Ahmet Hakan'ın maaşını sorgulayan Ayşenur Arslan'a cevabı

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Tarafsız Bölge programının sunucusu Ahmet Hakan'ın bir dönem CNN Türk çatısı altında çalıştığı meslektaşı Ayşenur Arslan'a yönelik tepkisidir.

Muhalif haber kanalı Halk TV'de hafta içi her sabah Medya Mahallesi programını sunan Ayşenur Arslan, devletin başlattığı bağış kampanyasından söz ederken konuyu Ahmet Hakan'ın maaşına getirmişti. Onun haricinde sık sık da eleştiriyordu zaten.

Ahmet Hakan da dayanamamış, patlamış sonunda. Köşe yazısında Ayşenur Arslan'a cevap veriyor geçmişle ilgili bazı imalarda bulunarak.

Yazının ilgili bölümü şöyle; 

Halk TV ekranında her Allah’ın günü lafı muhakkak bana getiriyor Ayşenur Arslan.
 
Konu ne olursa olsun... Mutlaka bir laf sokuyor. Mutlaka ama! Bir sustum. İki sustum. Üç sustum. Dört sustum.
 
E ama yeter artık. Buna bir çift laf etmem farz-ı ayın haline geldi.
 
*
 
En son ekrana çıkıp devletin düzenlediği yardım kampanyasından söz ederken... Ne alakaysa “Ahmet Hakan’ın maaşı” diye bir laf etmiş.
Size bir şey söyleyeyim mi?
 
Bakmayın siz şimdi Ayşenur Arslan’ın “muhalif medyacı” kesildiğine.
 
Ben bu Ayşenur Arslan’ı ilk tanıdığımda... Ülkenin iki dev medya grubundan birinin en tepe noktalarındaydı.
 
*
 
Bunların yaptıkları yayıncılık aşağı yukarı şöyle bir şeydi:
 
- Devletin en silahlı kuvvetlerini arkalarına almışlardı.
 
- Devletin en resmi görüşlerinin en sıkı takipçisiydiler.
 
- “İfade özgürlüğü” diyenlere sopayı gösteriyorlardı.
 
- Stüdyolarına davet ettikleri Kürt politikacıları adeta linç ediyorlardı.
 
- Resmi görüşün dışına çıkanlara resmen saldırıyorlardı.
 
- Hepsi akrediteydi bunların ve akredite olmayanlar umurlarında bile değildi.
 
- Kılık kıyafet zaptiyeliği yapıyorlardı devlet adına.
 
- Devlet adına vatandaşa karşı kampanyalar düzenliyorlardı.
 
*
 
Bugün “muhalif medyacı” pozlarına bürünen Ayşenur Arslan, işte bu resmi ve devletçi çarkın anadişlilerinden biriydi.
 
Bir özeleştiri verdiğini duymadım, bir nedamet getirdiğine tanık olmadım, bir “Ayıp ettik” dediğini işitmedim.
Aynı Ayşenur Arslan...
 
O dönemde bankalar hortumlanırken, ülke soyulup soğana çevrilirken...
 
Aldığı ballı kaymaklı maaşlarla cebini doldurmakla meşguldü.
 
*
 
İşte bu Ayşenur Arslan, şimdi “muhalif medyacı” pozlarına bürünmüş, bana “maaş” falan diyor.
 
Rahmetli Erbakan Hoca gibi sesleniyorum kendisine:
 
Hadi oradan! Hadi oradan!

Yazının devamı; (Bkz.)

(0) (0)
mnth 02.04.2020 12:47

Uşak valisinden kameraların önünde esnafa korona fırçası

Koronavirüs teftişi için sokağa inen Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın sosyal mesafeyi ayarlamayanlara yönelik tepkisidir.

Vali birbirine çok yakın duran vatandaşlara "Sosyal mesafeyi ayarlayın! Düzelt! Herkes, hadi!" diye bağırıyor.

Vatandaşları şehrin adı gibi zannetti galiba. Millete bağırıyor ama kendisi de avaneleriyle dip dibe yürüyor. O nasıl olacak? 

Bir de öğretmenmiş. Yazık, yakışmadı...

(0) (0)
Stormic 01.04.2020 14:30

TRT World muhabirlerinin basın kartının iptal edilmesi

ABD Kongresi Radyo ve Televizyon Muhabirleri Derneği (RTCA), tarafından alınan karardır. Adalet Bakanlığı (FARA), TRT'yi ‘lobi faaliyeti’ yapan kuruluş statüsüne aldığı için TRT World muhabirlerine verilen basın tanıtım kartı iptal edildi. 

Oradaki kongre kuralları medyanın ‘herhangi bir kişi, şirket, kuruluş veya hükümet için lobi, reklam, tanıtım veya tanıtım çalışmalarına katılmasını’ yasaklıyor.

Basın kartı olanlar ana binayla (Capitol Hill) Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerinin ofislerinin bulunduğu (Dirksen ve Rayburn) binalarında basına gösterilen yerlerde görev yapıyor, genel kurul toplantılarını izliyor ve stüdyolardan yararlanabiliyor.

Basın kartı olmayanlar ise sadece normal vatandaş gibi Senato ve Meclis ofis binalarına girebiliyor.

Batı'nın çifte standartı hep Türklere karşı. Bizimkiler de Amerika'nın Sesi'nde çalışanların akreditasyonunu iptal etsin misilleme olarak. 

(0) (0)
kingaragorn 31.03.2020 15:13

Zülfü Livaneli'nin karantinadan kaçtığı iddiası

Habertürk yazarı Nagehan Alçı tarafından gündeme getirilen iddiadır. Alçı, Zülfü Livaneli'nin ABD’de koronavirüs kaptığı halde ülkeye dönünce hastaneye gitmediğini ve döndüğünde 14 gün karantinada kalmayıp Bodrum’a gittiğini, burada da çok sayıda insana temas ettiğini öne sürüyor.

Ünlü sanatçı önceki haftalarda koronavirüs iddialarını yalanlamış ardından tedavi olup iyileştiğini söylemişti. Nagehan Alçı da "Ne zaman Kovid-19 oldu? Hangi tarihte ve nerede tedavi edildi? Livaneli’ye hiç test yapıldı mı ve herhangi bir şekilde hastaneye yattı mı? Bu süreçler ne zaman tamamlandı?" sorularını soruyor ve ortaya muammalı bir tablonun çıktığını söylüyor.

İşte Alçı'nın "Zülfü Livaneli hastalığını gizledi mi? Karantinadan kaçtı mı?" başlıklı bugünkü yazısından bir bölüm:

Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’nin ailesiyle beraber koronavirüs kaptığı ve virüsü mağlup ettiği haberi dün her yerde vardı.

“Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik. Türkiye’ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz” diyordu yayınlanan metinde.

 Ancak aynı Livaneli 19 Mart günü koronavirüse yakalandığı yönündeki haberleri yalanlamış ve sağlık durumunun iyi olduğunu söylemişti. Peki o halde ne zaman Kovid-19 oldu? Hangi tarihte ve nerede tedavi edildi? Livaneli’ye hiç test yapıldı mı ve herhangi bir şekilde hastaneye yattı mı? Bu süreçler ne zaman tamamlandı?

Bu soruların peşine düşünce ortaya muammalı bir tablo çıkıyor…

Medya camiasında iyi bilindiği gibi Zülfü Livaneli’nin hayattaki en yakın dostlarından biri önce Sabah sonra Vatan-Milliyet gazetelerini yönetmiş olan gazeteci Zafer Mutlu’dur. 

Yazının devamı için. (bkz.)

Yazısında bunları diyor tamam da neden şimdi? Madem önceden biliyordun neden sustun? Demezler mi sana o zaman söyleseydin diye...

(0) (0)
kubilayozsobaci 30.03.2020 17:25

Avustralya TV'sinde Türkiye hakkındaki ürküten korona yorumu

Avustralyalı haber kanalı ABC'de, Türkiye'deki koronavirüs bilançosu hakkında yapılan çarpıcı değerlendirmedir.

ABC'nin aktardığına göre Türkiye, dünyada 9 bin 217 vakaya en hızlı ulaşan ülke olmuş. Kanalın grafiklerine göre salgın her ülkede aynı gün başlamış olsa, Türkiye en çok vakaya sahip ülkelerden biri olurdu. 

ABD'deki vaka sayısının kısa sürede çok ciddi bir artış gösterdiğine dikkat çeken ABC programcısı, "ABD gibi hızlı artış gösteren bir ülke olmaktansa, Singapur gibi vakaların yavaş artış gösterdiği bir ülke olmayı tercih edersiniz" diye konuşmuş.

Yayında ülkelerdeki vaka sayısının kaç test yapıldığına bağlı olduğunu da vurgulayarak. Türkiye'de şu ana kadar resmî rakamlara göre 65 bin 446 test'in yapıldığını ve 9 bin 217 vaka tespit edildiğini. Türkiye'de şu ana kadar 131 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini vurgulamıştır.

Bizim yetkililer erkenden önlem aldık diyor ama sonrası fiyaskoya dönüştü. Bilançonun saklandığı, çelişkili sayılar verildiği iddia ediliyor ama bakanın açıkladığı durumda bile durum kötü. Bu gidişle italyayı ispanyayı geçeriz. Bizim tv'dekiler konuşmaya cesaret edemiyor ama elin adamı gerçeklerin farkında.

(0) (0)
dirty_y 30.03.2020 17:05

Gökmen Karadağ'ın Halk TV'ye transfer olması

Bir dönem TV8'de ana haberleri sunan Gökmen Karadağ'ın yeni durağıdır.

Acun Ilıcalı tv8'i satın aldıktan sonra haber merkezini dağıtmış, kanalı eğlence içerikli programlarla donatma kararı almıştı. Gökmen Karadağ da işini kaybedenlerden biri olmuştu maalesef. Özel kurs ve üniversitede spikerlik eğitimi veriyordu en son. Yeniden televizyona dönmüş. Muhalif yayınlarıyla bilinen Halk TV kapısını açmış kendisine. Hafta içi her gece 00.00'da Haberaktif Kriz Masası programıyla izleyici karşısında olacak.

Duyuruyu da şöyle yapmış: 

" Yıllar sonra bir tanıtım videosu ve yeniden ekran... Hafta içi her gece Halk TV’ye @halktvcomtr beklerim.”

Böyle başarılı habercilerin ekranlarda olması lazım. Umarım Bilge Yurtdagülen'i de görürüz yakında

(0) (0)
omersuna2 30.03.2020 14:39

Ntv'de 3 personelin daha koronavirüse yakalanması

Başarılı muhabir Korhan Varol'un Koronavirüs'e yakalandığını duyurmasının ardından iki muhabir ve bir kameramanın daha testlerinin pozitif çıkmasıdır.

Yeni üzücü haberi kanalın spikerlerinden Serhan Başbahçıvan duyurdu maalesef. Sosyal medya hesabından 3 mesai arkadaşında daha Koronavirüs tespit edildiğini duyurdu. Medya şirketleri arasında en çok önlemi kendilerinin almasına rağmen böyle bir sonuçla karşı karşıya olduklarını belirtiyor ve evde kalın çağrısı yapıyor.

İşte Başvahçıvan'ın o paylaşımı...

Adamın isyanı o kadar haklı ki! Ve gerçekten hala durumun ciddiyetinde olmayanlar var. Bana sana ona bir şey olmaz, aman gelirse Allah'tan gelir zaten demeyi bırakın. Sen kendi canını önemsemiyor olabilirsin ama çevreni düşün, aileni düşün.  Alınan onca tedbirlere rağmen hala böyle olmuşsa demek tedbir almayanları düşünemiyorum. Evinizde oturun, sıkın dişinizi, güzel günleri hep beraber az kayıp vererek atlatalım.

(0) (0)
aleemania 30.03.2020 11:09

Habertürk'ün bültene 26 dakika geç girmesi

Ciner Medya'ya bağlı haber kanalı Habertürk'te yaşanan skandaldır. 18.00 bülteni için ekran başına geçen izleyiciler şok yaşadı. 18 dakika boyunca kamu spotları, bant yayın ve kanalın tanıtımı döndürüldü. 

Ne haberler başladı ne de başka bir program.

Neyse 18.19'da Habertürk Yayın Koordinatörü Kürşad Oğuz’un bir röportajı ekrana geldi.

Bu röportaj kanalın bir sonraki bülteni olan Ana Haber Bülteni'ni de etkiledi. 19.00'da başlaması gereken Ana Haber de 8 dakika sarktı. Röportaj devam ederken birden yayın kesildi ve ana habere bağlanıldı. 

Habertürk kendi kaderine terk edilmiş başıbozukluk var demek ki. Baksanıza duruma da yönetim el atmış. Skandala müdahale etmiş de öyle kesilmiş röportaj. 

Merak edilen şu; skandala teknik bir arıza mı yoksa başka bir şey mi neden oldu? Kanalın bir açıklama yapması lazım.

(0) (0)
beowullf 30.03.2020 10:19

Koronavirüste ilk tedavi yönteminin bulunması

Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, ilk tedavi yöntemi için Sağlık Bakanlığı'nın onay verdiğini açıklamasıdır.

Dünya korona virüse karşı bir aşı, tedavi veya ilaç geliştirebilmek için çalışıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla Türkiye'de aşı, ilaç veya cihaz gibi korona virüse karşı geliştirilecek olan tüm çalışmalara Maliye Bakanlığı'nın destek olacağını açıklamıştı.

Haber Global'in haberine göre, bu kapsamda en çarpıcı açıklamalardan biri Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan gelmiş. Laboratuvarda bir süredir korona virüse karşı tedavi çalışmaları üzerine çalışan Ovalı ve ekibi, korona virüse karşı antikorla tedavi üzerine yaptığı çalışmalardan önemli sonuçlar elde etmiş ve bu bulguları Sağlık Bakanlığı ile paylaşmıştı. Halen hastanelerde tedavi gören korona virüs hastalarıyla tedavi için klinik çalışmalar yapmak üzere izin isteyen Ovalı ve ekibi beklediği onayı almışlar.

Kök hücre ve yapay deri çalışmalarıyla dünya çapında tanınan Prof. Dr. Ercüment Ovalı "28 kahraman Türk çocuğu" dediği ekibiyle birlikte laboratuvara girmiş. Ovalı ve ekibi hazırladıkları projeyi Sağlık Bakanlığı'na sunmuşlar. Gelişmeyi Ovalı, sosyal medya hesabından "6 nisanda ilk covid19 spesifik immun plazma 12 hastanın tedavisi için bir klinik çalışma kapsamında kullanılmaya başlıyor. Bakanlık projemize onay verdi. Üretim başladı. Kahramanlarımı öpüyorum" ifadeleriyle duyurmuştur.

İnşallah işe yarar ama çok mantıklı gelmiyor bana. Antivirüs programını bilgisayara normal kurmayıp, başka bilsayardan program dosyalarını taşımaya benzettim. Çalışmaz o program genelde. Zaten çalışıyor olsa tüm hastalıkları silmiş olmaz mıydık bugüne kadar? Ama umarım yanılırımda biran önce kurtuluruz bu illetden.

(0) (0)
umutcanalpak 29.03.2020 15:24

Ntv muhabiri Korhan Varol'un koronavirüse yakalanması

NTV'nin deneyimli muhabiri Korhan Varol'un duyurduğu gelişmedir. Her ne kadar bültenlere yüzünde maskeyle, elinde eldivenle bağlansa da kaçamamış salgından.

 

Kötü haberi meydan okuyarak paylaşmış sosyal medya hesabından...

“Adı Corona olan virus tabi ki beni bulacaktı, bekliyordum zaten. Test sonucu pozitif cıktı, hastanede karantinadayım. Yani arkadasla bir sure kapışacağız. Gorelim bakalim covid19 efendi; hangimiz daha güçlü”

İnşallah güzel haberini de duyarız. Geçmiş olsun. Allah sokaklarda haber peşinde koşanların da yardımcısı olsun. Sağlıkçılar, marketçiler gibi haberciler de alkışı fazlasıyla hak ediyor.

(0) (0)
solunden 28.03.2020 16:17

TRT spikerinin Sağlık Bakanı'na sansür iddiasına itirazı

TRT 1 Ana Haber spikeri Işıl Açıkkar'ın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sansürlendiğine yönelik çıkan haberlere tepki göstermesidir.

Fahrettin Koca dünkü konuşmasında iş insanı Murat Sancak'ın evinde koronavirüs test kiti denediği görüntüleri eleştirip gereğinin yapılacağını söyleyince TRT1'in yayını birden kesilmişti. Bu durum da haliyle sansür olarak algılandı.

Ama spiker Işıl Açıkkar buna itiraz ediyor. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sansür olmadığını, yayın çıkış saati olduğu için canlı yayını kesmek zoruda kaldıklarını söylüyor.

(0) (0)
besstess 28.03.2020 15:16

Karantinayı anlatan DHA muhabirinin köpekle imtihanı

Habertürk canlı yayınına bağlanan DHA muhabiri Arzu Erbaş'ın sokak köpekleri yüzünden yaşadığı sıkıntıdır. 

Rize'de koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Kendirli beldesindeki gelişmeleri aktaran muhabirin üzerine birden sokaktaki köpeklerden biri atlamaya çalıştı. Ama öyle saldırır gibi değil oyun oynamak istercesine 😊

Sunucu Serap Belet de durumu fark edip olaya açıklık getirdi gülümseyerek 😊

(0) (0)
CaglayanWade 28.03.2020 14:08

TRT'nin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı sansürlemesi

Dün akşam Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirüsle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya devletin kanalı TRT tarafından uygulanan sansürdür.

İktidara yakınlığıyla bilinen ve son dönemde sağlık sektöründeki yatırımlarıyla dikkat çeken iş insanı Ethem Sancak'ın yeğeni Murat Sancak, yeni tip koronavirüs için 125 test kiti almış ve bunları bizzat kullanmıştı. O görüntüler sosyal medyada yayılmış, Sancak da 12 bin 125 TL ödediği testleri aile içinde denemek için satın aldığını itiraf etmişti. (Bkz.)

Fahrettin Koca'ya dün akşamki basın toplantısında bu konu soruldu. Bakan da bu durumu eleştirdi. "Şahısların veya özel kuruluşun kendi başına dışarıdan veya içeriden kit alarak numuneleri test ediyor olması asla kabul ettiğimiz bir durum değil. Yapılması gereken yapılacak" dedi.

Devletimizin kanalı TRT baktı ki Sağlık Bakanı eleştirmeye başladı, apar topar yayını kesti. Devletin bakanının bile eleştirisi yayınlanmıyorsa TRT devletin olmaktan çıkmış, bazı çevrelerin himayesi altına girmiş demektir. Parası olanın sözü, bakandan fazla geçiyorsa orada ülke için büyük tehdit vardır. 

(0) (0)
huseyin2meryem2 28.03.2020 10:30

Haber Global'de CEO'nun  koronavirüs umursamazlığı

Haber Global CEO'su Mammad Gulmammadov 'un dünyada pandemi ilan edilen şu dönemde, çalışanların talebine rağmen koronavirüse önlem almamasıdır.

Markete dahi belli sayıda insanın alındığı, Cumhurbaşkanının bile defalarca "evinizde kalın" çağrısı yaptığı şu günlerde haberciler hem kendilerinin hem de ailelerinin sağlığını tehlikeye atarak çalışıyor, çünkü görevleri bu... Kimse de görevini yapmaktan şikayet etmiyor. Ama bazı medya patronlarının vurdumduymaz tavrı çalışanlarının sağlığını hiçe sayıyorlar.

Bunların başında ilk isim ise Haber Global CEO'su Mammad Gulmammadov çalışanların talebine rağmen "biz haberciyiz" diyerek koronavirüse önlem almayı red etmesidir.

İddalar arasında şirkete satın alınan ateş ölçme cihazlarının 2 günde bozulduğu, ateşi 38'in üzerinde çıkanların da kapıdan çevrilmediği söyleniyor. Çalışanları 1 metre mesafe kuralı uygulamanın mümkün olmadığı fiziksel koşullarda, onlarca kişinin, "dönüşümlü mesai seçeneği" hiçe sayılarak iç içe çalışmaya mecbur bırakıldıklarını öne sürüyorlar.

Haber Global merkezinde, rejide ve sahada çalışanların sağlığı her dakika tehlikeye atılırken CEO Mammad Gulmammadov'un sosyal medyada yaptığı paylaşımlar da çalışanların tepkisine neden oluyor;

Vallahi pes kardeşim bu nasıl bir cahilliktir? Bu olayı böyle ciddiye almamk nedir ya. Ne saçma insanlar var bir beyinsiz yüzünden onlarca çalışanın hayatı tehlikede tabi yiyorsa sesini çıkar birde hemen işinden ol. Çok yazık ya virüs böyle dalga geçenlere geçse görürüm o zaman bu rahatlıklarını. Kocaman kanal'da bu haberden sonra bir önlem alınmazsa yuh denir harbiden.

 

(0) (0)
canorkan 27.03.2020 17:04

Bloomberg HT Genel Müdürlüğüne Ali Can Türkoğlu'nun atanması

Ali Can Türkoğlu'nun Ciner Medya Grubu'na bağlı ekonomi kanalı Bloomberg HT'nin Genel Müdürü olmasıdır.

Cem Coşkun ailevi sebeplerden dolayı görevden ayrılınca yerine Show TV ve Bloomberg HT Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Ali Can Türkoğlu getirilmiş.

Koca kurumda yaş itibariyle daha tecrübeli kimse kalmadı sanırım. Böyle birini atama gereği duymuşlar. Ama Cem Coşkun'un ayrılığı iyi olmuş. Çalışanlar isyandaydı zaten. En son Aslı Şafak genel müdürüne zam göndermesi yapmıştı (Bkz.) 😂

Ciner Medya Grubu Koordinatörü Didem Ciner atamayı çalışanlara şu mesajla duyurmuş.

"Aralık 2009 tarihinden itibaren Grubumuz bünyesinde görev alan, son olarak Bloomberg HT'nin Genel Müdürlüğü görevini üstlenen değerli çalışma arkadaşım Cem Coşkun’un ailevi sebeplerden dolayı görevinden ayrılmak istemesi üzerine kendisinden boşalan kadroya Show TV ve Bloomberg HT Ankara Temsilcisi olarak görevini sürdüren değerli çalışma arkadaşım Ali Can Türkoğlu atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Ali Can Türkoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mart ayı sonu itibariyle Bloomberg HT Genel Müdürlüğü görevinden ayrılacak olan Cem Coşkun, Yayın Kurulu Danışmanı olarak Grubumuzda çalışmaya devam edecektir. Cem Coşkun ve Ali Can Türkoğlu’na bugüne kadar yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, yeni görevlerinde de başarılarının devamını diliyorum."

(0) (0)
emrkls 27.03.2020 16:52

Ece Üner'in duygularımıza tercüman olan OHAL çıkışı

Show TV Ana Haber Bülteni sunucusu Ece Üner, canlı yayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenmesidir.

Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de vaka sayısı 3 bin 629’a can kaybı ise 75’e ulaşırken, önlemler artırılmaya devam ederken. Koronavirüse karşı önlemler kapsamında vatandaşların evden çıkmaması çağrısında bulunurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da “Herkes kendi OHAL’ini ilan etsin” açıklamasını yapmıştı. Fakat her gün işe gitmek zorunda olan işçiler, tezgahtarlar, atölyede, fabrikada ve özel sektör çalışanların nasıl kendi OHAL’ini ilan edeceği tartışma konusu olmuştu.

Dün akşam yayınlanan Show TV Ana Haber Bülteni’nde Bakan Koca’ya bu konu üzerine seslenen Ece Üner, sözlerine "Sayın Fahrettin Koca'ya açık mektup" diyerek başlamış.

Üner, koronavirüs açıklamalarının geç saatte yapılmasıyla ilgili vatandaşların bu durumdan rahatsız olduğunu iletirken, özel sektörde çalışanların, işçilerin, emekçilerin kendi OHAL’lerini ilan etmek gibi bir imkanlarının olmadığını belirterek.

İşçilerin, emekçilerin, özel sektör çalışanlarının işverene “Ben kendi OHAL’imi ilan ediyorum” diyemeyeceğini söyleyen Üner “Herkes kendi OHAL’ini yaşar yârim olmuyor, olamıyor” ifadelerini kullanmış.

Canım ablam benim ya duyarlarmı seni bilmiyorm duysalar anlarlarmı anlasalar da  sallarlarmı bilmiyorm ama Allah sonumuzu hayıretsin yüzlerce insanla irtibat halinde olan onlarca iş var. Yapcak birşey yok evde kalsalar açlıktan ölecekler  işe gitseler coronadan yani hertürlü tehlikede olan insanlar var.

(0) (0)
kpaxelit 27.03.2020 16:38

CNN Türk spikeri Buket Güler'in canlı yayında ağlaması

CNN Türk'teki Mercek Altında programına konuk olan Doktor Mustafa Tamur'un koronavirüsle ilgili anlattıklarından sonra sunucu Buket Güler'in gözyaşlarını tutamamasıdır.

Koronavirüsün konuşulduğu sırada duygusal anlar yaşanmış. Canlı yayın konuklarından İstanbul Aile Hekimliği Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Tamur'un koronavirüse müdahale eden doktorların da tehlikede olduğunu söylerken gözyaşlarını tutamayan Buket Güler, konuşmakta güçlük çekmiş.

Söze devam edemeyeceğini ve elini de gözüne götüremediğini söyleyen spiker, söze CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın devam etmesini istemiştir.

Doktorun halinden yine doktor anlıyor. Adam meslektaşları için nasıl üzülüyor. Bir de utanmadan doktorların maaşları tartışılır yıllardır. Paraya para demiyorlar diye. Doktorluğun ne kadar değerli bir meslek olduğu böyle acı olaylarda daha iyi ortaya çıkıyor maalesef. Hayat kurtarıyorlar. Canımız bir anlamda onlara emanet. Umarım doktorlara sahip çıkılır, eksikleri giderilir, güvence verilir. Hasta kurtarayım derken onlar hastalanırsa sistem gerçekten çöker. Çok ihtiyacımız var onlara. Buket abla sen de mahvettin bizi. Kendin ağladın bizi de ağlattın. Helal olsun vicdan sahibi insansın.

(0) (0)
sevalog 27.03.2020 15:31

Sunucu Burak Akkul'un corona virüsü yenmesi

Teve 2'de eşi Seda Akkul ile Çok Gezenti adlı programı sunan, corona virüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Burak Akkul'dan gelen sevindirici haberdir.

5 semptomdan 4'ünü atlatmış, sadece bir belirti kalmış. Onun da kalan tedavi süresinde kaybolması bekleniyor. Tabii bu tedavide yeni kullanılmaya başlanan ilaçların etkisi olmuş.

Geçmiş olsun, inşallah tamamen atlatır. Böylece başka hastalara da umut olur. Böyle güzel haberleri de duymak lazım.

(0) (0)
tarantas1 27.03.2020 14:35

Demirören Medya'da korona çıkması!

Demirören Medya Center'ın stüdyo bölümünde çalışan bir kadın güvenlik görevlisiyle KanalD'nin kafeteryasında görev yapan ablasında koronavirüs testi pozitif çıkmış.

Çalışanların diken üstünde olduğu kanalda kafeterya karantinaya alınmış.

Demekki neymiş, muhabir ve kameramanları içeriye almamakla olmuyormuş bu işler. (bkz:link)

(0) (0)
mchammer 27.03.2020 09:31

Ece Üner'in TFF'yi topa tutması

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner'in, koronavirüs salgınına rağmen maçları ertelemeyen Türkiye Futbol Federasyonu'nu eleştirmesidir.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Beşiktaş derbisinin ertelenmesini istemişti sağlıkları tehlikede olduğu için ama kimse oralı olmadı. TFF seyircisiz oynatmakta tutturdu. Ne oldu? Terim koronavirüse yakalandı. Şimdi hastanede tedavi görüyor.

Bir Galatasaraylı olan Ece Üner de bu duruma tepkisini göstermekten çekinmedi, haber bülteni sırasında verdi veriştirdi Nihat Özdemir'in TFF'sine. Ağzına sağlık. Sadece milyonlarca Galatasaray taraftarının değil, tüm spor severlerin sesi oldu.

(0) (0)
xxdonjuanxx 25.03.2020 10:57