CNN Türk'ün Mine Uzun ile yollarını ayırması

Demirören Medya'da yaşanan son kıyımdır. Ebru Baki'nin yerine CNN Türk'ün ekonomi servisine transfer edilen Mine Uzun'la da yollar ayrılmış. Zaten bir süredir Parametre programı kaldırılmıştı. Sadece Günün Ekonomisi programında görüyorduk hanımefendiyi. Bloomberg'deki etkiyi yapamadı demek ki.

(0) (0)
17741907 18.01.2020 16:32

Sagopa Kajmer'in klibindeki sigara sahnesi için ifade vermesi

Video paylaşım sitesi YouTube'da yayınlanan son klibi 'Toz Taneleri'nde sigara içtiği için açılan soruşturma kapsamında Sagopa Kajmer adıyla bilinen Yunus Özyavuz'un savcılığa ifade verdiği mevzudur.

Bu yeni nesil youtuber'lar da sürekli savcılıklara madde kullanımı vb. konusunda ifade verip duruyorlar. böyle olunca da "ulan acaba bunların arkasında sigara, alkol ve uyuşturucu kartelleri mi var, kliplerini konserlerini bunlar mı finanse ediyor" diye deli deli sorular geliyor aklıma, yoksa bunlar neden ısrarla kliplerinde bu maddeleri göstermeye devam ediyorlar. ticarette kimse kaybetmek istemez. kaybedeceklerini bildikleri halde kullanmaya devam ediyorlarsa demek ki başka bir yerden kazanıyorlar.

(0) (0)
Marcelo Rubini 18.01.2020 11:50

Buket Aydın'ın yüzüklerinin sırrı

Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın üzerinden çıkarmadığı yüzüklerinin sırrını açıklamış. Her gün taktığı 2 adet büyük yüzüğün sırrını Osmanlı'ya olan hayranlığına ve uğur getirmesine bağlamış.

Osmanlı döneminki takıların hep güzel olduğunu, bu yüzden de o dönemde yaşaması gerektiğini söylüyor. Yüzük takmadan hiçbir yere gitmediğini, evde unutttuğunda bile geri geldiğini, kaç kere yoldan döndüğünü vurguluyor.

Ayrıca inancı da kuvvetliymiş. Yüzüklerin uğur getirdiğine pek inanmıyor ama takmadığı zamanalarda da kendini kötü hissettiğini anlatıyor. 

İzleyicilerin de yüzüklerini takip ettiğini, yüzüklerle ilgili sorular sorduğunu falan söylemiş ki onlardan biri de benim sanırım. Gerçekten yüzükleri harika görünüyor. Normalde bu kadar büyük yüzükler herkeste güzel durmaz. Şanslısın ki yakışıyor.

(0) (0)
LuckTheAdmn 17.01.2020 15:27

İnternet ve IPTV ile korsan maç yayını izlemek!

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel'in, TBMM'ye sunulacak olan Spor Yasası'nda, IPTV ile korsan yayınların dağıtıcılarına ve izleyenlere ağır cezalar verilmesinin talep edileceğini belirterek, "Bu hem illegal yayınlardan yılda tam 1.2-2 milyar TL arasında kaybı olan Digiturk, hem de Türk futbolu için güzel bir gelişme" şeklinde kullanıcıyı uyardığı mı desem tehdit ettiği mi desem mevzudur. (bkz:link)

Süper Lig'in yayıncı kuruluşu Digiturk (beIN Media Group) fiyatları çok uçuk (bkz:link) makul düzeye inse bu denli korsan izlenme olmaz. Adam zaten internet paketine dünya kadar para ödüyor ki o da çok pahalı dünya ortalamasına göre- ödeme yaptığı bu hizmetin bir yerinde maçı bedava izlemek varken neden ücret ödesin Digiturk'e.

Kaldı ki bence yayıncı kuruluşlar bu işi abonelik ücretleri üzerinden vermektense şifresiz yayına gecip reklam gelirleriyle finanse etmemelilier. Böylelikle vatandaş ile futbol arasında derinleşen bu uçurum da yeniden kapanır ve insanlar da daha çok maç izler ve stada da gider, taraftarı olduğu takımın eşyalarını da satın alır.
 

(0) (0)
Aiel 17.01.2020 13:40

İsmail Saymaz ile Mehmet Şahin arasındaki Demet Akalın tartışması

Habertürk'te Didem Arslan'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında yaşanan ilginç tartışmadır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu alamama konusu açılınca İsmail Saymaz haklı olarak Demet Akalın'ın Beştepe'de Erdoğan'la rahatça görüştüğünü hatırlattı Mehmet Şahin'e. Ama Şahin'in verdiği yanıt gülünç duruma düşürdü onu. Zira Demet Akalın'ı savunmak zorunda kalıp ülkenin önemli bir sanatçısı olduğunu söyledi. Bağnazlık böyle bir şey işte. Mehmet Şahin gibiler toz kondurmazlar iktidara, yandaş oldukları görüşlere. İlla ki savunurlar.

(0) (0)
ayasofya 16.01.2020 15:32

Evlilik çetesi liderinin Müge Anlı canlı yayında gözaltına alınması

Müge Anlı'nın programında çok ilginç bir an yaşanmış. Fas'tan kadın getirip evlilik vaadiyle erkekleri dolandırdığı iddia edilen kişi, canlı yayında gözaltına alınmış. Programda konuşulanları ihbar olarak kabul eden emniyet yetkilileri, M.Ş adlı kişiyi gözaltına alarak emniyete götürmüş.

'Sahte Evlilik Çetesi' ile ilgili ATV'de yayınlanan programında Emniyet yetkililerine seslenen Müge Anlı, "Saf insanları kandırıyorlar. Bunu burada bırakmayacağım. Sonuna kadar gideceğim" demiş.

(0) (0)
dirty_y 16.01.2020 15:07

Kardeşi öldüğü için canlı yayında ağlayan spiker

Irak'ta Dijlah TV kanalında haber sunmadan önce Irak ordusunda binbaşı olarak görev yapan abisinin ölüm haberini alan spiker Sugar Abbas Jamil, canlı yayında göz yaşlarını tutamamış ve bu durumdan dolayı özür dileyerek yayına devam etmiş.

Sugar Abbas "Medyada çalışırken öğrendiğim şeylerden biri, kişisel hayatı stüdyonun kapılarının arkasında bırakmanız gerektiğidir. Bu nedenle, programa devam edeceğim ve ülkede neler olduğu hakkında en son haberleri size bildireceğim" açıklamasını yapmış.

Tamam sen yayına devam etmek istemiş olabilirsin ama kimse mi demedi kardeşim başkası sunsun diye. Profesyonellikten çok, sıkıntılı bir psikolojiyle alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum.

(0) (0)
tanercetin 16.01.2020 12:46

İntihar etmek isteyen kişiyi Müge Anlı ve Esra Erol'un kurtarması

Bahçelievler'de intihar etmek isteyen bir kişi yüksek gerilim hattı direğine çıkarak bu eylemini gerçekleştirmek istemiş. Çevredeki insanların polise ve itfaiye haber vermesiyle olay yerine ekipler gelmiş.

İtfaiye ekipleri tedbir amacıyla branda açarken, o sırada yoldan geçmekte olan Müge Anlı, aracından inerek duruma yardım etmek istemiş. İtfaiye merdiveniyle intihar etmek isteyen kişinin yanına giden Anlı, bu şekilde ikna edemeyince, yere inerek megafonla olaya müdahale etmiş.

Bir süre sonra olaya Esra Erol da dahil olmuş ve 2 saat süren ikna çalışmalarının ardından olay tatlıya bağlanmış. İntihar etmekten vazgeçen şahıs ise ifadesi alınmak üzere karakola götürülmüş.

Valla bu kadınlara helal olsun demek istiyorum. Televizyonda ayrı, yolda ayrı hayat kurtarıyorlar. Tamam ekranlarda farklı bir iş yapıyor olabilirler ama sonuç olarak bu da bir topluma hizmettir. Belki intihar etmek isteyen arkadaşın sorunlarına da çare olabilirler. Kim bilir...

(0) (0)
Best movies 16.01.2020 10:38

İranlı spikerlerin ülkedeki rejime isyan etmesi

İran devlet televizyonlarında çalışan 3 ünlü spikerin, İran'ın füze saldırısıyla Ukrayna uçağını yanlışlıkla düşürüp onlarca kişinin hayatını kaybetmesine yol açması olayında yalan söylemek zorunda kaldıklarını belirterek görevlerinden istifa etme kararı almasıdır. Onurlu davranış bunu gerektirirdi zaten. Ama demek ki bu kanallar yıllardır böyleydi. O zaman şimdiye kadar neden bırakmadınız derler...

Kanal 2 televizyonunda görevli ülkenin en ünlü sunucularından Gelare Jabbari Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “İnsanlarımızın öldürülmüş olduğuna inanmak benim için çok zor. Bunu geç fark ettiğim için beni bağışlayın. Ve 13 yıldır size yalan söylediğim için beni affedin” demiş.

Zahra Khatami de İran devlet televizyonu IRIB’den istifa ederek, “Bugüne kadar beni ana haber sunucusu olarak kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Televizyona geri dönmeyeceğim. Beni affedin” ifadesini kullanmış.

Çalışma arkadaşı Saba Rad da, “Kariyerimdeki tüm yıllar boyunca desteğiniz için teşekkürler. Radyo ve televizyonda 21 yıl çalıştıktan sonra medyadaki görevime devam edemeyeceğim. Edemem” diyerek vedasını duyurmuş.

(0) (0)
t_luffy 15.01.2020 17:26

Süleyman Soylu'nun canlı yayında burnunun kanaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir yardım kampanyası için katılığı basın toplantısında yaşadığı rahatsızlıktır. Burnundan kan gelince korumalar görevliler hemen yanına koştu, yayın kesildi. Dün gittiği Kastamonu’da aşırı soğuğa maruz kaldığı için olabileceği söyleniyor. 

(0) (0)
LivingDead 13.01.2020 12:47

Ahmet Hakan'ın Fulya Soybaş'ı Hürriyet'e yazar yapması

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın eski mesai arkadaşını gazetede köşe yazarı yapmasıdır. Hürriyet'in polemik köşesini, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı dönemde beraber çalıştığı muhabir/editör Fulya Soybaş'a emanet etmiş. İşe bugün resmen başlamış. Siyaset, edebiyat, tarih, müzik, kadın-erkek ilişkileri, moda, sağlık gibi pek çok konuda tartışma, atışma ve polemiklerle gündemi okuyucuya taşıyacak.

(0) (0)
Dagashan06 13.01.2020 12:12

AK Parti'nin Fatih Portakal'a emperyalist tepkisi

Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın, Türk askerinin Libya'ya gönderilmesi nedeniyle yaptığı eleştiriye AK Parti'den gelen tepkidir. Fatih Portakal Türk askerinin Libya'ya gidiş amacının doğal gaz ve petrol olduğunu belirtip neredeyse emperyalistle suçlamıştı. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da bu eleştiriye sert bir tepki göstermiş:

"Şimdi burada Rusya ile bu çatışmalara dönük bir ateşkes çağrısı son derece kıymetli. Dün akşam itibarıyla Ulusal Mutabakat Hükümeti bu ateşkes çağrısını olumlu karşıladığını söyledi. Umarım bu konuda Rusya'da üzerine düşeni yapar. Çünkü Suudi Arabistan, Mısır ve BAE'nin özellikle Doğu Akdeniz’de Yunanistan ve İsrail’le birlikte yürüttükleri ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ile yaptıkları lisanslama anlaşmasının da etkisiyle aldıkları pozisyonlar var. Şimdi bir televizyonda biliyorsunuz yani FOX TV'de bir sunucu çıktı ve Türkiye'yi emperyalist emeller taşımakla suçladı. Biz ekonomik münhasır bölgede, kendi kıta sahanlığımız içerisinde petrol arama ve doğal gaz arama haklarımızdan vaz mı geçmeliydik? Mısır'ın, Yunanistan'ın, İsrail'in, GKRY ile yaptığı lisanslama anlaşmasına 'evet' deyip, kendi kıta sahanlığımızdan taviz mi vermeliydik? Yoksa bizim burada bölgesel bir güç olarak Libya'yla yaptığımız anlaşmayla onların Doğu Akdeniz’de yapmak istedikleri işleri ve oynadıkları oyunları boşa mı düşürmeliydik? Biz tabii ki onların oyunlarını boşa düşürdük. Ama bu ülkede bir televizyon kanalında bu ülkeyi, bu devleti çıkıp emperyalist emeller taşımakla suçlayacak kadar hadsiz, terbiyesiz bir akılla karşı karşıyayız."

(0) (0)
ahmetaslar 10.01.2020 12:36

Ekrem İmamoğlu ile Didem Arslan'ın tartışması

Dün akşam Habertürk'teki Gündemin Nabzı programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun program sunucusu Didem Arslan'la yaşadığı tartışmadır. 

Kanal İstanbul projesinin depremi tetikleyeceği iddiaları üzerine Prof. Dr. Celal Şengör telefonla bağlanıp iddiaları yalanlandı. Bu telefon bağlantısı ortalığı karıştırdı. İmamoğlu Celal Şengör'ün telefonla bağlanmasının yanlış olduğunu, kendisiyle programda yüz yüze konuşmayı tercih edeceğini söyledi. "Ben herhangi bir konuğunuz değilim" falan diye çıkıştı.

Didem Arslan da Celal Şengör'ün programa katılıp katılamayacağını Ekrem İmamoğlu'na sorduğunu söyledi. İmamoğlu ise "bana sormadınız" diyerek tepki gösterince Didem Arslan, "İtirazınız olmadı ama" dedi. İmamoğlu Arslan'a, "Benim bu konuda itiraz hakkım var mıydı yok muydu bilemiyorum, ben bu konuda deneyimli bir televizyon insanı değilim birilerinin dediği gibi" cevabını verince Arslan, "Ama sayın başkan siyaseti çok fazlasıyla öğrenmişsiniz" diyerek tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine İmamoğlu, "Ben siyaseti öğrenmedim, ben düzgün tavrı öğrendim" dedi. Dedi de dedi yani, bir anda gerildi ortalık. Zaten Nagehan yeterince geriyordu, bir de bunların tartışması çıktı.

(0) (0)
omy 09.01.2020 15:36

Bülent Aydemir'in annesinin vefat etmesi

Habertürk Ankara Temsilcisi ve Para Gündem yorumcusu Bülent Aydemir'i yıkan olaydır. 8 Ocak Çarşamba günkü yayından sonra bu sabah da yayında görmeyen izleyiciler merak etmiş olabilir benim gibi. Para Gündem programında da söylediler, Bülent Aydemir de açıkladı Twitter hesabından; "Biricik Annemi sonsuzluğa uğurladık. Yolu açık, mekanı cennet olsun... Güle güle güzel Anam..."

(0) (0)
hasen 09.01.2020 10:25

Show Haber istihbarat şefliğine Serhat Alaattinoğlu'nun getirilmesi

Show Haber'de yeni bir atama daha yapılmış. 10 yıldır Ciner Medya Grubu bünyesinde çalışan, 6 yıldır da Show Haber'de polis muhabirliği yapan Serhat Alaattinoğlu istihbarat şefliği görevine getirilmiş.

Tecrübeli gazeteci meslek hayatına 1999 yılında o dönem Cem Uzan’ın sahibi olduğu Star Gazetesi’nde adım atmış, ardından sırasıyla Doğan Haber Ajansı ve Habertürk Gazetesi’nde çalışmıştı. 

Alaattinoğlu 6 yılı Show Haber'de olmak üzere 10 yıldır Ciner Medya Grubu'nda polis muhabiri olarak görev yapıyor.

Alaattinoğlu'nun ismi bugün Show Haber'in Roll Caption'ında ilk kez yerini aldı.

(0) (0)
ironal 08.01.2020 10:14

Erkan Tan'ın zıplayarak haber sunması

A Haber'in mehterci spikeri Erkan Tan'ı gündeme getiren yeni olaydır. Ankara'da etkili olan kar yağışına Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın müdahale etmekte yetersiz kaldığını savunup, halk otobüslerinde üşüyen vatandaşların ısınmak için zıpladığını söyledi ve kendisi de zıplamaya başladı. Enteresan bir adam, eğlenceli de sanki.

(0) (0)
ferro 08.01.2020 09:49

15 Temmuz'da TRT'de darbe bildirisini okuyan spiker Tijen Karaş'ın işine dönmesi

FETÖ’nün Hain darbe girişimi 15 Temmuz 2016 gecesi TRT ekranında zorla bildiri okuttuğu için büyük eleştiri alan ve sonrasında da müşteki sıfatıyla ifadesi alındığı için tv'den uzaklaşan TRT spikeri Tijen Karaş'ın saat 10.40’ta yayınlanan bültende uzun bir aranın ardından yeniden izleyicilere seslendiği durumdur.

 

(0) (0)
prokaryot 06.01.2020 13:38

Ahmet Hakan'ın ekonomiyi öve öve bitirememesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam CNN Türk ve Kanal D'nin ortak yayınına konuk oldu. Ahmet Hakan, Başak Şengül ve Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı. Buket Aydın zaten çanakçının önde gideni onu biliyorduk da Ahmet Hakan'ın bu kadar kıvranmasına şaşırdım. Adam ekonomiyi öve öve bitiremedi.

(0) (0)
Nogay Han 06.01.2020 09:51

Nazlı Çelik'in babasının vefat etmesi

Star Haber Genel Yayın Yönetmeni ve Star Ana Haber sunucusu Nazlı Çelik'i sarsan ölüm haberidir. Çelik'in Doğuş Grubu'nda uzun yıllar üst düzey görevlerde bulunan 85 yaşındaki babası Yücel Çelik, bu sabah vefat etmiş. Cenazesi yarın Levent Cami’nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

(0) (0)
dropofblood 05.01.2020 15:16

CNN Türk'ün Büşra Sanay ile yollarını ayırması

Demirören Medya'ya geçtikten sonra CNN Türk'te yaşanan son muhalif kıyımıdır. Aslında Büşra'nın bariz muhaliflik yaptığı söylenemezdi ama takip edenler görüşünü anlayabilir. Çalıştığı kanalda hükümeti ya da patronlarını eleştirmesi beklenemezdi doğal olarak. Yazdığı kitap bile yeterli.

(0) (0)
ThirteenthJedi 05.01.2020 09:24