Melis Civelek Top

Doğum Yeri:
 Türkiye

Kanal:

Programlar:

Melis Civelek televizyon kariyerinde yöneticilik yaparak adını duyurdu. 

ATV, Kanal D, Star TV'de genel müdürlük ve genel yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. 2014 yılında Show TV'de Genel Yayın Yönetmeni koltuğuna oturdu. Ancak bir yıl sonra görevinden istifa ederek senayo yazarlığına başladı.

Melis Civelek Top, polisle yaşadığı tartışma sonucu karakolluk olarak gündeme gelen genç oyuncu Feyza Civelek'in annesidir.

Şimdiye kadar 2011-2012 yılları arasında Show TV'de ekrana gelen Adını Feriha Koydum, 2014-2016 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan Güllerin Savaşı, 2015-2016 yıllarında Show TV'de izleyici karşısına çıkan Asla Vazgeçmem adlı dizilerin senaryosunu yazdı.

2018'de Kanal D'de yayınlanan Bir Umut Yeter dizisinde de senaristlik yaptı. Ancak dizide Çerkeslere yönelik hakarete varan ifadelerin geçmesinden sonra vatandaşlardan büyük tepki gelmiş, Kanal D özür mesajı yayınlamıştı. Buna rağmen tepki ve protestolara maruz kalan dizi reytinglerde de gerileyince 6. bölümde final yaptı.

Melis Civelek, daha sonra FOX'ta yayınlanan Yasak Elma adlı dizisinin senarist ekibine dahil oldu.

(0) (0)
Yorumlar

Muthis devam devaam

(0) (0)
Yasak elmaci 01.10.2019 00:32

Slm yasak elmanın adı öncelikle entrika  olmalıydı. Bayılıyorum izlemeye yazanı tebrik ediyorum. Merak ediyorum hangi kafayla yazıyor bu kadar entrikayı. Devam çok heycanlı tabi oycularda teşekkürler çok güzel oynuyorlar. Hepsi alanlarında iyler ...


(0) (0)
Eli 10.12.2019 00:04

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Yerli dizi avcısı
Televizyonculukta deneyimli

Eksi yönleri
Senaryolarında kopukluk oluyor
Buna bakan bunlara da baktı
Talat Bulut
Şevval Sam
Onur Tuna
Eda Ece