Mahkemenin Rasim Ozan Kütahyalı hakkındaki kararını vermesi

Beyaz TV'de yayınlan Beyaz Futbol programında Boşnaklarla ilgili söylediği sözler sonrası açılan davada mahkemeye katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. 5. Duruşmaya da katılmayan Kütahyalı hakkında çıkarılan yakalama kararının infazının beklenilmesine karar verildi. Kütahyalı 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyor.

(0) (0)
Dagashan06 17.07.2019 14:04

TRT HABER'in Twitter adresinde skandal FETÖ hatası

Bugün TRT HABER'in resmi Twitter hesabında büyük bir oldu. FETÖ'cülerin uydurdukları "Ergenekon Terör Örgütü'ne kısaltma olarak ETÖ'yü kullanıyordu. TRT Haber’in Twitter hesabından bugün atılan bir tweette "FETÖ" yerine "ETÖ" ifadesi kullanıldı. Bu durum sosyal medyada büyük tepki çekerken bazı kesimler bu tweeti “Fethullahçıların propaganda jargonunu kullanması örgüt karşısında devleti küçük duruma düşürdü” şeklinde yorumladı.

 

(0) (0)
moonwalker 17.07.2019 13:23

Pamela'nın Her şey çok güzel olacak dediği için konserinin iptal edilmesi

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya'da 17-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında sahneye çıkması beklen başarılı şarkıcı Pamela'nın konserinin iptal edildiğini iddia etti.

Ağbaba sosyal medyadan yaptığı açıklamada, 1 Temmuz'da basılan afişlerde var olan Pamela'nın 15 Temmuz'daki afişte olmadığını söylerken, "İstanbul seçimlerinde 'Her şey çok güzel olacak' dediği için sanatçı Pamela'nın Malatya Kayısı Fuarı'ndaki konseri iptal edilmiş." ifadelerini kullanmış.

(0) (0)
kingaragorn 16.07.2019 11:15

CNN Türk spikeri Büşra Sanay'ın İstanbul Havalimanı isyanı

CNN Türk haber spikeri Büşra Sanay'ın dün akşam sosyal medyadan duyurduğu İstanbul Havalimanı’ndaki bavul skandalıdır.

(0) (0)
mehmetsaid 15.07.2019 22:20

Posta'nın internet sitesinde Şehit Halisdemir yerine bikinili kadın koyması

Posta Gazetesi'nin internet sitesinde skandal bir hata gerçekleşti. Sitede Eski Victoria's Secret modeli Alessandra Ambrosio’nun tatildeki bikinili karelerinin yayınlandığı haberin spotuna 15 Temmuz’un sembol ismi şehit Ömer Halisdemir’e ait bir başka haberin spotunu yerleştirdi. Bu skandal hata dikkat kaçacak gibi değil...

(0) (0)
sevalog 15.07.2019 15:33

İsmail Küçükkaya'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki olarak kim kaybeder demesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gazete ve televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleri ve bazı yazarlarlar İstanbul Vahdettin Köşkü'nde buluşması üzerine FOX TV haber sunucusu İsmail Küçükkaya FOX TV'nin çağrılmamasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Küçükkaya "Soru şu: Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, bilgilendirme için tüm TV ve gazeteleri toplantıya davet ederken, 6 yıldır hiç tartışmasız ülkenin en çok sevilen ve izlenen, en etkili TV’sinin haber merkezi yöneticisini davet etmiyorsa KİM KAYBEDER? Kimse kazanmaz ama KİM KAYBEDER?" dedi.

Ayrıca Sözcü Gazetesi ve Cumhuriyet Gazetesi'ninde temsilcileri katılmadı.

(0) (0)
berkanb 15.07.2019 12:48

Kinama

Siyam ikizleri hakkinda bu soruyu soran muhabir ,senin Allahın varmı?

(0) (0)
emino 14.07.2019 11:19

Mehmet Aslantuğ'un Pucca'nın hapis cezasına tepki göstermesi

Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen tweetleri yüzünden 7 yıl hapis cezasına çarptırılan Pucca lakaplı Selen Pınar Işık'a Mehmet Aslantuğ'dan destek geldi.

Ünlü oyuncu twitter hesabından, "Bir Netflix dizisini övdüğü için "uyuşturucuya özendirmek" suçundan bir insana 7 yıl hapis cezası vermek mi?

Bu ülkede kırmızı bültenle aranan adam TRT'de programa çıkarıldı. Suçu övmek ise mesele ondan daha ötesi mi var? Yoksa mesele muhalif olmak mı?" paylaşımını yaptı.

(0) (0)
razacc 12.07.2019 13:57

Buket Aydın'ın mayolu fotoğraflarının Habertürk sitesinden kaldırılması

Kanal D'nin güzel sunucusu Buket Aydın, Bodrum'da eşyile birlikte tatil yaparken görüntülenmiş. Mayolu haliyle dikkat çeken Aydın'ın fotoğrafları Habertürk sitesinden kaldırılmış. 

Haber sadece 12 saat sitede kalmış ve ardından Google önbellekte görülemeyecek şekilde kaldırılmış.

(0) (0)
lecter 12.07.2019 11:18

Yerli Kardashian'ın gözaltına alınması

ABD'de çeşitli kliplerde oynayan ve sosyal medyadaki müstehcen paylaşımlarıyla üne kavuşan 'Yerli Kardashian' olarak da anılan Pelinsu Meşe, uyuşturucu madde kullanmayı alenen özendirmekten gözaltına alınmış.

Abla da harbiden Kardashian gibiymiş yani, o biçim. (Bkz: Link)

(0) (0)
Mavi Sovalye 11.07.2019 21:12

Kadın gazete sahibinin erkek meslektaşını dövmesi

Zonguldak'ta yerel gazetelerinden olan Tempo ve Pusula gazetesinin sahipleri tekme tokat birbirine girmiş. Tempo gazetesinin sahibi olan Alev Uzunbaş, hakkında isim vermeden bile olsa kim olduğu anlaşılacak şekilde haberler yazan Ali Rıza Tığ'a saldırmış.

Saldırı görüntüleri olay yerindeki güvenlik kameralarına yansımış ve ortaya pek hoş olmayan görüntüler çıkmış.

(0) (0)
felix34 11.07.2019 13:31

Deli mi ne adlı Youtube kanalının Show Tv'den tazminat kazanması

Deli Mi Ne? isimli YouTube kanalının videolarını, izinsiz bir şekilde yayınlayan televizyon kanalı için karar verildi.

Açılan davanın kazananı YouTube kanalı oldu. Ulusal bir TV kanalı ve bir YouTube kanalı arasındaki davanın sonucu olarak TV kanalının, YouTube kanalına 1 milyon 434 bin TL tazminat ödemesine karar verildi.

Deli Mi Ne? çektiği bir video ile davanın sonucunu izleyicileriyle paylaştı. Açılan dava yalnızca videoların izinsiz kullanılmasını kapsamıyor. Aynı zamanda TV kanalının hakaret içerikli konuşmaları da davaya dahil edildi. Sonuç olarak, YouTube kanalının videolarını izinsiz kullanan TV kanalına hem telif hakkı davası, hem de maddi ve manevi tazminat davası açıldı.

(0) (0)
msg 11.07.2019 10:02

Nevşin Mengü'nün CNN Türk'ten kovulmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istemesi

6 Mayıs 2017’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın görüşmesi için CNN Türk ekranlarında “Girdisi çıktısı, oturması kalkması 23 dakika sürdü” ifadesinden sonra ekrandan çekilen, sonrasındaysa istifa eden Nevşin Mengü'nün ayrılık süreciyle ilgili ortaya attığı iddiadır.

Şimdilerde Detche Welle'de çalışan Mengü, o dönem işten atılmasına yönelik Recep Tayyip Erdoğan’ın kanalın eski sahibi Aydın Doğan’a mesaj ilettiğini iddia ediyor, şahit olarak da Fikret Bila'yı gösteriyor:

"Fikret Bila da herhalde bunu doğrular. Fikret Bey’e sorsak. O da uçaktaydı çünkü. Dolayısıyla ayrılmak durumunda kaldım, CNN Türk’ten."

(0) (0)
dirty_y 10.07.2019 20:42

Sunucu Ceyla Büyükuzun'un TRT Spor'a transfer olması

2019 yılının ocak ayı sonlarında A Spor'daki görevinden "Hayatınız daha iyi olacaksa, risk almak zorundasınız. Risk almadan büyümenin hiç bir yolu yoktur" diyerek istifa eden ve televizyondan bir süredir uzak kalan Ceyla Büyükuzun'un yeniden ekranlara dönmesidir.

Dönüşünü de şu sözlerle duyurmuştur:

"Eveeeeet, uzun zamandir sorulan bir soruya cevap vermek isterim. Bundan böyle hafta içleri saat 18.30’u gosterdiğinde Trt Spor’da Erbatur Ergenekon ile birlikte Spor Merkezi’nde olacağız. Çarsamba günü başlıyoruz. Görüşmek üzere"

(0) (0)
cedricone 09.07.2019 21:27

Uğur Dündar'ın yeni televizyon kanalının kurulacağını duyurması

Halk TV'deki görevinden istifa eden deneyimli gazeteci Uğur Dündar'ın, televizyon dünyasına yeni bir kanalın daha ekleneceğini duyurmasıdır.

Korcan Karar, Kadir Çankaya ve Atilla Köprülüoğlu ile bir fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Dündar, "Akşam sohbetimizde, mesleğimiz adına umut verici gelişmeleri konuştuk. Yeni yayın döneminde adından çok söz ettirecek yeni bir televizyon kanalı kuruluyormuş!.. Ne diyeyim? Haydi hayırlısı!.." demiştir.

(0) (0)
immortalkid 09.07.2019 17:50

Fatih Portakal'ın üniversite yıllarını paylaşması

Fatih Portakal, İstanbul Üniversitesi'nde İşletme bölümünde arkadaşıyla çekildiği fotoğrafı şu sözlerle paylaştı;

"Geçmişten 2 kare: yıl 1992 akademik yılı. İstanbul Universitesi İngilizce İşletme Fakültesi. Yer: Avcılar kampüsü. Herhalde son sınınıf gibiyim. Arkadaşımın ismi Murat.

Sınav zamanı. Tek sıra oturmuşuz. Aramızda kalmasın iyi kopya çekerdim. Kopya çekmeyene öğrenci demem! Tişört cepliymiş ve sigarayı koymuşum cebe.

Artık kullanmıyorum, uzun yıllar oldu bırakalı. Saçlar da epey gürmüş.

O yıllarda hatırlıyorum kafamdaki soru: okul bittikten sonra ne yapacağım, nasıl iş bulacağımdı?

Bir yol daha vardı. Yurt dışına kapak atmak. 7 ikmalle mutsuz ve umutsuz olmuştum. Ama... Takmıştım bir kere kafaya yurtdışını...

Eylül butünlemelerinde hepsini verdim, uçtum yurtdışına.

O zamandan belliymiş, zorluklarla mücadele etmeyi seviyormuşum hala seviyorum. Yeter ki isteyim."

(0) (0)
rdagli 09.07.2019 16:40

Abdurrahman Dilipak'ın tek adam eleştirisi

"Tek adam’lar geldikleri gibi giderler" ifadesini kullanan Dilipak, "Tek adamlar bir yere kadar faydalı olsalar da, bir yerden sonra ya kendileri sapar, ya hedef olurlar ya da çevreleri kuşatılır ve iş başka vadilere sürüklenir. 'Her şeyi bilen' bir liderlik toplumu bir kişinin heva, heves ve zannının siyasi kobayına dönüştürür ve o gücü ele geçirmek ya da o güce ulaşmak için yaklaşmak isteyenler ve uzaklaştırılanlar hem kendi aralarında hem de birbirlerine karşı çatışmaya girerler" dedi. (bkz. link)

(0) (0)
rigoletto 09.07.2019 13:59

Atilla Taş'ın Cüneyt Özdemir'e tepkisi

Şarkıcı Atilla Taş'ın, "Ekrem İmamoğlu Atilla Taş'a bile röportaj verdi" diyen gazeteci Cüneyt Özdemir'e yönelik sert yanıtıdır.

Taş, "Sizin yapamadığınız gazeteciliği yaptığım için ben hapis yattım." sözleriyle Özdemir'e taş atmıştır.

(0) (0)
darksmile 08.07.2019 23:26

NTV spikeri Oğuz Haksever'in emeklilik kararı alması

Gaflarıyla gündeme gelen NTV'nin deneyimli spikeri Oğuz Haksever'in emeklilik kararı almasıdır. Bu kararı kendisi mi verdi yoksa talimat mı geldi tartışılır. Zira kendisinin Yassıada gafı hala hafızalarda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yassıada ziyaretinin haberini verdiği sırada mikrofonu açık unutunca "Neresi yaslı ada be! Canına okumuşsun" sözleri yayında duyulmuş, ardından bir açıklama yapıp özür dilemişti Oğuz Haksever.

(0) (0)
imekara 08.07.2019 21:17

Gökhan Özoğuz'un vergilere isyan etmesi

Son zamanlarda yaptığı siyasi paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, yeni bir paylaşım daha yaptı. Twitter hesabından paylaşım yapan Özoğuz, vergilerle ilgili rahatsızlığını dile getirdi.

(0) (0)
Kenan Ofluoglu 08.07.2019 16:44