1998 Ankara doğumlu olan Oğuz Şahin, mesleğe 33 yılını vermiş olan Hamza Şahin'in oğlu. Babası ile beraber haber peşinde küçük yaşlarda koşmaya başlayan Oğuz Şahin'in hedefinde hiç bir zaman basında yer almak yoktu. 

Oğuz Şahin Ünye İlçesi’nde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite sonrası farklı hedefleri olan Oğuz Şahin babasının yönlendirmesi ile ilk olarak Kanal 24’te stajyer olarak haberciliğe adım atmış oldu. Kanal 24'te 6 süreyle stajyerlik yapan Şahin ilk eğitimini dönemin haber müdürü Melik Yiğitel ve editör İlker Taşkın'dan aldı.

Kanal 24 macerası son bulan Oğuz Şahin buradan sonra  İhlas Haber Ajansı'na geçti fakat burada çok uzun kalmadı. İHA'dan Diyanet TV'ye geçti burada kamera arkası işler ile ilgilenirken bir anda kendini kamera önünde bulan Şahin bundan sonraki dönemde kamera önünde yer aldı. Diyanet TV ile başarılı bir sürece imza atan Şahin daha sonra Beyaz TV'ye geçti.

2014 yılında Beyaz TV'de habercilik kariyerine adım atan Oğuz Şahin  2017 yılına kadar buradaki görevini başarıyla yerine getirdi ve 2017 yılında Kanal D Haber Merkezinde göreve başladı.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
İşini en kaliteli yapan muhabirlerden
Halkla iletişimi doruk yapmış insan
Babası kadar başarılı

Eksi yönleri
Karşısındakinin sözünü çok bölüyor
Soruları sorarken bazen zorlanıyor
Buna bakan bunlara da baktı