Erbatur Ergenekon'un NTV'den TRT Spor'a transfer olması

Spor medyasının en başarılı ekran yüzlerinden biri Erbatur. Özellikle NTV Spor döneminde çok sık takip ediyordum Kırmızı Çizgi programını. NTV Spor kapandıktan sonra NTV'ye geçti ama orası ona küçük gelmişti belli. Güntekin Onay gibi beIN Sports'a geçer diyordum, TRT Spor'la anlaşmış. Hayırlı olsun. Takipteyiz.

(0) (0)
STR 15.01.2019 23:34

Habertürk’ten ayrılan kameraman Murat Çimen'in DHA ile anlaşması

18 yıl Star Haber’de, 6 yıl ise Habertürk TV’de kameraman olarak çalışan Murat Çimen, DHA ile anlaşmış.  Çimen, Demirören Haber Ajansı’nda şef kameraman olarak görev yapacakmış.

5 savaş bölgesinde görev yapan ve bugüne kadar 3 önemli ödüle layık görülen Murat Çimen'e yeni görevinde başarılar diliyorum.

(0) (0)
yoyo1505 15.01.2019 16:21

Neşe Berber'in Bengütürk TV ile anlaşması

Neşe Berber nihayet daha büyük bir televizyon kanalına transfer olmuş. TarımTürk, Uçankuş gibi kanallarda da çıkmıştı ama Bengütürk'te daha fazla izleneceği kesin. Ses tonu biraz tiz olmasına rağmen sempatik ve enerjik kadın ya. Hayırlı olsun yeni işi.

(0) (0)
agy 14.01.2019 21:01

Netflix şifresini paylaşanların avlanması

iddiaya göre İngiliz yazılım şirketi Synamedia, geliştirdiği yapay zeka ile kullanıcıların Netflix ve diğer paralı multimedya hesap bilgilerini paylaşanların ensesine yapışacakmış.

Firma korku salan bu yeni teknolojisini de dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2019'da tanıtmış.

Yazılım ve tv izleme korsanlarının korkulu riyası olacak yazılım, davranışsal analizler ve otomatik öğrenme sistemini kullanarak şifre paylaşım etkinliğini izliyormuş, sistemlere giriş-çıkış hareketlerini analiz ediyor ve böylece kuralları ihlal edenleri tespit ediyormuş.

Konu ile ilgili olarak Magid şirketi tarafından yapılan bir araştırmaya göre Y kuşağı abonelerin dörtte birinden fazlası, şifrelerini tanıdıklarıyla paylaşıyormuş. Bu paylaşımlar ise TV kuruluşlarını yıllık 9.9 milyar dolar, abonelik bazlı yayın kuruluşlarını ise 1.2 milyar dolar zarara sokuyormuş.

Rakamlar çok ciddi aman diyim dikkat edin malum yerin kulağı vardır derler. peki ben yer miyim? yemem tabi :)

(0) (0)
fatihhilal 11.01.2019 10:51

2019’da AirPlay 2 desteği alacak televizyon modelleri

Geniş geniş ekranlar yüksek yüksek piksellerle artık hepimiz evdeki televizyonlarla dizi sinema şöleni yaşamaya başladık. Başladık başlamasına ama artık tv ekranından sadece uydu yayınlarını izlemek de yetmiyor. Pek çok cihazı tv’ye bağlayıp dilediğimiz şeyi dilediğimiz zaman izlemek istiyoruz.

İşte bu keyifli anları bize yaşatacak televizyonların AirPlay 2 standardına sahip olması gerekiyormuş.

Peki nedir AirPlay 2 standardı. Kısaca aşağıdaki gibi bir durum:

AirPlay 2 standardı doğruca iPhone, iPad ve macOS cihazlardan televizyona bakış ve ses aktarımı oldukça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Bu teknoloji bir uçtan bir uca AirPlay 2 standardını destekleyen Sonos hoparlörleri ve Apple HomePod gibi ürünlerin televizyonunuz ile bağlanabileceğini de ekleyelim. Televizyon üreten 4 marka için AirPlay 2 desteği sunan Apple’ın yayınladığı listeyi aşağı bulabilirsiniz. detay için buyrun

(0) (0)
basaran34 11.01.2019 10:36

Kral TV'nin kapanacağı tarihin belli olması

Yalan yok, son yıllarda televizyondan neredeyse hiç izlemedim. Çünkü artık elimizin altında telefonlar, bilgisayarlar, internet ve video siteleri. Sevdiğim şarkının TV'de çıkmasını beklemeye gerek kalmadan istediğim an dinleme imkanım var.

Ama yine de eskiden, teknolojinin bu kadar hayatımızın içine girmediği, yaşamın vazgeçilemez parçası olmadığı gençlik zamanlarımda sürekli takip ederdim. Çıkan şarkılara eşlik ederdim, ilk kez yayınlanacak klipleri beklerdim, ödül törenlerini kaçırmazdım. 

Şimdi bunları hatırlayınca Kral TV'nin kapanacak olması hüzünlendirdi beni. Kapanacağı tarih de belli olmuş maalesef. Ama dijitalden devam edeceklermiş galiba. Merak edenler için, ayrıntılar...

(0) (0)
Dexter Morgan 10.01.2019 20:44

Palu Ailesi haberlerine yasak gelmesi

Artık bu kadarı da olmaz dedirten karardır. Nedeni de şu: bu güne kadar günlerdir atv ekranlarında konu Müge anlı ile tatlı sert programında işlenirken yetkililer  neredeydi acaba. İki gündür kamuoyunda artık bu rezaletin bitirilmesi gerektiği eleştirisi yükselince mecburen olaya et atıldı. 

Beri tafafta canlı yayında polisin Palu ailesini gözaltına aldığı haberini öğrenen Müge anlının yüzü kireç gibi oldu. 

Reytingi elinden alınmış çocuk gibiydi. Seyirciler polisi alkışlarken o ancak iki dakika sonra kendine gelebildi ve üzgün bir yüz ifadesiyle cılız bir alkış tutabildi. 

Müge anlıyı seviyorum ama artık bu rezaletleri evlere sokmaya bir son verse gerçekten çok güzel olur. 

(0) (0)
blue_fear 09.01.2019 22:20

CHP'li siyasetçinin Habertürk spikeri Didem Arslan'a hakaret etmesi

CHP İzmit Seçim Koordinasyon Merkezi üyesi Hüseyin Erol, Habertürk spikeri Didem Arslan Yılmaz'a cinsiyetçi ifadeler içeren hakarette bulunmuş. Tamam yayındaki tarafsızlığını sorgularsın, beğenmezsen eleştirirsin ama hakaret etmek nedir? Bu tip insanların ülke yönetiminde söz sahibi olmaya aday kişiler olması bile insanı endişelendiriyor. 

Hakarete rağmen Didem Hanım yine de cevabında üslubunu bozmamış. Bravo.

(0) (0)
ekun 08.01.2019 17:55

Golden Globe Ödülleri'nin Netflix hisselerini uçurması

Dizi ve film sektörünün yeni altın çocuğu daha doğrusu altın yumurtlayan kazı Netflix, yeni yıla ballı kaymaklı girmiş. Neden diyecek olursanız, Golden Globe ödüllerinden 5 altın küreyle dönen şirketin hisseleri bir günde yüzde 6 artmış.

Genç izleyicinin beğenisini ve desteğini arkasına alan şirket, 3. çeyrek mali raporlarında 4 milyar dolar gelir artışıyla büyüme beklentilerini karşılamakla kalmamış aynı zamanda Avrupa'da tahminlerin de ötesinde bir büyüme fırsatı yakalamış durunda.

Ne diyelim biraz zor ama bizdeki dijital içerik firmalarına da başarı diliyorum ama biraz da Netflix'i de örnek almalarını da öneririm.

(0) (0)
dongurak 08.01.2019 11:09

Anahaber değil bunlar felaket tellalı

Neredeyse bütün kanalların çoluk cocuk herkesi evde olduğu akşam saatlerinde ekrana gelen anahaber bültenleri zıvanadan çıkmış. 

10 haber veriyorlar bunu 7 tanesi tecavüz, gasp, hırsızlık, cinayet vb. 2 tanesi politika ki o da aynı partinin haberi geriye kalan 1 haber de canan Karatay vb. Tarzı sağlık güzellik vb. Haberi oluyor. 

Yeminle gına geldi bunlardan... 

(0) (0)
fatihpelle 06.01.2019 20:04

Çağlar Cilara'nın HalkTV'den Ayrılması

Onu ilk tanıdığımda, aynı mahallede oturduğumuz dışında bir ortak noktamız yoktu. Bizim arka sokakta oturuyormuş. KRT'de program yapıyormuş. Yahu ben kralına yol vermişim, soytarısısla mı uğraşayım diyerek, ulusal kanalları bile takip etmezken, istemsizce KRT'deki programlarına göz attım. Ancak öyle şaşırdım ki, hemen ertesi günü tanıştım ve güzel de bir röportaj yaptım. Sanırım onu ilk keşfedenlerden birisiydim. Sonra arkadaş olduk, dost olduk... Geleceğinden çok umutlu olduğumu ve onu NTV'lerde CNN Türk'lerde izlerken hayal ettiğimi falan anlattım. Sıkı çocuk... Dışarıda çok kez buluştuk. O Kanlıca Sahili' nin dili olsa da anlatsa...

Sonra bir ara koptuk. Çok fazla yükseldi. Sosyal medyada fenomen oldu falan... Dedim şöhretin tadını çıkarsın... 1 kere işe giderken beni Kavacık' a bıraktı, sağolsun. Onun dışında uzaktık.

Sonra duydum HalkTV'de... İzledim de birkaç programını... Metin Uca falan... Fena değildi...

Ama arkadaşlığı 10 numara olmasa da programcılığı da çok yerinde saymış gibiydi...

Çağlar... Ruhunu kaybetme be oğlum... Bin kere dedik, bir tabak çorba yap da gel evime... Senin ev kalabalık, ben yalnızım; biliyorsun. Gel de seni daha büyük yerlere hazırlayayım.

Sana olan inancımın üstüne turp sıkma...

Gel anlat bakalım, neden HalkTV'den ayrıldın? Yılmaz Özdil mi bir şey dedi? Gel dedikodu yapalım. Söz, burada çok ayrıntılı yazmam, azıcık anlatırım 😀

(1) (0)
editorfilozof 05.01.2019 19:51

Ceren Damar Şenel'in katledilmesi

Aslında burada yazdıklarımı "kişi" kategorisine de fotoğrafla eklemek mümkün... Çünkü "Kadın cinayeti" olarak tanımlanabilecek bu olay, aslında bizim neslin nasıl bir psikomanyak bir çağa denk gelmesinin ipuçlarını da veriyor. Şimdi Bahriye Üçok'u Uğur Mumcu'yu Ahmet Taner Kışlalı'yı gözönüne getirip, bir de buna 1990'lı yıllarda terör örgütleri tarafından kurşuna dizilen ve şark hizmetinde olan genç öğretmenleri eklediğimizde, bu ülkede "bilim" adına iş yapmanın ne kadar güç olduğu gerçeğine bizi götürmez mi? Bu katledilen kaçıncı genç beyindir?

Üstelik?

İşin korkuncu, bu şiddet ve vahşet haberlerinin, zaten cezalandırılması gereken 'suçlu' kişilerce yapılması, bizim gelecek endişelerimizi de derinleştirmekte... Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, kopya çeken bir öğrenci tarafından katlediliyor. Yani katlin nefsi müdafa kaldırır bir yanı da yok

(1) (0)
editorfilozof 05.01.2019 18:58

Flash Tv'nin 2 haber programına son vermesi

Ekonomik sorunlarla boğuşan ve geçtiğimiz günlerde ödenmeyen ücret nedeniyle Türksat tarafından yayını durdurulan Flash TV'den şaşırtan hamle.

Yeniden yayına başladıktan sonra jet hızıyla bir açıklama yapılan kanalda haber programlarına tırpan geldi.

Yapılan açıklamada, "Son günlerde yaşanan gelişmeler nedeniyle Flash TV yönetimi Gerçek Gündem ve Gece Hattı programlarını yayından kaldırmıştır. Kamuoyuna duyurulur." denildi. 

Açıklamanın ve programların Türksat kesintisi sonrasına denk gelmesi acaba siyasi baskıdan mı kaynaklanıyor?

(0) (1)
Saitama 04.01.2019 13:15

Türksat'ın, borçları yüzünden Flash TV'nin yayınını kesmesi!

Türkiye'de gündem ne olursa olsun vur patlasın çal oynasın havasında olan alt gelir grubu eğlence kanalı Flash'ın bu aralar tadı biraz kaçmış durumda.

1993 yılında yayın hayatına başlayan Türkiye'nin ikinci özel televizyonu Flash TV, içine düştüğü ekonomik kriz nedeniyle Türksat'a gerekli ödemeyi yapmayınca kurum Flash TV'deki halaya bir gün ara verdirmiş.

2 Ocak 2018'de yayını kesilen kanalın sahibi Ömer Ziya Göktuğ'un parayı yatırması sonrası kanal yeniden halaya devam etmiş. Buyrun

(0) (0)
bugrakapan 03.01.2019 13:02

Uğur Dündar'dan Türk televizyon tarihinin en absürt sorusu

Siyah beyazlı TRT yıllarının cevval televizyoncusu Uğur Dündar, gençliğin de verdiği habercilik hevesiyle haberden habere koşarken köyün birinde mutfak tüpü soluyan bir çocuk olduğu haberini alında soluğu o köyde alır. Sonradan Saadettin Teksoy'a miras bırakacağı "canlandırma" sistemini devreye sokar.  Buyrun buradan izleyin

Tez elden evdeki büyük mutfak tüpü sökülüp köy meydanına getirilir, Uğur abiye de bir sandalye. Uğur abi sandalyeye oturup ayak minik çocuğun tüp solumasını çekmeye ve babasına yüzyılın sorularını sormaya başlar. 

En önemli ve tv tarihine geçecek soru da "Günde bir tüp bitiriyor mu?" sorusudur. Reha Muhtar bile yok o yıllar öyle düşünün yani :)

(1) (0)
umutsedef 03.01.2019 12:31

Bir KJ ile haberi haber yapmak :o)

KJ Yazan abi artık kaç saat çalıştırıldıysa :o))))

TGRT Haber'de kız kaçırma olayı ölümle bitince konu haberlere yansımış. Güzel spiker kızımız da çıkmış dram içeren haberi TGRT'nin muhafazakar izleyicileriyle yüzündeki üzgün ifadeyle anlatmaya çalışırken hınzır kj operatör alt yazıda konuyu "Kıç Kaçırma olayı ölümle bitti" diye verince ekran başındakiler de hanım sunucu kızımız da yüzüne far tutulmuş tavşan gibi renkten renge girmiş.

(0) (0)
palahan 02.01.2019 14:11

Mehmet Metiner'in Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a saydırması

Ağzına sağlık dediğimiz durumdur. Bu yazıyı Herkes baştan sona okumalı.

(0) (0)
boliver 27.12.2018 11:15

(0) (0)
buraksahin89 24.12.2018 14:45

(1) (0)
smail 18.10.2018 09:43