Nebil Evren
Nebil Evren
(46 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:
90+

1978 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Nebil Evren ilkokul ve lise eğitimini bu ilde tamamladı. Lise ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni kazanan isim aynı üniversiteden mezun oldu. Üniversite sonrası sektöre adım atan Evren ilk olarak Kanal D bünyesinde stajyer olarak çalışmaya başladı. Staj döneminin ardından yine Kanal D'de muhabir ve sunucu olarak görev aldı.

2003 yılında Doğan Haber Ajansı'nda görev alan Nebil Evren burada geçirdiği kısa dönemin ardından 7 yıl bünyesinde çalıştığı CNN Türk'e geçiş yaptı. 7 Yıl içerisinde sunuculuk ve yöneticilik yapan isim kanalda haftalık futbol programları ‘’Futbolmania’’ ve ‘’Futbolizm’’in yanı sıra Formula 1 programı ‘’Pit-Stop’’u sundu. İlk kez gerçekleştirilen Formula 1 Türkiye Grand Prix’sinde hem yayının organizasyonunda hem de yayınlarda aktif rol aldı. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını anlattı.

2011 Yılında CNN Türk ekranlarına veda eden isim uluslararası yayın yapan Al Jazeera Türk’e geçti. Bu kanalda hazırladığı haberleri Al Jazeera English ve Al Jazeera Arapça kanallarına canlı bağlantılarla aktardı.

2007 yılında NTV Spor ile anlaşan isim halen NTV ekranlarında izleyenler ile buluşuyor ve Nebil Evren 90+ programını hazırlıyor ve sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Yaptığı işi severek yapan insan
Program konuklarını bir numara ağırlayan insan
Maç anlatımı, diğer birçok spikerden çok daha iyi olan, eski çalıştığı yer olan doğan medyadaki spikerlerden ise yüz kat daha iyi olan sunucu

Eksi yönleri
İzleyici yorumlarına bazen çok antipatik cevaplar veriyor
Buna bakan bunlara da baktı