Apple'ın ilk filmi 'The Banker'ın ilk gösteriminin iptal edilmesi

Teknoloji devi Apple'ın, ilk filmi olan The Banker'ın (Bankacı) Hollywood'daki AFI Festivali'nde yapılması planlanan ilk gösterimini ani bir şekilde iptal etmesidir.

(0) (0)
ozlem17 21.11.2019 16:46

Berrak Tüzünataç ve Engin Öztürk'ün filminin fragmanının yayınlanması

Başrollerin birçok ünlü ismim yer aldığı Biz Böyleyiz filminin fragmanı yayınlandı. Caner Özyurtlu'nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Engin Öztürk, Berrak Tüzünataç, Şebnem Bozoklu, Özge Özpirinççi ve Hümeyra yer alıyor.

(0) (0)
nkarakaya 20.11.2019 21:51

Haberi basılmayan Cüneyt Arkın'ın son gazete Hürriyet'ten de istifa etmesi

1976 yılı yapımı olan başrolünde Cüneyt Arkın'ın yer aldığı filmden bir sahnedir. Hürriyet'teki yöneticinin "biz bile yenilgili kabul ettik" diyor ama ya filmin adını bilmiyor ya da Cüneyt Arkın'ı hiç tanımamış. Bu arada filmin adı Mağlup Edilemeyenler'dir. Dönemini iyi eleştiren bir filmdir.

(0) (0)
canary 19.11.2019 17:38

Aksiyon filmlerindeki en iyi 10 kadın kahraman

IndieWire tarafından hazırlanan, aralarında Matrix, Kill Bill, Terminator gibi filmlerin ikonik karakterlerinin de yer aldığı listedir.

10) China O’Brien – Lori “China” O’Brien

9) Black Panther – Wakandalı Kadınlar

8) Cleopatra Jones – Cleopatra Jones

7) Mad Max: Fury Road – Furiosa

6) Kill Bill Serisi – The Bride

5) La Femme Nikita- Nikita

4) Lady Snowblood – Yuki Kashima

3) The Matrix Serisi – Trinity

2) Alien Serisi – Ellen Ripley

1) Terminator Serisi – Sarah Connor

(0) (0)
esrakaya 19.11.2019 16:43

Ahmet Kural'ın yeni filmi için kadın kılığına girmesi

Ünlü oyuncu Ahmet Kural, son filmi Baba Parası'nda kadın kılığına girdi.

Selçuk Aydemir'in yazıp yönettiği Baba Parası filminde Murat Cemcir'le başrolü üstlenen Ahmet Kural, üç farklı karakterle sevenlerinin karşısına çıkacak. Kural'ın en dikkat çeken karakterlerinden biri de kadın kılığına girdiği karakter oldu. Sosyal medya hesabından paylaştığı karakterin ismini açıklamayan Kural'a paylaşımından dolayı birbirinden esprili yorumlar geldi.

(0) (0)
bumerang 19.11.2019 11:50

Hakan Fidan ve MİT mensuplarının John Wick 3 filmini izlemesi

MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve kurum personellerinin, bu yıl vizyona giren başrolünü Keanu Reeves'in üstlendiği aksiyon filmi John Wick 3 filmini izlemeye sinemaya gittiği iddiasıdır. 

(0) (0)
Şeftali 16.11.2019 22:43

Bayi Toplantısı filminin fragmanının yayınlanması

Gişeye girmesi merakla beklenen Bayi Toplantısı filmin ilk fragmanı yayınlandı. Senaryosunu İbrahim Büyükak’ın yazdığı, yapımcılığını BKM’nin yaptığı filmin, yönetmenliğini Bedran Güzel üstleniyor.

(0) (0)
Bienvenidos 16.11.2019 15:35

Joker en çok hasılata ulaşan 18+ film olması

Joker filmi 1 milyar dolarlık hasılat rakamına ulaşarak "Milyar dolar kulübüne" girdi. Joker "Milyar dolar kulübüne" giren 18+ ibaresi olan olan ilk film oldu. 

(0) (0)
vinnieweckl 16.11.2019 12:48

Sonic'in beğenilmeyen tasarımının 3 ay ara verilip yeniden yapılması

Efsane karakter Sonic'in yeni animasyon filmi 'Sonic the Hedgehog' yayınlanacağı tarihten 3 ay sonrasına ertelenmişti. Çünkü Sonic hayranları tasarlanan Sonic'i hiç beğenmemiş ve tepkiler yağdırmıştı.

Bunun üzerine ekip, kirpiyi yeniden tasarlamak adına filmin ertelendiğini duyurmuştu. Yeni Sonic’i fragmanıyla birlikte duyurduğumuz haberin ardından, yönetmenden bir açıklama geldi.

Filmin yönetmeni Jeff Fowler, Sonic’in yeni halinin hayranlar üzerinde yarattığı etkiden memnun ve herkese teşekkür ediyor.

(0) (0)
rigoletto 15.11.2019 12:29

Ufuk Bayraktar'ın başrolünde yer aldığı Dayı filminin fragmanının yayınlanması

Ezel dizisinde Ramiz Karaeski'nin gençliğini canlandıran oyuncu Ufuk Bayraktar'ın başrolünde yer aldığı Dayı filmi diziyi unutamayanlarda heyecan yarattı. Filmdeki diğer oyuncular daha açıklanmazken, yönetmen koltuğunda ise Serdar Özdemir oturuyor.

(0) (0)
malithelong 12.11.2019 14:17

7. Koğuştaki Mucize filminin 2019'da en çok izlenen film olması

Sadece Türkiye sınırlarını kapsayan olaydır. 2019 yılının en çok izlenen filmi Organize İşler Sazan Sarmalı'nı 7. Koğuştaki Mucize, geçerek zirveye oturdu. 24 gündür vizyonda olan film 3.654.710 seyirci tarafından izlenmiş ve 63.482.156,00 TL hasılat elde etmiştir.

(0) (0)
Suko 05.11.2019 11:33

Mert Fırat'ın Kilit filmi kadrosundan çıkarılması

Kadrosunda Mert Fırat, Melisa Alı Pamuk, Celil Nalçakan gibi ünlüleri bulunduran ve 2020 yılında vizyona girmesi beklenen Kilit isimli filmde yaşanan sürpriz gelişmedir. Yönetmen Adil Oğuz Valizade, filmde bir polise hayat veren ancak beklentinin altında performans sergileyen Mert Fırat'la yolları ayırma kararı almıştır.

(0) (0)
natrix2 04.11.2019 22:05

Gökhan Özoğuz'un yeni filmindeki partnerinin Gökçe Bahadır olması

Gökhan Özoğuz'un başrolünde yer alacağı 'Kendi Yolunda' adlı filmde başrol kadın oyuncusu ise Gökçe Bahadır olacakmış. Filmin yönetmenliğini ise Ömer Faruk Sorak'ın yapacağı açıklandı.

(0) (0)
PriveT 02.11.2019 21:36

Ali Atay'ın kendi mizahımızı dünyaya satmalıyız demesi

Yeni filmi Cinayet Süs ile vizyona giren yönetmen Ali Atay'ın söylediği sözdür. Atay sözleri tam olarak şöyle:

"Bizim mizah damarımız inanılmaz gelişmiş. Biz dünyanın her bölgesindeki insanlar neye gülüyor, bunu biliyoruz. Kendi mizahımızı dünyaya satmalıyız" dedi.

(0) (0)
keko45 29.10.2019 20:51

Joker'in en fazla gişe hasılatı yapan 18+ film olması

Vizyona girmeden büyük ses getiren ve vizyona girdikten sonra büyük başarılara imza atan Joker rekor kırmaya devam ediyor. Film, Deadpool 2’yi geride bırakarak dünya çapında en yüksek gişe hasılatı getiren 18 yaş sınırlamasıyla vizyona girmiş yapım oldu.

(0) (0)
actor33 27.10.2019 20:35

Mehmet Ali Erbil'in Hababam Sınıfı filminde yeniden oynaması

Yaşadığı uzun süreli rahatsızlık sonrası hayranlarını sevindiren haberdir. Mehmet Ali Erbil, takipçilerini Hababam Sınıfı’nın film setinden video ile selam yolladı.

(0) (0)
quaketeam 26.10.2019 20:52

Türk sinemasının kalbi: Yeşilçam

Yıllardır hep «Yeşilçam» der dururuz. Yeşilçam bir zamanlar Türk sinemasının kalbinin attığı bir sokağın adıydı... Sonra film yapımı arttı, şirketler çoğaldı, eskiden Yeşilçam Sokağı'nda bir tek odada yerleşen film şirketleri Beyoğlu'nun karşı kıyısındaki büyük, modern hanlara taşındı. Tek odaların yerini; işletmesi, deposu, müdüriyeti vesaire bölümleri olan büyük bürolar aldı. Değişmeyen sadece Yeşilçam adıydı... Şimdi Yesilçam  dediğimiz zaman sadece Emek Sineması'nın bulunduğu Yeşilçam Sokağı'nı  değil, bütün film şirketlerini sinesinde barındıran bir «ada»yı anlıyoruz. Bu yazıda, Yeşilçam'ı sizlere bir başka cephesiyle tanıtıyoruz...

Yeşilçam Türkiye'nin hayal fabrikası... Film şirketlerinin, filmcilerin  bulunduğu sokaklar... Türkiye'nin dört yanında akşam kapısı kapanan nice  evde, kızlı erkekli genç buranın hayalini kurar... İsimsizlere «şöhret»,  fakirlere «para» kazandıran sihirli bir ülkedir sanki Yeşilçam... Edirne'den,  Kars'a, Samsun' dan, Gaziantep'e kadar Türkiye'nin her yerinde, her gün milyonlarca insan bu sokaklarda düşünülen, buralarda yapılan filmleri  seyreder. Yeşilçam, filmciliğin merkezidir.

YEŞİLÇAM NERESİDİR?

İstanbul'da, Beyoğlu'nda bir sokağın adıdır Yeşilçam... İstiklal Caddesi'nde  Rüya ile Lüks sinemalarının arkasındaki sokak... Sokağa girersiniz, biraz  ileride «Yeni Komedi» Tiyatrosu vardır. Sonra Emek Sineması; karşısında  da Yeni Ar Sineması... Sonra sokak ileride, taa Pesen Film'in orada aşağıya kıvrılır, dört apartman boyu devam ettikten sonra tekrar sağa  döner... Eskiden, 1945-50 döneminde bütün film şirketleri bu sokakta  imiş. Sonra, yıllar geçmiş, Yeşilçam Sokağı'ndaki film şirketleri yavaş  yavaş buradan ayrılmışlar, İstiklal Caddesi'nin öteki yanına, Kuloğlu  Sokağı'yla Ahududu Sokağı arasındaki adaya taşınmaya başlamışlar.

Bugün «Yeşilçam» dediğimiz zaman artık tek bir sokağı değil, bir semti  murat ediyoruz. İstiklal Caddesi'nde Taksim'le Galatasaray'ın tam  ortasını bulun, buradan iki tarafa 40'ar metre gidin (Ağacamii - Atlas  Sineması arası) bu noktalardan da sağa ve sola 50'şer metre içeri girin...  «Yeşilçam» bu dikdörtgendir işte. Filmciler, yazıhaneler, şirketler,  işletmeler hep buradadır. Yeşilçam, İstanbul'un en renkli, en enteresan  yerlerinden biridir... Burada hemen hemen herkes tanır birbirini. Film aleminde yardımlaşmalar burada yapılır, «kazıklar» burada atılır, dostluklar,  düşmanlıklar burada yaşanır...

Sabahın erken saatlerinde uyanır Yeşilçam... Öğleden sonra saat 15.00- 16.00 sıralarında bir hareket, bir canlılık daha gelir bu sokaklara...  Sabahleyin işe çıkan ekipler Yeşliçam'a dönerler. Sonraki saatlerde  yazıhanelerde, kahvelerde iş konuşulur, anılar anlatılır. İnsanlarıyla, insan  ilişkileri, tipleri ile bir renkli yerdir Yeşilçam!

KAHVELER YEŞİLCAM'IN İRTİBAT BÜROSUDUR

Yeşilçam dediğimiz ve Galatasaray'la Taksim arasında yer alan ara  sokaklarda kahveler çok önemlidir. Randevular bu kahvelerde verilir,  mesleki dertlerin çoğu bu kahvelerde dile gelir, prodüksiyon amirleri  filmlerde oynatmak için aradıkları karakter oyuncuları ile kavgacıların  çoğunu buralarda bulurlar. İşin enteresan tarafı kimin hangi kahveye  gittiği bellidir.

Danyal Topatan hep aynı kahveye çıkar örneğin... Onu  aradınız mı, hemen o kahveye gidersiniz. Eğer gözleriniz ona rastlamazsa  korkmayın. Ocakçı bilir o anda Danyal'ın nerede olduğunu. İsterseniz not  bırakırsınız, akşam gelince söylerler. Kahveler sinemamızda bir nevi irtibat bürosu görevi yaparlar, anlıyacağınız.

İşte «Yeşilçam kahvelerinden» iki resim... Solda üstte «Ata'nın  Kahvesi» diye bilinen yer... Rahmetli Ahmet Tarık Tekçe zamanında hep  bu kahvede, şimdi resminin asılı olduğu yerin altındaki sandalyede  otururdu. Ahmet Tarık'ın büyük fotoğrafının yanındaki iki fotoğraf ise  Ayhan Işık'la Turgut Özatay'a ait... Aşağıdaki resim yine bu kahvelerden birine ait. Kahvenin adı «Sanat Kahvesi», sahibi karakter oyuncularından Behçet  Nacar...  İşte, Behçet ocağa geçmiş, bir meslektaşına çay yapıyor.

YEŞİLÇAM ÇOK ERKEN UYANIR...

Yeşilçam sokaklarında hayat, tanyeri ağarınca başlar, «Sabahın Körü»  dediğimiz bir saatte yani.. . Saat sabahın 6'sı... Sokaklarda inlerle cinler   «çiftkale» maç yapıyor! Komedyen Cevat Kurtuluş'la eşi Meral Kurtuluş  işe gidiyor (sağda). Set Beyoğlu'nda, Sohban Koloğlu'nun platosunda... Ellerindeki   çantalarda da filmde giyecekleri kıyafetler var.

Bu resmin enteresan bir   yanı daha var. Efendim, «Yeşilçam» sokağında çam falan yoktur tabii...  Sokakta «yeşillik» namına tek şey, bu fotoğrafta gördüğünüz asma  dallarıdır. Evet, şarkılara konu olan bildiğimiz üzüm asması.

AFİŞLER VE ÖTESİ

İlanlar, afişler, pankartlar... Yeşilçam sokaklarında çokça rastlanır bunlara.  Şimdi diyeceksiniz ki «Reklam yapılacaksa buralarda mı yapılmalı?» Öyle  ya, bu sokaklarda zaten hep filmciler var ve bizim filmciler - elhak -  rakiplerinin bırakın ne yaptığını, ne zaman nefes aldığını bile kollarlar! Öyle  ama bu afişlerin asıl maksadı başkadır, işletmeciler de bu sokaklardan  geçerler... Ola ki gözlerine çarpar, birinci maksat bu... İkincisi yapılan  herhangi bir filmi ilan etmek, «Ben yapıyorum, siz yapmayın!» demek...

YEŞILÇAM BURADA GİYİNİR

Mahyacı Sokak'ta, Güney, Gaye,  Uğur, Akün film şirketlerinin bulunduğu hanın alt katında, Berber  Niyazi'nin yanında meşhur gömlekçi Avni vardır. Sadece sinema artistleri değil, müzisyenler de ona diktirirler gömleklerini... Terzi  Abbas ise, gömlekçi Avni'nin kapı komşusudur. Ona da bazı rejisörlerler,  tanınmış karakter oyuncuları elbise diktiriyorlar.

(0) (0)
LuckTheAdmn 23.10.2019 20:46

Mahsun Kırmızıgül'ün 'Mucize 2 Aşk' filminden yeni fragman yayınlanması

Yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak çekilen film olan 'Mucize 2 Aşk' yeni fragmanıyla karşımıza çıktı.

Türkiye Sineması'nda önemli bir yer edinen Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi Mucize 2 Aşk'tan fragman yayınlandı. Mert Turak'ın başrolünde yer aldığı Mucize 2 Aşk'ın fragmanında Aziz'in hayatını sevgiye ve aşka açmasına tanıklık ediyoruz.

Mucize Aşk, izleyicileriyle 6 Aralık 2019 tarihinde sinemalarda buluşacak.

(0) (0)
msg 23.10.2019 10:39

Güldür Güldür'ün Bilal'i Onur Buldu'nun son halinin şaşırtması

Güldür Güldür Show'un yıldızı Onur Buldu yeni filmi için imajında değişikliğe gitti. Saçlarını kazıtan Onur Buldu, yeni imajıyla hayranlarını şaşırtmayı başardı.

(0) (0)
GOLGEHAN 20.10.2019 14:46

Russel Crowe'un Cem Yılmaz'ı yeni filmi için tebrik etmesi

Daha önceden Russel Crowe'la birlikte rol alan Cem Yılmaz, bu filmin ardından dünyaca ünlü oyuncuyla çok sıkı dost olmuştu.

Cem Yılmaz'ın Karakomik Filmler serisinin ilk iki adımı '2 Arada' ve 'Kaçamak' filmi vizyona girdi. 'Kaçamak' ve '2 Arada'nın galası Zorlu PSM'de yapıldı. Yeni filminin heyecanını yaşayan Yılmaz'ı ilk tebrik eden ise 5 yıl önce Son Umut filminde rol aldığı dünyaca ünlü aktör Russell Crowe oldu.

(0) (0)
okan07 18.10.2019 22:40