Korona döneminde Türkiye'de kameraman olmak!

Görüntünün artık her şeyi ifade ettiği günümüzde o görüntüleri çekmeleri nedeniyle haberin her şeyi olan kanalların gizli kahramanları kameramanların da muhabirler gibi tv kanalalrının kapısınına veya bahçesine kurulan kulübelerde çalıştırılmak zorunda bırakılmasıdır. (bkz:linK)

Çektikleri görüntülerle tarihe tanıklık etmemizi sağlayavak kameramanların bu dönemi korku, endişe, dışlanmışlık ve kanal yönetimlerinin vefasızlığınyla anacağı dönemdir.

(0) (0)
tuzlu_deli_bekir 24.03.2020 11:49

Korona döneminde Türkiye'de muhabir olmak!

Normal zamanalrda bile çok kötü şartlarda ve ücretlerle çalışan asıl basın emekçisi muhabirlerin korona döneminde canlı hiçe sayılarak yine 3 kuruşa çalıştırılmasıdır.

Herkesin canla evine kapandığı bir dönemde elindeki mikrofonu streç filmle sarmaktan başka bir lüksü olmayan eline geçirdiği eldivenle sokakalarda potansiyel hasta adayı vatandaşlarala korko korka röportaj yapan ve sonrasında da döndüğü kanal binasında içeri bile alınmayan, daha doğrusu içeriye girmesi ve yemekhaneyi bile kullanması yasaklanan kişidir. (bkz:link)

(0) (0)
koaservat 24.03.2020 11:45

(0) (0)
ayasofya 07.03.2020 10:49

Teknosa'nın anakartı bozuk televizyon satması!

Teknosa'da ne zaman bir şey aldıysam mutlaka bir sorun çıkmıştır o yüzden bir süredir bir şey almamaya çalışıyorum. An itibariyle meraktan girip bir baktım teknosa ile sorun yaşayan var mı hala diye. Yıl değişiyor ama Teknosa değişmiyormuş onu anladım.

İşte sikayetvar.com'da gözüme takılan bir şikayet olduğu gibi aktarıyorum:

"29.10.2019. Tarihinde bir Samsung 5series n 5300 Smart TV aldım cihazı aldıktan 1 hafta sonra bir üst modelini almak istedim. Gaziantep Şehitkamil Forum AVM mağaza çalışanı ürünü değiştirmedi ve üslupsuz bir şekilde mağazadan kovuldum. Ürünü aldığım 1.5 ay oldu şimdi ise anakartı bozuk çıktı. Servis ürünün birebir değişimini kabul etmedi. Bu durumu CİMER'e ilettim. ayrıca Tüketici Hakları mahkemesi ne de verdim. Bugün ise ürünü görselli bir şekilde attım." (bkz:link)

(0) (0)
abdullaharif 06.01.2020 14:46

Digiturk'ün yayınında kesintiler yaşanması

beİN Media Group bünyesinde yayın yapan Digiturk, yayınlarında sürekli kesintiler meydan geliyor. Kesintinlerin nedeni henüz bilinmezken, Digiturk ise bu durumu kabul etti. Sosyal medyadan özür açıklaması yapan Digiturk, "Teknik bir sorun sebebiyle yayınlarımızda aksamalar yaşanmaktadır. Sorunun en kısa sürede giderilmesi ve yayınların normale dönmesi için çalışıyoruz. Değerli abonelerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız" dedi.

(0) (0)
ahmet9062 25.11.2019 17:24

Algida'nın çubuktan çıkan bedava dondurmayı vermemesi

Bugün işten dönerken Algida'dan dondurma aldım. 3 tane Algida classics. Vakit geçsin diye televizyon izlerken Algida'nın çubuklardan çıkan bedava reklamı çıktı önüme. İşin garip tarafı bu reklamı izlerken elimde de bi yandan classics dondurmalardan birini yememdi. Bu reklamı görünce çubuklarımdan 2 tanesinde bedava çıktığını gördüm. Bedava dondurmalarımı almaya gittim fakat kampanyanın bittiğini söylediler. Haliyle dondurmalarımı alamadım... Her zamanki gibi...

E madem vermeyeceksin, o zaman reklamını kaldır. Yok ben reklamımı kaldırmam diyorsan da bedavayı ver o zaman. Bıktık aynı şeylerden.

Kandırmayın insanları!

(1) (0)
mkarakurt 04.07.2019 13:07

Türk Telekom ve D-Samart fiyat aldatmacası!

08.01.2019 tarihinde TTNET altyapılı D-Smart şirketiyle evime kurmak istediğim yeni internet aboneliğiyle alakalı görüştüğüm müşteri temsilcisi fiber alt yapımdan kaynaklı fırsat kampanyasıyla 32 TL'lik bir anlaşma sağladım görüşme esnasında teyit amaçlı müşteri temsilcisiyle aynen şöyle konuştum

Ben-Konuşmalarımız kayda geçiyor mu?

M. T-Evet

Ben-Modem dahil bütün her şeyle fiyat 32 TL olacak artı bir fatura gelmeyecek doğru mudur? 

M. t- Evet

Sonra hizmet gelmediğinden bir daha aradım faturanın 42 TL olduğunu bu şekilde onay verirsem hizmet alacağımı söylediler. Dolayısıyla kayıt oluştu ben başka hiçbir şirketin kampanyasına bakmadan bekledim bir hafta geçti tarafıma dönen olmadı. Ben aradığımda ise evet onayınız alınmış ancak kurulum için talimat verilmemiş dendi. İletişim numaram olmasına rağmen tarafıma dönülmedi şahsım adına mağdur oldum.

(1) (0)
burebista 14.02.2019 11:04