Yayın gidince TV'ye yaptığım şey!

Kar yağmur yağdığında uydu yayınım kesildiğinde tekrar yayın gelsin diye çaresizce aklıma gelip de uyduya yaptığım ilk şey bu :)

(0) (0)
sekakun 02.01.2020 11:34

90'larda kameraya kaydedilen Sovyet Süpermarketi

Sosyal medyada denk geldiğim görüntüler beni şaşırttı. Yayınlanan görüntülerde 1990-91 senesinden bir video var. Videoda zamanın Sovyet Rusya'sında çekilmiş görüntüler var. Markette bulunan ürünlerin azlığı, hepsinin aynı marka oluşu falan dikkat çekici detaylar. Tabiki o dönemin ekonomik şartları, siyasi şartları falan filan hepsi etkili bu durumda. Ama gerçekten pek hoş olmadığını söyleyebilirim. Zaten çok kasvetli bir ortam. Markette estetik namına hiç bir şey yok. İnsanlar sessiz sakin. Halimize şükrettiren görüntüler olarak yorumluyorum.

(0) (0)
hkndmry 31.12.2019 16:16

Kendisini aldatan eşini düğünde ifşa eden damat

Çin'de akıllara durgunluk veren bir olay meydana gelmiş. Eşinin, kendisini kız kardeşinin eşiyle aldattığını öğrenen damat, gizli görüntüleri düğünde dev ekranda 5 dakika boyunca yayınlatmış. Video yayına verildiği sırada damat geline dönüp "bilmediğimi mi sanıyordun" diyor ve ikili arasında itişme oluyor.

Düğüne katılan davetliler ise bu görüntüleri cep telefonlarıyla çekerek sosyal medyada paylaşmış. Yaşanan bu olayın bir video sitesinin virali olduğunu söyleyenler olsa da henüz net bir bilgi yok.

Eskiden bu tip şeyleri insanlar televizyon programlarında falan yaparlardı. Bi ton olay çıkardı. Kavgalar gürültüler... Şimdi sosyal medyanın etkisiyle işler değişti. Anında naklen yayına geçebiliyorsun...

(0) (0)
Tak3dowN 31.12.2019 15:36

Canlı yayında pamuk şekeri çalınan çocuk

Yabancı bir televizyon kanalında canlı yayın sırasında arkada duran iki çocuktan biri diğerinin pamuk şekerine kelimenin tam anlamıyla çöküyor. Her ne kadar işin içinde hırsızlık olsa da, izlerken ortaya komik görüntüler çıkıyor.

(0) (0)
Rock N Rolla 23.09.2019 11:50

Flash TV'nin haber spikerinin şiir seslendirmesi

Kapanan Flash TV'nin haber spikeri Gökhan Taşkın'ın yaptığı bir olaydır. Zaten haberleri sunarkende bir çok kez duygu dolu anlar yaşatıyordu. Bir şarkı için de yine öyle bir şiir seslendirmesi olmuş. tebrik edelim...

(0) (0)
mcinefil 11.09.2019 16:32

20 Yıllık gazetecinin mesleğini değiştirip itfaiyeci olması

İngiltere'de yaşanan olaydır. BBC'nin ünlü sunucusu olan Beccy Barr, Twitter'dan yaptığı açıklamada eylül ayından itibaren itfaiyeci olarak çalışmaya başlayacağını duyurmasıdır. Başarılı sunucu bu kararına gerekçe olarak değişiklik yapmak istediğini belirtirken gazeteciliği hala çok sevdiğinide sözlerine eklemiş.

(0) (0)
ironal 24.07.2019 13:10

Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın 15 Temmuz resmi tatil olmasın demesi

Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın köşe yazısında söylediği sözdür. Yılman'ın "15 Temmuz yas mı yoksa dinlence günü mü?" yazısının ilgili kısmı şöyledir: 

15 Temmuz’un ivedilikle resmi tatilden çıkarılması gerektiğini ifade edeyim.

Önümüzdeki yıl kesinlikle resmi tatil kapsamında olmamalıdır 15 Temmuz...

Farkında mı bilmiyorum karar verenler ama 15 Temmuz resmi tatil kapsamında olmaya devam ettikçe o gün Türkiye demokrasisine yapılan o korkunç saldırının geri püskürtülmesini hayatları ile ödeyen tüm şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaya devam edeceğiz!

Kimse kusura bakmasın ama 15 Temmuz'da şehit olan insanlarımızın canları pahasına verdikleri o direniş, sonraki yıllarda tüm millet iki seksen uzanıp tatil yapsın diye değildi!

Elbette ki bu milletin hain ve alçak FETÖ’cülere karşı kazandığı büyük, onurlu bir zaferin günüdür 15 Temmuz ama hatırlatırım o gün aynı zamanda da yüzlerce masum insanımızın da şehit verildiği kara, bedbaht bir gündür!

(0) (0)
Awsalli 16.07.2019 14:51

Netflix'in zam kararı alması

Büyük bir ilgiyle kullanılan ve abone sayısı milyonları bulan Netflix zam kararı almış. 

Bu kapsamda Türkiye dahil 20 Avrupa ülkesinde fiyatlar değişti. Türkiye’de 15.99 TL olan temel aylık üyelik paketinin fiyatı 17.99 TL, 27.99 TL olan standart aylık üyelik paketinin fiyatı 29.99 TL ve 39.99 TL olan özel aylık üyelik paketinin fiyatı 41.99 TL oldu. Yeni fiyatlar 20 Haziran Perşembe günü (bugün) itibarıyla geçerli olacak.

(0) (0)
orfeo 20.06.2019 10:12

Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın pet şişeyi 450 yıl görüntüleyecek olması

Uzmanlara göre, bir plastik şişenin doğada çözünme süresi yaklaşık 400 ila 450 yıl sürüyor. Dünya Doğayı Koruma Vakfı, Portekiz’in Lizbon şehri merkezli NOSSA isimli şirket ile 30 Mart’ta başlattığı ve bir pet şişenin gösterildiği canlı yayının 450 yıl süreceğini duyurdu.

Yapılan canı yayının amacının, son yıllarda iyice artan plastik kirliliğine dikkat çekmek olduğu belirtilirken; canlı yayına ait ‘geri sayım’ bir web sitesi de açıldı. Ayrıca, canlı yayının sosyal medyada yoğun ilgi görmesi üzerine başlatılan imza kampanyasında 370 bin imza toplandığı belirtildi.

(0) (0)
mnrtrmn 28.05.2019 11:59

Trt Reji Koordinatörü Bülent Arıkan'ın vefat etmesi

Çalışkanlığı ve güler yüzüyle TRT’nin ekran arkasındaki kahramanlarından biri olan Bülent Arıkan, 41 yaşında kalbine yenik düştü. TRT’de uzun yıllar reji koordinatörlüğü yapan ve Selçuk Üniversitesi mezunu olan Arıkan için birçok gazeteci de sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı. Evli ve iki çocuk babası Arıkan için TRT Haber’de de bir veda videosu ekrana geldi.

(0) (0)
necodet 28.05.2019 11:55

Sözcü yazarı Özlem Gürses'in babası Prof. Dr. Ömer Lütfi Gürses’i kaybetmesi

Gazeteci Yazar Özlem Gürses, babası Prof. Dr. Ömer Lütfi Gürses’i kaybetti. Prof. Gürses, 5 Mayıs Pazar günü Marmara İlahiyat Caminde öğlen namazını takiben kılınacak cenaze namazının ardından Anadolu Kavağı Mezarlığında defnedilecek. Özlem Gürses'in başı sağ olsun

(0) (0)
colacierman 03.05.2019 19:18

Sanatçıların Kılıçdaroğlu'na saldırıyı kınama bildirisi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara Çubuk'ta katıldığı şehit cenazesinde uğradığı saldırı sonrası oyuncular, yazarlar, sanatçılar ve aydınlar ortak hazırlanan metne imza atarak linç girişimini kınamış. Gerçek sanatçılara helal olsun diğer sanatçıyım aydınım diye geçinenler biraz örnek alsınlar. (bkz:link)

(1) (0)
ypsamli 24.04.2019 09:58

NTV canlı yayınında 'Gelecek hayalin ne?' sorusuna cevap!

NTV canlı yayınına katılan bir öğrencinin, “Akademik olarak hayalin nedir?” sorusuna verdiği cevap, sosyal medyada gündem oldu.

NTV sunucusu, canlı yayına katılan Darüşşafaka öğrencisine gelecek planlarını sordu. Öğrenci de, “Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istiyorum, ondan sonra da belki Alman vatandaşı olurum” cevabını verdi.

 Sunucu da, “Hayır” diye cevap verdikten sonra şöyle ekledi:

“23 Nisan’da hayallerimize hiç sınır koymuyoruz tabii ki. Nerede okumak istediğine kadar kapar vermiş öğrencimiz, sadece tıp okumak istemiyor, Köln Üniversitesi diyecek kadar da kararını vermiş bir öğrenci.”

Öğrencinin cevabı, Twitter’da yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı.

(0) (0)
Seraphim 23.04.2019 12:15

Palu Ailesi sonunda mahkemeye çıktı!

Seçim filan derken zaten çok kuvvetli olmayan hafızalarımızdan Palu ailesi çıkıp gitti. Kimse ne oldu ne bitti ne sonuca vardı kimler ne kadar suçlu diye sormadı bile. içeri atıldılar mı? atıldılar tamamdır oysa mahkeme süreci daha yeni başladı kim ne kadar suçlu, ne kadar ceza alacak belli olacak. Neredeyse tüm konular gibi İstanbul'da kim kazandı sorusundan başka bir şey düşünmüyoruz ama Posta süper bir iş yaparak Palu Ailesi hakkında epeyi detaylı ve uzun bir yazı hazırlamış okumanızı tavsiye ederim (Bkz:Link)

(0) (0)
Dagashan06 08.04.2019 18:41

Murat Bardakçı'dan İmamoğlu'na 'usul' tepkisi!

Anıtkabir defterine yazılanlar konusunda AK Parti cephesinden büyük tepki alan ve basında Askerler rahatsız oldu şeklinde başlıklarla verilen kriz sonrası. Murat Bardakçı, İmamoğlu'nun başka konularda da usul hatası yaptığını vurgulayarak farklı iddialarda bulunmuş (Bkz:Link)

(0) (0)
malithelong 06.04.2019 20:56

Müge Anlı'da büyük skandal

Müge Anlı son dönemde bir çok farklı sebepten manşetlere taşınıyor artık reklam mı kurgu mu bilemiyorum ama şimdide yayına çıkan ve kibarca kadın pazarladığı ortaya çıkan biri stüdyoda yer aldı. Zekai Turhal cinayeti araştırırken, kayınbirader Ejder Gevrek'in kadın pazarlamacısı olduğu iddiası canlı yayına bomba gibi düştü. Canlı yayına bağlanan kişi kayınbiraderin mesleğini söylerken konuşması bol bol sessize alındı artık neler anlattıysa! (Bkz:Link)

(0) (0)
LuckTheAdmn 02.04.2019 23:10

Engin Günaydın'ın televizyonda olmama kararı

Zabıta İrfan, Gül Ağa ve özellikle Burhan Altıntop karakterleri ile hafızalarımıza kazınan tecrübeli isim artık televizyonda hiç bir projede yer almayacağını 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü için düzenlenen bir etkinlikte dile getirmiş.

Usta sanatçı keşke televizyonda kalsaydı ve güzel işlere imza atsaydı ama günümüz televizyon halini düşünecek olursak kalbi tiyatro için atan tüm oyuncular televizyondan uzak kalmayı tercih ediyor.

Engin Günaydın'ı artık tiyatro sahnelerinde takip edeceğiz hayırlısı ne diyelim :)

(0) (0)
oberbero 28.03.2019 18:15

Nur Yerlitaş'ın korkutan paylaşımı

Herkesin sevgisini kazanan ünlü modacı uzun bir süredir hastalıklar ile mücadele ediyor ameliyatlar geçiriyor sonunda sağlığına kavuştu derken sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım sevenlerini meraklandırdı Yerlitaş ameliyatlı resmini paylaştıktan bir süre sonra sildi. Sevenleri ünlü modacının tekrar ameliyat olduğunu düşünerek çok üzüldü. Bazı takipçiler ise fotoğrafın ameliyat olduğu zaman çekildiğini, eski fotoğrafını yeniden paylaştığını iddia etti.

İşte O Paylaşım:

 

(0) (0)
rekeygen 27.03.2019 22:52

Fatih Portakal'ın seçim öncesi meraklandıran paylaşımı

Son dönemlerin medyada en çok adı geçen habercisi olan Fatih Portakal sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kendisine gelen bir anketin değerlendirmesini yapmış ve Pazar günü çok büyük çekişmenin olacağını dile getirmiş tabi söz konusu Portakal olunca herkes AK Parti büyük şehirleri kayıp mı edecek diye sormuş. Bence sadece reyting derdine bir paylaşım bu o kadar gerisi her zamanki gibi Ak Parti almak istediğini alacaktır.

İşte Portakal'ın paylaşımı:

(0) (0)
omersuna2 24.03.2019 20:49

Müge Anlı'da yaşanan ilişki sarmalı

Müge Anlı'da inşaat işçisi Hüseyin Aslan'ın durumu günlerdir bir netliğe kavuşmuyor ve kazdıkça altından acayip acayip durumlar çıkıyor. Konuyu bilen biliyor bilmeyene kısa özet Hüseyin inşaat iskelesinden düşüp ölüyor olaydan sonra ölen Hüseyin'in iş arkadaşı Adem, İbrahim'in dul eşi ile evleniyor. Buradan varılan sonuç acaba Hüseyin'i karısı ile evlenebilmek için Adem mi öldürdü oluyor (yada en azından böyle bir şeyler tamamen karman çorman ilişkiler)

Bu kadarına bile neler oluyor derken bugün yeni bir iddia atıldı ortaya ve Müge Anlı bile bunları duyunca çözümsüz kaldı. Hüseyin Aslan ile evliyken Adem ile ilişki yaşadığı iddia edilen Emel'in, Ercan ve Ufuk isimli başka erkeklerle de aynı sürede ilişki yaşadığı iddia edildi hatta programa bağlanan ve elbette ki ismini vermek istemeyen bir kişi "Onları birlikte olurken perdenin arkasından gördüm" açıklamasında bulundu.

Toplamda bakacak olursak başından sonuna saçma sapan çarpık ilişkiler yumağı ve bir ölüm gereksiz insanların çemkirmeleri küfürleri bağırış çağırışları ve bunların devamında gelen reyting sıralamasında tepeye çıkmalar. 

Bu mudur yani neden bu iğrençlikler evimize salonlarımıza girer beğenmiyorsan izleme demek kadar sığ bir görüş bu işlerin çözümü olabiilir mi özetle aklımda deli sorular zaten delirmeye az kaldı.

(0) (0)
zoroqlu 21.03.2019 20:34