Gülse Birsel'in internette dolaşan Hadi Lan yazısını yalanlaması

Ünlü senarsit ve oyuncu Gülse Birsel internette dolanan kendi imzanını taşıyan "Hadi Lan" başlıklı yazıyla ilgili uyarıda bulundu. Twitter adresinden açıklama yapan Birsel, "Bu yazı saatlerdir sosyal medyada benim imzamla dönüyor, çılgınca paylaşılıyor. Ancak benim değil" notuyla yazıyı yalanladı.

(0) (0)
Oldspider 22.11.2019 17:29

Hıncal Uluç'un Kanal D Ana Haber'e tepki göstermesi

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Kanal D Ana Haber'inde gösterilen şiddet vakalarına tepki gösterdi. 

Uluç, “Sırf görüntü olsun diye, internetten buldukları şiddet ve dehşet sahnelerini, nerede, ne zaman diye bile açıklamadan, sonunda ne olup bittiğini de söylemeden "Haber" diye yayınlayan kanallardan söz ediyorum. Mesela Kanal D Ana Haber. "Sıcak Gelişme" diye başlıyor sanırsınız ki, en son haberler. Alay ediyorlar, milletle.. Ne sıcak, ne de gelişme.. Maksat biraz sonra ekrana gelecek torpilli hanımefendiye ekranı yüksek reytingle bırakmak.. O feci cinayet, şiddet, dehşet sahneleri reyting demek çünkü” ifadesini kullandı.

 

(0) (0)
GguvenG 22.11.2019 17:11

TRT'nin kârının yüzde 98 azalması

Devlet adına radyo ve televizyon yayınlarını yapmak için 1964 yılında kurulan TRT, son iki yıldır faaliyet raporlarını kamuoyuyla paylaşmayarak dikkatleri üzerine çekti.

13 televizyon, 16 radyo, 38 dil ve lehçede web yayını ve 4 basılı dergisi ile Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu olan TRT'nin gelirlerinin büyük bir kısmını elektrik faturalarından alınan paylar ve bandrol gelirleri oluşturuyor.

Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre “kamu yayıncılığı” yaptığı iddiasını taşıyan ancak vatandaştan toplanan paralarla 2017 ve 2018 yıllarında yapılan faaliyetlere ilişkin bilgileri kamuoyuyla paylaşmayan TRT'nin kârının büyük oranda azaldığı ortaya çıktı.

(0) (0)
mertforyou 20.11.2019 11:51

Ahmet Kasım Han'ın canlı yayında ekonomiyle dalga geçmesi

2 ailenin siyanür kullanarak intihar etmesinin ardından bugün bir acı haber daha geldi ve Bakırköy'de biri çocuk üç kişi daha siyanürle birlikte intihar etti. Bu durum Habertürk ekranlarında da konuşuldu.

Prof. Dr. Ahmet Kasım Han'ın yaptığı yoruma Ali Saydam'ın verdiği tepki sonrasında ise; stüdyo adeta buz kesti.

Bülent Aydemir: İradesi dışında 3 çocuğu öldürüyorsunuz. Bu psikolojik midir, ekonomik midir? İrdelenmesi incelenmesi lazım.

Ali Saydam: Doğru doğru.

Ahmet Kasım Han: Ekonomik değildir, çünkü ekonomi iyi.

Ali Saydam: Ahmet, kaşınma!

(Gülüşmeler ve sessizlik)

(0) (0)
sriderya 15.11.2019 11:11

A Haber'in asker selamı veren bebek haberi

A Haber’de ekrana getirilen ve eşine az rastlanır cinsten bir haber. Söz konusu A Haber olunca haberin inandırıcılığı da ister istemez şüpheye düşürüyor insanı.

(0) (0)
Ess 14.11.2019 17:54

Hıncal Uluç'un TRT'ye küfür etmesi

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, köşe yazısında TRT'nin yapmış olduğu İstanbul Maratonu yayını için oldukça sert ifadeler kullandı.

Uluç yazısında "Eğer birisi TRT'ye 'İstanbul Maratonu'nu, öyle bir naklen yayın yapın, öyle bir piç edin ki, kimse izlemesin' emir verse, benim vergilerimle yayın yapan kurum ancak bu kadar kötü, bu kadar çirkin, bu kadar ayıp, bu kadar utanç dolu bir iş yapardı" ifadelerini kullandı. (bkz. link)

(0) (0)
MKaan 14.11.2019 12:09

PKK yandaşının ABD'de TRT muhabiri Tuna Şanlı'ya saldırması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşmeyi takip etmek için ABD'de bulunan TRT muhabiri Tuna Şanlı'nın, terör örgütü PKK yandaşı tarafından saldırıya uğramasıdır.

(0) (0)
erdmznyl 13.11.2019 19:48

İsmail Küçükkaya'nın Ekrem İmamoğlu'na zam tepkisi

Fox Tv'nin sunucularından olan İsmail Küçükkaya, İstanbul Büyükşehir belediyesi'nin yapmış olduğu zammı eleştirerek Ekrem İmamoğlu'na yüklendi.

İstanbul'da suya gelen yüzde 40'lık indirim, vatandaşa büyük bir nefes aldırmıştı. Düşük fatura ödeme dönemi kısa sürdü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, suya yüzde 20'lik zam yapma kararı aldı.

1 Aralık'tan itibaren geçerli olacak zamlara İsmail Küçükkaya'dan tepki geldi. FOX TV'de Çalar Saat programıyla izleyicileriyle buluşan Küçükkaya, zam yapmanın kolaycılık olduğunu, bunu merkezi hükümetin yeterince yaptığını ancak Ekrem İmamoğlu'nun yapmaması gerektiğini söyledi.

(0) (0)
welwet 13.11.2019 10:49

Sibel Yaşar Şişman'ın ATV'den ayrılması

Turkuvaz Medya Grubu’nun en önemli yayın organlarından Atv'de yaşanan ayrılıktır. Sibel Yaşar Şişman 4,5 yıldır çalıştığı kuruma resmen veda etmiştir.

(0) (0)
malithelong 12.11.2019 21:19

Mahsun Kırmızıgül'ün 147 down sendromlu çocuğu filminde oynatması

Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi 'Mucize 2 Aşk'ta yaptığı hareket kendisine hayran bıraktı.

147 Down sendromlu çocuğa filmde rol veren Mahsun Kırmızıgül, çocuklar sayesinde setin eğlenceli bir ortama dönüştüğünü söyledi.

Türkiye'nin her bölgesinden Sivil Toplum Kuruluşları'yla görüştüklerini söyleyen yönetmen, "En sonunda Ulusal Down Sendromu Derneği'ne ulaştık. Film için kapılarını çaldığımızda, yöneticiler ve aileler canla başla yanımızda oldular. Bütün oyuncularımız, onların sayesinde güzel vakit geçirdi ve çok mutlu oldular" diye konuştu.

(0) (0)
ironal 12.11.2019 10:41

Nokia'nın yeniden televizyon üretmesi

Bir dönem ürettiği telefon modelleriyle piyasada hakimiyet kuran teknoloji firması Nokia'nın yeniden televizyon üretimine başlamaya hazırlanmasıdır. Eskiden şöyle bir televizyonu vardı abilerin. Hala internette satan kişiler var. Ama çalışır mı bilemem.

(0) (0)
Tak3dowN 11.11.2019 23:32

Ulusal Kanal'ı bekleyen kapanma tehlikesi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in sahibi olduğu Ulusal Kanal'ın TÜRKSAT'a olan borcu nedeniyle ortaya çıkan tehlikedir. Borç yarın akşama kadar ödenmezse kanal kapanacak.

(0) (0)
Kenan Ofluoglu 11.11.2019 23:22

UltraAslan tribün lideri Oğuz Altay'ın stüdyoyu terk etmesi

Emre Tilev'in Tv100 ekranlarında sunduğu, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin tribün liderlerinin konuk olduğu 'Taraflı' programında ilginç anlar meydana geldi.

Her hafta futbol dünyasından bir ismi konuk eden ve Ultraaslan liderlerinden Oğuz Altay, Beşiktaş taraftar liderlerinden Gazeteci Alen Markaryan ve Genç Fenerbahçeliler lideri Yücel Aslan'ın daimi konuk olduğu olduğu programda bu haftanın misafiri ise efsane futbol adamı Sinan Vardar'dı. 

Hakem olayları- deklarasyonlar - Abdullah Avcı'nın rahatsızlığı tartışılırken söz hakemlerin takımlar üzerindeki etkisine geldiğinde Alen Markaryan ile Oğuz Altay arasında söz düellosu başladı. Yeterince söz alamadığını söyleyen Oğuz Altay stüdyoyu terk etti. O anlara kameralara yansıdı.

Oğuz Altay, verilen reklam arasının ardından yeniden stüdyoya döndü. Ancak tartışma devam etti. Program bitiminde ise kardeşlik ve barış mesajları verildi.

(0) (0)
Ess 11.11.2019 13:28

Oyuncu Cemal Hünal'ın çekiçle ev basması

Ünlü oyuncu Cemal Hünal'ın at biniciliği ve okçuluk eğitimi verdiği spor merkezinde antrenör Ufuk Tunca ile kavga ettiği ve evini bastığı iddia edildi. Hünal, Tunca'nın evini basarken elinde kırmızı bir çekiç olduğu söylendi.

(0) (0)
rastbul 11.11.2019 11:07

Güney Koreli spikerin Atatürk'e saygı için haberleri ayakta sunması

Ölümünün 81. yıl dönümünde tüm yurtta sevgi ve saygı ile anılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e saygı için, Güney Kore'de bir spiker haberleri ayakta sunmuş. Duygulanmamak elde değil.

(0) (0)
someone74 10.11.2019 19:27

Oyuncu Pınar Öğün'ün otizmli olduğunu açıklaması

Oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın eşi olan olan oyuncu Pınar Öğün, Aksaray'da otizmli öğrencilere karşı yaşanan utanç verici olay sonrası Twitter adresinden tepki göstererek otizmli olduğunu açıkladı.

Öğün'ün attığı tweette "Ben otistiğim. 36 yıldır otistik olarak yaşamaya çalışıyorum. Yani o çocuklar benim! Otizm kolay değil. Hele bi de çocuk olmak hiç kolay değil. Sevgisizliğinizden ve duyarsızlığınızdan bıktım." ifadelerini kullandı.

Öğün'ün tepkisine bir takipçisi, "Bu gerçekse siz otistiklerin ne kadar başarılı olabileceğinin de kanıtısınız o zaman" diyerek cevap vermesi üzerine Öğün, "Teşekkür ederim. Otizm çok geniş bir spektrum ve ben de spektrumdayım." dedi.

(0) (0)
GOLGEHAN 08.11.2019 10:55

Temel İçgüdü filmine özenen rapçiye Sharon Stone'nun dava açması

Temel İçgüdü filmine özenen Chanel West Coast adlı rap’çiye, Sharon Stone dava açtı. Sharon Stone, dava ama nedeni ise Coast'un Sharon Stoned şarkısında adını ve imajını kullanarak çıkar sağladığı için olduğu öğrenildi.

(0) (0)
firro 07.11.2019 15:40

Cübbeli Ahmet Hoca'nın Ahmet Hakan'ı tebrik etmemesi

Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni olan Ahmet Hakan için Cübbeli Ahmet Hoca'dan sert bir açıklama geldi.

Ahmet Hakan’ın Hürriyet’in tepesine oturması tartışma yarattı.

CÜBBELİ: TEBRİK ETMİYORUM

Tartışmaya katılanlardan birisi de İsmailağa Cemaati'nin hocalarından, “Cübbeli” lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü oldu.

Ünlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ahmet Hakan'ın yeni görevini tebrîk etmiyorum. Ömrü bana iftirâyla geçmiş bir kişi gazetecilik mesleğinde ulaşılabilecek zirve noktaya ulaştıysa bunun hakkında şâirin şu dizeleriyle teferrüste bulunuyorum;

Bir iş tamamlanınca noksanlığı yanaşır, Tamâm oldu denince zevâlini bekle.”

(0) (0)
ypsamli 06.11.2019 15:22

Hürriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeninin Ahmet Hakan olması

Hürriyet'teki 50 kişiye yaklaşan toplu işten çıkarmaların ardından Genel Yayın Yönetini Vahap Muhyar istifa etmişti. Hürriyet'in yeni genel yayın yönetmeninin kim olacağı merak edilirken bu göreve Ahmet Hakan getirildi. “Hürriyet’te Yeni Dönem” başlıklı haberle Hürriyet Gazetesi, Ahmet Hakan'ın GYY olduğunu duyurdu.
 

(0) (0)
mooniron 06.11.2019 09:45

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in TÜRKSAT'tan istifa etmesi

CHP kontenjanından RTÜK üyesi olan ancak geçen hafta üyeliği düşürülen Faruk Bildirici'nin RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin hakkındaki ifşası sonrası yaşanan gelişmedir. TÜRKSAT ve Basın İlan Kurumu yönetim kurullarına üyeliği bulunduğu ortaya çıktığı için eleştirilerin hedefi olan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin akşam saatlerinde TÜRKSAT'tan istifa ettiğini açıklamıştır.

(0) (0)
barif 05.11.2019 21:14