Ali Sunal'ın Güldür Güldür skeçlerini bölmesi

Güldür Güldür'den soğutan sebeptir. Neredeyse her skeçte elini o gıcık sesli zile götürerek müdahale etmesi çıldırtıyor beni. Halbuki kendisini de pek severim ama bu hareketine gerçekten tahammül edemiyorum. Ne zaman kestiğini görsem ileri sarıyorum. Bazen oyuncular gayet iyi oynamasına rağmen yine de kesiyor, daha da abartmalarını söyleyerek adeta b.kunu çıkarın diyor. Bölme işte adam, oynamışlar, gülmüşüz. Neyine yetmiyor. 

(0) (0)
minervapallas 17.01.2020 12:55

Acun Ilıcalı ile Zuhal Topal arasındaki Yemekteyiz davası

TV8'in patronu Acun Ilıcalı'nın kendi kanalındaki Yemekteyiz programının formatını çaldığı gerekçesiyle Fox TV ve Zuhal Topal'ın yapım şirketi hakkında açtığı davadır. Acun FOX'taki programın durdurulmasını talep etmişti. Dava sonuçlandı denmişti ama Acun'dan açıklama geldi. Çıkan haberleri yalanladı şu açıklamayla:

Davanın sonucu ne olursa olsun, yanlış bir hamleydi bu. Acun davayı kazansa da kaybetse de böyle bir şeyle gündeme gelmesi bile imajını zedeledi. İki programı da izliyorum, ikisi de ayrı güzel. Sırf reyting yarışı için değer miydi bunlara

(0) (0)
aslancan32 17.01.2020 10:02

Okan Bayülgen'e çirkin diyen tv yöneticisi

Türk televizyon tarihinde hatırı sayılır bir yere sahip olan Okan Bayülgen, Koray Avcı'yı konuk ettiği programında Avcı'nın menajeriyle ilgili ilginç bir anısını paylaşmış.

Bayülgen'in Kanal D'de seslendirme yaptığı zamanlarda, kanalda yetkili bir isim olan Ahmet Çelenk'e Bayülgen için bir program yapılmasının iyi olacağı söylenmiş fakat Çelenk bu teklifi Okan Bayülgen'in çirkin olduğu gerekçesiyle reddetmiş.

Okan Bayülgen de herhalde içine oturmuş olacak ki, yıllar sonra bu anısını anlatmış. Ama helal olsun, adam azmetmiş ve Türkiye'nin sayılı televizyoncularından biri olmuş. Örnek alınası bir azim.

(0) (0)
wallky 15.01.2020 11:52

Esra Erol'un canlı yayında hüngür hüngür ağlaması

7 yaşındaki otizmli torununa ne oğlunun ne de gelininin bakmadığını söyleyen Ali amca, torununa kendisinin baktığını ve ondan asla ayrılmak istemediğini söyleyerek Esra Erol'a duygulu anlar yaşatmış.

Daha sonra ağlamaya başlayan ve herkesin çocuk yapmak zorunda olmadığını söyleyen Esra Erol, maddi manevi ilgilenemeyecekleri, ona vakit ayıramayacakları çocuğu yapmamaları gerektiğini söylüyor ve çocuk yapmanın çok kolay olduğunu ama esas meselenin ona annelik babalık yapmak olduğunu da vurguluyor.

Gerçekten içler acısı bir durum. Esra Erol'un ağlaması çok normal. Bir insan otizmli çocuğunu nasıl bırakıp gidebilir ki... Helal olsun o dedeye. Eli öpülecek adammış. Torunu için her türlü yetkiyi istiyor. Ona ben bakacağım diyor. Umarım isteğine kavuşur.

(0) (0)
risk 13.01.2020 17:30

Güldür Güldür'ün güldürmeyen karakterleri

Mesut, Bilal, Hayati, Şevket, Mustafa, İbrahim, Fikri, Naime ve Çiçek dışındaki tüm karakterlerdir. Şu insanların hatrına dönüyor program. Zaten Bilal, Şevket, İbrahim, Fikri ve Mustafa çok önceden beri vardı. Sanırım 40'lı bölümlerde Mesut dahil oldu. Yeni gelenlerden de Hayati, Çiçek ve Naime tuttu. Maalesef yeni bölümlerini eski heyecanımla izleyemiyorum. Belki skeç yazarları değişti, o da etkilemiş olabilir. Ama artık İsmail ve Yeter'e yol verin nolur. 

Yeni gelenlerden her ne kadar başka işlerde beğensem de Kazım (Emre Altuğ) ve Özge (Evrim Akın) de pek başarılı olamadı. Leman, Kudret ve Çetin karakterlerine de fazla ısınamadım. Arada kaldığım tek kişi Ozan karakteri. Kıbrıs şivesi yaptığı skeçleri Kıbrıs görmüş biri olarak kahkahayla izliyorum. Yetenekli çocuk, sesi de güzel, geçer not alır herhalde.

Her karaktere yer verelim derken, sevdiğimiz kişilere de hasret kalır olduk. Özellikle Hayati, Bilal, Mesut ve Şevket'i biraz daha ön plana çıkarın please.

(0) (0)
freshmeat 08.01.2020 15:41

Müge Anlı'nın 'azmış kudurmuş millet' tepkisi

Müge Anlı'yı çıldırtmışlar. Halkın yüzde 10'luk bir kesiminin çığrından çıktığını söyleyen Müge Anlı, geri kalan yüzde 90'ını da rahatsız ettiklerini söylemiş. En sonunda da "azmış kudurmuş bu millet, ben anlamadım yani" diyerek de isyan etmiş. 

(0) (0)
fastun 06.01.2020 16:05

Okan Bayülgen'in isyanı: 'Ekranda seks demediğimiz için seks yapmıyoruz'

Sivri dilli şovmen Okan Bayülgen, TV100 kanalında yayınlanan Uykusuzlar Kulübü programında RTÜK'e ufak bir ayar vermiş.

Konuğuyla sohbet ederken, canlı yayında seks demedikleri için seks de yapmadıklarını, sigara demedikleri için de sigara içmediklerini söylemiş. "Ekranda neyi söyleyemiyorsak öyle yaşıyoruz, ama Çukur'daki gibi silahlarla sıka sıka gidiyoruz." diyerek RTÜK'e çifte standart eleştirisi getirmiş.

Haklı mı? Bence haklılık payı var. Madem alkol, sigara, seks vs. yasak, e kadına şiddet ve silahlar da yasaklanmalı o zaman. 'Eşek' kelimesi bile sansür yiyor ama mermiler havada uçuşuyor. Ayarı yok bu RTÜK'ün. Derhal adam gibi bir düzenleme getirilmeli. Alkol, sigara söylenmemeye devam etsin ama silahlar da kaldırılsın o zaman.

(0) (0)
Awsalli 06.01.2020 14:47

Berat Aşıcıoğlu'nun CNN Türk'e transfer olması

CNN Türk'ün Büşra Sanay ile yollarını ayırmasından sonra yaşanan gelişmedir. Kanalın yıllardır devam eden kültür sanat programı Afiş'in sunuculuğuna Berat Aşıcıoğlu getirilmiştir. Ayrıca Özel Sektör programını da kendileri sunacaktır. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da şu:

(0) (0)
Darugar 05.01.2020 15:26

Güldür Güldür'ün eğitim eleştirisi yaptığı skeç

Sosyal medyada gezerken karşıma çıkan bu videoda öyle güzel eleştiriler var ki... Gerçekten izlerken hak vermemek elde değil. Öğretmen, öğrencilerin elinde oyuncak olmuş resmen. Her veli kendi çocuğu kayırılsın istiyor. Öğretmenler de böyle bir ortamda elbette sağlıklı bir eğitim veremiyor. Sorunlar zaten saymakla bitmez ama beni en çok düşündüren, gerçekten Atatürk'ün sadece 6 sayfa tarih kitabında yer alması oldu.

Bu bölümden sonra bile bu program yayından kaldırılmadıysa belki de birazcık da olsa ilerleme kaydedebilmişizdir.

(0) (0)
srtsnl 04.01.2020 17:28

Habertürk'te yaşanan İsmail Saymaz ve Selman Öğüt tartışması

Habertürk kanalında dün akşam yayınlanan Enine Boyuna programında yaşanan İsmail Saymaz ve Selman Öğüt tartışması gündeme bomba gibi oturdu.

Selman Öğüt'ün Kemalistler hakkında söylemiş olduğu sözler İsmail Saymaz'ı çileden çıkardı. Öğüt, Kemalistlerin İran'ı şeytanlıştırdıklarını ve müslümanlara hakaret ettiklerini söyledi. Bu sözler ise gerilimi arttırdı.

İşte Saymaz ve Öğüt arasındaki o tartışma:

İ.S: Kim sokmuyordu? Ne münasebet? Ben namazında niyazında bir gencim. Ezbere konuşuyorsun! İleri geri konuşuyorsunuz. Kemalistler bu ülkede özgürce ezan okunmasını sağladılar, namaz kılmasını sağladılar.

S.Ö: Kemalistler mi özgürce namaz kılınmasını sağladı? Hayal dünyasında yaşıyorsunuz.

İ.S: Önce kavramlar yerine oturacak. Bu ülkede Kemalistler Müslümandır. Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan özgürce okunuyor. Bu ülkede Yunan işgali olsun diyenlere rağmen karşı savaşarak kazandılar. Bu ülkede Müslüman çoğunluksa, bu ülkede ezan okunuyorsa, bu ülkede Türk bayrağı dalgalanıyorsa Kemalistler sayesinde Atatürkçüler sayesinde! Bu ülkede İslamcılar marjinal bir azınlıktır. Türkiye'nin başını belaya soktular. Bileceksiniz! Bu ülkede Kemalistler, İslamcıların bozduğu başını belaya soktuğu yerlerde Kemalistler gelip kurtaracak.

S.Ö: Önce özür dileyeceksiniz. Ezanı Türkçe okuttuğunuz için özür dileyeceksiniz. Camileri kapattığınız için özür dileyeceksiniz.

İ.S: Bu çok tehlikeli bir provokasyon. Dikkat edin. 

S.Ö: Provokasyon senin işindir.

İ.S: Benimle senli benli konuşma.

S.Ö: İstediğim gibi konuşurum. Sensin provokatör. Müslümanlara zulüm edilmiştir, Kemalistler zulüm edilmiştir. İkna odaları kurdunuz.

İ.S: Bu arkadaş Kur'an'ın elifini bilmez. Ben Kur'an okumuşum, bu arkadaş iki rekat namaz kılamaz ya! Ya bu arkadaş iki rekat namazı baştan sona kılamaz. Ben bunlara namaz kıldırırım ya! Bu Kur'anın "k"sını bilmez. Ya bırak ya! Ben bunların tamamına namaz kıldırırım. 

(0) (0)
kullaniciad 04.01.2020 10:17

Türkiye Psikiyatri Derneği'nin Habertürk'e tepki göstermesi

Türkiye Psikiyatri Derneği, Habertürk kanalında antidepreasanların tartışıldığı programda hiç psikiyatrist olmamasına tepki gösterdi.

Didem Arslan'ın yönetiminde yayınlanan programda "İlaç şirketleri neyi hedefliyor, Türkiye’yi bekleyen tehlike ne?" başlığı altında yapılan tartışmada antidepresan kullanımı gündeme getirildi.

Programa Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Kurtoğlu ve Araştırmacı-Yazar İsmail Tokalak konuk olarak yer alırken, programda herhangi bir psikiyatristin olmaması tepki çekti.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Türkiye Psikiyatri Derneği, "Antidepresanların tartışıldığı bir televizyon programında psikiyatristin bulunmamasını sağlık haberciliği açısından kınıyoruz" ifadelerini paylaştı. Programda ruh sağlığı uzmanı bulunması gerektiğini savunan dernek, "Ruhsal bozuklukların tedavisiyle ilgili uzman düzeyinde eğitim, deneyim ve sorumluluğu olmayan kişilerin, yanıltıcı ve bilimsel dayanağı olmayan görüşlerinin yaygınlaştırılması ve bilgi kirliliğine neden olması halk sağlığı açısından önemli bir risktir" dedi. 

(0) (0)
umutsedef 04.01.2020 10:07

Serdar Kılıç vs Bear Grylls

Doğa programlarını seven biri olarak böyle bir karşılaştırmanın yersiz olmayacağını düşündüm. İkisi de doğada hayatta kalmayla ilgili çok faydalı programlar yapıyorlar.

İki ismin de geçmişinden bahsetmek gerekirse Bear Grylls biraz daha uçuk kaçık bir abimizdir. Böcek yer, çekinmeden çekirgeleri hüpletir, ölmüş devenin içine girip ısınır falan. İğrenç işlerin adamıdır. Programında gerekli bilgileri verir, bilgilendirici bir şahsiyettir ama şov yapmayı da sever. Biraz daha reytinge yönelik işlerin adamıdır. Onu ünlü yapan da bunlardır zaten. Yoksa kim ne yapsın dağda tepede tek başına gezen adamı. Bu arada şovu sever ama bilgili adamdır. Geçmişte ordu mensubuymuş. Siyah kuşak karateci. Ve Everest dağına tırmanan en genç dağcı olarak da rekorlar kitabına adını yazdırmış bir isim. İtici ve bayık biri değildir. Kendisini izletir.

Gelelim Serdar Kılıç'a... Bizdendir. Gerçekten iyi bir akademik kariyeri vardır. Çocukluğundan beri doğayla arasında müthiş bir dostluk olduğu için o da doğanın dilini iyi bilir. Jeoloji mühendisi olduğunu da duymuştum. Şovu sevmez. Boş konuşmaz. İşini yapar, bilgisini verir ve gider. Klas adamdır. E tabi Türk olması da bizi kendisine biraz daha yakın kılıyor. Bear Grylls'in bildiği her şeyi bilir ama garip garip hareketlere girişmez. Bizim toprakları iyi tanır. İnsanımızı iyi bilir. O yüzden bir seçim yapmak zorunda kalsaydım Serdar Kılıç'ı seçerdim. Biraz soğuk biri gibi durabilir ama izlemeye devam ettikçe kendisini sevdirir. En önemli özelliklerinden birisi de pek tarzı olmadığı için böcek falan yemez.

Velhasıl kelam ikisini de severiz ama Serdar Kılıç bir adım daha önde olabilir. Bizim toprağın insanı olduğu için anlatımı bize hitap ediyor.

(0) (0)
viktor35 29.12.2019 12:25

Habertürk muhalefet kanadına mı geçti?

Medya gerçekten uzun süredir tek elden yönetiliyor. Bu tek elden yönetimi o kadar kanıksadık ki zaten, artık farklı bir yorum göremez olmuştuk. Özellikle hükümete karşı herhangi bir eleştiride, o eleştiriyi yapanı bir daha televizyonda bile göremiyorduk.

Son zamanlarda ise dikkatimi çeken bir durum var. Artık hükümete eleştiriler daha rahat söyleniyor. Örneğin Habertürk televizyonunun yorumcuları veya sunucuları daha muhalif tavır sergileyebiliyorlar. Levent Kırca'nın Fatih Altaylı'ya sözlerini hepimiz hatırlıyoruz. Adama Altaylı'nın kendi programında demediği kalmamıştı. 'Salak' kelimesini bile rahatça kullanmıştı. Çünkü Fatih Altaylı'yı hükümetin yalakası olarak nitelendiriyordu. Bugün geldiğimiz durumda ise Fatih Altaylı dahi hükümete gayet rahat şekilde sert eleştirilerde bulunabiliyor.

Programlarda daha fazla muhalefet olan yorumcular görebiliyoruz. 3-5 aydır dikkatimi çeken bir durum bu. Bunun sebebi sizce hükümetin medyaya baskılarını azaltması mı yoksa televizyonların düşüncesi "Zaten gitmeye yakınlar, biz de daha önce hiç desteklememiş gibi yapalım" tavrı mı? Bence hükümetin gidici olduğu düşünülüyor ve o yüzden bu kadar rahat olmaya başladılar.

Daha önceden de böyle demokrat bir ortam olsaydı ne kaybederlerdi? Hala tamamen demokratik değil elbette ama ben kendi adıma bir fark gördüğümü söyleyebilirim. Ve bunu da hükümetin güç kaybetmesine bağlıyorum. Keşke tek elden yönetim yerine daha renkli kanallar izleyebilseydik...

(0) (0)
kuturkutur 29.12.2019 10:42

Akşam Acun'la eğlendiler diye TV8'deki sabah programlarının bugün yayınlanmaması

Tv8'de merakla izlenen programlardan olan 'Bugün' ve 'Gel konuşalım' bu sabah ekrana gelmedi. Bu iki programın yerine Doğduğun Ev Kaderindir dizisi yayınlandı.

TV8'de bugün sabah programlarının yayınlanmaması merak konusu olmuştu. Kanalın sabah programları Cengiz Semercioğlu ile Cansu Canan Özgen'in sunumuyla ekrana gelen 8'de Bugün ve Cengiz Semercioğlu, Seray Sever ile Eylem İpek Şafak'ın yer aldığı Gel Konuşalım programlarının yerine, TV8'in yeni dizisi Doğduğun Ev Kaderindir'in ilk bölüm tekrarı yayınlandı.

Dün gece DasDas'ta TV8 in yılbaşı partisi vardı. Gece geç saatlere kadar devam eden yılbaşı partisinde, kanalın tüm çalışanları, programcı ve sunucuları geç saatlere kadar eğlendi.

Bu sabah, yayın akışında yer alan 8'de Bugün ve Gel Konuşalım programları, dün gece geç saatlere kadar devam eden yılbaşı partisinin kurbanı oldu. Çalışanlar partiye katılan Acun Ilıcalı'dan, sabah yayınlarının tatil edilmesi konusunda ricada bulundular. Ilıcalı da, sabah programlarının bugünlük yayına alınmaması konusunda talimat verdi.

(0) (0)
Tak3dowN 26.12.2019 15:50

Cem Seymen'in A'dan Z'ye programını bırakması

CNN Türk'ün başarılı ekran yüzlerinden Cem Seymen'in yakın zamanda yayına başlayan A'dan Z'ye programını sunmayı bırakma kararı almasıdır. Reytinglerin iyi olmasına rağmen kendi isteğiyle haberlerin içinde olmak istemediğini açıklamıştır. Seymen'in Para Dedektifi programı ise devam edecek.

(0) (0)
fredycrouger 23.12.2019 15:51

Güldür Güldür'den dizi senaristlerine 'kadın' mesajı

Güldür Güldür Show'un 219. bölümündeki 'Dizilerin Arka Odası' adlı skeçte, kadına yönelik şiddete çanak tutan veya özendiren dizilerin senaryosuna getirilen eleştiridir. İzlemek isteyenler için (Bkz.)

(0) (0)
abvbrk 15.12.2019 13:17

CNN Türk'ten Ahmet Can'ın ayrılmasıyla Doğan Medya'nın izlerinin silinmesi

Doğan Grubu'ndan Demirören Grubu'na geçen CNN Türk'te işten çıkarılmalar devam ediyor. Her cumartesi yayınlanan "Teknoloji Her Yerde" programının başarılı sunucusu Ahmet Can, kanaldan ayrıldı. Ahmet Can istifa ettiğini Twitter adresinden duyururken, bu kararın nasıl alındığı veya neden alındığı ile ilgili bir açıklama gelmedi.

(0) (0)
Stormic 09.12.2019 15:27

Şarkıcı Yasin Aydın'ın Müge Anlı için şarkı yazması

Kayıpları bulması ve cinayetleri aydınlatmasıyla Türk halkının gönlünde taht kuran Müge Anlı, bu sefer değişik bir konuyla gündeme geldi.

Karadenizli ses sanatçısı Yasin Aydın, “Müge Anlı” ismini verdiği bir şarkı yazıp besteledi. Duyanları hayran bırakan şarkıyı Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı, bugün canlı yayında şarkının klibini izleyenleriyle paylaştı.

Şarkıya duyduğu beğeniyi dile getiren Anlı; “Yasin, arkadaşlarını al gel stüdyomuza. Sizi canlı canlı dinleyelim bekliyorum” dedi.

(0) (0)
sensiz25 09.12.2019 12:25

Beyazıt Öztürk'ün Beyaz Show'un gelecek sene ekranlara döneceğini açıklaması

21 yıl boyunca Kanal D'de yayınlanan ve 2 sene önce yayın hayatını bitiren Beyaz Show'un gelecek sene ekranlara dönecek. Bir süredir yurt dışında olan Beyazıt Öztürk, Beyaz Show'un önümüzdeki yıl yeniden ekrana döneceğini de müjdeledi.

(0) (0)
canorkan 08.12.2019 21:41

Esra Erol'un programındaki Melahat'in çocuğunun babasının bulunamaması

Esra Erol'da Melahat isimli genç kadının eşini defalarca aldatması ve iki çocuğunun da başka adamların çıkması tartışma konusu yaratmıştı.

Yaklaşık bir ay önce ATV'de yayınlanan Esra Erol'un programına katılan Melahat isimli genç kadının "Banyo yapmıyor" diyerek boşanmak istediği eşini defalarca aldattığı ortaya çıkmıştı. İki çocuğunun da eşinden olmadığı ortaya çıkan Melahat, ilk çocuğunun babası olarak Celal isimli birini, ikinci çocuğunun babası olarak da Mehmet Muhammet adlı kişiyi söylemişti. Dün canlı yayında açıklanan sonuca göre Melahat'in çocukları ismini verdiği iki kişiden de çıkmadı. (bkz. link)

(0) (0)
prontak 07.12.2019 12:44