Onur Büyüktopçu'nun Zuhal Topal'ı yemekteyiz programı için eleştirmesi

Yemekteyiz programı yüzünden Acun'la mahkemelik olan Zuhal Topal'a, programın eski Onur Büyüktopçu'dan gelen tepkidir. TV8'deki Yemekteyiz ile Fox'taki Sofrada programının yüzde yüz benzerlik olduğunu söylemiş. Yemekteyiz programının formatının da kendisiyle değiştiğine dikkat çekip "Sunucusu bile yoktu sonra ben geldim ve programın formatı benimle birlikte şekillendi. Kapıdan içeri girmem, anons yapmam ‘Bugün günlerden pazartesi bakalım kimin evindeyiz’ demem, mutfakta yarışmacı ile konuşmam, misafirlerin gelmesi hepsi birebir aynı. Bana da kalkıp kimse ‘Bu başka formattır’ demesin. Şu an çok izleniyor olabilir emek var ama bu da bir gerçek" şeklindeki açıklamasıyla Acun abisine desteğini açıklamıştır. Eee ne de olsa ekmeğini yedi o kadar, doğaldır onun tarafını tutması. Bari programı yeniden sunsa. O varken daha keyifliydi.

(0) (0)
Karabey 17.01.2020 16:53

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran konuşma engelli yarışmacı: Ümmü Gülsüm

Kim Milyoner Olmak İster'de ilk kez yaşanan ve izleyenleri duygulandıran yarışmacıdır. 4 yaşında geçirdiği ateşli hastalık sonucu konuşamayan Ümmü Gülsüm Genç adlı Atvinli 27 yaşındaki kızımız, sorulara cevabı bir kartona yazarak verdi. Böyle böyle 125 bin TL'ye kadar ulaştı. En sonda da zor bir soru çıkınca 125 bini alıp çekildi ve çok da iyi yaptı. Çünkü devam etse pişman olacaktı. Bravo vallahi, şu insandaki yaşama arzusu, hayat sevinci, pes etmeme, gülmekten vazgeçmeme birçok kişiye örnek olmalı.

(0) (0)
ozzyksk 12.01.2020 10:09

Kim Milyoner Olmak İster'deki konuşma engelli kız!

Kim Milyoner Olmak İster'in 11 Ocak Cumartesi günkü bölümünde ekranda göreceğimiz yarışmacıdır. Artvin'den katılan konuşma engelli 27 yaşındaki Ummu Gülsün Genç, yanıtları önünde bulunan ve üzerinde cevap şıklarının yer aldığı kartonları kaldırarak yanıtlıyor. Bakalım ne yapacak, çok merak ediyorum.

(0) (0)
Meksa 10.01.2020 17:02

Survivor 2020 ne zaman başlayacak?

Acun Ilıcalı, TV8'in merakla beklenen yarışma programı Survivor'ın başlayacağı tarihi sonunda açıklamış. Geçen yıl Türkiye-Yunanistan formatı her ne kadar tuttu denilse de pek tutmadı. Öyle ki bu yıl ünlüler-gönüllüler formatına geri dönülmüş. İlk yarışmacı zaten belliydi; tiyatrocu Ersin Korkut. Survivor'ın ilk şampiyonu Uğur Pektaş'ın da katılacağı söyleniyor. Yarışma 16 Şubat'ta başlıyormuş. Yine soluksuz ekran başına kilitleneceğiz.

(0) (0)
umitunal 08.01.2020 09:23

DigiLup araştırmasında O Ses Türkiye'nin en çok konuşulan yarışma olması

Medya Takip Merkezi'nin (MTM) sosyal medya ölçümleme servisi DigiLUP'ın, son bir haftada hashtag takibi sonuçlarından derlediği araştırmadır. 

TV8 ekranlarında sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın yaptığı, jüri üyeleri arasında Murat Boz, Hadise, Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan'ın yer aldığı O Ses Türkiye programı 11 bin 724 etkileşimle sosyal medyada en çok konuşulan yarışma programları arasında zirvede. 31 Aralık akşamı yayınlanan yılbaşı özel programıyla reytinglerde de birinci olmuştu.

İkinci sırada Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışması var. O da 967 etkileşim almış.

Listenin kalanı da şöyle:

(0) (0)
mnterece 07.01.2020 16:49

The Irishman’in Altın Küre’den elinin boş dönmesi!

Oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel gibi dev isimler yer aldığı Netfilix yapımı Martin Scorsese'in 10 yıllık projesi The Irishman, sinemaseverlerden büyük bir beğeni toplasa da katıldığı ilk ödül yarışında resmen avucunu yalamış görünüyor.

Sakin ve doyurucu bir hikaye, görsellik ve oyunculukla; zaman, kibir, pişmanlık, ihanet, bağışlanma üzerine dramatik bir gerilim filmi olan The Irishman, beklenenin aksine 2020 Altın Küre’den tek bir ödül kazanmadan ayrılmış. (bkz:link)

(0) (0)
redbull26 06.01.2020 10:49

Kore'de akla ziyan televizyon yarışmaları! (Türkiye ile yarışıyorlar)

Sanırım Kore ve Türkiye arasında başını da acun'un çektiği akla ziyan soğana sürülmeyecek tv yarışmaları konusunda gizli adı konmamış bir yarış var. aman acun bunu görmesin 2 gün sonra tv8'de en hızlı don çıkarma giyme yarışması başalatır bunas nispet olarak.

(0) (0)
sensiz25 02.01.2020 12:30

Benimle Söyle yarışmasının Fox TV'ye transfer olması

Daha önce Kanal D'de yayınlanan “All Together Now” programının Türkiye uyarlaması Benimle Söyle programının Fox TV'ye geçmesidir. Sunuculuğunu yine Enis Arıkan yapacakmış.

(0) (0)
magnetic field 02.01.2020 09:17

MasterChef'te yarışmacı destekleme kriterleri

Anlam veremediğim kriterlerdir. Ortada bir yarışma var ve yarışmacıların sosyal medyada falan fanatikliğe varan hayranları falan var. Birini desteklemek için önce onun yarışmaya koyduğu ürünü bilmek gerekmiyor mu? Nedir bunlar? MasterChef'te yemek, Survivor'da mücadele, Kim Milyoner İster'de de bilgi. E MasterChef'te yemekleri tadamadığımıza göre neye göre destekliyoruz bu yarışmacıları? Bana biraz saçma geliyor bu kadar fazla desteklemek. Tamam karakterini beğenebilirsin belki ama sonuç olarak bu bir karakter yarışması değil, bir yemek yarışması. Yani tamamen ordaki şeflerin yorumlarına göre yorum yürütebiliriz. Bizler de kırk yıllık şeflerden daha iyi bilemeyeceğimize göre tabi ki onlara güvenmek zorundayız.

Sizler ne düşünürsünüz bilmiyorum ama bana biraz saçma geldi bu durum. 

(0) (0)
laylaylak 30.12.2019 15:24

MasterChef 2019 şampiyonu Cemre Uyanık

Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın jüriliğini yaptığı MasterChef Türkiye yarışmasının bu yılki kazananıdır. Cemre ve Alican'ın karşı karşıya geldiği final mücadelesinde kazanan Cemre olmuştur. Son model arabanın da sahibi olmuştur.

(0) (0)
msg 30.12.2019 09:26

Kim Milyoner Olmak İster'de Sabri Sarıoğlu'nun aşağılanması

Dün akşam Kim Milyoner Olmak İster programını izliyordum. Yılların programı, her evde severek izlediğimiz ve bilgi yarışması kıtlığında yardımımıza yetişen bir program. Fakat soruları hazırlayan ekibe biraz sitemim var.

Sorulan soru şuydu; "Dünya'da altıncı kez dünyanın en iyi futbolcusu seçilen isim kimdir?" Soruda bir problem yok ama şıklar dikkat çekici.

A. Cristiano Ronaldo

B. Lionel Messi

C. Neymar

D. Sabri Sarıoğlu

Evet şıklar da bunlardı. Sizce bu durumda Sabri Sarıoğlu'na hakaret yok mu? Tamam kimi zaman bekleneni veremeyen performanslar sergilemiştir, saç baş yoldurmuştur ama Sabri yıllarca Galatasaray gibi bir kulüpte top koşturmuş bir isim. Biraz saygıyı hak etmiyor mu? Adamın 6 tane Süper Lig şampiyonluğu var yahu. Reyting malzemesi yapmaya ne gerek var? Sosyal medyada konuşulma çabası nedir?

Son zamanlarda zaten soruların iyice laçkalaşması karşısında şaşkınlık yaşıyorum. Kenan Işık döneminde efsaneydi bu program. Artık bu da sulandı. Yakışmıyor...

(0) (0)
desann 29.12.2019 11:18

Ekin Eylem Ulaş'ın MasterChef'ten elenmesi

TV8'in sevilen yemek yarışması Masterchef'te dün akşam gerçekleşen duygusal vedadır. MasterChef yarı finalistlerini ve dördüncüsünü belirleyecek üç oyun oynandı. Güzide ve Alican ile eleme potasına kalan Ekin Eylem Ulaş elenen isim oldu ve 2019 MasterChef Türkiye'yi dördüncü olarak tamamladı. Veda sırasında Mehmet Şef'in gözlerinin dolması eminim beni olduğu gibi pek çok kişiyi duygulandırmıştır.

(0) (0)
paasche74 28.12.2019 10:50

MasterChef yarışmacısı Ekin'in "Yok hayatım" gafı

Tv8'in ünlü televizyon programı MasterChef'te ilginç bir gaf durumu yaşandı.

TV8'in severek izlenen yarışması MasterChef Türkiye'de finale günler kaldı. Heyecanın giderek arttığı programda en son yarışmaya veda eden Batuhan'ın ardından final haftasının başlangıcında yarışmacıları zorlayan üç yemek yapıldı. Alican, Ekin, Cemre ve Güzide hafta boyunca 3'er yemek yapacak. İlk final gününün sonunda jüri üyelerinden en az puanı alan Ekin 49 puan ile ilk eleme adayı olarak belirlendi. Eleme potasına giden ilk isim olan Ekin'in, günün ikinci yemeğinin sunumu sırasında yaptığı gaf şaşkınlık yarattı.

Ana ürünün havyar olduğu, 'Venedik' ismini verdiği bir yemek yapan Ekin, tadım öncesi "Yemeğim hassas" diyerek, şeflerden ilk sırayı kendisine vermelerini istedi. Somer şefin sorusuna heyecanlanarak "Yok hayatım" diyen Ekin, stüdyodaki herkesi güldürdü.

Ekin'in güldüren gafına Mehmet Şef'ten yorum gecikmedi. Şef Mehmet Yalçınkaya, "Somer Şefe diyorum ki; bu çocuklara bu kadar şefkatli olma. Bugün 'hayatım' diyen yarın başka bir şey der" esprisi sonrası stüdyo kahkaha tufanına sahne oldu.

MasterChef, Çarşamba günü haricinde haftanın altı günü izleyenler karşısında olacak. Tüm hafta boyunca 3'er yemek ile final gününe azalarak giden yarışmacılar arasından Pazar günü MasterChef olacak aday belirlenecek.

(0) (0)
seko7356 24.12.2019 22:34

Nanik sorusunu bilemeyen Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yaşanan talihsiz olaydır. Kaan isimli yarışmacının sosyal medyada gündem olmasını sağlamıştır. Zira böyle basit bir soruya doğru cevap veremeyince insan hayret ediyor. 

"Genellikle çocuklar arasında şaka amaçlı, başparmağı burna değdirip öteki parmakları açarak ve sallayarak yapılan hareketin adı nedir?" sorusuna 'Pışık' cevabı verince yarışmadan elendi çocuk. Doğru cevap 'nanik' olacaktı. İzlemek isteyenler için (Bkz.)

(0) (0)
cyberefe 22.12.2019 14:35

İşte Benim Stilim yarışmacısı Nazlıcan Arkan'ın ölmesi

Yayınlandığı dönem oldukça beğeni toplayan yarışma programı İşte Benim Stilim'in yarışmacısı Nazlıcan Arkan'dan kötü haber geldi.

Arkan, geçtiğimiz kasım ayından bu yana pankreas iltihabı nedeniyle kaldırıldığı Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Bir dönem "İşte Benim Stilim" yarışmasına da katılan 25 yaşındaki Arkan'ın cenazesi yarın Büyükçekmece Kuba Camii'nde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Büyükçekmece Tüyap Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

(0) (0)
orochi18 21.12.2019 20:25

Şahin Kendirci'nin kardeşinin O Ses Türkiye'de yarışması

O Ses Türkiye'nin dün akşamki bölümünde yaşanan sürprizdir. Jüri üyelerinden Seda Sayan ve Murat Boz'u döndürmeyi başaran genç yarışmacı Zeliha Kendirci, yarışmanın eski şampiyonlarından Şahin Kendirici'nin kardeşi çıktı.

(0) (0)
benteksizhepiniz 16.12.2019 09:11

TV8'den FOX TV'ye çalıntı format yanıtı

Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'den, Yemekteyiz programının formatının çalıntı olduğu iddiasını yalanlayan Fox TV'ye verdiği yanıttır. Acun Ilıcalı, FOX TV'de yayınlanan Zuhal Topal'la Sofrada isimli programın kendi kanalında yayınlanan Yemekteyiz'le aynı formatta olduğunu söyleyip dava açtı. FOX TV ise konuyu haber bültenine taşıyarak Ilıcalı'nın iddialarını yalanlayınca TV8'den madde madde yeni açıklamalar geldi.

(0) (0)
nusrett 11.12.2019 20:47

Acun Ilıcalı'nın Fox TV'yi hırsızlıkla suçlaması

TV8'in patronu Acun Ilıcalı'nın, Fox TV'de yayınlanan Sofrada programının kendi kanalındaki Yemekteyiz programından çalıntı olduğu yönündeki iddiasıdır.

(0) (0)
kapkarakarga 04.12.2019 23:29

O Ses Türkiye'de Beyazıt Öztürk'ün stüdyoyu kahkahaya boğması

O Ses Türkiye'nin dün akşam yayınlanan bölümünde Beyazıt Öztürk yine formunun zirvesindeydi. Programa yarışmacı olarak katılan Emre Sönmezler, Beyaz Show'da 1 yıllık solistlik yapması ve Beyazıt Öztürk'ün onu tanımaması ise stüdyodan kahkaha tufanı estirdi. 

(0) (0)
webertt 02.12.2019 11:39

Kenan İmirzalıoğlu'nun Milyoner yarışmacısıyla atışması

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yaşanan gerginliktir. Aile Hukuku Uzmanı olduğunu söyleyen avukat Buket Ebru Söylemez'in ebeveynler hakkındaki sözlerine Kenan İmirzalıoğlu tepki gösterdi.

(0) (0)
shenturk 01.12.2019 12:50