Doğan Şentürk 23 Nisan 1968 tarihinde Ardahan'da dünyaya geldi. Babası öğretmen, annesi ev hanımıdır.

İlköğretimi Ardahan'da gördü. Lise ve üniversiteyi İstanbul'da tamamladı. Atatürk Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde 'Balkanlar, Ortadoğu ve Asya gelişmeleri' üzerine yüksek lisans yaptı.

Gazetecilik kariyerine 1987 yılında Sabah gazetesinde başladı. 1990 yılında Türkiye'deki ilk özel televizyon kanalı olan Star TV, Kanal D ve Kanal 6'da kıdemli muhabirlik yaptı. CTV'de İstanbul Temsilcisi; BRT, TGRT ve TGRT Haber’de Haber Direktörü olarak çalıştı.

Daha sonra 2006’da FOX Haber ve Spor Genel Yayın Yönetmeni olarak görevine başladı. 2003’te Saddam’ın Baas’ı: Ortadoğu’nun Arap Birliği Rüyası isimli kitabı yayımlandı.

1996 yılında Türk Gazeteciler Derneği tarafından En İyi Haber Programı Ödülü,  1993 yılında ise Yunan televizyonu Alpha'nın Onur Ödülü'ne layık görüldü.

Doğan Şentürk, 2007 yılından bu yana FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar

sizleri  yüekten kutlarım

(0) (0)
sizi yürekten kutlarım 03.05.2019 19:54

sizler  gibi  yürekli  insanların varlığıyla onur  gurur  duyuyorum


(0) (0)
sizi yürekten kutlarım 03.05.2019 19:56

Sizin gibi değerli insanlara çok ihtiyaç var bu ülkede yolunuz hep açık olsun doğan bey 


(0) (0)
Vardar 23.06.2019 22:47

Sayın Doğan Şentürk çalışma arkadaşınız Murat Keskin ile ilgili bir sıkıntım var,belki bana ne diyeceksiniz ama hiç olmazsa yazımı okursanızda göreceksiniz..!! akrabamı işinden attırmak için çalıştığı kurum olan Bakırköy Beld.başkanını aramak gibi bir uğraşı içine girmesin,Bu mevzuu hasta annesini yalanlarıyla iftiralarıyla değil,beni bıçaklayan kardeşi ile hukuk önünde bitecektir,Eğer sizden bir sonuç alamazsam, Bu mevzuu chp ye kadar uzandı yakında bu mevzuu ile ilgili İstanbul Milletvekilimiz Sn.Mahmut Tanal ile görüştürecekler.......!!!  Fox Tv nin Genel yayın koordinatörü Murat Keskin in benim 46 raporum var,hiçbir hakim bana ceza veremez diyen kardeşi Hasan Hüseyin Keskin oturduğumuz sitede 2 dairesi olan ve oturmadığı dairesinin bakçe duvarının önüne arabamı park etiğim için 29.07.2019 akşamı bana öldürmek amaçlı salladığı bıçak darbeleriyle araya girenler sayesinde kolumdan bıçaklı ve bu annesi ve erkek kardeşi Şizofren Fox Tv Genel yayın Koordinatörü KÖTÜ TOHUM Murat Keskin nüfuzunu kullanarak kardeşini karakoldan herhengi bir nöbetçi mahkemeye çıkmadan kurtardı,kardeşi olduğu için bunu madur olduğum hlde ben bile anlayabilirim,ama bana şahitlik eden bakırköy belediyesinde çalışan baldızımı Bakırköy Beld.başkanı Bülent Kerimoğluna arayarak sözlü ihtarda bulunulmasına sebep olan Fox Tv Genel Yayın Koordinatörü KÖTÜ TOHUM Murat Keskine Sn.başkanın olayı bilmeden memuruna sözlü ihtarda bulunmasının ne gibi gebeliği olduğu sorusunu akla getiriyor...!!!!! Aslında Benim istediğim Fox Tv Genel Yayın Koordinatörü KÖTÜ TOHUM Murat Keskine nasıl ulaşabileceğimi mail adresini telefonunu bilen fox Tv de bu KÖTÜ TOHUM un yaptığı faşitliğini anlatabileceğim kanalları tarafıma burdan veya özelden yazmanızı rica ediyorum,Bu yazımıda Bütün CHP li vekillerime yazacağım.....                                        

Not : Ben Murat Keskin ile şu anda oturduğum sitede altlı üstlü oturdum,evlendikten sonra annesinin şerrinden gece sabaha karşı kendi evinden taşındığına şahidim........!!!! 

Saygılar,

Mail 1960nevzat@gmail.com

(0) (0)
SöyleyinHukukHalletsin 02.08.2019 15:14

Foxtv iyiki varsın sonsuz teşekkürler 

(0) (0)
foxizleyicisi 20.09.2019 13:09

Beni doğan Şentürk le gorusturme şansınız varmı olursa çok sevinirim numaram 5315173328

(0) (0)
Vedat cheff 04.01.2020 20:05

Devamlı izlediğim 2 kanaldan birisidir ben 70 yaşını aşmış ve evde kitap okuma ve tv seyrediyorum sizden ricam yaşım itibari ile eski filmleri tercih ediyorum bulabilirseniz gülşan na firmanın filmlerini tercih ederim seyretmiyeli 50 yıldan fazla oluyor . Reytinginizi de artıracağını düşünüyorum.saygılar.

(0) (0)
Mehmet Görman 02.04.2020 19:32

Doğan bey allah aşkına Cuma akşamı Zuhal topalla yemedekteyiz programını gece göstermekden baz geçin gündüz bir erkek olarak sinir oluyorum ama eşime saygıdan sesimi çıkarmıyorum lütfen ama lütfen gece gösterimden vazcaz geçin

(0) (0)
Bıktım 17.04.2020 22:52

Bugün beykent üniversitesi öğrencileri ile söyleşi izledim.Şunu düşündüm;Ülkemde haala düzgün insanlar var,haala ümit var.heleki son röpörtajı gazetecinin tarifi ile öğrencilere öğütünü hayranlıkla izledim

(0) (0)
Yılmaz ulubeyi 12.05.2020 00:59

Doğan Bey, Zuhal Topal'la Yemekteyiz Programı bence artık bir çeki düzen istiyor diye düşünüyorum.

Programın,yemek yapımı, sofra düzeni, sofra adabı gibi konularda eğitici olması gerekirken, yarışmacı gelinlerin kayınvalideleri programın seviyesini yerlere düşürdü; "damak zevkime uymadı", "bu yemek bizde öyle yapılmaz şöyle yapılır", "içimden geldi böyle puan verdim", "bu kayınvalide benim gelinime öyle puan verdi, şimdi ben de onun gelinine böyle puan veriyorum" gibi ciddiyetten uzak laflar konuşup, programın kalitesini düşürüyorlar. Zuhal Topal da etkili müdahalede bulunamıyor.

Yarışmaya katılan kayınvalidelere program öncesi, yarışma yemeklerinin isimleri verilmeli, kayınvalideler bu yemekleri program öncesi araştırıp tanıyor olma şartı konulmalı, ki o yemeği eleştirebilmeli ve puanlıyabilmeli. Sofrada "ben bu yemeği bilmiyorum, duymadım, hiç yemedim, damak zevkime uymadı…" gibi alakasız laflar söyleyememeli. Ne olursa olsun, yarışmacı gibi kayınvalideler de menüyü çalışıp bilmek mecburiyetinde olmalı. Aksi halde diskalifiye edilmeli. Çünkü yemeği, sofra düzenini, konuşma edep ve adabını bilmeden, yarışan yemekleri ve yarışmacıyı değerlendiremezler. Programdaki gibi sürekli, hata üstüne hata yaparlar.

Kayınvalide yemekler yenip bittikten sonra tek bir puan vermesi yerine , yedikleri her tabak yemeğe anında puan verse, tüm yemekler bittiğinde de bu puanları toplayarak puanlanırsa, bu keyfiliğin önüne önemli ölçüde geçilebilir diye düşünüyorum.

Ayrıca kayınvalidelerin, bu milletin huzuruna çıkarken saç ve kılık kıyafetine de dikkat edilmesini bekliyoruz.

O sofralarda, kültürü ,konuşması, bilgisi, tarafsızlığı, kılık kıyafeti ile modern Türk Kadınını görmek, onlardan bir şeyler öğrenmek, TV karşısında hoş vakit geçirmek istiyoruz.

Kriterlere uymayanları, Zuhal Topal'ın derhal diskalifiye etmesini bekliyoruz. Programın kalitesinin yükseltilmesini bekliyoruz.


(0) (0)
Papatya 28.05.2020 01:32

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%80 olumlu
%20 olumsuz
Artı yönleri
Konuşan haber bülteni tarzını yaratması
Yönetmenliğindeki haber bültenlerinin reyting başarısı
İnteraktif yayın politikasıyla izleyiciyi ekrana çekmesi
Objektif ortamı desteklemesi

Eksi yönleri
Gazetecilik mezunu olmaması
Buna bakan bunlara da baktı