Tülin Şahin
Tülin Şahin
(40 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Tülin Şahin, 13 Aralık 1980 yılında Sivaslı Türk bir ailenin kızı olarak Danimarka'nın Odense şehrinde doğdu ve çocukluğunu burada geçirdi. Bir alışveriş merkezinde 14 yaşında tesadüfen keşfedildi ve ardından profesyonel mankenlik için 1998 yılında Paris'e gitti. 

Tülin Şahin, ABD'li Ünlü manken Cindy Crawford'a aşırı benzerliğinden dolayı hem Türk hem de dünya basınında Sivaslı Cindy olarak tanındı. Dünya çapında ünlenen ismin Türkiye'de daha fazla tanınması Zeki Triko ile imzaladığı mankenlik işi sayesinde oldu. Tülin Şahin o dönemlerde Acun Ilıcalı ile beraber Acun Firarda programında sunuculuk yaptı.

Dünyaca Ünlü moda tasarımcısı Karl Lagerfeld tarafından Turkish Beauty/Türk Güzeli olarak adlandırılan Tülin Şahin, İngilizce, Danca, İsveçce, Norveççe, Türkçe, Almanca ve Fransızca olmak üzere yedi dili çok iyi biliyor. 

Sektöre vizyoner bir açı ile yaklaşan Tülin Şahin 2001 yılında tulinsahin.com'u açarak Türkiye'de top modeller arasında bir ilke imza attı. Şahin  konsept ve marka danışmanlığı ile birlikte freelance moda editörlüğü de yapıyor.

Güzel manken Tülin Şahin Star ekranlarında yayınlanan "Tülin Şahin ile Moda" programını sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Yaşını kesinlikle belli etmeyen güzellik
Türkiye'nin en güzel kadını bitti!
Mutlu, huzurlu, pozitif güzel insan

Eksi yönleri
Suratındaki
Konuşmasını yılardır düzeltemedi
Buna bakan bunlara da baktı