Çiçek Abbas atışma sahnesinin korona versiyonu

Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 1982 yapımı Çiçek Abbas filmindeki unutulmaz atışma sahnesinin (Bkz.) montajla günümüze uyarlanmasıdır.

Filmde aynı kıza âşık olan eski arkadaşlar kahvehanede birbirlerine karşı sözle, maniyle üstünlük sağlama çabasına girerler. Aşık atışmasını Abbas kazanır. Şakir’i söz söyleyemeyecek hale getirir.

Günümüzde koronavirüs salgını olunca sosyal medyada bu atışmanın koronavirüs versiyonu hazırlanmış. Sözler harika olmuş. Kazanan yine Çiçek Abbas oluyor 😂

(0) (0)
kingahyed 02.04.2020 17:18

4 Oscar ödüllü Parasite filminin TV'de ilk kez yayınlanması

4 Oscarlı “Parasite” filminin sinemalardan sonra ilk kez televizyonda yayınlanacak olmasıdır. Digiturk platformundaki beIN CONNECT’te ekrana gelecek bu akşam.

Altın Küre Ödülü’nün ardından En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil 4 dalda Oscar alarak muazzam bir başarıya imza atmıştı Güney Kore filmi.

Varlıklı bir ailenin yanında çalışmaya başlayan fakir bir ailenin komik başlayan ancak zamanla gerilime dönüşen müthiş öyküsünü anlatan Parasite, 1 Nisan Çarşamba günü beIN CONNECT’te, 5 Nisan Pazar akşamı saat 21:00’de ise beIN Movies Premiere HD’de yayınlanacağı duyurulmuş.

Bugüne kadar sinema tarihinde başka bir filmin başaramadığını yapıp, En İyi Film Oscar’ına uzanan İngilizce olmayan ilk film unvanını elde eden “Parasite”, Bong Joon Ho’ya da yönetmenlik Oscar’ını getirmiş. Parasite ayrıca En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Uluslararası Film Oscar’larının da sahibi olmuş.

Güney Koreli usta yönetmen Bong Joon Ho’nun Oscar Ödülü’ne layık görüldüğü bu sosyolojik başyapıtın konusu ise şöyle özetlemiş;

Kim Ailesi, Seul’un varoş bir mahallesinde yarı bodrum bir dairede gündelik işlerle hayatlarını idame ettirmeye çalışan fakir bir ailedir. Ailenin delikanlı oğlu bir arkadaşı vasıtasıyla çok varlıklı Park Ailesi’nin küçük çocuğuna İngilizce özel ders vereceği bir iş bulur. Ders vermeye gittiği bu ailenin ultra lüks rezidanslarında kendisini sevdirmesiyle birlikte akrabalarını da aynı evde işe aldırmaya başlar: Çok geçmeden Kimler ile Parklar’ın hayatları iç içe geçecektir.

Ben genelde hep kore yapımı dizi ve filmleri severek izliyorum çokta güzel oluyor. Bunu da çok merak etmiştim sinema'da izlemeye şansım olmamıştı. Şimdi Tv'de verilmesi çok iyi olacak. Özellikle bu sıkıcı günlerde baya iyi gider.

(0) (0)
yks 31.03.2020 15:53

Kadıköy Rexx sinemasının kapanması

Kadıköy'ün önemli kültür-sanat mekânlarından biri olan Rexx sinemasının artık hizmet vermeyecek olmasıdır.

Bina sahibi kira sözleşmesini uzatmadığı için kapanmış sinema. Onlarca festivale birlikte ev sahipliği yapmıştı. 

Binanın bulunduğu arsada ilk olarak 1870'lerde Febüs Tiyatrosu inşa edilmiş, ardından Apollon Tiyatrosu adını almıştı. 22 Nisan 1920’de Afife Jale’nin ilk kez sahneye çıktığı salondu. 1930'larda Hale Sineması adıyla işletildi. 1961'de yıkıldı, yeniden yapılınca Reks oldu. 2000'li yılların başında da Rexx olarak değiştirildi ismi.

Kadıköy'ün sembol mekanlarındandı. İç sızlattı gerçekten.

Rexx'in önünde buluşma klasiği de sona ermiş oldu böylece. İnsanın geçmişi siliniyor, ayak izleri kayboluyor. Şehrin içinde film izleyebileceğimiz yerler kapanıyor, meydan artık AVM'lerdeki sinema kartellerine kalıyor. Bu hiç iyi olmadı. Sinema sevgisi yakında Netflix'ten öteye geçemeyecek.

(0) (0)
EmrysWasHere 27.03.2020 14:57

Sinema salonlarının batma noktasına gelmesi

Korona virüs yüzünden tüm dünyada insanların evlere kapanması sonrası sinema salon işletmedicilerin batma noktasına geldiği üzücü gelişmedir.

(0) (0)
jadhaliwal 23.03.2020 14:14

Walt Disney'in Karmakarışık çizgi filmindeki korona detayı

24 Kasım 2010'da vizyona giren Rapunzel hikayesini anlatan Walt Disney yapımı Karmakarışık çizgi filminde o dönem dikkat çekmeyen ama bugün dikketli izleyicilerin gözümden kaçmayan şaşırtan koronaviris detayıdır.

Konusu Alman peri masalı Rapunzel'e dayanan Karmakarışık filminde Rapunzel günlerini, dünyanın geri kalanından, daha doğrusu, Corona krallığından izole şekilde, bir kuleye kapatılmış olarak geçiriyor.

"Corona bir ada krallığı ve Disney’in 2010 yapımı uzun metrajlı animasyon filmi Tangled’da Rapunzel’in doğduğu yer.

Aynı zamanda hatırı sayılır bir tecrit süresinin sonunda Rapunzel’in müstakbel eşi/ prensiyle de tanıştığı yer."

 

(0) (0)
keko45 23.03.2020 13:50

Netflix yapımı ilk Türk filmi

Netflix'in ilk orjinal Türk filmidir.

The Protector (Hakan Muhafız) ile orijinal Türk yapımlarına platformunda yer vermeye başlayan Netflix’in ilk Türk yapımı filmi belli oldu..

Başrollerinde Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger’in olduğu Yarına Tek Bilet filmi Netflix yapımı ilk Türk filmi olacak ve 19 Haziran 2020’de tüm dünya ile eş zamanlı olarak Netflix’te yerini alacak.

Siz kadroyu nasıl buldunuz ve Yarına Tek Bilet filmini izlemeyi düşünüyor musunuz?

(0) (0)
hkndmry 15.03.2020 14:07

Marvel'ın corona yüzünden film çekimini iptal etmesi

Dünyaca ünlü Marvel Studios'nun dünyayı etkisi altına alan ve giderek daha vahim bir tablonun ortaya çıkmasına neden olan Corona virüsü nedeniyle Prag'da çekimlerini devam eden The Falcon And Winter Soldier'ın çekimine ara vermesi mevzusudur.

(0) (0)
hickimse34 11.03.2020 14:50

Yetişkin film sitelerinin koronavirüs salgınını fırsata çevirmesi

Çin'in Wuhan kentinde başlayıp dünyaya yayılan ve tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgınının yetişkin film sitelerine yaramasıdır. Endüstri, virüse karşı kayıtsız kalmayıp krizi fırsata çevirmiş.

Sektörün en büyük sitelerinden olan Pornhub, korovirüsle ilgili videolar hazırlamış hemen.

Sitede ‘koronavirüs’ araması yapıldığında 112 video çıkıyor ziyaretçilerin karşısına. “Karantina hastaları arasındaki toplu aktiviteler” şeklinde videolar mevcut.

(0) (0)
radames 09.03.2020 16:56

Marvel'ın aklımıza düşürdüğü soru: Thanos mu kötü yoksa seçtiği yol mu?

Özellikle Marvel'in sinematik evreninde daha da bir güçlenmiş ve ete kemiğe bürünmüş haliyle karşımıza çıkan yarı tanrı güçlere sahip olan ve kötü karakter olarak sunulan Thanos, acaba gerçekten kötü mü?

Avengers  serisinin Avengers and Game bölümünde düşüncesiz davranışlar sergiledikleri ve evreni mahvettiklerine inandığı dünya üzerinde yaşayan insanların büyük bir bölümünü aklına koyan ve bunu da "evrenin geleceği için zorunluluk olduğuna inanan" Thanos; her ne kadar kötü bir karakter olarak çizilse de serinin pek çok hayranı tarafından da aslında iyi niyetli fakat seçtiği yol yanlış olarak algılandı.

ilk olarak 1973 yılında iron man'in 55. sayısında tanıtılan ve marvel dünyasındaki en güclü mutantlardan biri olan karakter, bir bakıma da ölüme aşıktır. ölümle beraber olabilmek için kendi ırkını yok etmeyi, tüm yıldızları söndürmeyi göze almıştır.

Burada thanos'a hak veren hayranlarının karşı çıktığı şey "dünyada bazı insanların öldürülecek olması değil, dünyaya açık şekilde zarar veren bunca insan varken Thanos'un öldüreceği insanları seçmek yerine rastgele öldürmek istemesidir.

Kaldı ki, thanos tek bir parmak şıklatma hareketiyle yaşayan canlıların yarısının yaşamına son verebilme yeteneğinme de sahiptir, yani istediğinde sadece kötü insanları da öldürebilir.

Fakat bu durumda da ortaya şöyle bir açmaz çıkıyor "kimin kötü olduğuna kim ve hangi kıstasa göre karar verecek"

Bu açıdan bakıldığında thanos'un rastgele seçimi de çok mantıksız görünmüyor.

Pek sen bu konuda ne düşünüyorsun sence thanos mu kötü yoksa seçtiği yol mu?

(0) (0)
estorm 09.03.2020 11:48

Bu hafta vizyona giren filmler (2-8 Mart 2020)

Türkiye'de bu hafta sinemaseverleri 5'i yerli 9 yeni film bekliyor. Bunlar arasında dram, korku, komedi ve animasyon türünde dikkat çeken filmler mevcut. Sıcak bir hafta sonu tatilinin bir bölümünü sinemaya ayırıp keyifli vakit geçirmek tercih edilebilir.

(0) (0)
tivitrend 08.03.2020 11:51

Mart 2020’de Netflix’te yeni bölümler izlenebilecek dizi ve filmler

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de yayına giren Türk yapımı dizilerin de teşvikiyle geniş kitleler tarafından yakından takip edilen Netfilx'te Mart 2020'de Hakan Muhafız’dan, Ozark’a birçok dizinin yeni sezonu başlıyor.

İşte Netflix’e Mart 2020’de Gelecek Dizi ve Filmler

Hakan: Muhafız: 3. Sezon (06/03/2020)

İstanbul’da kaos yaşanırken Hakan, şehri yok edecek anahtarın peşindeki zorlu bir Ölümsüz ile karşı karşıya gelir.

Ozark: 3. Sezon (27/03/2020)

Missouri Ozarks’da milyonlarca dolar aklayan banliyölü bir aile hakkındaki Emmy ödüllü dizi, 3. sezonuyla geri dönüyor.

Élite: 3. Sezon (13/03/2020)

Sınıflarından başka bir öğrencinin daha öldürülmesi yeni bir soruşturma açılmasına neden olur. Öğrenciler geleceğe baksa da geçmişin gölgesi onları rahat bırakmaz.

Feel Good (20/02/2020)

Mae Martin, yeni bir ilişkide ilerlerken ayık kalmanın zorluklarıyla uğraşan, Londra’da yaşayan Kanadalı bir komedyeni, yani kendini canlandırıyor.

Unorthodox (26/03/2020)

Genç bir kadın, Brooklyn’de onu bekleyen görücü usulü evlilikten kaçarak Berlin’e gelir. Ancak geçmişi onu burada da bulur.

Bloodride (13/02/2020)

Korkuyu karanlık İskandinav mizahı ile harmanlayan bu Norveç yapımı antoloji dizisindeki her öykü, kendine ait gerçekçi ancak tuhaf bir evrende geçiyor.

Kingdom: 2.Sezon (12/03/2020)

Kore’nin Joseon döneminde geçen zombi konulu tarihî dizi, ikinci sezonuyla geri dönüyor.

NETFLIX ORİJİNAL FİLMLERİ

Spenser Kanunları (06/03/2020)

Hapisten yeni çıkan Spenser, sapkın bir cinayeti araştırırken kendini bir kez daha Boston’ın karanlık sokaklarında bulur. Mark Wahlberg başrolde.

Sitara: Kızların Hayalleri Sönmesin (08/03/2020)

Yönetmen koltuğunda Oscar ödüllü Sharmeen Obaid- Chinoy’un bulunduğu animasyon film, babasının onu yaşlı bir adamla evlendirmek istediğinden habersiz pilot olma hayalleri kuran Pakistanlı bir kızın hikayesini anlatıyor.

Lost Girls (13/03/2020)

Bir annenin kayıp kızını arayışı, bir çözülmemiş cinayetler dalgasını açığa çıkarıyor. Amy Ryan ve Gabriel Byrne başrolde. Gerçek bir olaydan uyarlandı.

Babamın Mutfağı (27/03/2020)

Genç bir adam, ailesinin barbekü işine katılmak yerine usta sommelier olma hayalini kovaladığında babasının itirazıyla karşılaşır.

Konut (27/02/2020)

İşsiz bir yönetici, dairesini satar. Ama anahtarlara hâlâ sahip olduğunu fark edince bedeli ne olursa olsun kaybettiği yaşamı geri kazanmaya karar verir.

NETFLIX ORİJİNAL ÇOCUK & AİLE

Patron Bebek Yine İş Başında: 3. Sezon (16.03.2020)

Bebek Şirketindeki işini kaybeden Patron Bebek, serbest çalışmaya başlayarak oyun grubunu geçici bir saha ekibine dönüştürür. Kritik görev başlasın!

Küçük Bheem ile Büyük Maceralar: Renklerin Festivali (05/03/2020)

Şaşırtıcı sahne performanslarından arkadaşlarla boya püskürtmeye, özel bahar festivali boyunca yaşadığı tüm Holi şamatasında bebek Bheem’e katılın.

Go! Go! Cory Carson: 2. Sezon (01/03/2020)

Garaj yolunda dans partileri, hazine avları ve patlak lastiği onarmak için doktor ziyareti. Hayat karşısına ne çıkarırsa çıkarsın Cory gaza basmaya hazır.

Carmen Sandiego: Çalmak ya da Çalmamak (10/03/2020)

V.I.L.E., Şanghay’daki soygun sırasında Ivy ve Zack’i yakadı. Carmen’in onları kurtarmasına yardım ederek bu interaktif macerada aksiyona yön verin.

NETFLIX ORİJİNAL BELGESELİ

Ugly Delicious: 2.Sezon (06/03/2020)

Dave, akılalmaz lezzetlerin peşinde Mumbai, Sidney, İstanbul ve ötesine gidiyor ve bugüne kadarki en büyük macerası olan babalığa hazırlanıyor.

Kirli Para: 2.Sezon (11/03/2020)

Yalanlar üzerine kurulu kurumsal imparatorluklar. Dünyayı sarsan skandallar. 2. sezon, açgözlülük, küstahlık ve yozlaşma konulu yeni öykülerle dolu.

Tiger King: Mini Belgesel Dizisi (20/03/2020)

Bu mini dizi, birbirleriyle savaşan yetiştirici gruplarının aşırıya kaçan kavgalarını ifşa ederek kaplan yetiştiriciliğinin karanlık dünyasını aktarıyor.

(0) (0)
hakan810 07.03.2020 12:06

Görünmez Adam'ın ABD'de en çok izlenen film olması

ABD Box Office verilerine göre ortaya çıkan tablodur. 28 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında en fazla gişe hasılatı elde eden film, Elisabeth Moss ve Oliver Jackson Cohen'in başrolünü paylaştığı Görünmez Adam (The Invisible Man) olmuş. Film vizyondaki ilk haftasında 29 milyon dolar hasılat yapmış. 

İkinci sırada  Jim Carrey ve James Marsden'in oynadığı Sonic The Hedgehog filmi var. O da geçen hafta sonu 16 milyon dolar, toplamda ise 128 milyon 293 bin 652 dolar elde etmiş.

Star Wars'un yıldızı Harrison Ford'un başrolünde yer aldığı Jack London roman uyarlaması The Call of the Wild, hafta sonu 13 milyon 205 bin dolar, toplamda 45 milyon 860 bin 651 dolarla üçüncü sırada.

Listenin devamı için; (Bkz.)

Gerçekten çok uçuk paralar. Bizde şimdiye kadar en çok hasılatı Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik serisinin beşinci filmi almıştı. 2017 yapımı film 7 milyon 437 bin lira elde etmiş. Yani yaklaşık 1 milyon 220 bin dolar ediyor. O da haftalarca vizyonda kalmasına rağmen bu kadar. Görünmez Adam filmi ise sadece hafta sonu tatilinde 16 milyon dolar elde etmiş. Arada sıra dağlar, denizler var resmen.

(0) (0)
xenta 04.03.2020 16:22

Star Trek filmlerinin bir daha çekilmeyecek olması!

2016 yapımı "Star Trek Sonsuzluk" filminin gişede hayal kırıklığı yaratmasından sonra baş gösteren ve beni derinden üzen tehlikedir.

J.J. Abrams'ın yönettiği son Star Trek film üçlemesinde Scotty karakterini canlandıran Britanyalı aktör, Simon Pegg, ufukta bir Star Trek filmi olmadığını belirterek suçun Marvel'da olduğunu söylemiş.

GamesRadar'a konuşan Pegg, "Şu bir gerçek ki Star Trek filmleri Marvel kadar para kazandırmıyor. Belki en fazla 500 milyon dolar (yaklaşık 3 milyar TL) kazandırıyor, şimdi bir filmin maliyeti, kendi belirledikleri ölçülerde, 200 milyon dolar (yaklaşık 1,2 milyar TL) civarında. Kâr elde etmek için bunun üç katını kazanmak zorundasınız" demiş.

(0) (0)
RealTime 04.03.2020 13:04

Marvel’ın en yetenekli süper kahramanı!

Başlığı okuyunca eminim hepinizin aklına birbirinden güzel yetenkle donanmış birbirinden farklı onlarca Marvel ve Marvel sinematik evreni süper kahramanı gelmiştir.

Aklınıza gelen pek çok karhraman da eminim muhteşem güçlere sahiptir, ama kararınızı vermeden önce son bir kez Jamie Madrox karakterine bir bakın derim.

"Kimdir Jamie Madrox" diyenlere hemen şunu söyleyeyim: Giant Size Fantastik Four 4. sayıda gelen Jamie Madrox, kendini klonlayabilen bir mutant (daha doğrusu “changeling” diye bilinen, güçleri doğuştan gelen mutant öncüllerinden). Jamie, bedenini herhangi bir yüzeye çarptırarak (veya yüzeyin kendisine çarpmasına müsaade ederek) oluşan kinetik enerjiyle kendinin birebir kopyasını (veya “negatifini”) çıkarabiliyor.

"ee ne var bunda" demeden önce şöyle bir düşünün "mesela süpermen'in kendisini klonlayıp bir anda dünyada 50 tane süpermen olsaydır ne olurdu." nasıl ne demek istediğimi anladını değil mi? Ha işte öyle.

kaldı ki Jamie Madrox'un kendisini kopyaladığı bu “negatifler” yalnızca Jamie gibi görünmekle kalmıyor, Jamie’den bağımsız düşünebiliyor ve ondan çok uzak yerlere gidebiliyor. Dahası Jamie ortalıkta kopyalarından çok sayıda olmaması adına kopyalarını kendi bedenine katabiliyor. (bkz:link)

(0) (0)
Proability 02.03.2020 13:53

(0) (0)
dermisim 01.03.2020 16:41

Filmlerdeki kötü karakterlerin iphone kullanmaması

Filmlerdeki kötü karakterlerin neden asla iPhone kullanmadığıyla ilgili gerçektir.

Yönetmen Rian Johnson, Apple’ın ürünlerinin filmlerde kullanımıyla ilgili koyduğu bir kuralı paylaşmış.

Geçenlerde gösterime giren “Katil Kim” komedisi Bıçaklar Çekildi’deki (Knives Out) bir sahneyi tartışan Johnson, gözlerden kaçmış olabilecek bir detaydan bahsetmiş.

Filmdeki sahnelerin incelendiği videonun 2,52’inci dakikasında yönetmen sözlerine, “Bunu söylemeli miyim emin değilim, haha! ... Çok ilginç bir şey” diye başlıyor ve ekliyor:

"Apple filmlerde iPhone kullanmamıza izin veriyor ama (bu gizem filmi izlerken çok önemlidir) kötü adamların kamera karşısında iPhone kullanmasına izin verilmiyor."

Johnson sözlerine şöyle devam ediyor:

"Filmlerinde bir yere kadar kimliği gizli kalması gereken kötü karakterler olan her yapımcı şu an muhtemelen beni öldürmek istiyor."

Öte yandan NME’nin aktardığına göre Apple, yönetmenin açıklamasına yanıt vermemiş.

Ağzından kaçırmak değil bu bildiğiniz bilerek planlaranak söylenen bir şey ağzından kaçırmak olsa canlı yayın değil sonuçta kırpılabilirdi. Ama İphone'de haklı izin vermemekte o kadar iyi bir marka neden kötüler tarafından tanıtılsın ki bu rol gereği'de olsa 😂😂😂😂

(0) (0)
RealTime 29.02.2020 12:43

Pixar'ın ilk lezbiyen çizgi film karakteri: Queer

Dünyaca ünlü animasyon ve çizgi film şirketi Disney'e bağlı Pixar Animasyon Stüdyoları'nın yeni fantastik filmi Hadi Gidelim'de (Onward) ilk defa kendini LGBTQ olarak tanımlayan Queer adındaki karakterdir.

Tom Holland ve Chris Pratt'ın seslendirdiği iki genç elf hakkındaki filmde elfler, bir büyücünün çalışanları arasında lezbiyen bir karakter keşfediyor.

Pixar'ın LGBTQ bir karakteri beyaz perdeye taşıyacağı hakkındaki dedikodular, fragmanda kadın bir çifte yer vermesinden kısa bir süre sonra, ilk kez 4 ay önce Reddit'te konuşulmaya başlamıştı.

İnternet dergisi Slate, Specter karakterinin kendini queer olarak tanımladığını, kız arkadaşının oğullarının davranışlarından sıkıntı duyan sürücüyle aynı duyguları paylaştığını söylediği diyalogla doğrulamış.

(0) (0)
lizzyandlana 29.02.2020 11:49

Bu hafta vizyona giren filmler (17-23 Şubat 2020)

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 7 film vizyona giren filmlerdir. Bu hafta sonu arkadaşlarınızla beraber korku dolu bir gün geçirmek isterseniz "EFSUNLU AYİN" i tercih edebilirsiniz. Diğer yandan çocuklarınızla beraber soğuk demeden onlara zaman ayırıp"VİKİNGLER: BÜYÜK MACERA" ile ödüllendirebilirsiniz.

(0) (0)
tivitrend 22.02.2020 15:43

Televizyonda perşembe gününün anlamı

Perşembe televizyon yayıncıları ve yapımcılar için haftanın en öenmli günlerinden biri zira bir sonraki gün haftasonu öncesi olacağından ve cumartesi çalışmayan insanlar dışarıda programlar yapacaklarından evde mecburen kalınancak haftanın son günü perşembe. Eee cuma dışarıya çıkacaklar da nasıl olsa yarın dışarı çıkıcam perşembe gecesi evde kalayım dediğinden perşembe en çok izleyicinin evde kaldığı gün olduğundan yapımcılar perşembe gününe en iddiaalı yapımlarını koyarlar.

Sizin perşebe günleri izlemeyi sevdiğiniz yapım hangisi. geçmişte de olabilir şuan yayında olan bir şey de olabilir...

(0) (0)
eh iste bilemiyorum 20.02.2020 14:57

Bize gelsene film falan izleriz teklifi!

Söyleyenin niyetine göre değişebilen teklif ve eylemdir. Ev boş ve film de korkuysa amaç genelde karşı cinse yakınlaşmadır. hadi siz de itiraf edin lisede, üniversitede veya iş hayatında kaçımız sevgilimizi çağırmak için bu yöntemi kullanmadık ki?

(0) (0)
kingahyed 20.02.2020 11:51