Suzan Kardeş
Suzan Kardeş
(64 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:
 Türkiye

Boyu:

Kilosu:


Kanal:

Programlar:

1960 Yılında Kosova'nın Mitroviça şehrinde doğan Suzan Kardeş ilkokul çağındayken Türkiye'ye ailesi ile beraber yerleşti. Suzan Kardeş iş hayatına Hürriyet gazetesi için çekilen fotoromanlarda yer alan oyunculara makyaj yaparak başladı. Kardeş bu işin devamında kariyeri için çok önemli bir noktada bulunan Şan Tiyatrosu'nda saç ve makyaj yapma görevini üstlendi.

Suzan Kardeş 1994 yılında Yılmaz Erdoğan ve Necati Akpınar’ın kurduğu Beşiktaş Kültür Merkezi ve BKM Oyuncuları topluluğunun makyajlarını yapmaya başladı ve bu dönemde ünlü isimlerin vazgeçilmez makyözü olmayı başardı. Suzan Kardeş'in Türkiye tarafından tanınması ise İş Bankası'nın Atatürk’lü reklamında oyuncu Haluk Bilginer'e yaptığı Atatürk makyajı oldu. Aynı dönemde deneyimli isim Türkan Şoray, Sezen Aksu gibi ünlü isimlerinde makyajlarını yapmaya başladı.

1992 yılında baba mesleği olan lokanta işletmeciliği işine giren Suzan Kardeş "Bekriya" adında bir yer açtı ve burada bazı geceler Rumeli türküleri okumaya başladı. Bu dönemde Kardeş, Sezen Aksu'nun ısrarları sonucu "Bekriya" adında birde albüm çıkardı.

Suzan Kardeşin set arkasından öne geçmesi ve televizyonda ilk defa boy göstermesi Bir Demet Tiyatro dizisinde "pencereden bakan kadın" olarak yer almasıyla başladı. Bu dönemin ardından 7 Albüm çıkaran Suzan Kardeş ayrıca dizi ve filmlerde rol almaya başladı.

Suzan Kardeş halen Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinde rol alıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Her işini başarılı yapan kadın
Türkiye'de bulunan en değerli ses
Yaşayan efsane desek az olur

Eksi yönleri
Çocuklar duymasında oynaması tam hayal kırıklığı
Youtube kanalını devam ettirmemesi!
Buna bakan bunlara da baktı