Selim Bayraktar
Selim Bayraktar
(47 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Selim Bayraktar, 17 Haziran 1975'de Irak'ın Kerkük şehrinde gözlerini dünyaya açtı. Çocukluğunu burada geçiren Bayraktar 12 yaşında Türkiye'ye geldi.

Tiyatroya büyük bir ilgi duyan Bayraktar, lisansını Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamladı. Mezun olmasının ardından pek çok sirk çalışmalarında bulunan deneyimli oyuncu ilk olarak Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'na ve ardından Antalya Devlet Tiyatrosu'na atandı.

2006'da Köprü isimli dizide Erdal karakterini canlandırdı. 2009'da ise Bir Bulut Olsam isimli dizide Mahmut Paşa karakterine hayat verdi.

2012 yılına gelindiğinde ekranlarda fırtınalar estiren ve reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinde Halit Ergenç, Selma Ergeç, Meryem Uzerli, Nebahat Çehre, Okan Yalabık ve pek çok oyuncu ile birlikte rol aldı. Canlandırdığı Sümbül Ağa rolü ile yıldızı parlayan Selim Bayraktar, 2014 yılında Aşk Sana Benzer isimli filmde Aykut karakterini canlandırdı.

Selim Bayraktar, 2014 yılında Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü aldı. Kendisi 2005 yılında Bihter Bayraktar ile dünya evine girdi.

ATV'de ekrana gelen "Ağlama Anne" dizisinde Ali karakteri ile izleyici karşısına çıktı.

Son olarak Fox TV'de yayınlanan Zümrüdüanka dizisinde Abbas Demirkan karakterini canlandırıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Sümbül Ağa karakteriyle gönülleri fethetti
Mimikleri EF-SA-NE!
Sempatik ve doğal geliyor

Eksi yönleri
Sosyal medyayı daha aktif kullanabilir
Her karaktere yakışmıyor
Buna bakan bunlara da baktı