'2020 model' Hürriyet Emlak reklamı

Kısa süre önce teknik altyapısından kullanıcı arayüzüne dek tamamen yenilenen hurriyetemlak.com, “2020 model Hürriyet Emlak” reklam filmleriyle ekrana gelmiş.

Emlak sektörünü tek bir çatı altında buluşturan hurriyetemlak.com, hem web sitesini hem de iş ortaklarının kullandığı ekranları yenilemiş.

İlan girişini 2 dakikaya kadar indirerek “Türkiye’nin en hızlı ilan sitesi” olan Hürriyet Emlak, reklam filmlerinde yenilenen web sitesini “hurriyetemlak.com’u gördünüz mü?” sloganıyla duyurmuş.

Reklam biraz kısa olmuş ama verilmek istenen mesajı net olarak vermesi açısından beğendim. Özellikle iki dakikada ilan verebilme olayı cezbedici duruyor. 

(0) (0)
neil 16.01.2020 11:44

Nike'tan Çin geleneklerine saygı duruşu: Koşan kadınlar reklamı!

Dizi, film ve reklamalrın genç nesillerin eline teslim edilmesiyle çok hoş işler çıkmaya başladı. Uluslararası firmalarda çalışan yeni neslin öncülük ettiği bu yeni akımda en çok hoşuma giden şey ise yerel pazarlarda gelenek ve göreneklerin hikayelere çok güzel bir şekilde yediriliyor olması.

Bunun en son örneğini de dünyaca ünlü spor ayakkabı üreticisi Nike'tan gelmiş. Nike Çin Yeni Yılı için hazırladığı reklam filminde bir teyze ile yeğeni arasındaki yıllar süren kovalamacaya ortak oluyor.

Batı yeni yıl kutlamalarını ardında bırakıp mesai rutinine ısınadursun, Çin kendi takviminin yaklaşan etkinliklerinden birini kutlamaya hazırlanıyor. 25 Ocak’ta kutlanacak Çin Yeni Yılı için iletişim çalışması gerçekleştiren büyük markalardan Nike da -etkinliğin ruhuna uygun düşecek şekilde- ülkedeki yeni yıl geleneklerinden birini odağına alan bir reklam filmiyle hedef kitlesinin karşısına çıktı.

Yeni yıl döneminde büyüklerin küçüklere kırmızı zarf (hongbao) hediye etmeleri geleneğini konu alan reklam filminde, yeğenine hediye vermek için her yıl canını dişine takan bir teyze ile saygı icabı teyzesinin hediyesini geri çevirmenin yollarını arayan yeğeni arasında yaşanan ve yıllar boyu süren kovalamaca anlatılıyor.

Sizi bilmem ama reklam filminde anlatılanlar ve anlatım dili bana çok samimi geldi. Oyuncuların performansı da gerçekten çok iyiymiş. dilerim bizde de sadece dini ve milli bayramlarda değil diğer pek çok alanda ve ürün ve hizmey rekllamında da daha çok anadolu geleneklerini görürüz.

(0) (0)
guclup 15.01.2020 14:54

Tatlı krizine sokan Ezgi Mola'lı Eti Browni Intense reklamı

ETİ, daha önce de reklamlarında oynattığı Ezgi Mola'yla iş birliğini Browni Intense filminde sürdürüyor. Doğrusu bu reklam için böyle sempatik bir oyuncuyla devam etmeleri güzel olmuş. Ezgi Mola rüyasında Intense yiyip mutlu oluyor ama uykudan uyanınca kriz başlıyor. O krizi de cebinde taşıdığı Browni Intense ile yatıştırıp mutluluğu yakalıyor.

Reklamda Ezgi Mola'nın sadece iç sesinin, aklından geçenlerin yansıtılması da ayrıca başarılı bir konsept. Oyuncunun konuşmadan verdiği tepkilerse çok sevimli.

Prodüksiyonu PToT Films üstleniyor. Reklam filminin yönetmenlik koltuğunda ise Aile Arasında filmi ve Atiye dizisinden hatırlayacağımız Ozan Açıktan oturuyor.

KÜNYE

Reklamveren: ETİ
Reklam Ajansı: Propaganda
Prodüksiyon Şirketi: PToT Films
Yönetmen: Ozan Açıktan
Müzik: Jingle Jungle

(0) (0)
wallky 15.01.2020 13:02

TV+'ın Hollywood filmlerine taş çıkartan 'Her duyguya yer var' mottolu reklamı

İçerisinde birçok kanalın bulunduğu ve birçok farklı içeriğe sahip televizyon platformu TV+, yayınlamış olduğu yeni reklamıyla gerçekten şahane bir işe imza atmış.

150'den fazla kanal bulundan platform, her zevke göre içeriğe sahip. Reklamında da bunu vurgulamak için çok farklı bir yola başvurarak yaratıcı bir reklam filmi ortaya koymuşlar. Türkiye'de bu tarz reklamlara pek alışık olmadığımız için izlerken büyük bir dikkatle izledim ve gerçekten keyif aldım. Kısa film tadında bir iş olduğunu söyleyebilirim. 

Turkcell Marka ve Pazarlama İletişimi Direktörü Ahmet Yaman, kampanyaya ilişkin, “İletişim kampanyamızı insanı odağa alarak planladık. TV+ içeriğinin zenginliği kadar, o içeriğin yaşattığı duyguları da öne çıkardık. İnsanların dikkatini çekerek hem gönüllerinde hem de akıllarında nasıl yer alabileceğimizi düşündük. Tüm bunların sonucunda reklam kampanyamız ortaya çıktı. Reklam filmimizde dünya sinemasının klişe sahnelerine yerel dokunuşlar yaparak izleyicileri yakalamayı hedefledik. Hazırlıklar ve çekimler esnasında reklam filmimizin sinema tadında olmasına özen gösterdik. Kalabalık bir ekibin emeğiyle ortaya çok güzel bir iş çıktı” değerlendirmesinde bulunmuş.

(0) (0)
Hanzala2344 15.01.2020 12:41

Burger King'in kraliyetten ayrılan Meghan ve Harry'e iş teklif etmesi

Burger King ilginç bir reklam kampanyasıyla karşımıza çıkıyor.

İngiltere kraliyet ailesinden ayrıldıklarını duyuran ve ekonomik olarak bağımsız konuma geçen Prens Harry ve eşi Meghan'a iş teklifinde bulunmuşlar.

Gündem haberleriyle reklam yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Burger King, Harry ve Meghan'a 'krallara yakışacak' tekliflerini iletmişler.

Burger King Arjantin yayınladığı reklam afişinde “Sevgili Dükler eğer bir iş arıyorsanız, sizin için yeni bir tacımız var.” diyor ve ekte bir mektupla kendilerine seslenmeye devam ediyor:

“Prens ve Düşes’in kraliyet ailesindeki rollerinden vazgeçmeye karar verdiklerini ve mali açıdan bağımsız olmak için çalışacaklarını öğrendik. Bu yüzden sizin için bir teklifimiz var: Binlerce insan gibi yapın ve işgücündeki ilk adımları bizimle atın. Tacın size mükemmel şekilde uyacağını biliyorsunuz. Ayrıca, yıllarca dük olarak yaşadıktan sonra, krallar gibi yemeye başlamanın zamanı geldi.”

(0) (0)
soyutpadisah 14.01.2020 14:37

Duru Bulgur’un yeni reklam yüzü: Gülben Ergen

Gıda firması Duru Bulgur reklam yüzü olarak şarkıcı Gülben Ergen'le anlaştı. Yeni reklam filmi yayınlandı.

Hazırlanan filmde izleyiciyi mutfakta karşılayan Gülben Ergen, “bir pilavın başına gelebilecek en güzel şey” ifadesiyle Duru Başbaşı Bulgur’u kullanıp bulgur pilavı pişiriyor. Ürünün düşük glisemik indeksli ve lif kaynağı olması gibi özellikleri öne çıkarılıyor. Filmin cingılını da Gülben Ergen seslendiriyor.

(0) (0)
CemCemre 14.01.2020 14:29

Popeyes'ın yanlış cevaba 10 bin dolar ödül vermesi

Kanada'da yayınlanan Family Feud (Aileler yarışıyor) programında ilginç bir an yaşanmış. 

Rakibiyle yarıştığı 10 bin dolarlık "Popeye'ın (Temel Reis) en sevdiği yiyecek nedir?" sorusuna "tavuk" cevabını veren Eve Dubois, bu soruya verdiği cevapla 10 bin doları kaybetmiş.

Popeye karmaşası yaşayan Dubois, rakibinin verdiği ıspanak cevabıyla 10 bin Kanada dolarını kaybetmiş ama yaptığı hatanın telafisi hiç beklemediği bir yerden gelmiş. Tavuklu yanıtın hiç de yanlış olmadığı düşüncesindeki Popeyes, Dubois’ya Popeyes’tan 10 bin Kanada doları değerinde bedava yemek hediye etmiş.

Ödülü Twitter hesabından duyuran Popeyes, Dubois’ya, “Anketimiz seni haklı çıkarıyor. 10 bin dolarlık Popeyes ödülün için DM at” diye seslenmiş.

(0) (0)
okan07 14.01.2020 14:26

QuikTrip'in Chuck Norris'lı açlık reklamı!

Dizi film dünyasında olduğu gibiğ reklam mecrasında da rota yeniden nostaljiye çevrilmiş durumda. şu an iş güç sahibi olan ve satınalma sürecininin nerdeyse %80'inde karar merci haline gelen 80'ler ver 90'ların çocukları bugünün ise babaları olan tüketiciye seslenmek isteyen benzin istasyonu/market zinciri QuikTrip; Chuck Norris'lı açlık reklamı ile amacına ulaşmaya çalışıyor.

Ya tamam da sadede gel nasıl olmuş ne yapmışlar diyenler için konuyu daha fazla uzatmadan ahanda açıklıyorum. ABD’de faaliyet gösteren benzin istasyonu/market zinciri QuikTrip, yarı atıştırmalık yarı öğün ürünleri Snackle’ın tanıtımı için aksiyon filmlerinin unutulmaz ismi Chuck Norris’ten güç alıyor.

VMLY&R imzalı filmde antrenmanını tek yumrukla pizza dilimleyerek tamamlayan Chuck Norris, açlığa karşı göklerden Snackle ateşleyerek mücadele veriyor, masumları açlığın pençesinden Snackle yardımıyla kurtarıyor.

(0) (0)
Archeof 14.01.2020 12:41

Arda Türkmen ve Şebnem Bozoklu Knorr reklamı

Knorr yeni hazırlamış olduğu baharat çeşnisi serisi için reklam yayınlamış. Reklam filminde ise Arda Türkmen ve Şebnem Bozoklu var.

Bilindiği üzere Arda Türkmen Türkiye'nin en önemli şeflerinden biri ve genel olarak televizyonda görmeye alışık olduğumuz programlarıyla halkın gönlünde taht kurmuş bir isim. Çok sempatik biri ve ekrana yakışıyor. Bu konuda güzel bir seçim yapıldığı çok açık. Kameralara olan alışkanlığı ise kendisini oldukça profesyonel göstermiş.

Şebnem Bozoklu'ya gelecek olursak eğer, kendisi zaten iyi bir oyuncu. Girdiği her role hakkını vermiş bir isim. Arda Türkmen ile elektriklerinin uyuşmuş olduğunu düşünüyorum. Ortaya güzel bir içerik çıkmış.

Reklam filmine gelecek olursak eğer Arda Türkmen'in abartıldığını söyleyen Şebnem Bozoklu, Türkmen'e köfte yapma konusunda meydan okuyor. Bu sayede sıcak bir ortam oluşuyor.

Bence reklamda tek negatif yön "Şefin elinin değdiği belli" diyen arkadaş. Öyle bir replik olmasa daha iyi olurmuş diye düşünüyorum.

(0) (0)
Mavi Sovalye 13.01.2020 15:06

Manchester City'li İlkay Gündoğan'lı Nissan reklamı!

İlkay Gündoğan'ın da aralarında yer aldığı Kevin De Bruyne ve Kyle Walker'lı güzelliği ile beni benden alan Nissan reklamıdır. Futbolcular bildiğin artist artist pozlar takınmışlar ama yakışmış da.

Nissan, kamera karşısındaki performanslarıyla futbolcuların bu soruya eğlenceli bir yanıt sunacaklarından emin olsa gerek, Manchester City futbolcuları Kevin De Bruyne, İlkay Gündoğan ve Kyle Walker’la işbirliğine gitti ve yıldız isimlerden 60 dakika içerisinde bir macera filmi fragmanı hazırlamalarını istedi. Karakter yaratımından kostüm seçimine ve senaryoya kadar her şeyin 60 dakika içerisinde tamamlandığı, Nissan Juke’un gizli bir silaha dönüştüğü A Little Bit Quick adlı film fragmanı şöyle:

(0) (0)
SNuFF 10.01.2020 11:48

Letgo'nun yeni araba reklamı

Araba kategorisinde yeniliğe giden Letgo, iki filmlik bir reklam serisi yapmış.

İlk reklamda galeride bekleyen arabalar sanat eserine dönüşürken, Letgo sayesinde hemen satılıyor.

İkinci reklamda ise arabasını satmayı başaramayan adam, çocuğunun tavsiyesi üzerine Letgo'yu keşfediyor ve arabasını kolayca satıyor.

(0) (0)
rekeygen 08.01.2020 17:29

Murat Boz'un çorba reklamından eski parayla 3 Trilyon alacak olması!

Herkes bilmese de aslında bir ses sanatçısı olan ama bu mesleğini artık sadece reklam filmlerinde kullanan Murat Boz'un ünlü bir çorba firmasının reklamında oynamak için 3 milyon TL yani eski parayla 3 trilyon alacağı yönünde basına yansıyan iddiadır.

Firmaların kendi reklamalarında oynatmak için; uzun zamandır başta O Ses Türkiye olmak üzere Acun yapımlarındaki performansıyla bir tv figürü haline gelen ve ses sanatçılığı unutulan Murat Boz'u neden tercih ettiğini de anlamış değilim.

Reklam ajanslarında karar mercilerinde çalışan ablalar ve yeni yetme kızlar sanırım kendisinden hoşlanıyor yoksa Murat Boz reklam yüzü olması için aman aman bir özelliğe sahip mi bilmiyorum? bilen versa burada beni aydınlatırsa sevinirim.

(0) (0)
textures 08.01.2020 12:57

La Caja Generali sigorta şirketinin geceleri yolları aydınlatan reklam panoları

Arjantinli araç sigortalama şirketi La Caja Generali, TBWA Buenos Aires reklam ajansıyla birlikte çalışarak Arjantin’de virajları karanlıkta aydınlatmak için reklam panolarını kullanmış. Bu yaratıcı reklam kampanyası kapsamında, ülkenin en tehlikeli virajlarından bazılarına reklam panoları yerleştirilmiş. Panolardaki aydınlatmalar, hava karardığında reklam panoları yerine yolları aydınlatıyor. Ayrıca reklam panosunda, “Bu virajı görmek, reklam panonumuzu görmekten daha önemlidir” şeklinde ince bir mesaj yer alıyor.

(0) (0)
Bienvenidos 06.01.2020 14:53

Reklamcıların kullandığı hileler

Reklamlarda gördüğümüz ürünler asla gerçek hayatta aldıklarımızla aynı değildir. Reklamda ağzımızın suyu akarak izlediğimiz ürünler gerçekte pek de heyecan uyandırmaz. Bunun sebeplerini çok düşünmüştüm ama Youtube'da izlediğim bir videoyla olayın bambaşka olduğunu anlamış oldum. Resmen adamlar bizi reklamlarla kandırıyormuş.

Bu videoyu izledikten sonra reklamları izlerken çok fazla heveslenmemeye dikkat edin. Büyük hayalkırıklıkları yaşayabilirsiniz, benden söylemesi.

(0) (0)
NzBhnm 04.01.2020 12:46

Müge Anlı'nın 'Kapatın muslukları' çağrılı Finish reklamı

Türkiye'nin Haluk Levent ve Şener Şen'den sonra en çok güvendiği isim olan Müge Anlı, Finish'in reklamında oynamış.

Türkiye’nin Suyu, 25 Litre Belgeseli ve Susuz Bardaklar gibi kampanyalarıyla 14. Felis Ödülleri‘nde iki Büyük Ödül alan ve Yarının Suyu hareketi için FOX dizileri Kadın ve Mucize Doktor’la işbirliğine imza atan Finish, Türkiye'nin en güvenilir isimlerinden biriyle yapmış olduğu reklamla ses getiren bir işe el atmış.

Müge Anlı’nın kuruma tehlikesi altındaki Burdur Gölü’nden seslendiği filmde bulaşıkları sudan geçirerek yapılan her yıkamada 57 litrenin harcandığı ve bir yılda bir göl dolusu suyun israf edildiği bir kez daha dillendirilerek, su tasarrufu için herkes Finish Quantum kullanmaya davet ediliyor.

(0) (0)
vuralcelik 03.01.2020 11:24

Volkswagen'in; Vosvos’un son yolculuğu için hazırladığı reklam

Beetle yani bir başka deyişle Vosvos'un üretimini durduran Volkswagen; nostalji markasına daha önce DDB imzalı kampanyasıyla veda ederken bu kez de Johannes Leonardo imzalı animasyon filmiyle herkesi Vosvos’un vedasına davet ettiği reklam filmidir.

Genç bir adamın küçük yaşta tanıştığı ve yıllar boyu hayatı paylaştığı Vosvos’a vedasının, son metrelere yaklaşıldıkça milyonların vedasına evrildiği The Last Mile adlı animasyonda Vosvos’un yıllar içerisinde efsaneleşmesinde rol oynayan Andy Warhol, Andy Cohen, Kevin Bacon gibi isimlere de selam gönderiliyor. Pro Musica Çocuk Korosu’nun Beatles’ın “Let It Be” şarkısını seslendirdiği animasyonda yer alan renkler ise Volkswagen modellerinde yıllar boyunca kullanılan renkleri yansıtıyor.

Filmin kapanışını, “Bir yol biter, yenisi başlar” sözüyle birlikte ekrana yeni modelini taşıyarak gerçekleştiren Volkswagen, Instagram’da ise mikro influencer’larla işbirliğiyle, Vosvos sürücülerinden favori Vosvos anılarını #TheLastMile etiketiyle paylaşmalarını isteyecek.

(0) (0)
viktor35 03.01.2020 11:12

Onur Saylak'ın oynadığı Odeabank reklamı

Oyuncu ve yönetmen Onur Saylak'ın yer aldığı gerçek ötesi reklamdır. Dağcılıkla uğraşan sporcular gibi kayalardan kayalara, tepelerden tepelere geçiyor, tek elle kaya parçasına tutunup sıçrıyor. Muhtemelen o sahne sırasında bir ofisin içinde, duvardaki bir cismi falan tutuyordur. Tamam böyle konseptte adamın dağa çıkmasını beklemiyorum ama inandırıcı olmayacaksa yapmayın kardeşim. Daha bankanın reklamı inandırıcı değilken vaatleri, kampanyaları nasıl inandırıcı gelsin. Olmamış.

(0) (0)
eminyanoflago 03.01.2020 09:53

ebebek'in yeni reklam yüzü: Bengü

ebebek markası yeni reklam yüzü için şarkıcı Bengü ile anlaştı. Yeni reklam filmi için kamera karşısına geçen Bengü ve bebeğinin ilk reklam filmi yayınlandı.

ebebek markalarından baby me Yeni Doğan Islak Pamuk Mendil ürününün tanıtıldığı reklam filminde Kayahan’ın “E Bebeğim” şarkısının markaya uyarlanan versiyonunu yorumlayan Bengü, bebeğine baby me Yenidoğan Islak Pamuk Mendil ile saf ve temiz bir şekilde dokunduğu mesajını veriyor.

(0) (0)
Raymond Dufayel 02.01.2020 16:24

Vestel'in Netflix ve Atiye'li reklamı

Vestel yapmış olduğu reklamda Atiye dizisi üzerinden yürümüş. Netflix'i Vestel'in olduğu her yerde izleyebileceğini söylemiş. Popüler konular üzerinden kendi reklamını güzel yapmış açıkçası.

Bana göre biraz da Atiye dizisinin şişirilmesi olayı var. Ve bu işin içinde Netflix'in de büyük bir rol oynadığını düşünüyorum. Geçen günlerde Netflix Türkiye'de en çok izlenen dizilerinin sıralamasını yaptı ve Atiye listeye direkt zirveden girmiş yapmıştı. Sene sonu yayına giren bir dizinin hemen tepeye yerleşmesini mantıklı bulmuyorum elbette. Ama inadına izlemeyeceğim.

(0) (0)
mosley 02.01.2020 12:00

Yılbaşında izlenebilecek kanal ve yapım

Show tv'de saat 20:00'daki güldür güldür ve fox tv'de yine aynı saatteki ilker ayrık'ın yarışma programı yaparsın aşkım bence izlenebilecek programalr.

(0) (0)
Mr_Anderson 31.12.2019 10:19