Samsung'un gelecek yıl LCD ekran üretimini durduracak olması

QLED ve OLED teknolojilerinin gelişmesi ve bunlardan alınan yüksek performans nedeniyle dünya ekran üretim devlerinden Samsung'un 2021 yılına kadar Güney Kore ve Çin'deki LCD panel üretimini sonlardırma kararı aldığı mevzudur.

Şirket, artık daha çok QLED paneller üretmek için yatırım yapacakmış.

(0) (0)
ottodix 01.04.2020 13:01

Teletekst

Metin ve basit grafiklerin televizyon ekranına aktarılması için kullanılan havadan yayın tiplerinden birine verilen isimdir.

(0) (0)
Postman 31.03.2020 17:28

(0) (0)
laylaylak 26.03.2020 12:47

(0) (0)
UMTSZ 26.03.2020 12:43

Evi sinemaya çeviren projeksiyonlu Telefon: Voga 55909

Malüm artık neredeyse hepimiz izlemeyle ilgili her şeyi internetten yapıyoruz ve bunun çok büyük bir bölümünü de geniş ekranlı akıllı telefonlar aracılığıyla yapıyoruz. Ama akıllı telefonların geniş ekranları herkesi memnun edecek denli büyük değil zira ekde büyük ekranı hem kullanmak hem de taşımak oldukça zor.

İşte bu soruna çözüm üreten bir telefon çıktı nihayet. Yansıtıldığı her yeri devasa ekrana çevirien projeksiyonlu felefon VOGA 55909 barındırdığı özellikler ile dizi filşm izleyicilerini ve iş gereği sık sık sunum yapmak isteyenleri şimdiden heyecanlandırmış görünüyor.

VOGA 55909 özellikleri
Ekran: 5 inç büyüklüğünde 16:9 ekran formatında Full HD IPS
RAM – Depolama: 4 GB RAM ve 64 GB dahil hafıza.
İşlemci: MediaTek MT6750 ARM-A53 tabanlı 4 çekirdek 1.5GHz, 4 çekirdek ise 1 GHz hızında çalışıyor.
Kamera: Önde 8 Megapiksel kamera, arkada 13 Megapiksel çözünürlüğünde tek kamera.
Batarya: 4000 mAh batarya microUSB bağlantı noktası
İşletim sistemi: Android 7

(0) (0)
cikitelli 31.01.2020 16:42

Netfilix filmi The Irishman'de kullanılan gençleştirme tekniği

175 milyon dolara mal olan martin scorsese imzalı netflix filmi the irishman'a harcanan bütçenin büyük kısmının, oyuncuların CGI aracılığıyla daha genç görünmesini sağlamak için kullanıldığı mevzudur.

Filmler için yaşlandırma hilelerine harcanan at nalı kadar bütçeleri duymuştuk elbet ama gençleştirme için yapılan bu çalışma neredeyse ilklerden denilebilir. Bu film bu yönüyle de sinema teknolojisinin geldiği noktayı görmemiz bağlamında ve dahası gideceği noktayı anlamamız açısından da çok çarpıcı bir örnek bence.

Film, özellikle Robert De Niro’yu gençleştirmek için pek çok sahnede CGI teknolojisinin kullanılmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Hatta oyuncuları gençleştirmek için kullanılan CGI teknolojisi nedeniyle film, 175 milyon doları aşan bütçesiyle Martin Scorsese’nin bugüne kadarki en pahalı filmi. Filmin kurgusunu yapan Thelma Schoonmaker, verdiği bir röportajda oyuncuları gençleştirmek için kullanılan CGI teknolojisinin filmde yoğun bir şekilde kullanıldığını açıklamıştı. Filmin ilk yarısında oyuncuları gençleştirip, ikinci yarısında kendi yaşlarına geri döndüklerini söylemişti.

Martin Scorsese, başvurduğu bu yöntemin getireceği sonuçlardan emin değil. Robert De Niro’nun hem gençlik hâlinin hem de şimdiki görünüşün filmde yer alacak olmasının, izleyicide bir karışıklık yaratacağını düşünmüştü. “Oyuncuları bugünkü hâlleriyle izlemeye çok alışkın olduğumuz için bu konuda hepimiz endişeliyiz. Önceki ve sonraki hâllerini bir araya getirdik. Elbette bazı değişiklikler oldu ama duyguların korunması konusunda elimizden geleni yaptık.” açıklamasını yapmıştı. Bu yüzden usta yönetmen, her şeyin gerçekçi görünmesi konusunda büyük gayret göstermiş.

Öte yandan bu durum, filmin kurgusunun kronolojik olarak ilerlemediği ihtimalini akıllara getirmişti. ama filmin görücüye çıkmasıyla birlikte daha önce oluşan olumsuz beklentiler de bir anda dağılmış zira film izleyiciden şimdilik tam not almış durumda.

(0) (0)
marki 17.01.2020 14:46

Twitch yayıncılarının sürekli kavga etmesi

Twitch yayınlarını izlediğim zaman fark ettiğim durumdur. Genel olarak bu arkadaşlar yüksek kitlelere hitap ediyor. Adamın açmış olduğu bir yayını 10 bin kişi izliyor. Bunlar gerçekten yüksek rakamlar. 20 bin izlenen de var. Yayıncı ekrana çıkıyor ve 5 saat kesintisiz yayın yapıyor. Adamların hayatı bunun üzerine kurulu ve gerçekten iyi paralar kazanıyorlar. Sponsorluklar vs de iyi para getiriyor.

Bu arkadaşlar biraz asi gençler anladığım kadarıyla. Genel olarak yayınlarında her şeyi ben bilirim havaları oluyor. Ve sürekli birbirlerine laf atma derdindeler. Yok o yayınına bot attı, yok o bilmem ne yaptı. Ve bu insanlar yaş olarak da öyle ergenlik çağında değiller. Ama kedi köpek gibiler maaşallah. Sürekli olarak birbirlerine laf sokma çabaları. E ortada bir pasta var ve herkes en büyük dilimi kendine istiyor haliyle.. Ama artık sakinleşseler biraz daha iyi olacak.

(0) (0)
volkan1973 11.01.2020 16:58

LG'nin rulo şeklinde ekran geliştirmesi

Güney Koreli teknoloji devi şirket LG, tasarlamış olduğu ekranla adından çok söz ettirecek gibi duruyor.

Günümüzde teknolojik aletlerin esnetilmesi ve hatta giyilebilir teknolojilerin de ortaya çıkmasıyla birlikte ortaya çok farklı yenilikler çıkmaya başladı. LG de bu alanda yapmış olduğu atılımla tüm gözleri üzerine çekecek.

Rulo şeklinde tavana asılabilen bir ekran geliştiren LG, bu ekranı CES 2020’de tanıtmaya hazırlanıyor. Ekranın, uçak kabinleri gibi toplu alanlarda bilgilendirme amacıyla kullanılması hedefleniyor.

LG, bu ekranın yanı sıra rulo şeklinde 65 inclik bir ekran daha tanıtmaya hazırlanıyor.

Akıllı telefon sektöründeki gücünü kaybeden LG, rulo şeklindeki ekran ve cihaz tasarımlarıyla, bu alandaki gücünü kullanmaya çalışıyor.

(0) (0)
orsinodarcy 03.01.2020 10:16

Samsung'un çerçevesiz televizyonu

Samsung'un televizyon teknolojisinde çığır açacağını gösteren gelişmedir. Üretilecek televizyonda çerçeve yok, sadece ön panel ve arka gövde olacak. Tabii fiyatı da uçuk olacaktır ama buna değebilir. Heyecanla bekliyorum.

(0) (0)
ferro 02.01.2020 11:07

Casusluk amaçlı kullanıldığı için Google ve Apple'ın kaldırdığı uygulama: ToTok

Tok adlı mesajlaşma uygulamasının Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının kişisel verilerine erişmek için "casusluk amaçlı" kullandığı iddiaları üzerine, Google ve Apple'ın söz konusu programı uygulama mağazalarından kaldırmasıdır.

(0) (0)
mustafacan 27.12.2019 12:52