Efsane yönetmen Quentin Tarantino'nun Sharon Tate'lı Hollywood hayal etmesi

Yaptığı her filmle dikkatleri üzerine çeken Quentin Tarantino'nun yeni filmi 'Once Upon a Time in Hollywood'da olan olaydır. 1969 Yılında hippiler tarafından katledilerek öldürülen yönetmen Roman Polanski'nin eşi Sharon Tate'nin ölmekten kurtulduğu filmdir. Tarantino her zaman ki gibi filmde döktürmüştür.

(0) (0)
yasinsy 15.09.2019 21:53

Babam ve Oğlum filminin Kazakistan'da gösterime girmesi

Kazakistan'da Türk filmlerine ilginin artmasının ardından Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da "Babam ve Oğlum" filminin gösterimi yapılmış. Türk sineması için olumlu gibi görünüyor ama devamlılık sağlaması gerekir.
 

(0) (0)
bdllh27 14.09.2019 22:22

John Carter: İki Dünya Arasında filminin tarihin en başarısız filmi seçilmesi

Andrew Stanton tarafından yönetilen ve ABD'li asker John Carter'ın Mars'taki macerasını anlatan film 'John Carter: İki dünya arasında' tarihin en başarısız yapımı seçilmiş.

Bilim kurgu fantezi filmi, yapımcılara 363.7 milyon dolara mal olmuş ama dünya genelinde sadece 284 milyon dolar kazanmış.

Bu durum, John Carter’i sinema tarihinin en başarısız projesi yapıyor. Daha önce sinema tarihinin en başarısız filmi olarak Renny Harlin’in "Cutthroat Island" adlı yapımı gösteriliyordu.

(0) (0)
vasko 11.09.2019 11:25

Ödül alan yönetmenin parasızlıktan Amerika'ya gidememesi

Amerika Birleşik Devletleri'nin düzenlemiş olduğu Los Angeles Uluslararası Kısa Film Festivali'nde 'En İyi Sinematografi' alanında birinci olarak ödül alan yönetmen Cevahir Çokbilir, Amerika'ya gidecek maddi zorluğu şu an karşılayamadığı için ödülü kargoyla gönderilecek.

Cevahir Çokbilir, yaptığı açıklamada, ödülü ABD'deki törene gidip alamaması nedeniyle sevincinin yarım kaldığını söyledi. Hollywood Raleigh Stüdyoları'nda düzenlenen ödül törenine davet edildiğini ancak seyahat giderlerini karşılayamadığı için katılamadığını aktaran Cevahir, "Uçak bilet fiyatları çok yüksekti. Filmde rol verdiğim annemle benim Amerika'ya gidişimiz, filmin bütçesinin neredeyse yarısı kadar olduğu için ödül törenine katılamadık. Ödül kupamızı artık kargoyla bekliyoruz." diye konuştu.

(0) (0)
orhunasya 04.09.2019 10:45

Shakira'nın El Dorado turnesini beyaz perdeye taşıması

Dünyaca ünlü Kolombiyalı şarkıcı Shakira'nın geçen yıl çıktığı Asya, Avrupa ve Amerika’yı kapsayan El Dorado Dünya Turnesi’ni beyazperdeye taşıma kararıdır.

(0) (0)
Proability 02.09.2019 21:59

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in hayranlarına yeni film müjdesi vermesi

Ahmet Kural ve Murat Cemcir sosyal medya hesaplarından yeni filmlerinin müjdesini verdiği olaydır. Güzel bir komedi film olur umarım çünkü seviye iyice düşüyor. Film adını da "Baba Parası" koymuşlar umudumu biraz zayıflattı ama görücez.

(0) (0)
keko45 31.08.2019 16:05

İbrahim Büyükak'ın yeni filmi 'Bayi Toplantısı'

İbrahim Büyükak'ın hem senaristliğini üstleneceği hem de başrolünde oynayacağı film 'Bayi Toplantısı'nın çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacakmış.

Son olarak Yol Arkadaşım 2'yi yazıp başrolünde yer alan İbrahim Büyükak, yeni projesinin çekimlerine hazırlanıyor. Eylül ayının başında çekimlerine start verilmesi beklenen filmin oyuncu kadrosuyla ilgili detayları Büyükak kişisel sosyal medya hesabından paylaştı.

Yol Arkadaşım serisinin de yönetmeni olan Bedran Güzel'in yöneteceği filmin oyuncu kadrosunda Doğu Demirkol, Onur Buldu, Büşra Pekin, Safa Sarı, Çağla Demir, Müfit Kayacan, Hakan Salınmış gibi isimler yer alacak. Üç beyaz eşya satıcısının hikâyesini odağına alan filmin önümüzdeki sezon içerisinde gösterime girmesi bekleniyor.

(0) (0)
Rock N Rolla 28.08.2019 11:13

Türkiye'nin bu sene ki Oscar adayı 'Bağlılık Aslı' filmi olması

Türkiye'yi Hollywood'a Oscar adayı olarak gönderdiği filmdir. 'Bağlılık Aslı' filmi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 13 kişilik seçici kurul tarafından seçilmiştir. Bu film Türkiye’nin Yabancı Dilde Oscar aday adayı olarak belirlendi

(0) (0)
alexymurat 25.08.2019 11:19

Fırıncının Karısı filminin 27 Eylül'de vizyona girecek olması

Başrollerinde Alper Kul ile Büşra Pekin'in yer aldığı komedi filmiymiş. Yapımcısının BKM olmaması beni şaşırtan filmdir. Her kaliteli film gibi sonbahar döneminde (27 Eylül) vizyona girecek olması kaliteli bir yapım olduğunu göstermektedir. Gişesi bol olsun...

(0) (0)
macallica 25.08.2019 11:15

Uğur Yücel'li Cinayet Süsü filmi

Yapımcılığını TAFF Pictures’ın üstlendiği, Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen ve Mehmet Özgür’ün rol aldığı komedi filmidir.

(0) (0)
tolgaconger 24.08.2019 10:41

Ali Sunal'ın yeni filmi Hareket Sekiz

Başrollerini Ali Sunal ve Onur Atilla'nın paylaştığı ve yeni sinema sezonun açılış filmi olan Hareket Sekiz muhteşem oyuncu kadrosuyla 4 Ekim'de sinema salonlarında yerini alıyor. Aksiyon ve komedi sahneleri ile sezonunun iddialı komedi filmi Hareket Sekiz yeni teaser yayınlandı.

(0) (0)
murnaz 23.08.2019 10:46

Pers Prensi: Zamanın Kumları filminin Show TV'de yayınlanacak olması

İlk olarak bilgisayar oyunlarıyla dünyamıza giren ve ilgi çekici konusuyla büyük bir hayran kitlesine ulaşan Pers Prensi, filmiyle de ilgiyi toplamayı başarmıştı. Bu şahane film bu akşam saat 20.00'de Show TV ekranlarında yayınlanacak. Filmin konusundan bahsetmek gerekirse;

6. yüzyıl İran'ında yaşayan Destan (Jake Gyllenhaal) bir sokak çocuğudur, öksüzdür ve hiç parası yoktur. Tesadüfen kralın dikkatini çeker ve onun tarafından evlat edinilir. Kralın oğulları ile birlikte büyüyen ve amcası Nizam'dan bilgelik ve asalet öğrenen Destan, güçlü bir savaşçı olur. Destan günün birinde önemli bir hazineyi ele geçirir:Ölümlülere zamanı tersine çevirme olanağı tanıyan efsanevi "Zamanın Kumları"nın anahtarı olan antik, cam saplı bir hançer...

Ancak bu sırada Kral, suikasta kurban gider ve Destan suçlanır. İsmini temize çıkarmak isteyen Destan, ailesi yüz yıllardır "Zamanın Kumları"nı muhafaza eden gözüpek prenses Tamina (Gemma Arterton) ile iş birliği yapmak zorunda kalır.

(0) (0)
spike73 22.08.2019 16:12

Spider Man'in Marvel dünyasından ayrılıması

Disney ve Sony arasında yaşanan gelir paylaşımı krizi nedeniyle Spider Man filmlerinin Marvel Stüdyoları'yla olan bağları tamamıyla kesilebilir. Gösterime giren son Örümcek Adam filmi 'Spider-Man: Far From Home', Sony'nin en yüksek hasılat elde eden filmi olmuştu.

Sony Pictures ile Disney tarafından satın alınan Marvel Studios’un Örümcek Adam karakterinin haklarını paylaşmak için 2015 yılında yaptıkları anlaşmada gelir paylaşımı konusunda kriz çıktı.

Disney'in film gelirlerinin yarı yarıya paylaşılmasını istediği ancak Sony'nin bu öneriyi kabul etmediği belirtiliyor. Bunun yerine Sony, Marvel Studios'un brüt kazancın yüzde 5'ine yakın bir oranı aldığı anlaşma şartlarını devam ettirmeyi teklif etti ancak Disney de bunu reddetti.

Aylardır devam ettiği belirtilen anlaşmazlık çözülemediği takdirde Marvel, Örümcek Adam filmlerinden elini çekmiş olacak.

(0) (0)
Hanzala2344 21.08.2019 11:47

Matrix serisinin 4. filmi

Warner Bros, bir döneme damgasını vuran vuran bilim kurgu filmi Matrix'in dördüncüsünün çekileceğini açıkladı. Yine Keanu Reeves "Neo", Carrie-Anne Moss da Trinity karakterlerini canlandıracak.

(0) (0)
seyhan01 21.08.2019 11:04

Aslı Enver'e Dumlupınar filminde teklif gelmesi

İstanbullu Gelin dizisiyle beğenileri toplayan güzel oyuncu Aslı Enver'e gelen tekliftir. Daha önce Farah Zeynep Abdullah'ın oynayacağı söylenen Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminden gelmiştir teklif. Abdullah'ın senaryonun değişmesi dolayısıyla filmde oynamayı reddetmiştir. Aslı Enver ise konuyla ilgili henüz açıklama yapmamıştır.

(0) (0)
dreker 20.08.2019 13:59

Netflix'in Türkiye’den çekilmesi

CHP Milletvekili Özgür Karabat'ın RTÜK'e internet üzerinden yayın yapan platformları denetleme yetkisi verilmesinin ardından Netflix'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığını iddia ettiği mevzudur.

(0) (0)
yusufzmbk 19.08.2019 10:23

Nijerya'da gençlerin destek almadan bilim kurgu filmi yapması

TRT World'de yayınlanmasıyla birlik haberim olan olaydır. Gençlerin kendi imkanlarıyla bilim kurgu yaptıklarını görebiliyoruz. Senaryonun nasıl olduğunu bilmesekte görsel efektleri gayet iyi olmuş. Bizim öğrencilere ve yapımcılarada bir ders olsun bu video...

(0) (0)
airbroid 17.08.2019 18:22

Ziynet Sali'nin çocuk filminde oynaması!

Ünlü şarkıcı Ziynet Sali’nin fantastik çocuk filmi Masal Şatosu: Sihirli Davet’de oynadığı mevzudur. Eski günlere mi dönüyoruz nedir şarkıcılar birer birer dizi ve filmlerde oynamaya başladı. (bkz:link)

(0) (0)
beskisehir26 17.08.2019 11:06

buradabiliyorum.com

BuradaBiliyorum.Com || Film.BuradaBiliyorum.Com || Forum.BuradaBiliyorum.Com film dizi anime forum blog ne ararsan bu sitelerde bulabilirsin.

(1) (0)
charisma 16.08.2019 17:07

Süleyman Soylu'nun da yer aldığı Aylan Bebek filminin fragmanı

2015 yılında Suriye'deki iç savaştan kaçan ailenin Yunanistan'a geçmeye çalışırken bindiği botun batmasıyla cansız bedeni Bodrum sahiline vuran ve tüm dünyaya büyük yankı uyandıran 3 yaşındaki Aylan bebeğin hikayesinin beyaz perdeye aktarıldığı filmin fragmanı. Yönetmenliğini Ömer Sarıkaya'nın, yapımcılığını ise George Edde ve Bahattin Öztürk'ün yaptığı film Bodrum'un çeşitli mekanlarında çekiliyor. Aylan Bebek filminin fragmanında Süleyman Soylu da yer alıyor.

(0) (0)
xeidy 16.08.2019 15:23