Selçuk Yöntem
Selçuk Yöntem
(69 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Selçuk Yöntem 13 Temmuz 1953 tarihinde İstanbul'un Eyüp ilçesinde dünyaya geldi.

Annesi Erzurumlu, babası Sakaryalıdır. Ailenin 4. çocuğu olup, toplamda 5 kardeşlerdir.

Babası subay olduğundan ilkokula Malatya'da başlayıp Ankara, Afyon ve İstanbul'da devam etti. Liseyi Şişli Terakki Lisesi'nde okudu. Sonra Ankara Devlet Konservatuvarı'nda okudu. İlk yıl okuldan atıldı, Danıştay kararıyla okula geri döndü.

Tiyatro Yüksek Bölümü'nde okuyan Yöntem, 1977 yılında, Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosuna girdi.

1978'den 1995'e kadar Topuzlu, Kurban, Yaban Ördeği, Aşağıdakiler, Gürültülü Patırtılı Bir Hikâye gibi pek çok tiyatro oyununda yer aldı. Gürültülü Patırtılı Bir Hikâye oyunuyla Övgüye Değer Yönetmen ödülünü kazandırdı.

1978'deki Atlı Karınca dizisiyle birlikte TV'ye adım attı. Bu diziyi 1978 yılında Yaşadığımız Devir, 1982 yılında ise Ahmet'in Günlüğü izledi. Kısa sürede ünlü olan Yöntem, 1998'de Sıcak Saatler ve Deli Yürek dizisinde rol aldı. 2003'te ise Kurtlar Vadisi'nde oynadı.

1991'de Suyun Öte Yanı adlı sinema filmi ile bu sektöre adımını attı. 1996 tarihli İstanbul Kanatlarımın Altında, 2005 tarihli Banyo ve 2008 tarihli Devrim Arabaları filmlerinde de rol aldı.

Selçuk Yöntem, 2008 yılında Kanal D'de yayınlanmaya başlayan Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Adnan Ziyagil karakteriyle kariyerinin zirvesine çıkmıştır.

2014 tarihinde 'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasının sunuculuğunu üstlendi. Ancak bir süre sonra yerini oyuncu Murat Yıldırım'a bıraktı.

1976 yılında Zuhal Olcay ile evlendi, 1979 yılında boşandı. İkinci evliliğini 1987'de Cihan Yöntem ile yaptı. Bu evlilikten de 29 Mart 1983 tarihinde Iraz Yöntem adlı bir kızı oldu.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Her rolün hakkını veriyor
Ses tonu çok karizmatik
Tiyatrodaki oyunculuk yeteneğiyle hayranlık uyandırıyor
Türkçeyi çok düzgün kullanıyor
Her yönüyle gerçek bir sanatçı
Çok karizmatik bir ses tonu var çok bilgili çok iyi bir oyuncu

Eksi yönleri
Dizilerdeki iş adamı rolü yakışmıyor
Yarışma programı sunarken zorla ekrana çıkmış gibi
Buna bakan bunlara da baktı