Huawei'nin Türkiye'de çekilen ilk akıllı saat reklamı: Watch GT 2

Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Türkiye'de ilk defa çektiği akıllı saat reklamıdır. P smart 2019 ve P30 Serisi akıllı telefonlarından sonra bu kez de 'iWatch GT 2' isimli yeni nesil akıllı saatin çekimi için Türkiye tercih edilmiş.

Kampanya Künyesi

Reklamveren: HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu

Reklam Ajansı: BLAB

Reklamveren Temsilcileri: Ertan Şensoy, Bengi Güven, Kemal Çifci, Kaan Arlı, Mustafa Can Akbaş, Selin Karahan

Yönetmen: Turgut Akaçık

Prodüksiyon Şirketi: KALA

Post Prodüksiyon Şirketi: 1000 Volt

Müzik Yapım Şirketi: All Stars Music, 25m2 – Cenk Çelebioğlu

(0) (0)
seko7356 20.11.2019 16:22

RTÜK'ün dondurma reklamlarına müdahelede bulunması

RTÜK dondurma ve asitli içecek reklamlarını sıkıntılı bulduğunu açıkladı. 

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, reklamların çekilmeden önce müdahele edeceklerini ve toplantılar yapacaklarını belirterek, “Asitli içecekler ve dondurma reklamları içerisinde sıkıntılı hususlar var. Özellikle dondurma reklamlarında genel ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor" dedi.

(0) (0)
Batsy 11.11.2019 12:14

En korkunç 10 reklam filmi

Cadılar Bayramı konseptine reklam verenler ve reklam ajanslarıda uymaya başladı. Hedef kitlesini korkutarak farklı duyguları hissetmelerini isteyen firmalar video reklam teknolojileri şirketi Unruly ile anlaştı. Reklamların izleyenler üzerindeki etkilerini test etmek için geliştirilen UnrulyEQ aracılığıyla tüm zamanların en korkutucu 10 reklamını derledi.

1. Little Girl

Reklamveren: Phones 4u

2. Dead Island: Official Announcement Trailer

Reklamveren: Deep Silver

3. Monsters

Reklamveren: Fragile Childhood

4. Scary Ad

Reklamveren: Autoway Tyres

5. Floor 9.5

Reklamveren: Skittles

6. The Exorcist

Reklamveren: Dirt Devil

7. Car Commercial

Reklamveren: K-Fee

8. Baby

Reklamveren: PS3

9. The Judderman

Reklamveren: Metz

10. Grocery Store Lady

Reklamveren: Snickers

(0) (0)
Nuvin 31.10.2019 21:13

Gazete kağıdına sarılan Orkid reklamı

Pedlerin Türkiye’de ayıp bir şeymiş gibi gazete kağıdına sarılmasına ya da saklanmasına karşı Orkid’in yaptığı tokat gibi reklam. Türkiye’de kadınlara karşı işlenmiş utanç verici suçların ve olayların haberlerini basıp pedleri bu haberlere sarmışlar.

(0) (0)
pelikan71 24.10.2019 09:41

Ünlülerin hileli gıda reklamı yapması

Ünlülerin sosyal medya üzerinden tanıttıkları 'zayıflama çayı'da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen 'hileli gıdalar' arasında yer aldı. Ünlülerin reklamını yaptığı Teff çayı'nın içinde ‘sibutramin’ tespit edilerek ‘kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünler’ listesine girdiği açıklandı.

(0) (0)
hakan810 13.10.2019 15:12

Eti'nin çikolatalı gofret reklamında Ülker'e gönderme yapması

ETİ Çikolatalı Gofret’in tanıtımlarının “Herkese ‘var’ dedirten gofret” sloganlıyla başlatması Ülker'e gönderme olarak algılandı. Bilindiği üzerine Ülker Çikolatalı Gofret'in slogamı "Ülker Çikolatalı Gofret sevmeyen var mı?" sorusuydu. Eti ise yeni sloganıyla bu reklama cevap verdiği söylenebilir.

(0) (0)
umutcanalpak 13.10.2019 12:29

BKM'den dolandıcırıları üzecek reklam kampanyası

Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) yeni reklam filmi yayınlandı. BKM, ilk reklam filminde telefon ve internet dolandırıcılarının palavralarına 'Palavra' şarkısıyla dur demişti. Yeni reklam filminde ise 'Sana Ne' şarkısıyla yine dolandırıcılara dur diyor.

(0) (0)
natrix2 08.10.2019 13:54

Pastırmalı Mona Lisa

McDonald’s, klasik burgeri Big Mac’a ufak bir lezzet eklemesi yaptığı ürünü Big Mac Bacon’ı İsveç’te eğlenceli bir reklam kampanyasıyla tanıttığı mevzudur.

(0) (0)
kilicmuhsin 20.09.2019 14:06

Şampuan reklamlarındaki ahenkle savrulan saçların kamera arkası

Gece gündüz televizyon ekranlarından ve internet reklamalarından izlediğimiz ve ahenkle savrulan saçları gördüğümüz o görüntüler aslında bir spreyin marifetiymiş! Reklam filminde oynayacak bir modeli hazırlayan saç stilistinin yayınladığı videoda o saçların nasıl hazırlandığını görebilirsiniz...

(0) (0)
nhtctn 13.09.2019 12:51

Cem Yılmaz'ın oynadığı Ford reklamı

Yeni filmi Karakomik Filmler’iyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan ünlü oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz'ın yeni çıkan Ford Focus için boy gösterdiği reklamdır.

(0) (0)
aragorn_61 10.09.2019 16:41

Anadolu Efes'e "Zilli Zarife" tepkisi!

Anadolu Efes yeni ürünü dolayısıyla sosyal medyada boykot edilince, geri adım attı. Sosyal medya kullanıcıları haklı mıydı? (bkz:link)

 

(0) (0)
digilup 10.09.2019 12:46

David Beckham'ın reklam filmi için Çinli modelle evlenmesi

Victoria Beckham ile evli olan eski futbolcu David Beckham, bir otelin reklam filminde Çin'li Angelababy takma adlı model Angela Yeung Wing ile evlendi. Beckham'ın reklamında oynadığı otelin 2020 yılında açılması planlanıyormuş. 

(0) (0)
emineakmaninci 09.09.2019 20:35

Avon'un Ezgi Mola'lı ruj reklamı

Avon, yeni marka yüzü Ezgi Mola ile hazırladığı reklam filminde 16 saat kalıcılık imkanı sunan likit rujunu tanıtıyor. Ezgi Mola’nın “Şimdiye kadar sürdüğüm en kalıcı ruj.” dediği Avon Power Stay ruj, reklam filminde Ezgi Mola’nın bir gününü anlatan senaryo ile tanıtılıyor. Reklam filmi 1 Eylül itibariyle bütün kanallarda yayınlanmaya başladı.

(0) (0)
hakangokyokus 06.09.2019 16:43

Garsonların tavsiye verdiği Tavuk Dünyası reklamları

2016 yılında yayınladıkları ilk reklamlarında "Şefin dediği olur" sloganıyla karşımıza çıkan Tavuk Dünyası, o reklam filmine göndermede bulunan iki reklam filmi yayınladı.

Şirketin yararına olacağı düşüncesiyle şeflerine “parlak” fikirlerini sunan garsonların ufak bir dönüşle şeflerinin yerine geçtikleri Concept imzalı filmlerde Tavuk Dünyası‘na has özellikler sıralanıyor.

“Tavuk Dünyası’nda şefin dediği olur” sözleriyle noktalanan filmlerin prodüksiyonunu 1001 Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda Sedat Dündar ve Umut Dizdar oturuyor.

(0) (0)
Dagashan06 04.09.2019 15:57

Johnny Depp'li Dior reklamına tepki gelmesi

Dior, Hollywood'un yaramaz çocuğu sayılabilecek isim olan Johnny Depp'i başrolüne taşıdığı reklamıyla şu sıralar oldukça fazla tepki çekiyor.

Markanın parfümü Sauvage [vahşi] için “Amerika yerlileri kültüründen ilhamla” hazırlanan ve Depp’e Kızılderili bir dansçının eşlik ettiği bir dakikalık reklam filmi “We are the land” kültürel temellük [cultural appropriation] nedeniyle sosyal medyada büyük tepki uyandırdı.

Dior’un yerli halkların kültür, değer ve miraslarına saygıda kusur etmemek amacıyla American for Indian Opportunity (AIO) üyesi Kızılderili danışmanlardan destek alarak hayata geçirdiği kampanyanın karşı karşıya kaldığı eleştirilerin temelinde, markanın Kızılderili kültürünü vahşilikle özdeşleştirdiği iddiasının yanı sıra, markanın geçtiğimiz yıllarda da işbirliği yaptığı ünlü oyuncu Johnny Depp’in özel hayatındaki çalkantılar var.

(0) (0)
Stormic 04.09.2019 15:26

Rusya'da başörtülü modelin tepki çekmesi

Rusya'da büyük bir giyim firmasının reklamlarında başörtülü bir kıza yer vermesi oldukça tepki çekti. Ülke tarihinde ilk kez bir başörtülü modelin reklamlarda boy göstermesi ülkede büyük eleştirilerin gelmesine neden oldu.

Reklama, yayınlanmasından sonra sosyal medya üzerinden birçok olumlu veya olumsuz tepki geldi. Rusya tarihinde ilk kez başörtülü bir modelin reklamlarda boy göstermesini bazı Ruslar ağır bir dille eleştirdi. Rusya'nın geleneklerine aykırı olduğu gerekçesiyle başörtülü modelin reklamlarda olmamasını savunan bazı Ruslar reklamın kaldırılmasını talep etti. Bazıları ise markayı reklamdan dolayı eleştirerek markayı sosyal medya hesaplarından takip etmeyi bırakmak için kampanyaya başladı.

(0) (0)
wallky 03.09.2019 14:52

Arda Türkmen’li Finish reklamı

Türkiye’nin ilk ve en sevilen bulaşık makinesi deterjanı markası *Finish’in geçtiğimiz haziran ayında tanınmış şef Arda Türkmen ile başlattığı Performans Ürünleri reklam kampanyasının ikinci reklam filmi yayınlanmaya başlandı. Arda Şef, ilk reklam filminde “Deterjan yetmez, işi uzmanına bırak!” sloganıyla Finish Parlatıcı ile bardakların nasıl pırıl pırıl olduğunu sevenleri ile paylaşmıştı.

Yeni reklam filminde Arda Türkmen, bulaşık makinesi kokusundan rahatsız olduğu için makinesinin temizliğini klasik yöntemlerle yapan halasını, işin uzmanı Finish Makine Temizleyici ile tanıştırıyor. Çift etkili formülü ile makineleri derinlemesine temizleyen Finish Makine Temizleyici; çiçek gibi tertemiz bulaşık makineleri vadediyor. Reklam filmi “Temiz makine, temiz bulaşıklar için Finish Makine Temizleyici” sloganıyla sonlanıyor.

(0) (0)
omersuna2 22.08.2019 10:05

Axa Sigorta'nın yeni nostaljik reklamları

AXA Sigorta'nın yeni kampanyasıyla hedef kitlesini zamanda ufak bir yolculuğa çıkardığı benim de çok hoşuma giden aşağıda yer alan nostaljik reklamlardır.

(0) (0)
aohell 19.08.2019 14:11

Şener Şen’in yer aldığı efsane reklamlar!

Türk sinemasının efsane oyuncularından Şener Şen sadece film ve tiyatroda sergilediği performansla değil yer aldığı reklamlarla da adından oldukça söz ettirdi ve ettirmeye de devam ediyor. işte marketingtürkiye'nin derlediği 80’lerden günümüze usta oyuncunun oynadığı o muhteşem reklamlar.

TTNET

Pamukbank – 0 Faiz Reklamı

PamukBank – Dialog

Pamukbank – Napolyon

Pamukbank – İşlem Tamam Reklam serisi – 1996

Garanti – Ugi

Aygaz Otogaz– 2015

Başarılı oyuncunun rol aldığı “Neşeli Günler” ve “Çıplak Vatandaş” filmlerinde reklam sektörüne de göndermeler vardı. İşte o sahneler…

En İyi Jilet Budur – Neşeli Günler “gibicibicis Marka Jilet bıçağı ” Susuz, Sabunsuz”

“Çıplak vatandaş” reklam yıldızı olursa Şener Şen

Tak Temizleme Tozu / Çıplak Vatandaş

(0) (0)
troy_legend 17.08.2019 10:28

Coca Cola'nın eşcinsellik içeren afişinin boykota neden olması

Macaristan'da, iktidardaki muhafazakar Macar Yurttaş Birliği (FİDESZ) üyesi István Boldog, LGBTİ+ için desteğini gösteren Coca Cola afişleri nedeniyle, halkı markayı boykot etmeye çağırdı.

Sputnik'teki habere göre afişlerinde eşcinsel çfitlere yer veren reklam kampayasından rahatsız olan Boldog, sosyal paylaşım platformu Facebook'tan yaptığı açıklamada, "Coca Cola’nın reklam kampanyasına karşıyım. Onlar, kışkırtıcı afişleri Macaristan’dan kaldırmadıkları sürece ürünlerini tüketmeyeceğim" diye yazdı.

(1) (0)
biox2000 06.08.2019 10:49