Yılın en iyi erkek film oyuncusu ödülü bu yıl hiç filmi olmayan Burak Özçivit'e verilmiş

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin belirlediği ‘Yılın Yıldızları Ödülleri’ töreninde 2018'in en iyi erkek film oyuncusu ödülü Burak Özçivit'e verilince olanalr oldu.

Gecede ödül alan Müslüm Filmi yapımcısı Mustafa Uslu, ödül konuşmasında sinirlerine hakim olamayıp bir güzel eleştirisini yapmış.

Uslu, 2018'de hiçbir filmde oynamasına rağmen Burak Özçivit'e yılın erkek oyuncusu ödülünün verilmesini anlayamadığını belirtirken asıl hak edenin Müslüm filminde oynayan Timuçin Esen olduğunu belirtmiş.

Ne diyelim yani ödülün adın yılın en iyi erkek film oyuncusuysa haklı olarak o yıl en az bir filmde oynamış birine verilmeli. Bu açıdan Mustafa Uslu haklı beyler... 

(0) (0)
tylerr 11.01.2019 13:47

Erkin Koray'ın Fesuphanallah şarkısının çalıntı çıkması

Özellikle Hababam Sınıfı serilerinde yıl sonu gösterilerinde tarık Akan ve kemal Sunal'ın da bulunduğu Hababam Vokal Grubu tarafından söylenen Erkin Koray'ın 70'lerin efsane şarkısı Fesuphanallah'ın çalıntı olduğu ortaya çıkmış.

İddiaya göre şarkının orijinalinin sahibi Arap asıllı şarkıcı Samir Yazbek. Şarkının ismi ise weily weily:

Nasıl söyleme tarzı ve melodiler de birebir aynı öyle değil mi?

Yıllar sonra nereden çıktı bu iddia dediğinizi duyar gibiyim. Efenim olayın çıkış noktası şöyle: Sözüm ona Erkin Koray’ın kült şarkılarından ‘Fesupanallah’ bir reklam filminde izinsiz kullanılmış. Usta sanatçı, şarkıyı kullanan şirkete dava açarak, İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde 50 bin liralık manevi tazminat talep etmiş.

Müzik şirketi de yıkarıda izlediğiniz dinlediğiniz videodaki, şarkının ‘Weily Weily' adlı bir eser olduğunu ve kullanım haklarına sahip olduğunu iddia edip  davanın reddini istemiş.

Mahkeme ise şirketin ‘Fesuphanallah' isimli eserin bestesi üzerinde hak sahibi olduğunun ispatlanamadığına karar vermiş. Mahkeme, şirketin, Erkin Koray'a 20 bin lira manevi tazminat ödemesinde karar vermiş.

İşte bu da erkin koray versiyonu karar sizin :)

BONUS: Hababam Sınıfı Vokal Grubu - Fesuphanallah

(0) (0)
melissa 11.01.2019 11:41

Cem Yılmaz'ın esprileri çalıntı mı?

Son günlerde Mars sinema işletmesiyle girdiği polemik nedeniyle sık sık televizyon ve sosyal medyadan gördüğümüz ünlü komedyen Cem Yılmaz ile ilgili ortaya atılan yeni bir iddia yenilir yutulur türden değil.

İddiaya göre Amerikalı komedyen Louis C.K'nın çok eskiden gösterilerde yaptığı  espriler Cem Yılmaz ile aynı.

Konu ile ilgili görüşü sorulan Cem Yılmaz ise aynen şöyle cevap vermiş. “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar”...

Sanat ve sanatçının emeğine saygı bağlamında sinema salonlarıyla kavgaya girişen Cem Yılmaz'ı severim ama verdiği bu cevap çok tatmin edici olmamış:

(0) (0)
atlantikos 10.01.2019 12:31

Spiker kızlar neden hep iş adamlarıyla evlenir?

Özellikle spor spikerleri başta olmak üzere neredeyse kadın spikerlerin %80'i mutlaka iş adamlarıyla evleniyor. Buyrun işte en son sıcak örnek. Spiker Ceren Bektaş hayatını iş adamı Gökçe Atuk ile birleştirmiş. Lan kader mi bu yani meslek tv spikeri ve cinsiyet de kadın olunca kaderleri iş adamlarından yana mı yazılmış bunların. Yoksa zaten bunlar hep uyanık da akılları fikirleri ekran şöhretini kullanıp cüzdanı dolu bir iş adamını kapaklamak mı?

Belki de bizim kalbimiz kötüdür ve olay tamamen duygusaldır. Neyse canım bana ne aklıma gelmişken yazayım dedim. ben yine de hepsine ömür boyu mutluluklar diliyorum.

(0) (0)
Batsy 07.01.2019 12:00

Sabahın köründe televizyonun sesini sonuna kadar açmak

Pek çoğumuzu deliye döndüren bu olayı özellikle de erken kalkan yaşlı amca ve teyzeler veya okula gidecek çocuğuna mutfakta kahvaltı hazırlayan genç annelerin salondaki televizyonu mutfaktan dinlemeye çalışmaları yüzünden oluyor.

Ya mübarek çok meraklıysan al mutfağa da küçük bir televizyon rahat rahat izle. Yok o da olmadı kıy paraya al son sistem bir televizyon tak bluetooth kulaklığı mis gibi dinle salondaki televizyonu mutfakta kahvaltı hazırlarken.

Ama yok bunların derdi televizyon izlemek falan değil, henüz uykuda olan ev halkını televizyon sesiyle uyandırmak istiyor bu kunduzlar.

İyi de Allah'ınızı severseniz bu aile entrikaları içinde biz komşuların ne suçu var biri bunu açıklayabilir mi?

(0) (0)
reter 02.01.2019 10:44

Barış Manço ile Adam Olacak Çocuk programı

On on on on tam 40 puan deyip hepimizi gülümsetirdi. TRT in en güzel programıydı. Bir nesil böyle adam oldu. 

(0) (0)
nhtctn 30.12.2018 13:24

Kocasının dizilerdeki güzel kadınlara baktığını görüp belgesel açan kıskanç kadın

Ful makyaj ve stil elbiseler içindeki birbirinden güzel dizi kızlarına bakan kocasını fark eden kadının belgesel kanalına zıplaması.

Biz her gece evde safariye çıkardık.... ah çıkardık :)

(0) (1)
tarantas1 28.12.2018 16:12

Doğuş Grubu Karal Tv'yi kapatma kararı mı aldı?

Müzikseverlerin en çok izlediği kanalların başında gelen fakat internet ve youtube ile yarışmakta zorlanan Kral TV'nin ekonomik nedenlerle Doğuş grubu tarafından kapatılacağı iddia ediliyor.

Çocukluğumuzun tatlı anılarından biriydi Karal kapatılırsa yazık olur.

(0) (0)
reter 28.12.2018 12:39

Çarpışma dizisi sizce Nihat Genç'i iddia ettiği gibi FETÖ mesajları içeriyor mu?

Odatv yazarı bu konuda birkaç yazı yazmış ve iddiasının da arkasında olduğunu belirtmiştir. Genç'e en sert yanıt ise Habertürk yazarı Sevilay Yılman vermiştir. 

(0) (0)
selmamumin 27.12.2018 23:21

(0) (0)
smail 18.10.2018 11:35

(0) (0)
smail 18.10.2018 11:31

(0) (0)
smail 18.10.2018 11:26