MasterChef'te iki takımın da ödül alması

Dün akşam yayınlanan MasterChef bölümünde, bir ilk yaşandı ve yemekleri beğenilen iki takımın da ödülden pay sahibi olması sağlandı.

MasterChef Türkiye kaptanlık oyununda 9 yarışmacı lahmacun yapmak için hünerlerini sergiledi. İstenilen lahmacunu en lezzetli yapan Alican, mavi takımın kaptanı oldu. Alican kendisine rakip olarak ise Batuhan'ı seçti. Alican'ın kaptan olduğu mavi takımda Cemre, Yasin, Ekin ve Kıvanç yer aldı. Batuhan'ın kırmızı takımı ise Suna, Rıfat ve Güzide'den oluştu.

Ödül oyununda mavi ve kırmızı takımlar Türk mutfağından yemekler yaparak yarıştı. Şefler takımlardan, marketten 50 TL'lik malzeme alarak menü yapmalarını istediler. Danilo Şef'in MasterClass eğitimi için yarışan iki takım jüri üyelerinin verdiği yemekleri en iyi şekilde çıkarmak için kıyasıya mücadele etti. Ancak şefler yemeklerin tadımı sonrasında bir ilke imza attı. Takımlar berabere kalınca, Danilo Şef'in MasterClass eğitimini iki takım da birden kazandı.

(0) (0)
stalker07 19.11.2019 10:12

Beyazıt Öztürk ile Acun Ilıcalı'nın O Ses Türkiye'de atışması

O Ses Türkiye'nin dün akşam ki bölümünde Acun Ilıcalı ile Beyazıt Öztürk'ün atışması seyircileri kahkahaya boğdu. Acun Ilıcalı'nın Beyazıt Öztürk'e "Dünkü çocuksun" derken Öztürk, "Benimle röportaj yaptığın günleri hatırlatırım" dedi. 

(0) (0)
finitura 18.11.2019 18:49

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki 'Ezel' sorusu

Kenan İmizarlıoğlu'nun sunmuş olduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında dün gece ilginç bir an yaşandı.

Programın önceki bölümlerinde Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolünde oynadığı Deli Yürek dizisindeki Miroğlu karakteri sorulmuştu. Milyoner'in son bölümünde ise yine İmirzalıoğlu'nun bir döneme damga vuran dizisi Ezel'deki karakteri soruldu. Ancak yarışmacı bu soruyu geçemedi.

 

(0) (0)
zeybekkk 17.11.2019 15:20

Acun Ilıcalı'nın Exatlon Challenge kadrosunu açıklaması

Yapımcı Acun Ilıcalı, Exatlon Challenge'da yarışacak ünlüleri açıkladı. Hayrettin, Orkun Işıtmak ve Oğuzhan Koç gibi tanınan sosyal medya fenomenleri Exatlon Challenge'da yer alacak. 

Yarışmacıların tam listesi ise şöyle: Doğan Kabak, Buse Plan, Barış Erdal, Burce Yağmur Karabal, Uras Benlioğlu, Aleyna Şen, Dilan Ay, Buğra Kazancı, Gözde Demiral, Hayrettin, Mendebur Lemur, Öykü Berkan, Furkan Kaya, Elanur Pat, Furkan Yaman, Dilara Aydın, Oğuzhan Uğur ve Orkun Işıtmak.

(0) (0)
paasche74 16.11.2019 10:35

Masterchef Yasin Obuz'un elenmediğini öğrenince ağlaması

TV8'de yayınlanan MasterChef programında yaşanan duygusal anlardır. Yarışmacılardan Yasin Obuz, elenmediğini öğrenince arkadaşlarına sarılıp hüngür hüngür ağladı.

(0) (0)
Kenan Ofluoglu 15.11.2019 21:10

Yüksel Aytuğ'un MasterChef'e 'Gurme de katılsın' önerisi

Sabah yazarı Yüksel Aytuğ, Tv8 reyting canavarı programı MasterChef için ilginç bir öneride bulunmuş.

Aytuğ, programn için "Siz çok yetenekli bir aşçı olabilirsiniz ama rafine bir damak tadına sahip olmak, moda deyimle 'gurme' özellikleri taşımak apayrı bir yetenektir." demiş.

İşte Aytuğ'un bugünkü yazısından "İyi yemek yapmak ayrı, iyi yemek tatmak ayrı şeydir" başlıklı o bölüm:

Ne yalan söyleyeyim, yemek yapmayı seven amatör bir aşçı olarak tv8'deki MasterChef'i ilgiyle izliyorum.

Kanal da bu sezon neredeyse tutunacağı tek dal haline gelen programa iyi yatırım yapıyor doğrusu. Cumhuriyet Bayramı'nda Çanakkale Şehitliği'ne gidip Atatürk'ün en sevdiği yemekleri yapıyorlar, bir hafta sonra Edirne'ye gidip Kırkpınar pehlivanlarına özel menü hazırlıyorlar.

Programın bu denli ilgi görmesinin nedenlerinden biri de şeflerin, bu program için gerekli 'teatral' olgunluğa erişmeleri. Üç şef, parlak performanslarıyla programı sürüklüyorlar. Hepsinin de sanatına, yeteneğine büyük saygı duyuyorum. Ancaaak...

Başlıkta da söylediğim gibi iyi yemek yapmak ayrı, iyi yemek tatmak ayrı şeydir. Siz çok yetenekli bir aşçı olabilirsiniz ama rafine bir damak tadına sahip olmak, moda deyimle 'gurme' özellikleri taşımak apayrı bir yetenektir.

İşte bu nedenle yarışmacıların yaptığı yemekleri değerlendirme konusunda sadece şeflerin kararı yetmez, yetmemeli.
Programa mutlaka tadım yapacak bir 'gurme heyeti' de dahil edilmeli. Sanırım buna şeflerin de itirazı olmaz.

(0) (0)
bluecity 15.11.2019 10:48

Gazeteci ve yotuber Doğan Kabak'ın Exatlon Türkiye'de yarışması

Tv8 ekranlarında yayınlamış olduğu yarışmalarla reyting rekorları kıran Acun Ilıcalı, bu sefer de yeni sezonda yayınlacak Exatlon Türkiye yarışmasına bir gazeteci getirecek.

Orkun Işıtmak, "Acun Medya'nın Amerika, Romanya ve Meksika'da yayınlanan Exatlon yarışmasını Türk YouTube fenomenleriyle çekeceğiz. Daha önce yarışmacı olarak Oğuzhan Uğur'u açıklamıştım. Doğan Kabak projede olan isimlerden birisi" dedi. Programa katılan YouTube fenomeni Doğan Kabak da heyecanını seyircilerle paylaştı.

(0) (0)
marki 15.11.2019 10:07

MasterChef'ten elenen Mustafa'nın jüriyi eleştirip stüdyoyu terk etmesi

Yayınlandığı günden bu yana soluksuz izlenen yemek yarışması MasterChef yine gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

MasterChef Türkiye'nin 48. bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Müthiş bir rekabetin yaşandığı yarışmaya veda eden isim Mustafa oldu. Yarışmadan elenen Mustafa, MasterChef jürilerine çıkıştı ve olay sözler söyledi. Mustafa, "Alicanın tabağı benim tabağımdan iyi değildi. Üzgünüm. Gerçekten üzgünüm. Keşke tabak yapamasaydım da gitseydim." dedi.

Yarışmadan elenen Mustafa, şeflere sitem etti. Mustafa, "Beklemiyordum. Alicanın tabağı benim tabağımdan iyi değildi. Üzgünüm. Gerçekten üzgünüm. Keşke tabak yapamasaydım da gitseydim. Ama burada Alican'ın tabağı hiçbir şekilde benim tabağımın önüne geçemezdi. Ben buna adım gibi eminim. Yeri geldi görsellik dediniz, yeri geldi lezzet dediniz. Burada görselliğe önem vermiyorsanız niye o zaman benden görsel bir şey istediniz. Ben bunu söylüyorum sadece. Keşke buraya başvuru yapmasaydım" sözleri ile şeflere sert çıkışta bulundu.

(0) (0)
sarahus 15.11.2019 08:56

O Ses Türkiye'ye Ajda Pekkan'ın konuk olması

Acun Ilıcalı'nın O Ses Türkiye yarışmasında jüriye yaptığı sürprizdir. Yarışmacı bekleyen jüri üyeleri Ajda Pekkan'ın çıkmasıyla şaşkına döndüler. Ajda Pekkan'ın konuk olduğu bölümün ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

(0) (0)
jethro_tr 14.11.2019 14:56

Acun Ilıcalı Survivor'daki 2. yarışmacıyı açıkladı!

Söylemezsem Olmaz programında Ece Erken ve Bircan Bali'nin konuğu olan Acun Ilıcalı, Survivor'da yarışacak 2. ünlüyü duyurdu. Ilıcalı, Survivor'ın ilk şampiyonu ve Arka Sokaklar'da yıllarca rol almış oyuncu Uğur Pektaş'ın yüzde 90 ihtimalle yarışacağını belirtti.

(0) (0)
freshmeat 08.11.2019 15:22

Masterchef yarışmacısı Suna'nın hıçkıra hıçkıra ağlaması

Masterchef'in en serin kanlı isimlerinden biri olan Suna'nın Batuhan tarafından eleme adayı yapılmasına verdiği tepkidir. Suna, "Hastaydım ve Batuhan benim zayıflığımdan yararlandı' diyerek ağladı.

(0) (0)
KubilayEser 31.10.2019 14:54

MasterChef yarışmacısı Yasin Obuz'un Kısmetse Olur'da Türkçeyi düzgün konuşması

Yemekteyiz yarışmasından MasterChef yarışmasına geçen Yasin Obuz adlı yarışmacının foyasıdır. Bu 2 programda gurbetçi vatandaşların şivesiyle konuşuyordu ama yıllar önce katıldığı Kısmetse Olur programında Türkçesi gayet düzgünmüş. Meğer adam fena rol yapmış, iyi oynamış valla.

(0) (0)
mal_emre 25.10.2019 09:18

Ersin Korkut'un Survivor'a katılması

Survivor 2020'nin ilk yarışmacısıdır. Acun Ilıcalı tarafından resmen ismi açıklanmıştır. Çok Güzel Hareketler Bunlar'da sevilmişti ama Survivor farklı bir platform. İnsanı itici gösterebilir.

(0) (0)
buraksahin89 23.10.2019 15:53

Show TV'de yayınlanan Damat Bayıldı yarışmasının final yapması

Show TV'de 26 Ağustos'ta başlayan Damat Bayıldı bekleneni veremedi. Onur Büyüktopçu'nun sunduğu yarışma programı reytinglerde rakiplerinin gerisinde kalınca final kararlı aldı. Damat Bayıldı 18 Ekim Cuma günü yayınlanacak bölümüyle birlikte ekranlara veda edecek.

(0) (0)
samet_419 16.10.2019 13:56

Seda Sayan'ın Yemekteyiz'de bir puan verilmesini yasaklaması

Yemekteyiz'de Seda Sayan kurallarının geçerli olmaya başlamasıdır. Fesat yarışmacıların birbirlerine 1 puan vermesine sinirlenen Seda Sayan, artık 1 puanı yasaklamıştır. Harbiden 1 puan nedir be? Hiç mi düzgün bir şey yapmıyor bu insanlar. En azından emeği için 3-4 verin, terbiye yoksunları.

(0) (0)
yulaw 15.10.2019 12:32

Emre Çanayaz'ın O Ses Türkiye'ye damga vurması

O Ses Türkiye'nin pazar günkü bölümünde sahneye çıkan Emre Çanayaz'ın Time is Running Out şarkısındaki başarılı performansıyla jüri üyelerini büyülemesidir. Adet jüriyi birbirine düşürmüştür.

(0) (0)
GazneliOmer 14.10.2019 11:07

Seda Sayan'ın Yemekteyiz yarışmacısını diskalifiye etmesi

Yemekteyiz'de ilk kez bir yarışmacı için verilen karardır. Gaziantep'te konuk olunan Ayaz Mehmet Kaya, şehirle ilgili yemek yapmadığı için eleştirilince tuhaf tavırlar sergiledi ve sunucu Seda Sayan'ı da çileden çıkardı. Haliyle Seda ablamız bu şahsiyeti diskalifiye etti.

(0) (0)
bashQan 11.10.2019 10:37

RTÜK çalışanının O Ses Türkiye'ye katılması

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8 kanalında yayınlanan O Ses Türkiye programında yaşanan olaydır. RTÜK personeli Fethi Ahmet Fırat, Acun Ilıcalı ile RTÜK görüşmelerinde konuştuğu ve yarışmaya katıldığını söylemiştir. Yaşanan olayda RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’inde izninin olduğu söylenmiştir. 

(0) (0)
KubilayEser 07.10.2019 14:44

Beyazıt Öztürk'ün O Ses Türkiye'de isyan etmesi

TV 8'de yeni sezonu yayınlanmaya başlayan O Ses Türkiye yarışmasın Beyazıt Öztürk'ün şakayla karışık yaptığı isyandır. Öztürk, "Bu bloklar programa dahil oldu, benim bütün ahlaki sistemim yıkıldı. Şu andan itibaren kimseyi tanımam." dedi.

(0) (0)
sametdogan 07.10.2019 14:05

Arda Ayten'in 1 milyonluk soruyu doğru cevaplaması

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında finale kalan Arda Ayten adlı yarışmacının 1 milyon liralık soruyu doğru cevaplamasıyla kazandığı büyük başarıdır.

(0) (0)
frekans41 05.10.2019 22:56