Cem Yılmaz
Cem Yılmaz
(50 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:
 Türkiye

Eğitimi:

Kanal:

1972 yılında dünyaya gelen Cem Yılmaz, Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nin İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Ardından Marmara Üniversitesi’nde İşletme (İngilizce) masterı yaptı.

1993'te üniversite yıllarında TGRT'de spor spikerliği yapmaya başladı. Dönemin ilk spor magazin programı olan Tele Kritik'in sunuculuğunu yaptı. 1994'te Kanal 6'ya geçerek "Spor Vizyon" ve "Stadyum" programlarını sundu. 1999'da lig maçlarının yayın ihalesinin Star'a (Tele On) geçmesinden sonra buraya transfer oldu ve lig maçlarıyla birlikte Şampiyonlar Ligi maçlarını anlattı.

2004 yılında CNN Türk bünyesine katılıp "İleri Üçlü" ve "Futbolmania" programlarının yapımı ve sunuculuğunu üstlendi. 2005-2007 yıllarında Formula 1 yarışlarını anlattı. 2017'deki durağı Kanal 1 olan Cem Yılmaz, spor servisi müdürlüğünün yanı sıra Futbol Merkezi adlı programı hazırlayıp sundu. 2009 yılında Doğan TV bünyesine geri döndü. Avrupa Kupası maçlarını anlattı, çeşitli programlar sundu.

Cem Yılmaz, 2014 yılından bu yana CNN Türk ile Kanal D'de Spor Direktörü olarak görev yapıyor ve spor programlarının sunuculuğunu yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Cem Yılmaz isminin prestijine sahip

Eksi yönleri
Spor basınında uzun zamandır var ama biraz silik bence
Buna bakan bunlara da baktı