Metehan Demir
Metehan Demir
(55 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1969 yılında eğenin incilerinden Balıkesir Edremit’te hayata gözlerini açan başarılı gazeteci, ilk ve Ortaokul eğitimini Edremit’te liseyi ise İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamlamış. Bununla da yetinmeyen azimli isim Hava Harp Okulu’nu derece ile bitirmiş. 1994 yılında Hava Kuvvetleri’nden ayrılma kararı alan Metehan Demir, gazetecilik hayatını ilk adımını Ankara’da Turkish Daily News’de atmıştır. 6 yıl Hürriyet Gazetesi Savunma ve Diplomasi haberlerinden sorumlu muhabirlik görevini üstlenen Metehan Demir, 2003 yılında bu görevinden ayrılmıştır.

Hürriyet’teki 6 yıllık gazetecilik macerasından sonra Londra’ya giden ve Savaş Etüdleri Yüksek Lisans diplomasını alan Demir, Türkiye’ye döndükten sonra Kanal D Ankara Bürosu Haber Editörlük görevine getirmiş sonrasında ise Sabah Gazetesi Ankara Temsilciliği Yardımcısı, Sabah Ankara Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü ve Protokol Yolu başlıklı Kulis Köşe yazılarını kaleme almış.

Gazeteciliği süresince bir çok üst düzey yönetici isimle röportajlar gerçekleştiren Metehen Demir, özellikle Abdullah Öcalan’ın Suriye’den Moskova’ya kaçırılışı, Suriye Başkan Yardımcısı Abdülhalim Haddam’ın Öcalan’ın kaçışının perde arkasının anlatılması ve Türk İsrail askeri ilişkilerinin detaylarının ortaya çıkması gibi bir çok önemli haberin de arkasındaki isim olarak biliniyor.

Uzun Yıllar Hürriyet Ankara Temsilcisi olarak başarılı işlere imza atan Metehan Demir özellikle Egemen Bağış ile aralarında Bakara-Makara olarak bilinen tape skandalından sonra Hürriyet yönetimi tarafından görevden alınmıştır.

Kısa bir aradan sonra yeniden basın dünyasına ve haberciliğe dönen Metehan Demir halen tv100'de her salı saat 21.30'da yayınlanan Metehan Demir'in Salı Konukları' progrmını hazırlayıp sunuyor ve aynı zamanda Habertürk’te Ebru Baki’nin sunumuyla ekrana gelen sabah ekonomi programı Para Gündem’e haftanın belli günlerinde konuk yorumcu olarak katılıyor.

Deniz Demir ile evli olan Metehan Demir'in bir çocuk babasıdır...

Metehan Demir çalıştığı gazete ve TV kanalları
2019 TV100 Metehan Demir’in Salı Konukları – TV siyaset programı
2016 Super Haber Köşe Yazarı
2015 Habertürk TV Gün Başlıyor
2010-2013 Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi
2012 Best FM Günün Özü
2008 Aviation Week Türkiye Temsilciliği
2005-2007 Sabah Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcılığı ve Yayın Koordinatörlüğü
2003 Londra Kanal D Ankara Bürosu Haber Editörlüğü
1997-2003 Hürriyet Gazetesi
1994 Turkish Daily News

(1) (0)
Yorumlar
Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:16

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Askeri geçmişi
tivitrend
Karizmatik duruşu
tivitrend

Eksi yönleri
Bakara makara skandalı
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı