Pelin Öztekin
Pelin Öztekin
(37 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Tiyatrocu Rasim Öztekin'in kızı olan Pelin Öztekin 1987 yılında İzmit'te doğdu. Lise öğrenimini Fenerbahçe Lisesi'nde gerçekleştiren oyuncu okulunun bitmesi ile bir yıl Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde Tiyatro eğitimi almıştır. Bir dönem de Fransa'da Ecole des Roches'da dil eğitimi almıştır.

Lise döneminin ardından televizyonla 2005 yılında oynadığı Hayat Bilgisi dizisinde oynadığı Demet karakteri ile tanışmıştır. Dizinin devam ettiği süreçte BKM Kadrosuna dahil olan Öztekin, atölyedeki eğitim sürecinde yeniden başlayan Bir Demet Tiyatro'da birçok rol almıştır.

Başarılı oyuncu 2007 yılında Haldun Dormen'in yazıp yönettiği "Hisseli Harikalar Kumpanyası"nda "Şebnem" karakteriyle kariyerinde sıçrama yaşamıştır. Pelin Öztekin, 2012 yılında Star TV'de yayınlanan "Benzemez Kimse Sana" adlı yarışma programında görev almıştır.

20 Mart 2014 tarihinde mide ameliyatı geçirerek 21 ayda 90 kilo vermiştir. Güzel oyuncu Pelin Öztekin, 2 Şubat 2016 tarihinde Kıvanç Baran Arslan ile nişanlanmış ancak Temmuz ayında ayrılmışlardır.

Şimdiye dek 11 film dizide rol alan Pelin Öztekin, 2018’de ekranlara gelen Koca Koca Yalanlar dizisinde Canan karakterini canlandırdı.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Sempatik yapısı
Diksiyonu çok düzgün
Tiyatro sahnesinde inanılmaz başarılı

Eksi yönleri
Kilo verdikten sonra karakter çok değişti
Abartılı oyunculuğu
Buna bakan bunlara da baktı