Fatih Portakal'ın İBB'nin yardım kolisi fiyatına tepki göstermesi

Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın, Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İBB tarafından koronavirüsle mücadele kapsamında hazırlanan yardım kolilerinin fiyatına gösterdiği tepkidir. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaşlılar ve maddi durumu kötü olanlara gıda kolisi hazırlayarak yardım ediyor. Dayanışma için vatandaşlardan da destek bekliyor ve bu gıda kolisi için 150 lira fiyat belirliyor. Yardım etmek isteyenler 150 lira bağışta bulunuyor.

Fatih Portakal da fiyata takmış. Yüksek olduğunu savunuyor. Serzenişi şöyle:

"İyi bir sey ama! Listeye baktim, bir de listenin değerine. Bedel pahali geldi. Kendi marketime ve 2 de büyük markete sordurdum. Biri '98 TL, diğer ikisi 120 ve 102 TL' dediler. Listede göremediğim bir şey mi var? Ve sizde bu alımları kimler yapıyor?"

Yani eleştirmiş ama arada büyük uçurum da yok sanki. Biri 120, biri 150 diyor. Daha ucuz olanlar BİM ya da A101 ürünleridir. Bu marketlerdeki ürünlerin diğerlerinden ucuz satıldığını herkes bilir. Bilmediğin şey bu olabilir mi acaba sayın Portakal?

(0) (0)
omy 31.03.2020 17:26

TV'de dizi film izlerken en iyi giden içecekler

Yıllardır tartışmalara neden olan konudur. Bizim milletimizin âdetidir, akşamları televizyon karşısındayken muhakkak bir şeyler içilir. Misafirliğe gitseniz yine tv karşısında çay kahve ikramı olmazsa olmazımızdır.

Tabii ki birinci sırada çay severler var.

Ama öyle sıradan çay değil. Tavşan kanı denilen canlı, taze, kokusu can çektiren türden olacak ki "hanım bir bardak daha" diye isteyebilecek babalarımız.

Lipton Tomurcuk Earl Grey Çay en çok tercih ettiğimdir.

İkinci sırada ise kahve tutkunları var;

Aaahhhh kahvesiz yaşayamayannlar... Sabah, öğlen ve akşam hayatlarını resmen bağımlı geçiren o kitle. 

Dizi karşısında güzel bir Türk kahvesi çok güzel gider. Hele bir de o dizi entrika doluysa hem dizinin tadına hem de kahvenin tadına doyum olmaz.

Üçüncü sırada ise soğuk içecek hastası olan kitle var;

Çoğunlukla cips, mısır ve çerez tüketilirken yanında asla kuru kuru olmaz diyen kitlenin bol buzlu içecekeleridir. Ya kola ya da sıcak çay yerine soğuk çayı tercih edenler vardır. Ama bence en güzeli soğuk bir churchill'dır.

Ve son olarak kış aylarının vazgeçilmeziiiiiii salepppppp😍😍

Bana kalsa yaz, kış fark etmeksizin sürekli içilmesi gereken mükemmel bir içecek. O mükemmel tadı aroması miss gibi kokusu ve tarçınla olan ihtişamı..

Bütün içecekleri tek seferde silerim salep için aahhh canım salep🥰🥰🥰

Peki ya sizin televizyon izlerken en çok tercih ettiğiniz içecek hangisidir??

(0) (0)
Ro 03.03.2020 12:51

Muhteşem İngilizcesi ile çorba tadan Yemekteyiz teyzesi!

Özellikle Acun'un başlattığı bilgi olmadan sadece fikirlerin öne sürüldüğü yarışma programlarındaki absürtlüklerin son örneği. Yemekteyiz formatıyla her gün bir yarışmacının evine giden teyze gittiği evde kendisine izzet ikram yapılırken domates çorbasını beğenmemek üzere tadıyor ve o muhteşem ingilizcesiyle bir şeyler zırvaladığı videodur.

(0) (0)
Seraphim 12.02.2020 14:14

Döner ekmek mantı yiyorsan videolarımı izleme yorum yapma diyen pilastesçi kız!

Kendisini sosyal medya uzmanı olarak tanıtan @societykutlu hesabının sahibi can soydan'ın "Bu kim yemeksepetinden 230 gr mantı sipariş ettim izleyince" notuyla paylaştığı videodaki atarlı bohem abla.

Abla döner ekemek ve mantıu tarzı şeyler tüketenlerin kendisiyle aynı kafada olmadıklarını iddia ettiği için ne kendisini takip etmelerini istiyor ne de videoalrını izlemelerini.

Halka yukarıdan bakıp yaydıra yaydıra konuştuğu o avrasya tüneli ağzına kürekle vurasım geldi.

(0) (0)
quaketeam 07.02.2020 12:51

Minnesotalı amcanın karda televizyonlu superbowl partisi

Malüm Amerikada her yıl oynanan superbowl resmen hayatın durmasına neden oluyor insanlar işi gücü bırakıp kupa sürecini resmen bir festivale dönüştürüyorlar. Otellerde yer ayırtanlar mı dersiniz, izne ayrılanlar mı dersiniz evde parti düzenleyenler mi dersiniz ne isterseniz var.

İşte aşağıdaki amca da mis gibi karlı havada kapının önüne çıkarmış televizyonu, yakmış ateş çukurunu, biraları da karını içine soğusunlar diye gömmüş televizyonda superbowl keyfini çıkarıyor.

(0) (0)
erdo52 05.02.2020 10:07

Yemekteyiz programında erkek yarışmacının lafı gediğine oturttuğu fırın cevabı!

Seda Sayan ile Yemekteyiz programında sofraya oturan misafirlerin, ev sahibinin yemeklerini eleştirmek adına sorduğu akla ziyan soru ve eleştiriler bazen ev sahibini de çileden çıkarabiliyoırmuş demekki.

Kadın konuk yarışmacı:

- Bu eti fırına mı verdiniz, ne kadar kaldı bu fırında siz o arada ne yaptınız, Seda Hanımla kahve mi içtiniz?

Ev sahibi erkek yarışmacı:

- Ne yapacaktım bende fırına etle birlikte mi girecektim?

(0) (0)
gribeyin 02.01.2020 11:19

Ceren Moray yemek kursu sevdası

Ceren Moray'ın "Şu sıralar aşçılık eğitimi alıyorum. Eşimle birlikte ortak bir şeyler yapmayı düşünüyoruz. Henüz netleşen bir şey yok, sadece boş zamanlarımda kursa gidiyorum. Şimdilik bu kadarını söyleyebilirim. 'Avlu' dizisinin devam edip etmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Belki internetten devam ederiz, hiç belli değil. Yapımcımızdan haber bekliyoruz" şeklinde dile getirdiği mevzudur.

(0) (0)
asdcx 03.12.2019 12:01

Onur Büyüktopçu ve Seda Sayan kaybederken Zuhal Topal'ın kazanması

Herkes kaybetti; Zuhal Topal hariç! Geçtiğimiz sezon ekranda yemek yarışmaları denildiği zaman birbiri ile müthiş rekabet halinde olan Yemekteyiz ile Zuhal Topal’la Sofrada vardı…

Onur Büyüktopçu, formatına ısındığı ve izleyicinin de onu bu formatta çok beğendiği bir işi severek yapıyordu. Yemekteyiz yarışması da hatırı sayılır bir izleyici grubuna hitap ediyordu. Tv8 için bulunmaz bir nimetti.

Geçen sezon başlarında Zuhal Topal, Fox TV ekranında ZuhalTopal’la Sofrada’ya başladığında kendisini ilk etapta programa veremedi.Biraz sıkıntılar yaşandı, reytingler de aslanın midesindeydi… Ancak yılmadı, azmetti, çaba gösterdi ve Zuhal Topal ne yapıp ne edip reytinglerde Yemekteyiz’e geçmeye başladı ve bir süre sonra da üst sırada yer almayı hep başardı.

(0) (0)
boranahmet 04.10.2019 10:32

ShowTV'nin Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu'nu bitirmesi

Daha önce Samanyolu TV'de program yapan Turgay Başyayla 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu kanalın kapanmasıyla kapağı ShowTV'ye atmıştı. İl il Türkiye'yi gezip küçük bir "maceracı" olarak takılıyordu.

Bugün basında okuduğum habere göre;  Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu, pazar günü Show TV'de ekrana gelecek olan 275. bölümüyle final yapacakmış.

Samanyolu TV ile özdeşleşen bir program nasıl oldu da olduğu gibi ShowTV'ye geçebildi ve onca zamandır yayınlandı ve ne oldu da şimdi birden bire yayından kaldırılıyor merak konusu elbet.

(0) (0)
dongurak 08.02.2019 10:42

Ezgi Mola'dan Lezzet Akademisi sürprizi

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, geleceğin şefini arayan Lezzet Akademisi sürpriz jüri konuklarıyla fark yaratmaya hazırlanıyormuş.

İzleyici karşısına çıkmak için gün sayan Lezzet Akademisi’nin ilk bölüm konuk jürisi ünlü oyuncu Ezgi Mola olacakmış. 10 Şubat 2019 Pazar günü saat 16.15’te ilk bölümüyle Show TV’de ekrana gelecek olan Lezzet Akademisi'nin Acun'un Master Chef reytinglerini yakalayıp yakalayamadığını da hep birlikte göreceğiz.

Yolu açık olsun.

(0) (0)
overclocking 05.02.2019 09:51

tatlı aşçı Refika Birgül, 'Refika ile Öze Dönüş' programıyla dönüyormuş

Refika en güzel yemeklerini 6 Ocaktan itibaren her pazar 11:15'te FoxTv'de yapmaya hazırlanıyor. Kızcağız bu kez sadece yöresel lezzetleri yöresel tariflerle yapacakmış. O zaman kaynasın tencereler...

(0) (0)
rdagli 28.12.2018 10:20

Yemekteyiz yarışmacısı Soner Pakdemir, fena kovulmuş!

Sunucu Onur Büyüktopçu, yaptığı açıklamada Soner'in sağlık sorunları yüzünden gittiğini belirtmiş ama Soner'in sosyal medyadan yaptığı açıklama hiç de öyle değil

(0) (0)
Lupino 28.12.2018 10:09

(0) (0)
smail 18.10.2018 13:41

(0) (0)
smail 18.10.2018 11:40