Corona ve hanta virüsü sonrası Çinlilere karşı bakışım

Çin'de hanta virüsü adıyla yeni bir virüsün çıktığı ve can kaybına yol açtığı haberi (Bkz.) sonrası verdiğim tepkidir. Daha korona virüsü atlatamadan başımıza bir de hantavirus çıktı. Farelere veya fare idrarı, tükürüğü veya dışkısına temasla insanlara bulaşıyormuş. Bok böcek nerede pislik varsa bu Çinliler yiyor, onların başının altından çıkıyor. Avrupa Yakası'nın burhanı tam hislerime tercüman olmuş. 

(0) (0)
nxfeez 24.03.2020 16:43

65 yaş üstü uzmanların yasağa rağmen koşa koşa tv kanallarına gitmesi

sabah akşam ne zaman tv kanalalrını açsam karşımda stüdyoda neredeyse hepsi 65 - 85 arası yaşlarda olan ve gerine gerine 65 yaş için evden çıkma yasağına uyulması gerektiğini anlatan teyzeler amcalardır. biri de çıkıp sormuyor ki dedeler nineler size ekrana çıkma vizesi veren resmi bir yer mi var neden oturmuyorsunuz evinizde.

(0) (0)
mcinefil 23.03.2020 14:20

İbrahim Kalın'ın Aşık Veysel anısına türkü söylemesi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın, 47. ölüm yıl dönümünde anılan halk ozanımız Aşık Veysel'in anmasıdır. Sazını eline alıp büyük ozanın "Çırpınıp İçinde Döndüğüm Deniz" adlı türküsünü seslendirmiş.

"Vefatının yıldönümünde büyük Usta Aşık Veysel’i saygıyla anıyorum." mesajıyla da sosyal medya hesabından paylaşmış.

Devlet büyüklerinin böyle sanatçılarımızı unutmaması güzel bir davranış. Kültürümüzün en önemli figürlerinden biri Aşık Veysel. Sesi de güzelmiş bu arada.

(0) (0)
nxfeez 21.03.2020 16:42

Bizimkiler dizisinin Nazan'ı Ayşe Kökçü'nün yağmacılara tepkisi!

TRT'nin efsane dizisi Bizimkiler'de uzun yıllar Nazan karakterini canlandıran Ayşe Kökçü'nün korona sonrası magazalarda yapılan yağmaya dikkat çekip yağmacıları haşladığı videodur!

Yani bence kadın yerden göğe kadar haklı Amerika'da falan felaketlerde yağma kültürü var ma Anadolu'da yağma kültürü şimdiye kadar yoktu, gerçi şimdi de yok yani kimse parasını vermeden amerikadaki gibi mallalrı alıp kaçmıyor alan parasıyla alıyor ama abartanlar olunca raflarda o an o ürüne ihtiyacı olanlara ürün kalmıyor.

Lütfen dikket edelim bütün tedarikçiler açıklama yaptı stok sorunu yok herkes eyetecek kadar ürün var.

(0) (0)
bluecity 18.03.2020 12:38

İBB'nin John Malkovich'in eldivenli eline kolonya dökmesi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ofisinde bir belediye görevlisinin, film çekimi için İstanbul'a gelen dünyaca ünlü sinema yıldızı John Malkovich'in taktığı Lateks eldiven üstüne kolnya döktüğü abuk durumdur.

Yani ne bileyim tamam önlem - gelenek - görenek falan ama dam zaten takmış eldiveni niye döküyon o kolonyayı abi sen.

hayır plastik eldiven nasıl kuruyacak ben en çok da onu merak ettim yani.

 

(0) (0)
DRQ 13.03.2020 16:44

TRT'nin evde kolonya nasıl yapılır yayını!

Koronavirüs ile mücadele konusunda daha dün bile Küba'nın vatandaşlarına "maskenizi kendiniz yapın" uyarısına şeyimizle gülerken hoppadanak güldüğümüz şeyin başımıza heran gelebileceğini gösteren bilgidir.

Efendim malüm özel kanallarda olduğu gibi TRT'de gündüz kuşağına kadın programı koyuyor. TRT'nin en çok bilinen kadın programı da "İyi bir fikir" herhalde programın isminden hareketle madem millet eczanede markette kolonya bulamıyor o zaman vatana millete biz bir iyi fikir verelim demişler ve canlı yayında evde kolonya yapımını anlatmışlar göstermişler.

Hade hayırlısı yarın öbürgün ameliyat yapmayı falan da göstermesinler de :)

(0) (0)
mertforyou 13.03.2020 15:14

Sağır ve dilsiz numarası yapan dilencinin zabıtayı görünce bülbüle dönmesi

Boynuna astığı "sağır ve dilsiz" yazılı kağıtla insanların duygularını sömürerek para toplayan sahtekâr dilencinin zabıta ekiplerini görünce dile geldiği olaydır. Malatya'dan kalkmış gelmiş İstanbul'a, Maltepe'de dilencilik yapıyor. Eli ayağı tutuyor, sapasağlam herif ama bulmuş kolay yoldan para kazanmayı, yattığı yerden götürüyor malı.

Kendisini kameraya çeken kişi konuş deyince pişkin pişkin gülüyor bir de utanmadan. İnşallah sadece oradan uzaklaştırmakla kalmamışlardır, şöyle sağlam bir ceza kesmişlerdir. 

İnsanlar da artık şu düzenbazlara para yedirmesin. Günde 100 kişiden 1'er lira toplasa ayda 3000 lira yapar. Asgari ücretin kaç katı. O da bunun cuması var, kandili var, bayramı seyranı var.

(0) (0)
razacc 10.03.2020 11:23

Verdiği nasihate ihanet eden politikacı

Koronavirüse karşı kameraların karşısına geçip uyarılarda bulunan yetkilinin söylediklerinden 10 saniye sonra kendisiyle çeliştiği andır.

Moskova'nın yerel haber kanalında kamera karşısına geçen politikacı koronavirüse karşı uyarılarda bulunarak korunmaları için bilgiler veriyor. 

Ama 10 saniye geçmeden hemen kendi söylediklerini unutarak bir hamelde bulunuyor.

Bence ablacım senin orada nasıl korunmalısınız değil de nasıl korunamazsınız diye uyarı yapman gerekirdi.

Ablamızın yaptığı olay dediğimi yap yaptığımı yapma olmuş.

 

(0) (0)
spike73 09.03.2020 10:14

Hello Kitty'nin Bilinmeyen Korkunç Hikayesi - Hello Kitty'nin neden ağzı yok?

Hello Kitty karakterini herhalde bilmeyen yoktur. Peki bu sevimli çoğumuzun sevdiği bu karakter gerçekten sevimli miydi?

(1) (0)
dermisim 06.03.2020 18:53

Şehit cenazesinde telefonla fotoğraf ve video çekmek

İdlib'de şehit düşen Piyade Teğmen Bayram Olgun'un memleketi Konya’da düzenlenen cenaze töreninde yaşanan saygısızlıktır. Cenazeye katılan bölge halkı acıyı paylaşmak yerine ellerindeki telefonlarla fotoğraf ve video çekip paylaşıyor. İnsanlığımızı kaybettiğimizin resmi bu kare.

Eğer gerçekten acılı ve üzgün olsalar orada telefona sarılmak akıllarına gelmezdi. Ama tabii amaç sosyal medyada kendini göstermek, beğeni almak, şehit cenazesine katıldığını insanların gözüne sokmak olduğu için bu anı fırsat biliyorlar. 

Bu tiplerin bir başka versiyonu da, haber yapmak için televizyon kanallarının kameralarında yer almaya çalışan kitledir.

(0) (0)
orsinodarcy 01.03.2020 15:39

Havalimanında 3,5 atan Tuba Ünsal'ın aldığı koronavirüs önlemi

Bir etkinlik için gittiği Almanya dönüşünde uçağa binmeden önce havalimanındaki eczaneye uğrayarak alıp tatktığı maskeli fotoğrafını paylaşan oyuncu Tuba Ünsal'ın "Havaalanındaki eczaneye gittim, 'El için en iyi dezenfektan nedir, alabilir miyim?' dedim. 'Maalesef, bütün stoklar tükendi. Herkes onu aldı' dediler. Millette acayip bir panik var. Uçak için bir maske önerdiler. O maskeyi suratımıza kapatacakmışız. O normal ameliyat maskeleri hiçbir şekilde işe yaramıyormuş. O yüzden bu özel bir sistemli maske." sözleriyle korkusunu dile getirdiği mevzudur. 

(0) (0)
ayasofya 27.02.2020 13:23

Lüks araçların önüne atlayıp kan parası isteyen Suriyeliler

Gaziantep Şahinbey Belediye Meclis üyesi Hasan Sencan tarafından delil niteliğindeki videoyla birlikte sosyal medyadan ortaya atılan inanılmaz görüntülerdir.

Hasan Sencan'ın iddiasına göre; "Suriyeliler, Gaziantep Rasaf caddesi üzerinde lüks araçların önüne atlayıp, kan parası istiyor."

Yani arkadaş ülke toprakları sonuna kadar size açılmış pek çok devlet kurumundan ve imkanlarından yararlanıyorsunuz bari vatandaşın cebindeki paraya elindeki malına göz dikmeyin.

İşte izleyenin tüm Suriyelilere lanet okuduğu o görüntüler...

(0) (0)
100 numarali adam 26.02.2020 16:10

AK Parti'nin Recep Tayyip Erdoğan için hazırladığı doğum günü klibi

AK Parti grubunun, 26 Şubat 1954'te dünyaya gelen kurucuları Recep Tayyip Erdoğan'ın 66'ncı doğum günü için hazırladığı kliptir.  1 dakika 5 saniye süren klipte Erdoğan'ın çocuklarla görüntülerine yer veriliyor.

Parti'nin resmi hesabı klibi "Yüreğinde Türkiye sevdasıyla, bir millete umut olan liderimiz. Doğum günün kutlu olsun" mesajıyla paylaşılmış. Bir de 'İyikiDoğdunMilletinAdamı' etiketi eklenmiş. Twitter'da gündemin ilk sırasında duruyor.

Erdoğan AK Parti grup toplantısında bu videoyu izleyince duygulanmış bayağı (bkz.)

(0) (0)
skydd 26.02.2020 14:52

Van'da enkaz altında kalan çocuğun kurtarılma anı

Van'da deprem nedeniyle yıkılan evin altında kalan bir çocuğun kameralara yansıyan kurtarılma anıdır. Aslında deprem bu sabah İran'da meydana geldi ama Türkiye'de de hissedildi. Özellikle Van'da büyük hasar ve kayıplara yol açtı. Kerpiç evlerden birçoğu yılınca maalesef 9 kişi yaşamını yitirmiş. Pek çok kişi de enkaz altında kalmış. Onlardan biri de küçük bir kız çocuğu. Kurtlarılma anı kaydedilmiş. 

(0) (0)
ssniper 23.02.2020 16:30

Şırnaklı teyzenin yol ortasındaki kayak keyfiyle sosyal medyaya düşmesi!

Son yıllarda her nekadar büyük kentlerimize kar yağmasa bile Türkiye özellikle doğuya doğru gidildikçe çetin kış şartlarının ve yoğun kar yağışının hiç eksik olmadığı cennet gibi bir vatan.

Sahillerin kentlerin plajları varsa Doğu'nun da çetin geçen kışları var. İmkanlar yeterli olmasada çocuklar kış boyunca gönüllerince 15 dereceyi geçen her yerde gönüllerince kayıyor bu şimdi de böyle geçmişte de böyleydi.

Örnek mi işte geçmişin minik kızı bugünün teyzesi ablamız yoğun karı görünce dayanamayaıp gönlünce kaymış yol ortasında. Ki çocukluğunda da böyle kayıyordu. Ama tek bir farkla artık tuhaf bir şekilde kayak bir teyzeyi gören cep telefonuna davranıp. Allah yarattı demeden videoyu cekip sosyal medyaya yüklüyor. Teyze kızacak belki ama bize de izlemek ve gülmekten başka çare kalmıyor.

(0) (0)
dongurak 11.02.2020 11:05

Televizyon canlı yayınında uygulamalı nazar seansı!

Harun adlı bir amca başağrısı şikayetiyle doktora gitmiş, doktor da adama film, röntgen vb. ne var ne yok yaptırmış ve bir şey yok demiş. Amca eve gelmiş ama kendi deyimiyle "baştan ayak parmaklarına kadar" ağrı hala devam ediyor.

Eee ağrı varsa bir çözüm üretmeli o da almış kumandayı açmış bir dini kanal, aramış canlı yayını toğtorlar bir şey bılemiyyyy acaba ağrılarımın nedeni nazar olabilir mi demiş.

Canlı yayındaki nazar uzamnı da beklersiniz ki telefonadaki adama şey desin "dürzü doktora gitmişsin bir şey yok denmiş daha neyi arıyorsun" ama yok bunu demek yerine adama yardımcı olmaya kalkmış aklınca ve "uygulamasını yapalım deneyelim hemen" demiş ve işte o dakikadan itibaren de canlı yayında nazar tespit seansı başlamış.

Gören de nazar esxpertizi sanacak pezvnk'i :)

(0) (0)
Kasper7 10.02.2020 11:55

Kız arkadaşının kolasına ilaç atan Nuri Alço kılıklı abi!

Hepimiz Yeşilçam'ın efsane günlerininde çekilmiş efsane polisiye filmlerinde katıksız zengin kötü Nuri Alço'nun kızları içkilerine ilaç atarak ağına düşürdüğü ve kötü aletine emel ettiği, pardon kötü emellerine alet ettiğini yıllarca izledik ve öfkeden tırnaklarımızı yedik.

İşte o günlerin etkileri hala geçmiş değil kimimiz kızdık Nuri'nin yaptıklarını ibretlik olarak hazfızamıza kazırken. Bu videodaki muzik adam da kızları trollemek için taktik olarak almış. Puhhh seni adi şey....

(0) (0)
AmandaSeyfried 07.02.2020 11:13

Esra Erol'daki karısı başka erkekle kaçan adam

Karısı başka erkekle kaçınca çaresizliğe düşen 23 yaşındaki Recep Özsoy adlı vatandaşın Esra Erol'dan yardım istediği olaydır. Karısı Hülya Özsoy sosyal medyadan tanıştığı birine kaçmış. Sosyal medyada fake bir hesaptan eşinin Konya'da Arif Yörük adlı biriyle beraber olduğu bilgisi gelmiş.

İnternetin yuvasını yıktığını söyleyen genç adam yine de eşinden boşanmak istemediğini, affetmeye hazır olduğunu ve hayatta tutunacak tek dalın eşi Hülya olduğunu söyledi ağlaya ağlaya. Sosyal medyada paylaşılan eşine ait bir videoyu görünce de yıkıldı iyice. 

Evli kadınla ilişki kuran herif de utanmadan canlı yayına bağlanıp ilişkiyi doğruluyor ve aralarında sözlendiklerini söylüyor.

Recep'in yerinde olsam bir daha yüzüne bakmam o kadının. Üstelik mahkemeye de veririm ikisini. Sonuçta nikahlı eşi. Bi yaptırımı olacaktır illa. Yazık vallahi, ben üzüldüm izlerken.

(0) (0)
sermestan 22.01.2020 14:55

Yayın gidince TV'ye yaptığım şey!

Kar yağmur yağdığında uydu yayınım kesildiğinde tekrar yayın gelsin diye çaresizce aklıma gelip de uyduya yaptığım ilk şey bu :)

(0) (0)
sekakun 02.01.2020 11:34

90'larda kameraya kaydedilen Sovyet Süpermarketi

Sosyal medyada denk geldiğim görüntüler beni şaşırttı. Yayınlanan görüntülerde 1990-91 senesinden bir video var. Videoda zamanın Sovyet Rusya'sında çekilmiş görüntüler var. Markette bulunan ürünlerin azlığı, hepsinin aynı marka oluşu falan dikkat çekici detaylar. Tabiki o dönemin ekonomik şartları, siyasi şartları falan filan hepsi etkili bu durumda. Ama gerçekten pek hoş olmadığını söyleyebilirim. Zaten çok kasvetli bir ortam. Markette estetik namına hiç bir şey yok. İnsanlar sessiz sakin. Halimize şükrettiren görüntüler olarak yorumluyorum.

(0) (0)
hkndmry 31.12.2019 16:16