Doğa Rutkay
Doğa Rutkay
(45 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Güzel oyuncu Doğa Rutkay, 30 Ekim 1978 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Annesi Nuran Duru, babası tiyatro oyuncusu Rutkay Aziz'dir. İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra özel tiyatrolarda sahne aldı. 

Oyunculuk kariyerine 1998 yılındaki Çiçeği Büyütmek filmiyle başlayan Doğa Rutkay, daha sonra Çağan Irmak'ın İstanbul Kardeş dizisinde rol alarak kariyeri açısından önemli bir projede yer aldı. Doğa Rutkay'ın asıl ün kazanması başrollerinde Emel Sayın ve Mehmet Ali Erbil'in oynadığı Aşkım Aşkım adlı dizideki Layla rolü ile gerçekleşti.

2009 yılında Turgut Özakman'ın senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini Hamdi Alkan'ın yaptığı ve Halit Ergenç'in Atatürk'ü canlandırdığı Dersimiz Atatürk filminde Latife Hanım karakteriyle büyük bir beğeni topladı.

Doğa Rutkay, "Card Finans" reklamında da boy gösterdi. 2005 yılında Kanaltürk adlı televizyon kanalında "Doğayla Gece Yarısı" isimli söyleşi programıyla sunuculuk alanında yeteneklerini sergiledi.

3 Eylül 2014 tarihinde televizyoncu Kerimcan Kamal'la düna evine girdi.

BKM'nın yapımcılığını üstlendiği "Güldür Güldür" adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Alper Kul, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Çağlar Çorumlu, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın, Şirincan Çakıroğlu ile beraber aynı sahnenin tozunu yuttu

(0) (0)
Yorumlar

Evliliğinden ikiz yavrulara sahip olan Doğa Rutkay, uzun bir süre Tiyatroya ara vermek zorunda kaldı. Bundan sonra inşallah eski performansına tekrar kavuşur. 

(0) (0)
sinemacıamca 28.03.2019 13:58

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%57 olumlu
%43 olumsuz
Artı yönleri
Kadınlar güldüremez algısını tepetaklak etti
Sadece yaptığı işlerle gündeme geliyor
Gülüşünden içtenlik ve samimiyet akıyor
babasının izinden gitmesi

Eksi yönleri
Ekranları kasıp kavuran dizilerin kadrosunda hiç yok
Farklı sinema ve dizi rollerinde gözükmedi
Ağzını çok açınca itici duruyor
Buna bakan bunlara da baktı