eleştiri alıyordu. Millet karşıydı birde bunun üzerine devam edince daha da olay oldu. Neyse işe yaramış bari onca tepki durdurulması güzel oldu.

(0) (0)
murodo 01.04.2020 14:47

EDHO'da İlyas’a yapılanın izleyiciyi çıldırtması

Dizi'de Ozan Akbaba'nın canlandırdığı İlyas Çakırbeyli karakterinin dizide çocukları konusunda ki talihsiziliğidir.

ATV ekranlarında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 162. bölümü dün akşam izleyicilerle buluştu.

Geçtiğimiz gün dizinin setinde alınan önlemler sonrası çekimler yeniden başlamıştı. Setten paylaşılan fotoğraflarda tüm set ekibinin özel kıyafetler giydiği, herkesin ateşinin ölçüldüğü,sosyal mesafeye dikkat edildiği, sette ambulans ve sağlık ekibinin hazır bulunduğu bilgileri verilmişti.

162. bölümden geri ise “Talihsiz İlyas” konusu kalmış. Sosyal medyada yapılan yorumlarda Ozan Akbaba’nın canlandırdığı İlyas karakterinin bir türlü aşk konusunda talihinin tutmaması gündem olmuş.

İlyas heyecanla ikiz çocuklarının cinsiyetini öğrenmeyi bekliyor ve heyecanına, mutluluğuna ise herkesi ortak etmişti;

Ama çok geçmeden akşama beklenmedik bir plan oluyor ve İlyasın eşi Ömür vuruluyor;

Bu olaylar olurken İlyas ise telefondan herşeyi duyar ve nasuh'u konuşturmadan onu öldürür. Bu olaylar olurken tabi izleyici ise isyanda bulundular ve senaristlere çağrıda bulunan dizinin takipçileri, İlyas’a bir el atılması ve yüzünün gülmesi temennilerini ilettiler.

İşte Talihsiz İlyas ile ilgili sosyal medyada yer alan bazı yorumlar:

“Senarist İlyas’ı çok kıskanıyor galiba, hep sevgilileriyle uğraşıyor.”

“Şu İlyas’ın yüzü bi gülsün. Saygılı senaryocu bu şekilde dizi seyircisi olarak hep üzülüyoruz ve diziyi izlemek sıkıcı oluyor.”

“Şu İlyas’ın talihi yok, bahtı kara garibim.”

“Senaristin İlyas ile neşe problemi var.”

“Senarist bırak de İlyas reis baba olsun, yeter daa.”

“İlyas’a yapılır mı bu, yaktın gene İlyas reis.”

“Neden İlyas’ın çocukları hiç olmuyor? Hep bir sıkıntı. Esra aldırmıştı, şimdi de Ömür böyle vuruldu işte.”

Çok haklı isyanlar bencede ya adam zaten ilk sezonlarda Esra ile evliyken esra aldırmıştı çocuğunu daha toparlanamadı. Şimdi tam mutlu oldu dedik ne güzel haberler bekliyorduk ki. Yine bozdular yazık ya valla izlerken ben çok kötü oldum. Yeter artık herkesten çok İlyas hak ediyor şu mutluluğu. Senaristin garezi ne bu İlyasa anlamış değilim valla. Ama umarım bir ihtimalde olsa birşey olmaz çocuklar en kötü ihtimal biri kurtulsa bari ikizlerden. 

(0) (0)
qeltemo 01.04.2020 12:48

Arda Kural'ın Tutunamayanlar'da Leylim Ley'i söylemesi

Yerli Leonardo DiCaprio Arda Kural'ın duygulandıran performansıdır. TRT 1'deki Tutunamayanlar dizisinde sözleri Sabahattin Ali'ye ait olan, Zülfü Livaneli'nin sesiyle özdeşleşen Leylim Ley türküsünü okudu gayet başarılı bir şekilde.

Daha önce 20'li yaşlarındayken de Hülya Avşar Show'da söylemişti aynı türküyü. (Bkz.) O zamanlar da sesi yanıkmış ama şimdi daha dertli daha içten söylemiş.

(0) (0)
carizzo 01.04.2020 12:47

Oyuncu Turhan Kaya'nın koronavirüsten ölmesi

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı ‘Ordinaryüs’ karakteriyle tanınan Turhan Kaya'dan gelen acı haberdir. 69 yaşındaki oyuncu yaklaşık 10 gün önce öksürük şikâyetiyle Sultan Hamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuruyor. Bir süre sonra yoğun bakım servisine alınıyor ama yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılıyor.

Theo Kaya da babasının ölüm nedeninin koronavirüs olduğunu doğrulamış. Ailesinden temasta olduğu kişiler taranmış ancak hiçbirinde virüs bulgusuna rastlanmamış. Böyle olunca aile virüsün hastaneden bulaştığını savunuyor. Eğer öyleyse daha trajik. 

Ama ne olursa olsun giden geri gelmiyor. Allah rahmet eylesin. Halka dizisindeki Cengiz karakterinde çok başarılıydı. Çok yazık olmuş. Bu dönemde hastaneye gitmek de sıkıntılı arkadaş. Sağlam insanı da götürüyor bu corona belası.

(0) (0)
haylazbebe 01.04.2020 11:39

Uraz Kaygılaroğlu'nun veda sinyali vermesi

Sefirin Kızı dizisinde Gediz Işıklı karakterini canlandıran oyuncu Uraz Kaygılaroğlu'nun koronavirüs salgını nedeniyle diziye ara verildiğini açıklamasıdır.

Sefirin Kızı dizisinde canlandırdığı Gediz Işıklı karakteri ile büyük beğeni toplamaya devam eden ve dizi sayesinde popülerliğini bir hayli artıran oyuncu, sadece ülkemizde değil yurt dışında da büyük ilgi görmektedir. Dizide başarılı performansı sonrasında hayranlarının sosyal medyada yoğun bir ilgi gösterdiği Kaygılaroğlu, yaptığı paylaşımlarla da takipçilerini gülümsetiyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle Sefirin Kızı dizisinde geçtiğimiz hafta çekimlere ara verilmişti. Kaygılaroğlu da evine çekilerek kendini karantinaya almış ve sosyal medyadan da ‘evde kal Türkiye’ mesajları vermişti.

Dizi 15. bölmü ile dün akşam izleyicilerle buluşmuş

Oyuncu, “Bu musibet bitince görüşürüz. Kaçtık biz, hadi eyvallah” notu ile aşağıdaki fotoğrafını paylaşmış;

Setlerde çekimlere ne zaman başlanacağı bilinmiyor.muş Sefirin Kızı gibi birçok dizi eldeki son stokları eritmekte. Sefirin Kızı’nın da önümüzdeki hafta yeni bölümünün olmayacağını belirteyim. Koronavirüs salgını nedeniyle nasıl bir planlama yapılacak şu aşamada kimse bilmiyor. Valla şu dizilerde ara verilmesine üzüldüğüm dizilerin başında geliyor Sefirin Kızı 😔 Özellikle Gediz'li sahneleri herkesler tarafından beğeniliyor ve bu salgın yüzünden herkes dizilerden mahrum kalıyor. Herşey düzelince bence diziler yazında devam etmeli.

(0) (0)
oxy 31.03.2020 10:00

Star TV'nin Güzel Köylü dizisini yeniden yayınlaması

Koronavirüs salgını sonrası insanoğlunun doğaya tahribat vermesi, ekolojik dengeyi altüst etmesi tartışılıyor. Yeniden doğaya dönüş söylemleri dillendirilmeye başlandı. Kimileri insanoğlunun açgözlülüğü, kendinden başka canlılara yaşama imkanı tanımaması yüzünden doğanın bu olanlara karşı bir yanıtı olarak görüyor koronavirüsü.

Virüsün yarasadan insana bulaştığı düşünülürse haksız da değil bunu savunanlar. İnsanoğlu doğaya hükmedebileceğini, her şeyi yapmaya muktedir olduğunu zannetti ama yanıldı. Doğayı dize getirmek mümkün değil, ona ancak itaat edilebilir. Yoksa doğa vakti gelince insanı bile yutar. 

Star TV de bunu fark etmiş olacak ki, 2014-2015 yılları arasında ekrana gelen Güzel Köylü dizisini yeniden yayınlamaya başladı.

Gizem Karaca, Berk Cankat, Mehmet Ali Nuroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran dizi her gece ekrana gelecek.

Dizide; yaşadığı talihsiz olaylar sonucunda İstanbul'dan Muğla Güzelköy'e yerleşen Gül isimli genç bir kızın gülünç ve dramatik hikayesi anlatılıyor. Dizideki Gül karakteri (Gizem Karaca) tam bir şehirli olarak yetişmesine rağmen zamanla aslında köyün çok güzel bir yer olduğunun farkına varıyor.

Doğanın kıymetinin farkına varılması için yayınlanması güzel olmuş. Tabii gece yarısı yayınlanması reyting sonuçlarına yansıyor. Dizi dün total reytinglerde 1,55 izlenme oranıyla 51'inci sırada. Eğitim seviyesi ve ekonomik alım gücü yüksek olan AB kategorisinde durum daha da kötü; 0,69 izlenmeyle 90'ıncı sırada. Yayın saati biraz daha erkene alınırsa daha çok insana ulaşır.

(0) (0)
seyhan01 30.03.2020 15:44

ATV'nin zorunlu koronavirüs yayınına uymaması

Turkuvaz Medya bünyesindeki ATV'nin RTÜK’ü takmayıp, Sağlık Bakanlığının koronavirüs spotu yerine parayı tercih etmesidir. 

Bakanlığın koronavirüse farkındalık yaratması için zorunlu kıldığı kamu spotunun tüm kanallarda saat 21.00'de yayınlanması gerekiyor. İnsanlar aynı saatte balkonlara çıkıp sağlık çalışanlarına da destek veriyor biliyorsunuz. Ama bu yayını delen tek yayıncı ATV oldu. 43 yayıncı, aynı anda, 1 dakika 50 saniyelik görüntüyü saat 21.00’de ekranlarına getirdi ama ATV buna yer vermedi.

Para sağlıktan daha değerli demek ki. Yoksa bu reji hatası falan olamaz.

(0) (0)
marco1071 28.03.2020 12:34

Hasibe Eren'in setleri durdurun çağrısı

Jet Sosyete dizisinde Pelin ve Şennur karakterini canlandıran oyuncu Hasibe Eren'in koronavirüse rağmen çekimleri durdurmayan dizi ve film sektörüne yönelik çağrısıdır.

Çalışma koşullarını paylaşan bir set çalışanının paylaşımını alıntılayıp “Makyaj yaptırcam, saç yaptırıcam, ağız ağıza, sarıla dokuna sahne oynıycam. Giydiğim kostümleri, ayakkabıları bir kostumcü alıp taşıyacak, ses operatörü kostümüme yaka mikrofonu takacak. Ben olsam bizden korkarım. Setleri durdurun” ifadelerini kullanmıştır kendisi.

Helal olsun, kendi oynadığı dizide önlem alınsa da meslektaşlarını düşünmüş kadın. Tabii piyasada birçok arkadaşları var, onlara bir şey olmasını istemez. 

Bu arada Gülse Birsel de korona önlemi olarak dizinin bazı sahneleri yarım kalmasın diye birkaç sahneyi evden çektirmişti. Sonra beğenince özel bir bölüm daha çekmeye karar vermişler. Tüm oyuncular evinde kendi işini kendi hallediyor.

Hatta Gülse Birsel şöyle diyor:

"Herkes kendi kendinin kuaförü, makyözü kameramanı yönetmeni oldu. En büyük zorluk da karşınızda oyuncu olmaması. Bunun için sahnedeki diğer oyuncunun bir repliğini kaydedip izleme yolunu seçtik.” (Bkz.)

(0) (0)
SeoYoungMin 28.03.2020 11:36

Güvercin dizisinin final yapması

Mehmet Ali Nuroğlu ve Almila Ada'nın başrollerini paylaştığı Güvercin dizisiyle ilgili Star TV'nin aldığı karardır. 

Dizinin reytinglerdeki düşük sonuçlar nedeniyle final kararı aldığı söylendi. Ama işin aslı başkaymış.

Çıkan dedikodulara göre koronavirüs salgınına rağmen dizinin çekimleri iptal edilmeyince başrol Mehmet Ali Nuroğlu tepki göstermiş, çalışmayı bırakmış. 

Dizinin bu olaydan sonra final yapmasına karar veriliyor işte. Reyting olayı hikaye. Zaten reytinglerde kötü de değildi. Yazık olmuş erken bitmesi.

(0) (0)
vasko 26.03.2020 16:48

Serenay Sarıkaya'nın Yasak Elma dizisine transfer olacağı iddiası

Serenay Sarıkaya'nın Yasak Elma dizisi için görüşmeler yaptığı iddiasıdır.

Fox TV ekranlarında yayınlanan reyting rekorları kıran ve başrollerinde Şevval Sam, Talat Bulut, Eda Ece, Şafak Pekdemir, Nesrin Cavadzade ve Barış Kılıç’ın oynadığı Yasak Elma dizisi kadrosuna yeni isimleri katmaya devam ediyor.

Karantina sebebiyle ara verilen dizinin yeni sezonunda dizinin kadrosundan başroldeki bir oyuncunun diziden ayrılacağı konuşuluyor. Aynı zamanda o oyuncunun yerine de, son zamanlarda Cem Yılmaz ile olan ilişkisiyle gündeme gelen Serenay Sarıkaya'nın transfer olacağı söyleniyor. Serenay Sarıkaya yapımcı ekiple görüşmelere başlamış bile.

Valla başroldeki ayrılacak olan oyuncu umarım Ender (Şevval Sam) ya da Yıldız (Eda Ece) olmaz. Onlardan biri çıkarsa net dizi çöp olur. Ve ben Serenay'ı orada düşünemiyorum, hiç yakışmaz bence.

(0) (0)
iillhhaann 26.03.2020 16:06

Netflix'in Messiah dizisini iptal etmesi

Messiah dizisinin devamının gelmeyeceğinin açıklanmasıdır.

Netflix'ten bir iptal haberi daha geldi. Messiah dizisinin devamının gelmeyeceği açıklanmış.

Messiah'ta Orta Doğu'da gizemli birinin ortaya çıkmasıyla büyük bir kitle onun Mesih olduğuna inanıyor. Bu da "Onu Tanrı mı gönderdi yoksa dünyanın jeopolitik düzenini bozmaya çalışan tehlikeli bir sahtekar mı?" sorusunu ortaya çıkarıyor. Messiah'ın hikayesi inananlar ve kuşku içinde olanların gözünden anlatılıyor. Bunlar arasında genç CIA ajanı, İsrail'in yurtiçi gizli servisi Shin Bet'ten bir memur, Latin bir rahip ve kızı, Filistinli mülteci ve medya da yer alıyor.

Sezonu 10 bölümden oluşan dizi 1 Ocak'ta ekran gelmşti. Din, inanç, politika arasındaki çizgiler üzerine kurulu dramayı Michael Petroni yaratmış. Kadrosunda Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, Jane Adams, Mahdi Chalkhaoui, Sayyid El Alami, Melinda Page Hamilton, Wil Traval, Farès Landoulsi, Stefania LaVie Owen,  Tomer Sisley ve Michael E. Stogner gibi isimler bulunuyor.

Açıklamayı ise dizinin oyuncularından Wil Trava, Instagram hesabından yapmış.

İptal değil 10 bölümlük tek yapmışlar zaten. Ama kısa sürmeseydi keşke güzel diziydi.

(0) (0)
upervane 26.03.2020 14:58

Şener Şen'in karakter oyunculuğu zamanları

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncularından biri olan usta sanatçı Şener Şen'in henüz ünlü olmadan önce aldığı rollerdir. 

Yönetmenliğini Tevfik Fikret Uçak'ın, senaristliğini Yahya Benekay'ın yaptığı 1971 yapımı Türk filmi Görünce Kurşunlayın filminde yan rolde çıkıyor karşımıza. Filmde bir kamyon şoförünü canlandırıyor. Babası Ali Şen de var filmde.

 

Bir diğeri de yine Kartal Tibet ve Ali Şen'in rol aldığı Kadınlar Satılmaz filmi. Mahmut Dedehayır'ın yönettiği 1970 yapımı filmde "Nezih" karakterini canlandırıyor Şener Şen. 

Adam karakterin tüm ayrıntılarını veriyor. Dramatik akışa derinlik, senaryoya güzellik katmış. Zaten karakter oyuncularının işi de budur. Canlandırdığı karakterden dolayı geri plana itilmeyi kabullen, başrolü yücelten ama kıymeti hep çok sonradan anlaşılan oyunculardır.

(0) (0)
DjAnda 26.03.2020 11:08

Netflix'in nisan ayında yayınlanacak içerikleri

Online dizi film platformu Netflix'in nisan ayında Türkiye'de yayınlayacağı içeriklerdir. Malum, koronavirüs salgını nedeniyle evlere kapanmış durumdayız. Herkes kendini dizilere, filmlere, belgesellere verdi. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bile dedi hazır evdeyken iyi değerlendirin, film izleyin diye. 

Sağ olsun Netflix olmasa bu dönem çekilmezdi. Sıkıcı, boğucu bir hayat. Kitap okumak da bi yere kadar.

İşte kurtarıcımız Netflix de nisan ayında yayınlanacak yeni içeriklerini duyurdu. Listede güzel şeyler var.

- Nailed It! adlı yemek yarışmasının 4’üncü sezonu (1 Nisan’da yayında olacak)
- La Casa de Papel’in 4’üncü sezonu (3 Nisan’da yayında olacak)
- Brews Brothers, yeni bir Netflix komedi klasiği. 8 bölümden oluşacak ve 10 Nisan’da yayınlanacak dizi, iki erkek kardeşin hikayesini konu alıyor.
- La casa de las Flores, Meksika’da yaşayan zengin bir ailenin hayatının konu alıyor. (Dizinin üçüncü sezonu 23 Nisan’da yayında olacak)
- Eşinin ölümünün ardından yas tutmaya devam eden Tony’nin hayatını konu alan After Life (24 Nisan’da izleyici ile buluşacak)
- Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkan Sergio, Bağdat’taki bir diplomatın hikayesini konu alıyor. (17 Nisan’da yayında olacak)
- Amerikalı yazar Lois Lowry’nin kitabından uyarlanan animasyon filmi Willoughby Ailesi (22 Nisan’da yayında olacak)
- Tyler Rake isimli bir paralı askerin hikayesini konu alan Extraction (24 Nisan’da yayında olacak)
- National Geographic Channel’ın belgesellerinden biri olan Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi (22 Nisan’da son sezonuyla karşımıza çıkacak)

(0) (0)
okan07 26.03.2020 10:30

Zalim İstanbul dizisinde tepki çeken baldız sahnesi

Kanal D'de yayınlanan Zalim İstanbul dizisinin 36'ncı bölümündeki sahnedir. Dizi 3 çocuklu Seher'in hikayesi diye başladı, aile dizisi sandık ama işler gittikçe karıştı. Aile içinde yasak aşklar falan...

Hatta eniştesinden çocuk yapan baldız konusu bile işlendi. Dizinin senaryosu 2 kız kardeş birbirinin eşlerine aşık, ortada babası gizlenen bir bebek. Ensest ilişkiler resmen.

Dünkü bölümde de Cemre, kardeşi Ceren'in eşi Cenk'ten çocuk yapıyor. Gerçekler ortaya çıkınca da olayların suçlusu Ceren'miş gibi gösteriliyor. Bu da yetmezmiş gibi Cenk karakteri de bu olaydan aklanıyor, kahraman gibi gösteriliyor.

Aşk-ı Memnu halt eder yanında. Bunlar entrika olayını çok yanlış anlamış. Resmen Türk örf, adet, gelenk, göreneklerini yerle bir eden düşünceler, sapkınlıklar. İnsanların beynine işliyorlar böyle sapık düşünceleri. 

RTÜK'ten önce savcılar harekete geçmeli bu senaristler için. Hayal gücünüze tüküreyim.

(0) (0)
harry haller 25.03.2020 18:21

2 haftalık Baraj dizisinin Ramo'yu sollaması

Salı akşamları reyting yarışında karşı karşıya gelen Baraj ile Ramo dizileri arasındaki rekabette ortaya çıkan sonuçtur.

14 Ocak 2020'de yayına başlayan, Murat Yıldırım, Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, İdil Fırat gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran Ramo dizisi dün akşam 11'inci bölümle ekrana geldi. 

Oyuncu kadrosunda Feyyaz Duman, Biran Damla Yılmaz, Burak Yörük, Sumru Yuvrucuk, İman Casablanca gibi isimlerin yer aldığı Fox TV'nin yeni dizisi Baraj ise 2'nci bölümüyle izleyicilerin karşısına çıktı.

İki dizi arasında kıyaslama yapacak olursak oyuncu kadrosu bakımından Ramo dizisi bayağı ağır basıyor. Ama son iki haftanın reyting sonuçlarına göz atıldığında bu ağırlık izlenme oranlarına hiç yansımamış.

Baraj dizisi, 17 Mart tarihinde yayınlanan ilk bölümüyle hem total hem AB reytinglerinde Ramo'nun önünde.

Baraj'ın 2'nci, Ramo'nun 11'inci bölümünün yayınlandığı 24 Mart tarihinin reyting sonuçlarında tablo Ramo için daha da kötüye gitti. Baraj dizisi totalde üçüncü, AB'de dördüncü olurken; Ramo iki kategoride de 9'uncu sırada.

Baraj dizisinde barajda çalışan bir işçinin sosyal medyada tanıştığı bir kıza aşık olması anlatılıyor. Dizideki ustabaşı Nazım karakteri, genç ve güzel bir kız olan Nehir’e aşık olur. Ama yüzündeki yara yüzünden Nehir'in kendisini beğenmeyeceğinden korkar ve onun karşısına kendisi diye Tarık isimli yakışıklı bir arkadaşının resmini gönderir.

Ramo dizisinde ise; Adana'da nam salmış bir çetenin reisi konumunda bulunan Ramo karakterinin düşman ailenin kızına olan aşkı anlatılıyor. 

Demek ki dizilerin oyuncu kadrosu her zaman o kadar da etkili olmuyor izleyiciyi çekmede. Baraj dizisi bu anlamda daha mütevazı ama hikayesiyle insanları ekran başına çekmeyi başarmış durumda. 

Ramo gibi dizileri daha önce çok izledik. En başta Çukur var. İnternet dizisi Sıfır Bir var. Zaten bu iki dizinin karışımı olmakla eleştiriliyordu. Silah, çatışma, mafyacılık derseniz aynı gün ATV'de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz var. Yani bu tarz diziler var, Ramo'ya gerek yok!

(0) (0)
bashQan 25.03.2020 16:16

Öğretmen Dizi Oyuncularının Şaşırtan Eşleri ve Sevgilileri

Diziyi ilgiyle takip edilen izleyiciler Öğretmen dizisinin oyuncuları kimlerdir sorusuna şimdiden yanıt aramakta.

Ayrıca en çok merak edilen sorulardan birisi ise Öğretmen oyuncularının gerçek sevgili ve eşleri.
İşte bizde bu videoda Öğretmen oyuncularının gerçek sevgili ve eşlerini sizler için derledik.

(0) (0)
dermisim 24.03.2020 18:49

Fatih Portakal'ın infaz tasarısına tepki göstermesi

FOX TV ana haber bülteni sunucusu Fatih Portakal'ın, koronavirüs salgını sonrası hükümetin çalışma başlattığı infaz yasasındaki maddeye yönelik itirazıdır.

AK Parti hükümeti, salgının yayılmasını engellemek ve kapasitesinin üzerinde mahkumun kaldığı cezaevlerinin yüklerini azaltmak için infaz yasasıyla ilgili düzenlemeler yapıyor. İşte bu ceza infaz yasasının içinde uyuşturucu ve cinsel suçlara infaz indiriminin getirileceği de konuşulmaya başlandı.

Fatih Portakal da bu iddiaya sosyal medya hesabından tepki gösterdi yaptığı paylaşımla. Normalde çok fazla muhaliflik yaptığı için eleştirirdim kendisini ama bu konuda hak verdim. Uyuşturucu ve cinsel suçlulara af söz konusu olmamalı kesinlikle. Toplumun huzurunu kaçırmasın kimse. Ölsün gitsin demiyorum ama dışarı da salınmasınlar. En az koronavirüs kadar tehlikeliler çünkü!

(0) (0)
ta2ad 24.03.2020 15:13

Eba TV'de Adnan Menderes'in idam sahnesinin yayınlanması

Koronavirüse önlem kapsamında uzaktan eğitimi ekrana yansıtan TRT Eba TV'de yaşanan skandaldır. Uzaktan eğitim dersi öncesi televizyon başındaki öğrencilere eski başbakan Adnan Menderes’in idam edildiği sahne izletildi ayrıntılı bir şekilde. 

İlkokul ortaokul çağındaki çocuklara animasyon şeklinde idam sahnesi izletenler çıldırmışsınız. Çocukların psikolojisine nasıl zarar verebileceğini düşünmüyor musunuz hiç?

Milli Eğitim Bakanı da açıklama yapmış konuyla ilgili. "Güvenip denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı görüntüleri onaylamıyorum" demiş. Bence de sayın bakanım bu hassas konularda gereken yapılmalı.

Hadi ben kendi çocuğuma kendim eğitim veririm ama eğitim durumu düşük seviyede olan ailelere üzülüyorum. Çünkü onlar buna maruz kalacak.

(0) (0)
harry haller 23.03.2020 13:54

Ali Sürmeli'nin EDHO'ya transfer olması

Usta oyuncu Ali Sürmeli, dizinin kadrosuna dahil olmasıdır.

5 sezondur ATV'de sevilerek takip edilen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin kadrosuna usta bir isim katıldı. Onur Tan'ın yönetmen koltuğuna oturduğu dizide peş peşe yaşanan ölümler dikkat çekmişti.

Oktay Kaynarca ve Ozan Akbaba'nın başrolünde yer aldığı EDHO'nun kadrosuna son olarak Ali Sürmeli dahil edilmiş. Ali Sürmeli'nin Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da hangi karakteri canlandıracağı ise önümüzdeki günlerde belli olacakmış.

Valla bu adam oynadığı her dizi ve filmlerde hep komik oluyor. Zaten boranın ölümünden sonra ancak böyle biri yakışırdı diziye ama sorun şu düşman mı olacak Çakırbeyli ailesine yoksa dost mu? Benim düşüncem dost olarak gelecek kesin. Zaten yeteri kadar düşmanları var. Hızırın ise dostları azaldı ve boranın yerine masaya oturacak gibi

(0) (0)
hellboy88 22.03.2020 16:09