Şampuan reklamlarındaki ahenkle savrulan saçların kamera arkası

Gece gündüz televizyon ekranlarından ve internet reklamalarından izlediğimiz ve ahenkle savrulan saçları gördüğümüz o görüntüler aslında bir spreyin marifetiymiş! Reklam filminde oynayacak bir modeli hazırlayan saç stilistinin yayınladığı videoda o saçların nasıl hazırlandığını görebilirsiniz...

(0) (0)
nhtctn 13.09.2019 12:51

Cem Yılmaz'ın oynadığı Ford reklamı

Yeni filmi Karakomik Filmler’iyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan ünlü oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz'ın yeni çıkan Ford Focus için boy gösterdiği reklamdır.

(0) (0)
aragorn_61 10.09.2019 16:41

Anadolu Efes'e "Zilli Zarife" tepkisi!

Anadolu Efes yeni ürünü dolayısıyla sosyal medyada boykot edilince, geri adım attı. Sosyal medya kullanıcıları haklı mıydı? (bkz:link)

 

(0) (0)
digilup 10.09.2019 12:46

David Beckham'ın reklam filmi için Çinli modelle evlenmesi

Victoria Beckham ile evli olan eski futbolcu David Beckham, bir otelin reklam filminde Çin'li Angelababy takma adlı model Angela Yeung Wing ile evlendi. Beckham'ın reklamında oynadığı otelin 2020 yılında açılması planlanıyormuş. 

(0) (0)
emineakmaninci 09.09.2019 20:35

Avon'un Ezgi Mola'lı ruj reklamı

Avon, yeni marka yüzü Ezgi Mola ile hazırladığı reklam filminde 16 saat kalıcılık imkanı sunan likit rujunu tanıtıyor. Ezgi Mola’nın “Şimdiye kadar sürdüğüm en kalıcı ruj.” dediği Avon Power Stay ruj, reklam filminde Ezgi Mola’nın bir gününü anlatan senaryo ile tanıtılıyor. Reklam filmi 1 Eylül itibariyle bütün kanallarda yayınlanmaya başladı.

(0) (0)
hakangokyokus 06.09.2019 16:43

Garsonların tavsiye verdiği Tavuk Dünyası reklamları

2016 yılında yayınladıkları ilk reklamlarında "Şefin dediği olur" sloganıyla karşımıza çıkan Tavuk Dünyası, o reklam filmine göndermede bulunan iki reklam filmi yayınladı.

Şirketin yararına olacağı düşüncesiyle şeflerine “parlak” fikirlerini sunan garsonların ufak bir dönüşle şeflerinin yerine geçtikleri Concept imzalı filmlerde Tavuk Dünyası‘na has özellikler sıralanıyor.

“Tavuk Dünyası’nda şefin dediği olur” sözleriyle noktalanan filmlerin prodüksiyonunu 1001 Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda Sedat Dündar ve Umut Dizdar oturuyor.

(0) (0)
Dagashan06 04.09.2019 15:57

Johnny Depp'li Dior reklamına tepki gelmesi

Dior, Hollywood'un yaramaz çocuğu sayılabilecek isim olan Johnny Depp'i başrolüne taşıdığı reklamıyla şu sıralar oldukça fazla tepki çekiyor.

Markanın parfümü Sauvage [vahşi] için “Amerika yerlileri kültüründen ilhamla” hazırlanan ve Depp’e Kızılderili bir dansçının eşlik ettiği bir dakikalık reklam filmi “We are the land” kültürel temellük [cultural appropriation] nedeniyle sosyal medyada büyük tepki uyandırdı.

Dior’un yerli halkların kültür, değer ve miraslarına saygıda kusur etmemek amacıyla American for Indian Opportunity (AIO) üyesi Kızılderili danışmanlardan destek alarak hayata geçirdiği kampanyanın karşı karşıya kaldığı eleştirilerin temelinde, markanın Kızılderili kültürünü vahşilikle özdeşleştirdiği iddiasının yanı sıra, markanın geçtiğimiz yıllarda da işbirliği yaptığı ünlü oyuncu Johnny Depp’in özel hayatındaki çalkantılar var.

(0) (0)
Stormic 04.09.2019 15:26

Rusya'da başörtülü modelin tepki çekmesi

Rusya'da büyük bir giyim firmasının reklamlarında başörtülü bir kıza yer vermesi oldukça tepki çekti. Ülke tarihinde ilk kez bir başörtülü modelin reklamlarda boy göstermesi ülkede büyük eleştirilerin gelmesine neden oldu.

Reklama, yayınlanmasından sonra sosyal medya üzerinden birçok olumlu veya olumsuz tepki geldi. Rusya tarihinde ilk kez başörtülü bir modelin reklamlarda boy göstermesini bazı Ruslar ağır bir dille eleştirdi. Rusya'nın geleneklerine aykırı olduğu gerekçesiyle başörtülü modelin reklamlarda olmamasını savunan bazı Ruslar reklamın kaldırılmasını talep etti. Bazıları ise markayı reklamdan dolayı eleştirerek markayı sosyal medya hesaplarından takip etmeyi bırakmak için kampanyaya başladı.

(0) (0)
wallky 03.09.2019 14:52

Arda Türkmen’li Finish reklamı

Türkiye’nin ilk ve en sevilen bulaşık makinesi deterjanı markası *Finish’in geçtiğimiz haziran ayında tanınmış şef Arda Türkmen ile başlattığı Performans Ürünleri reklam kampanyasının ikinci reklam filmi yayınlanmaya başlandı. Arda Şef, ilk reklam filminde “Deterjan yetmez, işi uzmanına bırak!” sloganıyla Finish Parlatıcı ile bardakların nasıl pırıl pırıl olduğunu sevenleri ile paylaşmıştı.

Yeni reklam filminde Arda Türkmen, bulaşık makinesi kokusundan rahatsız olduğu için makinesinin temizliğini klasik yöntemlerle yapan halasını, işin uzmanı Finish Makine Temizleyici ile tanıştırıyor. Çift etkili formülü ile makineleri derinlemesine temizleyen Finish Makine Temizleyici; çiçek gibi tertemiz bulaşık makineleri vadediyor. Reklam filmi “Temiz makine, temiz bulaşıklar için Finish Makine Temizleyici” sloganıyla sonlanıyor.

(0) (0)
omersuna2 22.08.2019 10:05

Axa Sigorta'nın yeni nostaljik reklamları

AXA Sigorta'nın yeni kampanyasıyla hedef kitlesini zamanda ufak bir yolculuğa çıkardığı benim de çok hoşuma giden aşağıda yer alan nostaljik reklamlardır.

(0) (0)
aohell 19.08.2019 14:11

Şener Şen’in yer aldığı efsane reklamlar!

Türk sinemasının efsane oyuncularından Şener Şen sadece film ve tiyatroda sergilediği performansla değil yer aldığı reklamlarla da adından oldukça söz ettirdi ve ettirmeye de devam ediyor. işte marketingtürkiye'nin derlediği 80’lerden günümüze usta oyuncunun oynadığı o muhteşem reklamlar.

TTNET

Pamukbank – 0 Faiz Reklamı

PamukBank – Dialog

Pamukbank – Napolyon

Pamukbank – İşlem Tamam Reklam serisi – 1996

Garanti – Ugi

Aygaz Otogaz– 2015

Başarılı oyuncunun rol aldığı “Neşeli Günler” ve “Çıplak Vatandaş” filmlerinde reklam sektörüne de göndermeler vardı. İşte o sahneler…

En İyi Jilet Budur – Neşeli Günler “gibicibicis Marka Jilet bıçağı ” Susuz, Sabunsuz”

“Çıplak vatandaş” reklam yıldızı olursa Şener Şen

Tak Temizleme Tozu / Çıplak Vatandaş

(0) (0)
troy_legend 17.08.2019 10:28

Coca Cola'nın eşcinsellik içeren afişinin boykota neden olması

Macaristan'da, iktidardaki muhafazakar Macar Yurttaş Birliği (FİDESZ) üyesi István Boldog, LGBTİ+ için desteğini gösteren Coca Cola afişleri nedeniyle, halkı markayı boykot etmeye çağırdı.

Sputnik'teki habere göre afişlerinde eşcinsel çfitlere yer veren reklam kampayasından rahatsız olan Boldog, sosyal paylaşım platformu Facebook'tan yaptığı açıklamada, "Coca Cola’nın reklam kampanyasına karşıyım. Onlar, kışkırtıcı afişleri Macaristan’dan kaldırmadıkları sürece ürünlerini tüketmeyeceğim" diye yazdı.

(1) (0)
biox2000 06.08.2019 10:49

Beyazıt Öztürk'ün yeni Pepsi reklamı

Pepsi reklamlarında görmeye alışık olduğumuz Beyazıt Öztürk, yeni Pepsi reklamıyla karşımıza çıkıyor. 

Reklamda bütün Pepsi kolalar tıra yüklendiği için Pepsisiz kalan Beyaz'ın macerası anlatılıyor.

Açıkçası kendi yorumuma gelecek olursak, ben gerçekten çok beğendim. Beyazıt Öztürk herkesin gerçekten çok sevdiği bir isim. Reklamda da samimiyetini yansıtmış. Senaryosu da kendini izleten bir reklam olmuş. Tek rahatsız eden şey, sanki her şey aşırı cırtlak renklerde gibi duruyor. Onun dışında dört dörtlük reklam. Tebrikler

(0) (0)
omersuna2 05.08.2019 14:18

Coca Cola'nın yeni maskotunun dil olması

Coca Cola uzun süredir reklamlarında kullandığı kutup ayısını sanırım dinlendiriyor. Yeni reklamında bir kadının, kasvetli bir iş gününde Coca-Cola‘sından aldığı yudumla güzel anılara yaptığı 60 saniyelik hızlandırılmış yolculuğun anlatıldığı reklam filminde genç kadına, Coca-Cola’nın “büyülü” tadını en yoğun şekilde deneyimleyen dili eşlik ediyor.

(0) (0)
lizzyandlana 31.07.2019 14:13

Türkiye TV kanalarında 1988'de ilk kadın iç çamaşırı reklamı yayınlanması

Türkiye, televizyon tarihinde bir dönüm nokrası olan anlardan biridir. Tam tarih 28 Şubat 1988'dir. Neden böyle bir tarih verildiği ile ilgili bir fikrim yok. Ancak bu olay o dönem için çok önemli ve büyük bir olay olacak dönemim gazetelerinde bile yer verilmiş. Ancak Türk bir model değil ABD'li bir model seçilmiş heralde o zamanlar bizim Türkler pek yanaşmadılar bu reklama. (bkz.link)

(1) (0)
marki 17.07.2019 14:37

KFC’nin kova tarzı şapkaları

FastFood firmalarının gençlere daha çok yedirme yarışında olmadık yöntemlere başvurmaya denemeleri çerçevesinde KFC’nin Rusya’da yeniden markalama faaliyetleri kapsamında Wieden + Kennedy Amsterdam, marka için St. Petersburg merkezli sokak giyim markası Mam Cupy işbirliyle hazırladığı 30 dolarlık kova-şapkalardır.

(0) (0)
kuturkutur 12.07.2019 11:19

Edis ve Büşra Develi Yemeksepeti'nin kuryesi oldu

Online yemek siparişi platformu Yemeksepeti, Edis ve Büşra Develi’yle işbirliği yaptığı #AcıktırBeni kampanyasının lansmanını dün Yemeksepeti Park’ta düzenlenen basın toplantısında gerçekleştirildi.

“Bir gün kurye olacağımı hiç düşünmemiştim, inanılmaz eğlenceli olacak. İyi motor kullanırım ama bakalım adresleri kolay bulabilecek miyim. Kullanıcılarla birebir etkileşimde olacağım için çok eğlenceli diyaloglarımız olacağına eminim” diyen Büşra Develi ise, reklam filmi çekimlerinde en keyif aldığı sahnelerin, filmin şarkısını seslendirdikleri klip çekimleri olduğunu söyledi.

Kampanyayla ilgili heyecanını paylaşan Edis, “Yemeksepeti benim için sadece yemek siparişi verdiğim bir platform değil, aynı zamanda keyifli ve eğlenceli işlerini beğenerek takip ettiğim bir platform. Yemeksepeti’nin sıradışı ve farklı bir tarzı var ve ben bunu çok seviyorum. Yemeksepeti kullanıcıları için kurye olmak, sadece kullanıcılar için değil benim için de enteresan bir deneyim olacak.” dedi.

(0) (0)
gri72 10.07.2019 14:59

McDonalds'ın kahvecilerle alay ettiği reklamı

McDonald's, yaptığı reklam filmiyle Starbucks ve diğer kahve satan firmaları ti'ye almış. Esas olanın kahve bardağının üzerinde yazanın veya kahvenin üstündeki şeklin değil de, kahvenin kalitesinin olduğuna vurgu yapan reklam sosyal medyada çok beğenildi.

(0) (0)
ayberk74 08.07.2019 14:31

Youtube'un haziran ayında en çok izlenen 10 reklamı

Google‘ın her ay düzenli olarak açıkladığı YouTube Ads Leaderboard, YouTube’u Türkiye’den ziyaret eden kullanıcıların bir önceki ay içerisinde dikkatini hangi markaların çektiğine ilişkin sonuçları ortaya koymayı hedefliyor.

Liste, markaların reklamlarının popülerlik oranlarına göre sıralanması sonucunda oluşturuluyor. Listede yer alacak reklamlar görüntülenme, izlenme, reklam (paid view) ve kazanılan izlemeler (earned view) oranı gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirleniyor. (bkz. link)

(0) (0)
ezoterist 08.07.2019 11:56

Samsung reklamlarına tüketicileri yanıltma cezası

Samsung, Avustralya'da kullanıcılara reklamlar aracılığıyla yanıltıcı bilgiler verdiği için ceza alabilir. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), dün yaptığı basın açıklamasında, Samsung'un suya dayanıklılık konusunda yanıltıcı reklamlar yayınladığı için şirkete dava açıldığı belirtilmiş.

Davanın, Samsung reklamlarında telefonlarının suya dayanıklı olduğu, yüzerken ya da sörf yaparken de kullanılabileceğini içeren yanlış bilgi verildiği suçlamasıyla açıldığı kaydediliyor. (bkz:link)

(0) (0)
mosley 05.07.2019 10:47