Kenan İmirzalıoğlu
Kenan İmirzalıoğlu
(47 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Kenan İmizarlıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara'nın Balâ ilçesinin Üçem köyünde dünyaya gözlerini açtı. 12 yaşına kadar köyde yaşadı.

Aslen Türkmen olan Kenan İmizarlıoğlu'nun kökeni Bozulus Türkmenleri'nin Tabanlı aşiretine dayanır. Babasının ismi Mustafa, annesinin ismi ise Yıldız'dır. Zübeyde ve Derviş adında ablası ve abisi vardır.

Yakışıklı oyuncu, ilköğretimini doğduğu köyde tamamlamıştır. Ortaokul için Ankara'ya teyzesinin yanına giden İmirzalıoğlu, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı.

Üniversiteye girmeyi ilk denemesinde başaramayan oyuncu, ailesinin yanına geri dönse de sınavı kazandı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünü okumak için İstanbul'a geldi.

İstanbul'da öğrenim gördüğü sırada yakışıklılığı ve fiziğiyle dikkat çeken ünlü oyuncu, arkadaşlarının ısrarı üzerine modellik yarışmasına katıldı. Bu yarışmadan başarıyla ayrılan İmirzalıoğlu, 1997 Best Model of Turkey yarışmasına katılarak 4000 kişi içinden ilk 20'ye girmiş ve ardından finalde birinci olmuştur. Daha sonra katıldığı Best Model of The World yarışmasında da birinci seçilmiş ve ilk kez bir Türk erkeği Best Model of The World seçilmiştir.

Yönetmen Osman Sınav'ın da yardımıyla Deli Yürek dizisinin seçmelerine katıldı ve Yusuf Miroğlu rolünü aldı. Deli yürek dizisi 1999 ve 2002 tarihleri arasında yayınlandı. Bu süreçte Yusuf Miroğlu rolünü başarıyla oynadı.

Başarılı oyuncu, Deli Yürek dizisinin devamı niteliğinde olan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi filminde rol alarak sinema dünyasına da adım atmış oldu.

Daha sonra dil eğitimi için Amerika'ya giden Kenan, Amerika'dan dönünce, senaristliğini ve yönetmenliğini Uğur Yücel'in üstlendiği Alacakaranlık dizisinde rol aldı. 2003-2005 tarihleri arasında rol aldığı dizide Ferit Çağlayan karakterini canlandırdı. Sonrasında ise yine aynı ekibin hazırladığı Yazı Tura adlı sinema filminde boy gösterdi.

2005-2007 yılları arasında Selin Demiratar'la beraber Acı Hayat dizisinde başrolü paylaştı.

2007 yılında ise yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın üstlendiği 'Son Osmanlı Yandım Ali' filminde oynadı.

2009-2011 yılları arasında ise 'Ezel' dizisinde Ezel karakterine hayat verdi.

2012 yılında Karadayı dizisinde Bergüzar Korel'le birlikte başrol oynadı. Bu dizide Mahir Kaya adlı karakteri canlandırdı.

14 Mayıs 2016 tarihinde yine kendisi gibi oyuncu olan eşi Sinem Kobal ile evlendi.

Eylül 2019'dan bu yana Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sunuculuk görevini üstlenmiştir.

(0) (0)
Yorumlar
Kenan Abi benim ismim Sinem senin esininde ismi Sinem Ben onu cok seviyorum kendisini cok güzel tatli sempatik buluyorum ona söylermisin?
(0) (0)
Sinem 07.04.2021 12:17

Kenan Abi benim ismim Sinem senin esininde ismi Sinem Ben onu cok seviyorum tatli sempatik buluyorum birgün sizinle tanismak istiyorum
(0) (0)
Sinem 07.04.2021 12:20

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Sunuculuk yeteneği üst düzey
tivitrend
Hem eğitimli hem yakışıklı
tivitrend

Eksi yönleri
Aynı rollerin adamı
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı