Beste Uyanık
Beste Uyanık
(37 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


Beste Uyanık, 6 Mart 1987 tarihinde dünyaya geldi. Işık Lisesi'nden mezun olduktan sonra ABD'de Parsons School of Design'de moda tasarımı eğitimi gördü. Ardından New York Üniversitesi'nde medya, grafik tasarımı ve ekonomi bölümleriyle eğitim hayatını sürdürdü. Pace University'de Görsel İletişim ve Medya Sanatları üzerine yüksek lisans yaptı.

Yüksek lisansı bitirdikten sonra New York Film Academy'de oyunculuk eğitimi aldı. ABD'nin ünlü televizyon kanalları ABC ve CBS'te görev yaptı. Çeşitli dergi ve televizyon kanallarında editör olarak çalıştı.

Off-Road ve pist yarışlarında uzman olan Uyanık, lisanslı ralli pilotu olarak 100'ün üzerinde araba yarışında yer aldı.

2012 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yaparak Dialog Eğitim Merkezi’nde spikerlik, sunuculuk ve diksiyon eğitimi gördü. Ardından CNN Türk'te spikerlik yapmaya başladı. 2018'de "Koca Bulma Sanatı" adlı kitabı yayımlandı.

CNN Türk'te hafta içi her gün Kapanış Zili, Günün Ekonomisi gibi programlarla izleyicilerin karşısına çıktı.

Termik santral bacalarına filtre takılmasını erteleyen tasarıyı savunduğu için yapılan eleştirilerin ardından, 26 Aralık 2019 tarihinde kanalla yolları ayrıldı.

(0) (0)
Yorumlar

Kesinlikle çok yanlı,taraflı,kasvetli,kendini beğenmiş,gösteriş meraklısı,yapmacık... Dahasını siz yazın...

(0) (0)
sıkıtakip 22.04.2019 06:57

arkadaş kanalda programa onay veren o kadar müdür falan varken işinde iyi olan birinin mağdur edilmesi kabul edilebilir bir şey değil. inşallah tez zamanda çok daha iyi yerlerde görürüz kendisini.
(0) (0)
mrdnz 27.12.2019 12:33

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%nan olumlu
%nan olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı