YouTube'daki Gerçek Hikayeler kanalında çocuk istismarı yapılması

YouTube'da "Gerçek Hikayeler, Hikayem Bitmedi, İşte Benim Hikayem, Hayatın Penceresi" gibi isimlerle yayın yapan kanalın sapıkça videolarıdır. Kanaldaki animasyon videolarda çocuk istismarı sıradan olay gibi yansıtılıyor. 
 
Animasyon videolarının önemli bir bölümünde 15-17 yaş arasındaki çocuk kahramanların, kendilerinden yaşça büyük kişiler tarafından istismara uğraması ve çocuk yaşta hamileliğin sıradan bir durum gibi gösterilmesi dikkat çekiyor. Videoların izlenme sayılarının yüksel olması da dikkat çekiyor.

 

Kanala Türkiye'den erişim engellenmiş ama videoların birçoğu hâlâ açılıyor.

(0) (0)
haylazbebe 01.06.2020 12:13

Can Yılmaz'ın haberlerdeki tık avcılığına isyan etmesi

Şair, yazar, oyuncu, degüstatör, şirket CFO'su, fakir fukara garip gureba dostu, maraton man, Türkiye kareli gömlek giyenler federasyonu kurucusu, Sinop Erfelek kestanesi Marmara bölge distribütörü, motorcu, hocaların hocası Can Yılmaz'ın clickbait (tık avcılığı) haberlere olan serzenişidir.

Usta oyuncu Zafer Algöz'le radyo yayınından başlayıp Youtube'a taşıdıkları "Burda Olan Burda Kalır" adlı programda dile getirmiştir şikayetini. İnternet haberlerinde tık almaya yönelik açılan başlıkları eleştiriyor ve adeta halkın sesi oluyor. 

Kimse farkında değil belki ama bu da toplumumuzun kanayan bir yarası haline dönüştü. Hele şu korona günlerinde insanlar haberleri bu kadar yoğun ve ciddiyetle takip ederken yapmayın bari şu işi kardeşim, ayıptır.

(0) (0)
Batsy 19.04.2020 16:29

Koronavirüse roman havası

izmir Mersinpınarlı romanların sosyal medyayı sallayan koronavirüs bestesidir.

İki roman bir araya gelip koronavirüs'e şarkı yapmış. Şarkının sözleri bir yandan güldürüken diğer yandan yuh dedirtiyor.

Romanları keyiflerine düşkün bilirdik. Eğlenceliler ama bu kadarda olmaz kardeşim tamam komik iyi ama onca insan öldü ya yazık valla yazık. Biraz saygınız olsun acaba Türkiye'ye gelse merak ediyorum bu kadar rahat gülüp eğlenebilecek misiniz? 

(0) (0)
ozgetastan 10.03.2020 10:31

YouTube'da 5.8 milyon videonun silinmesi

Google'ın bünyesinde bulunan popüler video paylaşım platformu YouTube'un şeffaflık raporunda geçen bilgidir.

Söz konusu rapora göre, YouTube geride kalan 2019 yılının ekim ve aralık ayları arasında, topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 5,8 milyon videoyu yayından kaldırılmış.

Ayrıca bu dönemde 2 milyona yakın kanal da kapatılmış. Bu kanalların genel olarak spam, dolandırıcılık veya yanlış yönlendiren içeriklere ev sahipliği yaptığına dikkat çekiliyor raporda.

Yine rapora göre; silinen videoların yüzde 52'sini spam, dolandırıcılık ve yanlış yönlendirici videolar oluşturuyor. 

Çocukların güvenliği nedeniyle silinen videoların oranı ise yüzde 15,8. Hem de bu videoların yüzde 64.7'si herhangi bir görüntüleme almadan silinmiş. Kimse izlememiş yani.

Doğrusu Youtube'un bu denetleyici politikasını destekliyorum. Günümüzde artık yaşı 18 yaşın altında olan çocuklarımız da telefon, bilgisayar sahibi. Yeni nesil özellikle youtube'da oldukça fazla zaman geçiriyor. Ve buradaki içeriklerin kontrolü şart. Ama maalesef onları olumsuz etkileyecek hâlâ on binlerce video var. 

(0) (0)
kaansemler 01.03.2020 10:00

Gökçeklerin Rasim Ozan için kanal kurması

Gökçek ailesinin Rasim Ozan Kütahyalı'ya son kıyağıdır. Malumunuz, Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in sahibi olduğu Beyaz TV'de Boşnaklara hakaret ettiği gerekçesiyle (Bkz.) kanaldan kovulmuştu.

Daha sonra Türk Medya grubu bünyesindeki Güneş gazetesinde köşe yazarı olmuştu. Ekrenlara geri dönmek için eşi Nagehan Alçı her ne kadar kulis yapsa da TV'de yer bulamadı.

O da son dönemin modasına uyup ROK TV isimli bir youtube kanalı açmış. 'Haydaaaaa'lı yorumlarını artık kendi youtube kanalında yapacak. Hatta Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yorumlamış ayağının tozuyla.

Ancak bu iş için devreye yine Gökçek ailesi girmiş. ROK TV'deki programın çekimleri için Rasim Ozan'a Beyaz TV stüdyolarının kapılarını açmış. (Bkz.)

Bu gökçeklerin amacı başka. Millet şu an hafızaya yazdı bu ROK'u. Biraz unutulsun, tepkiler dinsin, o zaman yeniden Beyaz TV'ye yorumcu olarak dahil edeceklerdir. Demedi demeyin.

(0) (0)
hkndmry 24.02.2020 15:05

Uludağ'da kavga eden Reynmen'in 'psikolojik şiddet' isyanı

Çekmiş olduğu videolarla ve yapmış olduğu şarkılarla milyonlarca takipçiye ulaşan Youtuber Reynmen, yine bir olaya karışmış. Uludağ'da jandarma tarafından gözaltına alınmış.

Adı daha önce de bir muhabire saldırmasıyla anılan Reynmen, tatil için gittiği Uludağ'da birileriyle kavga etti. Jandarma tarafından gözaltına alınan Reynmen'in bu anları ise Uçankuş TV'de ekrana gelmiş.

Kavga görüntüleriyle gündeme geleceğini bilen Reynmen, Intagram hesabından kısa sürede bir açıklama yapmış. Hikaye kısmından video paylaşan fenomen şunları söyledi: "Arkadaşlar, merhaba. Sağda solda kavga ettiğime dair haberler çıkarsa beni mazur görün, olur mu? Teşekkürler. İnsanız, olur öyle şeyler. Tamam, kendine iyi bak, by by, çok selamlar"

Bu çocuk sıkıntılı bir arkadaşımız belli ki. Yani bu bıçkın delikanı tripleri baydı artık. Adamın façasını fena bozar bir gün biri. İşini yap önüne bak, 2 ayda bir kavgayla gündeme gelmen ne kadar doğru? 

(0) (0)
labatula 13.02.2020 12:28

Atasun Optik'in Youtube kanalı: Her Bakışta

2020 yılında dijital iletişim kapsamında yeni projeleri hayata geçirmeye hazırlanan Atasun Optik, “Her Bakışta” adını verdiği YouTube kanalını açmış.

Moda, stil, eğlence, seyahat gibi hayata dair birçok konuda ve farklı konseptlerde içeriklerinin yer alacağı kanalda, dijital dünyanın sevilen isimleri konulara kendi bakışlarından getirdikleri yorumlarıyla takipçilerle buluşacak.

Cansu Akın, Damla Altun, Uğur Şengül, Barkın Özdemir, Ceren Ceylan, Damla Can, Bilge Su Işık ve daha birçok ismin yer alacağı YouTube projesi, Glamly Digital imzası taşıyor.

Ünlü fenomenlerin yorumlarının da olacak olması güzel olmuş. İnsanlar modayı takip etmekte zorlanıyor. Bu kanaldan faydalanmak isteyenler çıkacaktır elbette. Umarım işi çok profesyonelce değil de, amatör ruhla yaparlar.

(0) (0)
gurcox 13.02.2020 10:10

Tarkan olmak isterken İbrahim Tatlıses olan Reynmen ve yeni şarkısı 'Leila'

Ünlü Youtuber Reynmen yeni bir şarkıyla gündeme bomba gibi girmiş bugün. Şarkı eh işte. Reynmen'e göre fena sayılmaz. Dinleyeni vardır elbet lafımız yok.

Ama asıl komik olan ise Reynmen'in klipteki tipi. Adam şekil falan yapmaya çalışmış ama olmamış yahu. Tarkan olmaya çalışırken kıyısından dönmüş. Özel takım diktirmeler falan...

Sözlere bakıyorsun, baya baya arabesk olmuş. Bu arkadaş ne zaman şarkı yapsa içinde karamsarlık var. Arabeskin popülerliği en son doksanların sonunda kalmadı mı? Yoksa ben mi yanlış zaman diliminde yaşıyorum... Yahu sen gencecik adamsın. Ne bu İbrahim Tatlıses yanıklığı. Yap şöyle oynak bir şeyler, dinleyelim mis gibi. 24 yaşında adam Leila diye diye heder olmuş.

(0) (0)
gurcox 03.02.2020 15:05

'Hastalık bu futbol' isimli Youtube kanalı

Eğer aranızda futbolla ilgilnen kişiler varsa gerçekten beğeneceğinizi düşündüğüm bir kanal var: 'Hastalık bu futbol.'

Liseden bu yana tanışan iki arkadaşın kurmuş olduğu kanal gerçekten kaliteli içeriklere sahip. Bir futbolcunun veya teknik direktörün hikayesini çok fazla teknik taktik detaya girmeden çok güzel hikayeleştiren bir kanal.

Sadece buna benzer hikaye videoları yok tabi ki. İşin teknik tatik konularına değinerek anlattıkları videoları da var. Ama ben kendi adıma hikayeleştirerek yaptıkları videoları daha fazla seviyorum. Sanki bir kahramanlık öyküsü anlatıyor gibiler.

Futbolu sevenlere önerebileceğim bir kanal açıkçası. Bir şans verin.

Örnek bir video koyarak bitireyim...

(0) (0)
dante42 26.01.2020 11:14

Cenk ve Erdem'in youtube kanalı: Müebbet Muhabbet

Ünlü radyocu Cenk ve Erdem'i 80 nesli ve 90'ların başındaki nesil pek bir sever. Kelime cambazlarıdır bu adamlar. Yapmış oldukları efsane kelime oyunları ve kendilerine has muhabbetleriyle insanı radyoya bağımlı hale getirirlerdi.

Tabi artık sosyal mecraların da değişmesi sonucu iş başka yönlere de kaydı. Artık radyodan ziyade açmış oldukları Youtube kanalında görüyoruz kendilerini.

Bu sayede yeni nesle çok daha kolay adapte olabilecekler diye düşünüyorum. Zaten hali hazırda 138 bin aboneleri var ama bu sayının ilerleyen zamanlarda daha da çoğalacağını düşünüyorum.

Buyrun kanalın linki (bkz. link)

(0) (0)
reter 24.01.2020 10:32

Youtube'daki restorasyon videoları

Youtube'da son dönemlerde oldukça trend olan videolardır. Nedenini bilmiyorum ama insanlar oldukça fazla ilgi gösteriyor.

'Do it yourself' ve bu tarz restorasyon videoları çok fazla trendlere giren videolar gibi görünüyor. Sanırım insanlar yapmak istedikleri şeyi kendileri yapınca veya kirlenen paslanan bir şeyin yeniden onarıldığını görünce haz alıyor.

Ben de geçenlerde açıp birini izledim. Hipnoz gibi bir etkisi var resmen. İzledikçe izleyesin geliyor. Sonra diğer videoya geçiyorsun ve ona da takılıp kalıyorsun. Nedir bu videoların alametifarikası çözemedim gitti.

Genelde de uzak doğulu, Hindistanlı insanlar falan yapıyor bu işleri. E tabi, refah seviyesi yüksek Amerikalı ya da İngiltereli adam neden uğraşsın böyle şeylerle. Gider yenisini alır.

(0) (0)
canary 23.01.2020 10:10

'Taksim dayı'nın yeğenlerinin youtuber Berkcan Güven'den video için para talebi

İngilizce olarak 'Taksim'e nasıl giderim?' sorusu yöneltilen amca, bu videodaki tepkileri sayesinde sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Youtube'da 4 milyona yakın abonesi bulunan ünlü youtuber Berkcan Güven ise 'Taksim dayı' ile video çekmek istediğini fakat yeğenlerinin kendisinden 50 bin TL talep ettiğini iddia etmiş.

Berkcan Güven'in de video çekmek istemesi tamamen saçmalık. Her popüler olanla video çekmek zorunda değilsiniz. O dayı üzerinden milyonlarca izlenip sonra da o video üzerinden para kazanacaktın. Yeğenlerinin para istemesi de biraz saçma geldi bana ama onlar da kolay yoldan para kazanmanın peşinde doğal olarak. Tıpkı Berkcan Güven gibi...

(0) (0)
hakangokyokus 21.01.2020 14:51

Emre Yücelen Youtube kanalının Sagopa Kajmer röportajı

Emre Yücelen Şan Dersi adlı kanalın yapmış olduğu harika röportajdır.

Magazini pek fazla sevmeyen ve kendisini röportajlarda çok fazla göremediğimiz ünlü rapçi Sagopa Kajmer'i, Emre Yücelen ikna etmiş ve kamera karşısına oturtmuş. Çok da güzel röportaj olmuş.

Sagopa Kajmer, televizyon kanallarında söylemeyi tercih etmediği ne varsa bu videolarda söylemiş ve sevenlerine kıyak geçmiştir. Emre Yücelen de hiç bölmeden, saçma sapan sorulara girmeden gayet akıcı bir sohbet ortamı yaratmıştır.

Röportajlar 2 videodan oluşuyor ve Sagopa Kajmer merak edilen birçok şeye cevap veriyor. Geçmişte yaptıkları, bu müziğe nasıl girdiği, müzikal altyapılarını nasıl oluşturduğu vs vs. Ve artık Ceza'nın adını anmaktan da çekinmiyor. Demek ki eski kırgınlıklar artık geçmişte kaldı. Bu rap camiası adına güzel bir haber.

Videolar aşağıda. Rap müziği dinlemesiniz bile bu güzel müzik sohbetini izlemenizi tavsiye ederim.

(0) (0)
irfans 19.01.2020 10:14

Orhan Gencebay'a benzerliğiyle dikkat çeken youtuber

Youtube'da denk geldiğim bu arkadaş beni oldukça şaşırttı. Orhan Gencebay'a muhtemelen hayranlığında ötesinde bir sevgi besleyen bu arkadaşımız tipiyle, giydikleriyle, aksesuarlarıyla ve saz çalışıyla dahi adeta bir Orhan Gencebay olmuş.

Biraz videolarına göz gezdirdiğimde ise sesinin dahi ona benzediğini fark ettim. Büyük ihtimalle benzetmek için çaba harcıyor ama bu çabanın da hakkını veriyor gibi görünüyor.

Oğuzhan Değirmenci isimli bu kardeşimiz ilk yayınladığı videolarda pek fazla dış görünüş olarak çaba harcamamış ama ilerleyen zamanlarda adeta Orhan Gencebay'a dönüşmüş. Saçlarını dahi bu kalıba sokabilmesi takdire şayan. Kendisini tebrik ediyorum ve kanalına da başarılar diliyorum.

(0) (0)
neil 15.01.2020 11:15

Afili Aşk izleyicilerinin Kanal D'nin youtube kanalına isyan etmesi

Kanal D'nin youtube kanalının  çok fazla izlenen videolarını sildikten sonra tekrar yüklemesi izleyicileri artık bıktırmış durumda.

Mesela Afili Aşk dizisinin fragmanının çok fazla izlendikten sonra kaldırılması tepkilere neden olmuş. 1.6 milyon kişinin izlediği videoyu da yayından kaldırmak akıl alır gibi değil cidden. Kanal D'nin acilen youtube'u yöneten ekibine bir çare bulması gerekiyor. Çünkü bu sorun artık alışkanlık haline getirildiği için izleyicileri de isyana sürüklüyor.

Aşağıdaki videnun yorum kısmında bu durumla ilgili çok fazla şikayet var.

(0) (0)
viaso 09.01.2020 11:19

Youtuber Tamer Yeşildağ'ın Mediakraft ekibinden ayrılması

Mediakraft ekibine bağlı olan Oyun Delisi kanalında gördüğümüz Tamer Yeşildağ, Mediakraft ekibinden ayrılmış. Kendisine yeni bir kanal açarak bireysel olarak devam edeceğini söylemiş.

Yayınladığı yeni videodan anlaşılıyor ki, ayrılık süreci biraz sancılı olmuş. Davalık durumlar var sanırım.

Mediakraft ekibi Oha diyorum, YapYap ve Oyun Delisi gibi çok büyük kanallara sahip ve bu ekipten her ayrılan nedense olaylı ayrılıyor. Okaner, Cem, Hakan ve şimdi de Tamer. Cem zaten bu kanaldan ayrıldıktan sonra kendine kanal açtı ama sanırım aradığını bulamadı. Ve sonunda intihar etti. Tabi ki ekipten ayrıldı diye intihar etti diyecek halimiz yok ama her ayrılan mutsuz ayrılıyor neredeyse. Bu durum artık insanların fazlaca gözüne batmaya başladı. 

Aşağıdaki videoda zaten Tamer'in ne kadar mutsuz olduğu belli oluyor. O neşeli adam gitmiş, yerine videoda tek kelime etmeyen biri gelmiş. Artık nasıl bir problem yaşandıysa arada, adam resmen bıkmış.

(0) (0)
ahmet9062 08.01.2020 11:11