Sevilay Öztürk
Sevilay Öztürk
(47 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1977 Ankara doğumlu tescilli Türkiye güzeli Sevilay Öztürk Ankara'da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olan güzel isim 1996 yılında katıldığı Türkiye Güzellik Yarışması'nda kraliçelik tacını takarak, ülkemizi dünyanın en prestijli güzellik yarışmaları Miss Universe (Kainat Güzellik Yarışması) ve Miss World'de (Dünya Güzellik Yarışması) gururla temsil etti.

Güzellik yarışması sayesinde dünyaca tanınan Öztürk Türkiye'nin en prestijli tanıtım projelerinden biri olan Dışişleri Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı'nın ortak desteklediği 'Turque la Belle' grubunda Milli Manken statüsünde görev alarak 2,5 yıl yaklaşık 55 ülkede geleneksel Türk kıyafetlerini ve Türk kültürünü ve modern Türk kadınını başarıyla temsil etti.

Üniversite yıllarında meslek hayatına atılan güzel isim bu dönemde profesyonel olarak modellik, fotomodellik, oyunculuk ve sunuculuk yaptı. Spikerlik konusunda kendini geliştirmek isteyen Sevilay Öztürk o dönemlerde TRT'nin usta haber spikeri Erkan Oyal'dan diksiyon dersleri aldı. Bir dönem Amerika'da eğitim alan başarılı isim ülkeye dönüşü ile beraber bir çok organizasyonda görev aldı. Öztürk ayrıca Kanal D, Show TV, FOX TV, ATV ve daha pek çok ulusal kanalda çeşitli programlarda ve dizilerde görev aldı.

Sevilay Öztürk 2011 yılında Türkiye'nin önde gelen Detoks ve Sağlık Yaşam Merkezi The LifeCo'daki ekip değişikliği hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Sağlıklı yaşam konusunda çok önemli isimler ile çalışan ve sağlıklı yaşam felsefesi ile yola çıkan Öztürk çeşitli gazete ve dergilerde sağlıklı yaşam ile ilgili yazılar yazmaya başladı. Televizyon ekranlarında farklı sağlık programları sunan güzel isim CNN Türk ekranlarında "İşimiz Estetik" programını sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%33 olumlu
%67 olumsuz
Artı yönleri
Nezaketiyle zarafetiyle gerçek bir dişi

Eksi yönleri
Karanlıkta görse korkulacak estetikli güzel?!?
Abartı estetik müdahale geçirmiş çok kötü duruyor
Buna bakan bunlara da baktı