Serap Paköz, 15 Haziran 1965 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Karadeniz kökenli olan deneyimli sunucu Üniversite dönemine kadar olan eğitimini Ankara'da geçirdi. Adana, Çukurova Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde okudu ve buradan mezun oldu.

Üniversite dönemlerinde TRT spikerlik sınavını kazanan isim TRT Bünyesinde görev yapmaya başladı. TRT Trabzon ve Van radyolarında görev yapan Paköz 1986 yılında Ankara Radyosu ve Ankara televizyonlarında görev yaptı. 1995 yılında ileride hayatını birleştireceği isim olan Sümer Ezgü ile birlikte TRT televizyonuna hazırladıkları "Ankara Rüzgarı" adlı program Magazin Gazetecileri Derneğinin "Tüm Kanalların En İyi Müzik Eğlence Programı" ödülüne layık görüldü.

Başarılı sunucu TRT çalışmasını transfer olduğu Kanal D ile 1997 yılında sonlandırdı. Serap Paköz Kanal D'nin ardından sırasıyla Kanal 6, ATV, TGRT, Show TV, Star ve FOX TV ekranlarında farklı programlarda görev aldı. Paköz 1987 yılında şarkıcı Sümer Ezgü ile evlendi. 1999 yılında boşanan çiftin Ceren adında bir kız çocuğu dünyaya geldi. Boşanma ardından bir süre Ezgü soyadını kullanan deneyimli sunucu eski eşinin açtığı dava sonucunda Ezgü soyadından vazgeçerek kızlık soyadı olan Paköz'e döndü.

Kadın programlarının tecrübeli isimi son olarak TV8 ekranlarında yayınlanan "Gerçeğin Peşinde" programını sunuyordu.

(0) (0)
Yorumlar

Serap paköz 1965 değil 1959 doğumludur.1979 yılında liseyi bitirmiștir.1965 doğumlu bir kiși 1982 yılında 17 yașında iken nasıl üniversiteye gider ve nasıl devlet memuru olur yani serap hanım 1959 doğumludur.merak edenler seyran bağları bağlar caddesindeki komșularından bilgi alabilir.


(0) (0)
Çarli 04.08.2019 20:38

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%25 olumlu
%75 olumsuz
Artı yönleri
Bakımlı bir kadın nasıl olmalıdır? sorusuna yanıttır kendisi

Eksi yönleri
Şov peşinde ve samimiyetsiz sunucu
Konukları ile hiç alakası yok
Müge anlı Barcelona ise serap Paköz Malaga.
Buna bakan bunlara da baktı