Onur Saylak
Onur Saylak
(46 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Başarılı oyuncu Onur Saylak 12 Eylül 1977 tarihinde Ankara'da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde okurken ayrılarak Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okumaya başladı. Tiyatroya olan ilgili onu İletişim Fakültesi Tiyatro Topluluğunda tiyatro yapmaya yöneltti. Amatör olarak tiyatro oyunlarında rol aldı. Yaptığı işten zevk alıp tiyatro alanında kariyer yapmaya karar veren Saylak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden de ayrılarak Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde okumaya başladı.

Kariyeri açısından en önemli dönüm noktalarından biri olan 2010 yılında başrollerinde Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin'in bulunduğu "Gönülçelen" dizisinde rol aldı.

2013 yılında yönetmenliğini Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın yaptığı "Mavi Dalga" filminde oynadı. Film başarılı olurken  50. Antalya Film Şenliğinde En iyi senaryo ve En iyi kurgu ödülünü aldı. 2014 yılında "Hayat Ağacı" adlı dizide Kenan Bal, Ayşe Tunaboylu, Fikret Kuşkan, İdil Fırat, Özge Özberk, Tolga Güleç , Beyza Şekerci ile birlikte kamera karşısına geçti. 

Oyunculuğuyla olduğu kadar özel hayatıyla da gündeme gelen Onur Saylak, Filiz Alpgezmen dünya evine girdi ancak bu evlilik 1,5 yıl sürdü.  28 Temmuz 2011 tarihinde "Gönülçelen" dizisinde birlikte rol aldığı Tuba Büyüküstün ile evlendi. 19 Ocak 2012 tarihinde Toprak, Maya adlarında ikiz kızları oldu.

2015 yılının Ekim ayında yayınlanmaya başlayan "Hatırla Gönül" adlı dizide Onur Saylak, Engin Öztürk, Gökçe Bahadır ve Selen Öztürk birlikte rol aldı.

2015 yılında senaryosunu yazıp yönetmenliğini Özcan Alper'in yaptığı "Rüzgarın Hatıraları" adlı sinema filminde Onur Saylak, Tuba Büyüküstün, Sofia Khandemirova, Murat Daltaban, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Menderes Samancılar, Nihat İleri gibi güçlü bir kadroyla sinemaseverlerin karşısına çıktı. 

2018 yılında internet dizisi olan "Şahsiyet"in yönetmenliğini yaptı.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensiz dizisinde rol alan Onur Saylak daha sonra Ay Yapım'ın Show TV ekranlarında gelen Çarpışma dizisinde kötü bir karaktere hayat vererek oyunculuk kariyerine başarılar eklemeye devam ediyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Farklı rollerin hakkını veriyor
Kötü adam olmak icin yaratılmış

Eksi yönleri
Tuba Büyüküstün'le boşanması
Buna bakan bunlara da baktı