Esra Erol'un canlı yayında şaşı olması!

Esra Erol'un programda anlık gözünün seyirmesi ile ortaya çıkan ilginç görüntüdür.

Esra'nın bu hali izleyicilerden kaçmadı ve anında sosyal medya'da gündem olmuş.

Bana göre daha çok saniyelik şaşı oldu ama yine de siz bilirsiniz.😂😂

(0) (0)
Elrohilisilrah 02.04.2020 17:35

Esra Erol'da ayakkabısını stüdyoya bırakıp giden kız

ATV'de yayınlanan Esra Erol'un programında yüzleşme sırasında öfkelenen Tülay hanım'ın ayakkabısını stüdyoya bırakarak programı terk etmesidir.

Programına katılan Turan bey 24 gün önce ortadan kızı ile birlikte kaybolan eşi Tülay hanımı aramak için katılmış. 24 gün önce ortadan kaybolan Tülay ve 2.5 yaşındaki kızını Esra Erol bulmuş. 24 gün sonra ise canlı yayında büyük yüzleşme gerçekleşmiştir. Turan karısı Tülay ile stüdyoda yüzleşirken 25 gün sonra ilk defa kızı ile kucaklaşmıştır.

Canlı yayında yüzleşen çift ise büyük kavgaya tutuşmuş. Hakkındaki iddiaları reddeden Tülay hanım, Turan'ın aldım dediği ayakkabıyı canlı yayında çıkartıp stüdyoyu terk etmi;

Zamanında bıraksaydın o ayakkabılar be kızım. Şimdi öyle bu virüslü havada yalın ayak gidip mikrop kapıcan oldu mu şimdi. 

(0) (0)
vuralcelik 02.04.2020 14:55

Didem Arslan ile Mehmet Çilingiroğlu'nun kavgası

Habertürk'te yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında yaşanan gerginliktir. Programa konuk olan California Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, yeni tip koronavirüsle ilgili tartışma sırasında sürekli sözünün kesildiğini söyleyip yayını terk etmek istedi. 

Sunucu Didem Arslan da idare etmeye çalıştı, "Buyurun konuşun sizi dinliyoruz" dedi. Ama bir süre sonra yine müdahale gelince Çilingiroğlu ayrıldı yayından.

Didem Arslan da konuğunun bu tavrına sinirlendi. "Tercih sizin ama buradaki hocalarıma saygısızlık etmenize asla izin vermem. Buradaki hekimler de çok değerli hekimler. Bir daha katılmıyorsanız da katılmayın canım" deyip reklama gitti.

Şimdi doktor Çilingiroğlu biraz fazla gergindi, o kabul. Sözüne hiç karışılmamasını istiyor ama arada tartışılması gereken sözler söylüyor, haliyle diğer konuklar da müdahale etmek istiyor. Bu kadar keskin tepkilere gerek yoktu. Ama Didem Arslan'ın yaptığı da doğru değil. Adam yayındayken gayet yumuşak davranıyor, yayını terk ettikten sonra ise tepkinin dozunu artırıp katılmazsan katılma diyor. Bu tavır hiç yakışmadı ona. Yüzüne karşı söyleyemediği şeyi arkasından söyledi.

(0) (0)
eh iste bilemiyorum 02.04.2020 10:42

Fatih Altaylı'nın ünlülere 'Hayat Eve Sığar' eleştirisi

Gazeteci Fatih Altaylı, koronavirüs salgınında lüks villalarından 'Hayat Eve Sığar' paylaşımları yapan ünlü isimlere tepki göstermesidir.

Habertürk'te yayınlanan  Teke Tek programında koronavirüs salgını konu alınmış. Programda konu 'Hayat Eve Sığar' sloganına gelince Fatih Altaylı bazı ünlü isimleri eleştirmiştir.

Sosyal medya hesaplarından bahçeli ve havuzlu evlerinden paylaşımlar yapan ünlü isimleri eleştiren Altaylı;

"Bir takım ünlüler fotoğraflar yayınlıyor 'Hayat Eve Sığar' diye. 500 metrekare evin varsa iki kişiysen, bahçe falan varsa, sitenin içinde dolaşıyorsan, hayat eve sığar tabi. 2 konser veriyorum 500 bin TL indiriyorum. 3 milyon dolarlık evde oturuyorum, evim 500 metrekare. Karım var, çocuğum var 2 tane hizmetçim var, hayat eve sığar. Öyle eve babam da sığar. Ama 55 metrekarede evde 6 kişi yaşıyorsan hayat eve daha zor sığıyor" ifadelerini kullanmış.

Hay ağzına sağlık Fatihcim gerçekten öyle. O koca villalarda o lüks hayatlarda herkes için hayat eve sığar kesinlikle. Ya fakir fukara napsın? Aman eve nasıl bakıcam? Ne zaman işe başlıycam yoksa acab atacaklar mı? diye düşünen insanlar için hayat eve sığmıyor. Onlar için hayat çalışmaya sığıyor.

(0) (0)
mnterece 01.04.2020 09:50

Müge Anlı'nın doktorlardan özür dilemesi

Migren ağrısı için kendisine arabada iğne yapılmayınca "Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın. İnşallah sen de bir gün böyle bir migren ağrısı çekersin" ifadelerini kullanınca doktorları hedef göstermekle suçlanan Müge Anlı'nın eleştirilere verdiği yanıttır.

Dünkü yayında söyledikleri tepki çekince bu sabahki programa başlamadan önce konuya açıklık getirdi.

Migren kaynaklı olduğunu düşündüğü baş ağrısı olan Müge Anlı, koronavirüs korkusu nedeniyle hastaneye girmek istemiyor, arabada iğne olmak istiyor. Migren ağrısı için yapılan iğnede ani krizler yüzünden can kayıplarının yaşandığını da bildiği için hastaneye diyor ki "Bir doktor arkadaşım arabada iğneyi yapsa bana müdahale eder misiniz?"

Onlar da Müge Anlı'da baş ağrısı olduğunu, bunun da corona belirtisi olduğu için kendisini hastaneye alamayacaklarını söylüyor. Müge baş ağrısının koronadan değil her zamanki migreninden olduğunu söylüyor ve doktora kızıyor.

Ama sırf bu olay yüzünden genelleme yapmadığını vurguluyor kadın. Doktorları asla ayağına çağırmak ve onları hedef göstermek gibi bir amacının olmadığını, hiçbir zaman da buna müsaade etmeyeceğini, sadece yanlış anlaşıldığını belirtip özür diledi.

Kendi canının derdine düşüp kızmış olabilir dünkü yayında ama biraz düşünceli olması lazımdı. Korona salgınıyla canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarını bu dönemde böyle eleştirmek elbette tepki çeker.

(0) (0)
latiftek 31.03.2020 10:30

CNN Türk'ün Youtuber Efe Uygaç'tan öğüt alması

CNN Türk'ün koronavirüs salgınına karşı çocukları evde tutabilmek için youtuber'dan akıl almasıdır.

4-5 Gün önce Hande Fırat moderatörlüğündeki Gece Görüşü programına katılarak Koronavirüs ile ilgili gençlere tavsiyelerde bulunan Youtuber Efe Uygaç İstanbul Teknik Üniversitesi'nde eğitim görüyor aynı zamanda bilgisayar oyunlarıyla ilgleniyor. League Of Legends yani LOL, PlayerUnknown's Battlegrounds yani PUBG oynuyor. 

Uygaç programda gençlere tavsiyelerede bulunuyor;

Ya dünyada sadece yaşlı kesim mi var da programa gelemiyorlar diye böyle hiç bilgisi olmayan insanları konuk edip çocuklara gençlere akıl vermelerini istiyorlar. Adamın hayatı oyunlarla geçiyor çocuklara ve gençlerede oyun tavsiyesinde bulunr. Burdan kalkıp verdiği öğütleri kendisi ne kadar yapıyor acaba ben inanmıyorum ki hepsini yaptığına. Tüm gün oyun oyna birde sosyal medyaya atmalık storyler çek. 

Bu kişileri böyle programa çıkarmak koskoca profesörlere saygısızlık ve hakarettir.

(0) (0)
sametdogan 25.03.2020 12:36

Müge Anlı'daki uzmanların ekrana çıkmaması

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağının ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programını da etkilemesidir.

Programın ünlü yorumcuları Avukat Rahmi Özkan ile Prof. Dr. Arif Verimli, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağına takılanlar arasındaydı. Bu nedenle de programa çıkmadılar.

Müge Anlı, 66 yaşındaki Arif Hoca'nın bağışıklık sisteminin çok zayıf olduğu için canlı yayına katılamayacağını anlattı.

Arif Verimli de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "66 yaşındayım. Devletimizin, Hukukun ve Sağlık Bakanımızın asla sözünden çıkmayacak insanlardanım. Muayenehanemi zaten kapatmıştım. Çalışma arkadaşlarımla evden çalışacağız. Buradan yazarım sıkılınca" dedi.

Onlar olmayınca Müge Anlı'ya iki gündür programda Adli Tıp Uzmanı Şevki Sözen eşlik ediyor.

(0) (0)
aragron387 24.03.2020 12:17

Can Ataklı'nın eba tv'deki başörtülü öğretmeni eleştirmesi

Her şeye bir kulp takmaya alışan Can Ataklı'nın son saçmalığıdır.

Tele 1'deki Gün başlıyor programını sunan Can Ataklı'nın eba tv'deki başörtülü öğretmeni gereksiz yere eleştirmesi çok tepkilere neden oldu. 

İşte eleştirdiği o video;

Kardeşim hangi devirdeyiz ya bu ne saçmalıktır. Öğretmen'in kapalı, açık, dinli, dinsizi ne fark eder. O bir öğretmen kutsal bir mesleğe sahip. Binlerce öğretmen var artık kapalı okullarda da görüyor bunu çocuklar dershanelerde heryerde görüyorlar kiminin aileside kapalı buna kimse değişik gözle bakmıyor. Senin o öğretmeni eleştirmeye hakkın yok beğenmediysen izleme kardeşim. Çocuğunada izletme kendinde izleme kimse rahatsız değilken senin kalkıp laf etmen ne haddine. Bu söylediklerin bunca kutsal görevi yapan bütün öğretmenelere hakarettir. Kalkıp birde kimse özgürlük falan demesin diyorsun pardon canım açık mı olmak zorunda öğretmenler? Kimse giyimi ile çocuklara ders vermiyor aklı ve bilgisi ile ders veriyor. Senin aklın ve bilgin bunu kavramadığı için tabi anlamaman normal.

(0) (0)
pasazade60 23.03.2020 17:12

Güldür Güldür'ün "evde kal" mesajı vermesi

Show TV'nin sevilen programı Güldür Güldür'den yapılan çağrıdır. Koronavirüs salgını nedeniyle insanlar doktorların, yetkililerin tüm 'evde kalın' çağrılarına rağmen sokağa inince bir çağrı mesaj da onlar vermiş.

Aziz Aslan'ın canlandırdığı 'Fikri' karakterinin 'Heves kırıcı' skecindeki evde oturmayı savunma sahnesi, programın sosyal medya hesaplarından paylaşılınca büyük etkileşim ve destek gördü.

Hem bu stresli günlerde yüzümüzü güldürüyorlar hem de halkı doğru yönlendiriyorlar. Allah razı olsun hepsinden.

(0) (0)
Kumarbaz 21.03.2020 15:43

Müge Anlı’da Arif hocanın koronavirüsle imtihanı

Müge Anlı'da yaşanan trajikomik olaydır. Haftalardır programa kamp kuran Kadriye karısının ağabeyi olacak herif, tükürük saça saça bağırmaya başlayınca zavallı Arif hoca korona korkusundan ağzını burnunu kapattı.

Müge Anlı sakin ol şekerin mi var deyince de "Benim her şeyim var, şekerim var, corona virüsüm var" dedi 😂

(0) (0)
beyazkarga 20.03.2020 16:17

BBG yarışmacılarının koronayı canlı yayında öğrenmesi

Almanya'da yayınlanan BBG programındaki yarışmacılar, küresel salgın haline gelen koronavirüsü canlı yayında öğrenmesidir.

BBG evinde kalan 13 kişi, ilk olarak Çin'in Vuhan kentinde bildirilen hastalığın ilk vakalarına dair bilgi sahibi olsa da, programın başladığı 10 Şubat itibarıyla virüsün ne kadar geniş çaplı yayıldığını bilmeyen dünyadaki az sayıda insan arasında yer alanlardır.

Köln yerleşkesindeki yarışmacılara durumun boyutlarını anlatan, Avrupa genelinde şehirlerin karantinaya alındığını gösteren ve ailelerinden mesajlar içeren bir video izletilmiş.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre emsali görüşmemiş bir durumla karşı karşıya olduğunu bilen aile üyeleri videoda neşeli mesajlar verirken, bir tanesi stokçular sebebiyle süpermarketlerde tuvalet kağıdı kalmadığından yarışmacıdan gelirken beraberinde birkaç rulo getirmesini istemiş.

Haberleri öğrenmesiyle gözyaşlarına boğulan bir yarışmacı, kameraların gerisinde oturan bir doktorun haberlere dair uzun açıklamasıyla teskin olmuş.

Seyircilerden biri, doktorun ve programın sunucusu Jochen Schropp'un, yarışmacıların erken ayrılmasına engel olmak için durumu "olduğundan önemsiz" gösterdiğini söylemiş.

Yarışmacılara haber görüntülerinin gösterilmemiş olduğu gerçeğinin sosyal medyada alay konusu yapılması üzerine program yapımcıları BBG evi sakinlerine durumu anlatma kararı almıştı. Hastalığın pandemi olarak nitelendirilmesinden bu yana programa yeni yarışmacı katılmamış.

The Independent'a açıklamada bulunan BBG sözcüsü şunları söylemiş: "BBG evi sakinlerinin sağlık ve refahı önceliğimizdir. Dışarıdaki haberlere dair bilgilendirme yapılmayacağı yönündeki olağan program formatı kurallarının bu durumda geçerli olmadığı yönünde mevcut tüm yapımları geçen hafta bilgilendirdik ve Kovid-19 salgınına ilişkin gelişen durumdan ev sakinlerini bilgilendirmelerini istedik." demiş.

Bu ne saçmalık ya bu kadar tehlikeli bir durumda bile saklayıp programı düşünüyorlar. Böyle bir ortamda hala bu kadar bir insanın kapalı bir alanda kalması resmen bir skandal.

(1) (0)
hubert 20.03.2020 12:51

Oytun Erbaş'ın tv100'de bilim program'ına başlaması

Doç.Dr. Oytun Erbaş'ın hazırlayıp sunduğu televizyon programının izleyici ile buluşmaya hazırlanmasıdır.

Erbaş'ın hazırlayıp sunduğu Oytun Hoca ile Bilim programı tv100 ekranlarında izleyici ile buluşacakmış.

Neden başımız ağrır, neden öksürürüz, neden reflü oluruz gibi daha birçok konunun bilimsel bakış açısıyla ele alınacağı Oytun Hoca ile Bilim programı her cumartesi günü saat 21.00 ila 23.00 arasında ekrana gelecekmiş.

Adam sokak ağzıyla programı kapmış. Canan Karatay'ın erkek modeli gibi birşey buda. Hoş zaten herkes artık sokak ağızı ile konuşanı anlamaya ve dinlemeye başladı orası ayrı. Okumadan bilgi sahibi olmadan da biri kalksa sesini duyursa bizim insanlarımız senelerce  okuyan adamı değilde sokak ağzı ile konuşanı dinler bu bir gerçek.

(0) (0)
Ro 18.03.2020 17:28

Osman Gökçek'in İsmail Saymaz'a bir saat saydırması

Melih Gökçek'in veledi Beyaz TV'nin sahibi Osman Gökçek'in, iş teklifini kabul etmeyen gazeteci İsmail Saymaz'a çamur atmasıdır. Kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş hesabı...

Hürriyet gazetesi ile yollarını ayıran İsmail Saymaz'ın Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek'le sosyal medya üzerinden yaptıkları tartışma dün gece Beyaz TV ekranlarına taşınmış. Osman Gökçek sahibi olduğu kanaldan İsmail Saymaz'a tam bir saat saydırmış.

Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek ile gazeteci İsmail Saymaz arasında bir süredir sosyal medya üzerinden karşılıklı bir atışma yaşanıyordu.

Son olarak Saymaz, Gökçek'in kendisine Beyaz TV'de çalışması için teklif yaptığını belirtmiş ve ''Şu hayatta Melih Gökçek’in oğlu olmaktan başka bir vasfı bulunmayan Osman Gökçek ile Osman’ın ayakçısı Türker Akıncı, yarın bana özel program yapacakmış. Bu ikili, iki ay önce bana Beyaz TV’de ücret mukabili yorumcu olmam için teklif getirdi ve hakaret saydığım için reddettim.'' demişti. 

Dün akşam ise Beyaz TV'de kanalın sahibi Osman Gökçek ile Türker Akıncı tarafından İsmail Saymaz özel programı gerçekleştirmişler. 

Saymaz'a kartoteksler halinde hazırlattığı eski tweetleri ve fotoğrafları üzerinden sorular yönelten Gökçek, yaklaşık bir saat boyuncu İsmail Saymaz'a saydırmış. Gökçek, "Sen nesin ya, bukalemun gibi adamsın" demiş. 

Melih Gökçek ise sosyal medya hesabından;

 "VE BU GECE OSMAN GÖKÇEK VE TÜRKER AKINCI SENİN İPLİĞİNİ PAZARA ÇIKARTTI.. SENİN HERGÜN DEĞİŞEN YÜZÜNÜ BELGELERİYLE ORTAYA KOYDULAR... OSMAN GÖKÇEK “BİNBİRSURAT İSMAİL YILMAZ’I” BİR DAKİKADA ÖZETLEDİ... SEYREDELİM Mİ" sözleri ile birlikte programdan bir bölümü paylaşmış.

Osman Gökçek kanalındaki yayınlara baksın önce. Kendisi yandaş ama muhalif gazeteci İsmail Saymaz'a iş teklif edip parayla satın alabileceğini düşünmüş. Değil bir saat 100 saat de saydırsan İsmaile attığın çamur tutmaz kardeşim. Sen önce babanın pisliklerini temizle

(0) (0)
hakangokyokus 18.03.2020 11:54

Sevilay Yılman'ın programdaki konuk yüzünden CNN Türk'ü eleştirmesi

Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın CNN Türk'e yönelik eleştirisidir.

Tarafsız Bölge'nin dün akşamki konukları gazeteciler Özlem Gürses ve Musa Kesler, Prof. Dr. Ateş Kara ve Prof. Dr. Canan Karatay'dı. Dünyayı saran koronavirüs tehdidine dair merak edilenlerin konuşulduğu programın konuklarına Habertürk yazarı-gazeteci Sevilay Yılman tepki göstermiştir.

Gazeteci Özlem Gürses'in programda yer almasını eleştiren Yılman, "O niye var? O da #coronavirüs konusunda bir otorite falan da haberimiz mi yok" demiş.

Sevilay Yılman şu ifadeleri kullanmış:

 

"Bilim Kurulu Üyesi Prof.Ateş Kara, Kellepaçacı Canan Karatay’a rating nedeniyle karşı anladık! Peki Özlem Gürses? O niye var? O da #coronavirüs konusunda bir otorite falan da haberimiz mi yok?

Farkında mısınız bilmiyorum ama bu iş iyice zıvanadan çıktı!" 

Utanmazlıkta sınır tanımıyor. Onca çapsız gazeteci, sözde haberci çıktığında sesiniz çıkmaz, şimdi en azından kültürlü ve ekrana yakışan bu ülke sorunlarını dert eden bir kadın olarak orada bulunması beni memnun ediyor. Siz kendi çapsızlığınızı dert edin, özlem hanımı değil.

(0) (0)
tewo 17.03.2020 11:51

Ece Erken'in yerine Seda Akgül ve Seren Serengil'in gelmesi

Ece Erken’in Söylemezsem Olmaz adlı programdan ayrılmasıyla birlikte Bircan Bali’nin yeni partnerleri belli olmasıdır.

Evli ve iki çocuk babası avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile aşk yaşamaya başlayan ve aldatılan eşin evine gidip arabalarına zarar veren Erken gelen tepkiler üzerine geçtiğimiz günlerde sunucusu olduğu Söylemezsem Olmaz programından istif etmişti. (bkz.) Erken'in yerine iki ünlü sunucu gelmiş.

Ece Erken’in Söylemezsem Olmaz adlı programdan ayrılmasıyla birlikte Bali’nin partnerinin kim olacağını merak ediyorduk.

Bircan Bali’nin yeni partnerleri Seda Akgül ve Seren Serengil olmuş.

Topluma dedikoduyu, iftirayı, yalanı, şımarıklığı, ezikliği, kibiri, bencilliği, egoistliği, sevgisizliği anlatan bu tür programların yerine güzel ahlakın anlatıldığı, şefkat,merhamet ve sevginin çok yoğun olduğu,vefanın öneminin gösterildiği, dostluk programları olsa daha güzel olur.

(0) (0)
tolgaconger 16.03.2020 14:49

İsmail Saymaz'ın Doğu Perinçek'i çileden çıkarması

CNN Türk'te yayınlanan 'Türkiye'nin Gündemi' programına damga vuran İsmail Saymaz ile Doğu Perinçek arasındaki sert tartışmadır.

Gazeteci İsmail Saymaz, CHP'nin terör örgütü PKK ile iş birliği yaptığını savunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in 1991 yılında Halkın Emek Partisine gönderdiği "Bizimle ittifak yapın, Kürtler Federasyon Kursun" şeklindeki teklifini hatırlatınca ikili arasında hararetli tartışma çıkıyor.

Saymaz'ın gündeme getirdiği Kürtlerle ilgili maddenin ayrılıkçı olmadığı, aksine bütünleştirici bir teklif olduğunu söyleyen Doğu Perinçek, bazı konularda geçmişte hata yaptığını ancak bu hatadan döndüklerini söylüyor. (Çevir kazı yanmasın.) Tabii hemen üste çıkıp geçmişte AK Parti'nin, bugün de CHP'nin aynı hatayı tekrarladığını söyleyerek, Saymaz'ı provokatörlükle suçluyor ve bu gibi isimlerin televizyonlara çıkarılmaması gerektiğini ve bir daha Saymaz ile aynı ortamda olmayacağını söylüyor.

Araya moderatör Ercan Gürses giriyor Perinçek'e bu şekilde ithamlarda bulunmaması gerektiği uyarısını yapıyor. Ama bu uyarı adamı daha da celallendiriyor. "Bundan sonra böyle" deyip Gürses'e de yükleniyor.

Daha yetinmeyip Ermeni sorununu bitiren isim olduğunu, bugüne kadar böyle mücadele eden herhangi bir siyasi oluşumun bulunmadığını ileri sürüyor Perinçek efendi. "Siz kimi lekelemeye çalışıyorsunuz?" falan diyor. Ya seni kim lekelesin adam, senin geçmişin lekeyle dolu zaten (Bkz.) Sen yanar dönerin tekisin, omurgan yok ki. Seni ciddiye alan da yok artık, boşa esip gürleme.

(0) (0)
basaran34 10.03.2020 12:11

Özgün Aydın'ın Güldür Güldür Show'dan ayrılması

Show TV'nin sevilen komedi programı Güldür Güldür'den Özgün Aydın'ın ayrılmasıdır.

Ekranların sevilen komedi programı Güldür Güldür Show'da beklenmedik bir ayrılık yaşanmış. Özgün Aydın programdan bir süreliğine ayrılma kararı almış. Özgün Aydın'ın ayrılma kararından sonra yerini başka isim almı. Programda hem yazarı hem de oyuncu yönüyle dikkatleri çeken Giray Altınok geçmiş.

Feridun'a hayat verecek

Kadroya yeni katılan Altınok'un hayat vereceği karakterin ismi de belli olmuş. Altınok Güldür Güldür Show'da Feridun karakterini oynayacakmış.

(0) (0)
lecter 06.03.2020 15:41

Zuhal Topal'ın evlilik programına ilk adımı

Oyunculuğu bırakan Zuhal Topal'ın izdivaç programıyla sunuculuğa başladığı ilk programdır.

2009 yılında yayınlanan 'Papatyam' dizisinin ilk bölümünde misafir oyuncu olarak rol alan Zuhal Topal bir evlilik program sunucusu rolünde beğeni toplayınca aradan bir kaç ay sonra 'Zuhal Topal'la İzdivaç' programını sunmaya başlamıştı.

Papatyam dizisi yaşları ilerlemiş ve aşktan ümidi kesmiş iki insanın bir evlendirme programında karşılaşmasıyla değişen hayatlarının hikâyesiydi. Televizyonda evlenmek kolay, peki ya sonrası? Bu evlilik yalnızlıklarına çare olacak mıydı yoksa bir yastıkta iki yalnız olmaya devam mı edeceklerdi? Bir yanda üç kere boşanmış gönül işlerinde başarısız bir adam (Metin Akpınar) öteki tarafta aldatılmış yaralı bir kadın (Nilgün Kasapbaşoğlu). Aynı eve girdiklerinde anladılar ki geçinmek hiç de kolay olmayacaktı.

Diziye konuk misafir olmak Zuhalciğime baya bir şans getirmiş ki uzun bir süre de evlilik programlarında gündemde olmayı başarmıştı hep. Ama işin gerçeği yemek programına yakışmıyorsun be kuzum, izdivaçlara bile yakıştın da şu yemek programlarına yakışmadın.

(0) (0)
wordymax 03.03.2020 11:38

RTÜK'ün koronavirüs yayını yapacak TV kanallarına tuhaf önerisi

Gazeteci Barış Yarkadaş'ın gündeme getirdiği olaydır. (Bkz.) Malum tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de gündem coronavirüs. İnsanlar coronavirüsle ilgili gelişmeleri, önlemleri tv ekranlarına çıkan doktorlardan uzmanlardan takip ediyor. Ama RTÜK bu konuyla ilgili ekranda konuşacak kişilerin kendisine önceden bildirilmesini istemiş.

Gerçekten de medyanın kamu adına sağlık denetimi yapması engellenmek isteniyor gibi. Eczanelerde maske kalmamış. Kalanlar da pahalı olanlar. 2 tane maskeyi 50 liraya satıyorlar. Resmen karaborsaya düşmüş maskeler. Şimdi bu konuyla ilgili hükümeti eleştiren bir doktoru RTÜK'e bildirse bir televizyon kanalı, RTÜK kabul eder mi? Bence etmez.

O yüzden gereksiz bir öneri olmuş. Toplumda infial yaratacak yorumları önleyeceğim ayağına düpedüz sansür çabası bu.

(0) (0)
jackle 26.02.2020 17:30

Fatih Altaylı'nın yemek programlarına saydırması

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı'nın televizyondaki yemek programlarının formatına yönelik tepkisidir. Altaylı, Seda Sayan ve Zuhal Topal'ın sunduğu başta olmak üzere ekrandaki yarışma formatlı yemek programlarının kabalığı ve terbiyesizliği normalleştirdiğini söyleyip zehir zemberek eleştirilerde bulunuyor.

Altaylı'nın cumartesi günkü yazısından "Bu kadar mı kaba olduk!" başlıklı o bölüm şöyle:

"Birkaç gündür annem bende kalıyor.
Pek sevmez kendi evi dışında bir yerde kalmayı ama lütfetti birkaç gün bizim evi şereflendiriyor.
60’a yaklaşmış olsanız da anneyle olmak güzel bir şey.
Hem benim hem eşimin annesinin bizimle vakit geçirmesinden çok keyif alırım.
Tabii annemin teşrifi ile televizyon izleme alışkanlıklarım da değişti.
Daha doğrusu gündüz saatlerinde evde televizyon açılmaya başlandı.
Arada benim de gözüm takılıyor.
Adını bilmediğim yemek programları izliyorum arada.
Bir grup birbirine yemek yapıyor ve birbirlerinin evine yemeğe gidip, yemeklere not veriyorlar.
Peşin peşin söyleyeyim ben böyle bir rezalet görmedim.
Ya format bizim görgümüze, geleneğimize, insanlığımıza aykırı...
Ya da biz gerçekten iğrenç bir toplum haline gelmişiz.
Birisi uğraşıp didinip ve belli ki ekonomik durumunu zorlayıp yemekler yapıyor. Sofralar donatıyor.
Sonra diğerleri gelip o yemeğe tabir yerindeyse “Zıkkımlanıyor” ve sonra da yemeği yapana türlü hakaretler edip defolup gidiyor.
Bu kadar kabalık, bu kadar utanmazlık olamaz.
Diyeceksiniz ki, “O bir TV formatı.”
Batsın böyle format.
İzleyen herkese kabalığı, terbiyesizliği normalleştiren bir formata format demek mümkün değil.
Yıllar önce Televole benzeri magazin programlarına 'Kardeşim yapmayın. Orada üç beş kişinin yaşadığı bir tarzı matahmış gibi insanların gözüne sokuyorsunuz. Milleti kötü yola düşüreceksiniz' diye yazdım da yazdım.
Çok şükür kötü yola düştük milletçe.
Şimdi bir de kaba saba olacağız.
Üstüne..."

Yazının devamı için: (Bkz:Link)

(0) (0)
seko7356 23.02.2020 09:41