Beyazıt Öztürk ve Pepsi'den evde kal reklam mesajı

Pepsi ve Beyazıt Öztürk'ten "evde kal" reklam mesajıdır.

Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında kitlelerine ev yapımı reklam filmleriyle “evde kal” mesajı veren markalar arasına Pepsi de katılmış.

Geçtiğimiz yıl tüketicinin huzuruna “Hepsi bir yana Pepsi bir yana” sloganıyla çıkan marka, Beyazıt Öztürk‘ün evde hazırladığı yeni filminde bu kez “Hepsi bir yana, evde kalmanın önemi bugünlerde bir yana” diyerek, evde kalma çağrısında bulunmuş;

Beyaz'ın da Murat Boz'a uymasını beklerdim ama uymamış hayret. Şaka şaka bu adam hep akıllı davranıyor zaten. Güzel olmuş valla artık herşey veden işler Home office reklamlar da home reklam oldu.

(0) (0)
volkan1973 30.03.2020 14:51

Arçelik'in yaşlıları düşünen reklamı

Beyaz eşya firması Arçelik'in, koronavirüs salgınında risk grubunda bulunan büyüklerimize servis ve montaj önceliği vermesidir. 

65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunanlar için sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bugünlerde büyüklerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için kolları sıvayan Arçelik, servis ve montajda önceliği büyüklere verdiğinin duyurusunu yeni bir reklam filmiyle gerçekleştirmiş.

Büyüklere servis ve montajda tanıdığı önceliğin yanı sıra talep edilmesi durumunda büyüklerimizin market alışverişlerini de yapacakmış.

Güzel Ülkemin böyle güzel insanları olduktan sonra biz her belayı çok güzel atlatırız. Helal olsun Arçelik'e özenip bari diğer firmalarda böyle güzel şeylere başlasa

(0) (0)
17741907 27.03.2020 12:52

Kenan İmirzalıoğlu'nun ev yapımı reklamı

Türk Telekom'un reklam yüzü olan Kenan İmirzalıoğlu'nun koronavirüse karşı yapılan “Evde Kal” çağrılarına verdiği destektir.

Salgının yayılmasını önlemek ve salgından korunmak için insanlar eve kapandı bugünlerde. Türk Telekom da alternatif bir yola başvurarak bir reklam filmi yayınladı. Kenan İmirzalıoğlu'nun kendi evinde kendi imkanlarıyla çektiği reklam filmi paylaşıldı.

Reklam filmini hazırlayanlardan kimse evde evde çıkmamış. İmirzalıoğlu videoda asıl başroldekileri öne çıkarıyor. İnternete yüklenilen şu dönemde sahada olan Türk Telekom çalışanları ile canla başla mücadele eden sağlık görevlilerine teşekkür ediyor.

#EvdenDeGüzel etiketiyle desteklenen film Concept imzası taşıyor.

Müthiş anlamlı bir iş olmuş. Verilen evde kal mesajının samimiyeti böyle daha da artmış. Düşünsenize dış mekanlarda çekildiğini ve 'Evde kal' dendiğini... Kim ciddiye alırdı?

(0) (0)
akilli55 26.03.2020 15:18

Corona virüs sonrası gıda reklamlarının patlaması

Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 16-22 Mart 2020 tarihleri arasında 14 televizyon kanalı üzerinden yaptığı reklam ölçümlemesine göre ortaya çıkan tablodur. 

16-22 Mart 2020 tarihleri arasında televizyon reklamlarına corona virüsün etkisi yansıdı. Daha çok makarna, kefir, dezenfektan, kolonya ve ilaç ağırlıklı reklmlar süre bazında zirvede yer aldı.

Gıda sektöründe 193 bin 113 saniyeyle birinci, Kişisel Bakım 92 bin 356 saniyeyle ikinci, Ev Temizlik Ürünleri 89 bin 546 saniyeyele üçüncü oldu.

Gıda 10 bin 105 adet reklamla sayı olarak en fazla reklam veren sektör oldu. Ticaret 4 bin 461 reklamla ikinci, Kişisel Bakım 4 bin 392 reklamla üçüncü sırada yer aldı.

(0) (0)
prison_guard 25.03.2020 17:27

TV reklamlarında corona virüs kamu spotlarının ağır basması

Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 14 televizyon kanalı üzerinden yaptığı reklam ölçümleme sonuçlarına göre ortaya çıkan tablodur.

16-22 Mart 2020 tarihleri arasında televizyon reklamlarına corona virüsün etkisi yansıdı. Mucize Doktor dizisindeki Ali Vefa ve Hekimoğlu dizisindeki Ateş Hekimoğlu karakterinin de yer aldığı Sağlık Bakanlığının kamu spotları, süre bazında zirvede yer aldı. Bakanlığın hazırladığı bu uyarı reklamları toplamda 41 bin 499 saniye sürdü.

GSM firmalarından Vodafone 26 bin 333 saniyeyle ikinci, Turkcell 22 bin 920 saniyeyle üçüncü oldu.

Evkur AVM 1837 adet reklamla sayı olarak en fazla reklam veren firma oldu. Vodafone 835 reklamla ikinci, Bim Marketleri 732 reklamla üçüncü sırada yer aldı.

(0) (0)
xeidy 25.03.2020 14:14

Ateş Kara'nın canlı yayında Çin'den gelen ilacın adını açıklaması

Korona virüsü Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Habertürk canlı yayınında Çin'den gelen ve korona virüsü hastaları için kullanılan ilacın adını açıklamasıdır.

Kara Habertürk’te Didem Arslan’ın moderatörlüğünü yaptığı Türkiye'nin Nabzı programının konuğu olmuş.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bahsettiği Çin'den getirilen korona virüs ilaçlarıyla ilgili konuşan Kara, ilacın isminin 'Favipiravir' olduğunu açıklamış ve şu cümleleri kullanmış: “Belli noktalarda etkili olduğunu biliyoruz. Bugün kullanılmaya başlandı.”

Ateş Kara, sözlerine şöyle devam etmiş:

"Çin'de kullanılan ama dünyanın başka yerinden pek kullanılmayan, başarılı olduğunu gördüğümüz bir ilaç var. Bunun nasıl temin ederiz diye düşünürken açıkçası bir araştırma projesi gibi o ülkelerde irtibata geçilerek onlar da Türkiye'ye hemen ilettiler. Bizim elimize de bugün sabahtan itibaren geldi. İstanbul'da Ankara'da Türkiye'nin farklı bölgelerindeki illere de dağıtımı yapıldı."

"Ben burada o ilacın direkt ismini de söyleyebilirim. Satılan bir ilaç değil. Bu Favipiravir adında geliştirilmiş bir ilaç. Belli noktalarda etkili olduğunu biliyoruz. Bugün kullanılmaya başlandı. Olumlu sonuç alıp almayacağımız göreceğiz. Direkt o virüsü ortadan kaldıran bir ilaç hala yok."

Ben çok korkmaya başladım valla kitlerde ordan  geliyor. İlacı da onlar öneriyor bunlar bizi kurtarıyor ayağına öldürmezlerse iyidir. En iyisi evde kalıp hiç çıkmamak herşey düzelene kadar.

(0) (0)
umutcanalpak 24.03.2020 15:18

Ünlülerin reklamını yaptığı korona ilacının sahte çıkması

Ekranda fenomen olan ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarından paylaşarak alet olduğu skandaldır. Türkiye'yi de sarsan koronavirüs salgını sonrası son günlerde virüse karşı koyduğu iddia edilen "No-Attack" adlı bir ilacın tanıtımı dolaşmaya başladı sanal ortamda.

Bu ilacın tanıtımını da Seda Sayan, Şeyma Subaşı, Demet Şener, Ebru Akel, Seda Akgül, Seren Serengil, Perihan Savaş, Gizem Hatipoğlu, Seray Sever gibi pek çok ünlü isim yaptı kendi hesaplarından.

Ama hepsi faka bastı, tuzağa düştü. Bu ilacın Tarım Bakanlığı'nın Onaylı Takviye Edici Gıdalar Listesi'nde olmadığı anlaşıldı. Ama bizimkiler parayı duyunca işin bu tarafına hiç bakmadan kabul etmiş reklam yapmayı.

Bu takviye edici ürünün satıldığı web sitesinde de, kayıt adresi olarak “yalan dolan mahallesi” ibaresi yer alıyor. Yeni çıkan bu ürünün web sitesinin de hayali bir firma olduğunu ortaya çıktı.

Böyle hassas bir meselede insanların iyi kötü güvendiği, inandığı bu ünlülerin maddi çıkar uğruna bilmedikleri bir ürünün tanıtımı yapmaları cezasız kalmamalı. Onlara güvenip bu ilacı kullanan ve sağlığı bozulan birileri çıkarsa kim hesap verecek? Sadece ilacı piyasaya sürenler mi?

(0) (0)
marquei 21.03.2020 10:16

Taner Ölmez ve Timuçin Esen’in koronavirüs duyarlılığı

Taner Ölmez ve Timuçin Esen'in yer aldığı koronavirüse karşı hazırlanan kamu spotudur. 

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsün yayılmasının önlenmesi ve insanların salgına karşı alınabilecek tedbirler konusunda bilgilendirilmeleri amacıyla, Kanal D'deki Hekimoğlu ve FOX'taki Mucize Doktor dizilerinin başrol oyuncuları Timuçin Esen ve Taner Ölmez’den destek aldı.

Spotlarda Kanal D’de ekrana gelen Hekimoğlu dizisinde Prof. Dr. Ateş Hekimoğlu karakterini canlandıran Timuçin Esen yurt dışından dönüşlerde 14 gün kuralının önemini vurguluyor.

FOX'un reyting rekorları kıran dizisi Mucize Doktor’da Dr. Ali Vefa karakteriyle izlediğimiz Taner Ölmez ise ülkemizi koronavirüsün yayılmasından koruyacak 14 kuralı anlatıyor.

(0) (0)
dturak 18.03.2020 15:52

Filli boyanın şehirlere özel reklam vermesi

Türkiye'nin 81 ili için hazırlanan reklam filmidir.

Türkiye'de her ilden seçilen esnaflardan çekilen güzel bir reklam filmi olmuş.

İstanbul'un reklamı;

İzmir'in reklamı;

Elazığ'ın reklamı;

Artvin'in reklamı;

Gönül isterdiki 81 ili paylaşmak ama malesef içinden 4 tane seçtim. Bence çok akıllıca bir reklam olmuş çok samimi ve sıcak o illerden esnafı seçip oynatmak halka karışmak ayrı bir özveri olmuş. Böyle reklamların hastasıyım. 

(0) (0)
surgeon84 17.03.2020 15:47

Yayla’nın yeni reklam yüzü Murat Boz

Murat Boz’un gıda sektörü için kamera karşısına geçtiği yeni bir reklam filmidir.

Gıda sektöründe faaliyet gösteren Yayla Makarna, çorba, bakliyat, pilav ve pilaki çeşitlerinden oluşan Yayla Yemek Hazır ürünleri için hazırlanan filmde Murat Boz'u seçmiş.

Komşudan gelen tabağı boş göndermeme geleneğini yayla paketleri sayesinde iki dakikada yerine getiriyor.

Reklam mantığını seyirciye güzel yansıtmışlar. Ben beğendim valla zaten Murat'ı çok seviyorum adam herhalde en kötü reklam filminde de oynasa benim için hep mükemmel olur.

(0) (0)
Voljo 17.03.2020 12:15

Reklam filmi için Ajda Pekkan'a 4 milyon dublörüne 1.500 TL verilmesi!

2019'da Ergül Mobilya markasıyla reklam anlaşması yapan ve serinin devamı için önümüzdeki günlerde kamera karşısına geçecek olan Süperstar Ajda Pekkan'ın gençliğini ve orta yaşlılığını canlandıracak 2 dublör aranıyormuş. Ama Ajda Pekkan'a kampanya için 4 milyon TL'yi seve seve ödeyen firma aranan dublörlere kişi başı sadece 1.500 TL ödeyecekmiş.

Reklam ajansının dublör adaylarından aradığı şartlar ise şöyle: boyları 170-75; saçları platin sarısı olacak.

serinin ilk reklamı:

(0) (0)
ozgetastan 03.03.2020 12:17

Gazı fazla kaçıran unutulmaz reklam: Erol Gaz

Hayata bağlayan reklam filmine sahip gaz istasyonu reklamıdır.

Malatya'da "Erol Gaz" markasına çekilen amatör reklam insanları güldürmeyi başarmış. Amaçları güldürmek mi yoksa cidden bir reklam mı orasını çözemedim.

Bu nasıl bi ar-gedir, nasıl bi girişimcilik ruhu, nasıl bi pazarlama tekniği, o nasıl bi innovasyon ruhu allahımm.
Adamlar Cem Yılmaz'a para vererek çektirselerdi bu kadar güzel olamaz. Gerek görüntü yönetmenliği ve kostüm, gerek oyunculuk ve
gerekse senaryo bakımından on numara, beş yıldız bi reklama sahip akaryakıt istasyonu. Sabahtan'dır aklıma geldikçe gülüyorum.😂😂

(0) (0)
farukyilmaz06 26.02.2020 14:13

Sleepy Natural’in yeni reklam yüzü: Bergüzar Korel

Sleepy Naturel markasının yeni reklam yüzü olarak oyuncu Bergüzar Korel'le anlaşmasıdır. İkinci çocuğunu dünyaya getirmeye hazırlanan Korel, markanın yeni reklam filmi için kamera karşısına geçti.

Reklamda Sleepy Naturel bebek bezinin saf su, doğal bambu ve organik pamuk içerikli olması ön plana çıkarılıyor.

#10dakifark etiketli kampanyanın ekranlara gelen teaser’ı şöyle:

Kampanyanın izleyiciyle yarın buluşacak ana filminde güzel oyuncunun 10 yıl önce ilk hamileliğinde yaşadıklarıyla ikinci hamileliğindeki daha hazır ve bilinçli anne duruşu eğlenceli bir üslupla anlatılıyor.

(0) (0)
umutsedef 26.02.2020 10:42

Televizyon reklamlarında Evkur ve Turkcell çekişmesi

Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 17-23 Şubat 2020 tarihleri arasında 15 televizyon kanalı üzerinden yaptığı reklam ölçümlemesine göre ortaya çıkan tablodur.

Adet bazında en fazla reklamı veren marka Evkur AVM oldu. Firmanın yayınlanan bin 681 reklamı var. İkinci sırada 825 reklamla GSM firması Turkcell var.

Koçak Gold ise 648 reklamla üçüncü sırada.

Milleti para harcamaya mı teşvik ediyorlar anlamadım. Evkurdan çeyizini diz, Turkcell'den yeni çıkan telefonları al, Koçak'tan tek taşını takını al, Subliminal mesaj var bence.

Süre kategorisinde ise GSM firmalarının rekabeti söz konusu. İlk sırada Turkcell var. Firmanın reklamları televizyonda 29 bin 469 saniye döndü. Rakibi Türk Telekom'un reklamları 10 bin 947 saniye sürdü. Evkur reklamlarının toplam süresi ise 11 bin 315 saniye.

 

(0) (0)
sbilge 25.02.2020 17:32

McDonalds'ın hamburger kokulu mum üretmesi

Ünlü fast food zincirleri McDonald's, hamburger kokulu mum üreteceğini açıkladığı bilgidir. Mumlar; soğan, hamburger ekmeği, turşu, ketçap, soğan, biftek ve peynir kokacakmış.

Şirket ayrıca, 'Çeyrek Pounder' hayranları için kokulu mum dışında eldiven, takvim, dolap tişört, çıkartma ve iğneleri içeren ayrı bir ürün serisi daha yayınlamış.

Bu ekonomi ile ancak koklarsınız demişler 😂😂😂😂

Ayrı ayrı bilemedim ama aynı anda yakılınca baya güzel olabilir.🤗 🤩

Ben denerim valla ev kilolarca hamburger yemiş gibi kokar ya bayılırımmmm😍

(0) (0)
ta2ad 24.02.2020 10:41

Burger King'in yeni modası: Küflü Hamburger

Burger king'in hamburger sektöründe çığır açan reklamıdır.

Firma yapay renklendirici, tatlandırıcı ya da koruyucu içermeyen Whopper’larını ABD’deki 400 restoranında satışa sunmuş. Ve bu kararını yıl sonuna kadar ülkedeki tüm restoranlarda uygulayacağını açıklamış.

Burger King, Whopper’ın doğallığını küflü bir reklam filmiyle gözler önüne sermiş.

Whopper’ın 34 gününün 30 saniyeye sığdırarak sergilediği Küflü Whopper (The Moldy Whopper) adlı filme Aretha Franklin’in seslendirmiş “What A Difference A Day Makes” eşlik etmiş. Burger King Global CMO’su Fernando Machado, “Burger King restoranlarında gerçek gıdanın daha lezzetli olduğu kanaatindeyiz. Hizmet verdiğimiz tüm ülkelerdeki ürünlerimizden yapay kaynaklardan elde edilen koruyucu, renklendirici ve tatlandırıcılarıları çıkarmak için çok çaba sarf etmemiz de bu yüzden” yorumunda bulunmuş.

Machado’nun söylediğine göre, küflü Whopper sergileme fikri Burger King’in ürünlerinden yapay renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucuları çıkarmaya başlamasından beri masada olan bir fikirmiş.

Ama koruyucu içermeyen bu ürünüyle doğallık yapayım derken kendi ayağına sıkmış oldu bence. Yaptığı reklam çocukları hamburgerden soğutur. Çocukların midesinin bu manzaradaki bir hamburgeri kaldıracağını sanmıyorum. Doğal olayım derken müşteri kaybetmezse iyidir.

Tamam artık herkes doğallıktan yana ama belki de seni sen yapan lezzetinin doğal olamayışıdır.

(0) (0)
PashaX 20.02.2020 16:53

Damat'ın Fenerbahçe için hazırladığı Galatasaray göndermeli cinsiyetçi reklam

Erkek giyim firması Damat'ın zamanlaması manidar reklamıdır. Malum, Süper Lig'de bu hafta sonu Fenerbahçe-Galatasaray derbisi oynanacak. 

Bilen bilir, taraftarlar böyle maçlarda rakip takımı "karısı", kendi takımlarını ise "kocası" olarak gösterir. Sokaktaki vatandaş bunu konuşur ama Damat'a ne oluyor? 

Tansiyonun ülke genelinde tavan yapmasına neden olan bir derbi öncesi böyle bir reklamın amacı nedir acaba? Fenerbahçe'yi damat, Galatasaray'ı gelin gibi göstererek hem Galatasaray camiasını karşısına alıyor hem de cinsiyetçiliği körüklüyor.

Bu arada bakıyorum da Fenerbahçeli taraftarlar Damat'a övgüler yağdırmaya başlamış. Daha geçen yıl Şenol Güneş Kadıköy'de Arnavutluk'u 1-0 yendiğimiz milli maça bordo mavi renkli kravatla (bkz.) çıktı diye boykot kampanyası başlatmamış mıydınız Damat'a? Hatırlatın, size bir ara omurga alacam (bkz.)

Asıl şimdi Galatasaraylıların gücünü göstermesi lazım. Türkiye'nin en başarılı spor kulübüne böyle subliminal bir göndermede bulunmak kimsenin haddine değil. Tüm Galatasaraylıların Damat'ı boykot etmesi şart.

Galatasaraylılar Fenerlilere benzemez, tepkisini koyarsa altında kalırsınız!

(0) (0)
textures 20.02.2020 15:23

Televizyon reklamlarının sürekli yeme içmeye teşvik etmesi

Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 10-16 Şubat 2020 tarihleri arasında 14 televizyon kanalı üzerinden yaptığı reklam ölçümlemesine göre ortaya çıkan tablodur. 

Adet bazında en fazla reklamı veren sektör gıda oldu. Gıda sektöründe yayınlanan 8 bin 480 reklamı var. İkinci sırada 6 bin 529 reklamla ticaret, 3'üncü sırada 5 bin 10 reklamla kozmetik sektörü var.

Milleti sürekli bir para harcamaya teşvik ediyorlar. Gece televizyon karşısında otururken birden yemek reklamı gör, e insansın canın çekiyor, sipraişi veriyorsun. Ondan sonra hem gelsin kilolar hem gitsin paralar.

Ticaretten al teknoloji ürünlerini ve yeni arabaları, kozmetikten de ünlüleri gör, dışardaki kızları kadınları beğenme, kadınlar da öyle güzel olucaz diye kozmetiğe bassın parayı. İnsanın bilinçaltına işliyorlar böyle böyle.

Bence reklamlar yasaklanmalı. Sürekli gereksiz yere harcamalardan uzaklaşırız ülkece.

(0) (0)
overclocking 19.02.2020 15:45

Evkur AVM'nin televizyon reklamlarına yüklenmesi

Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 10-16 Şubat 2020 tarihleri arasında 14 televizyon kanalı üzerinden yaptığı reklam ölçümlemesine göre ortaya çıkan tablodur. 

Adet bazında en fazla reklamı veren marka Evkur AVM oldu. Firmanın yayınlanan 2 bin 9 reklamı var. İkinci sırada 939 reklamla mücevher ve takı firması Koçak var. Hürriyetemlak.com ise 830 reklamla üçüncü sırada.

Milleti evlenmeye mi teşvik ediyorlar anlamadım. Evkurdan çeyizini diz, Koçak'tan tek taşını takını al, Hürriyetemlak'tan evini bul. Subliminal mesaj var bence.

Süre kategorisinde ise GSM firmalarının rekabeti söz konusu. İlk sırada Turkcell var. Firmanın reklamları televizyonda 15 bin 267 saniye döndü. Rakibi Türk Telekom'un reklamları 13 bin 985 saniye sürdü. Evkur reklamlarının toplam süresi ise 13 bin 826 saniye.

(0) (0)
Bartwo 19.02.2020 14:49

Geri dönüşümde zirve yapan reklam

Ekolojik temizlik ürünleri üreten Ecover şirketi, atık kıyafetlerin yol açtığı çevre kirliliğine dikkat çekmeK için tüketiciye Londra Moda Haftası vesilesiyle çevre dostu bir kampanyayla seslendi.

Marka, dünyada israfların başında gelen kıyafetler konusunu ele alıp bunu önlemek için dikkat çekici bir reklam ile adından söz ettirmeyi başardı.

Reklamda ünlü rapçi Professor Green’i kullanarak titrek sesine bırakan marka, herkesi çamaşırların ömrünü uzatan çevre dostu ürününü kullanmaya ve atık sorunuyla mücadele etmeye çağırdı. 

Dünyada böyle bir açlık ve ekonomik çöküş varken Böyle etkileyici ve anlamlı reklamları görmek insanı gerçekten  mutlu ediyor. 

Daha duyarlı bir dünya için devamı gelmeli bence.

 

(0) (0)
STR 17.02.2020 17:07