Irmak Bahçeci
Irmak Bahçeci
(41 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1983 yılında Ankara'da dünyaya gelen Irmak Bahçeci Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nden sonra iki yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde okudu. Başarılı isim yazarlık yeteneğinin farkına varması ile birlikte Mimar Sinan'dan ayrılarak Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı’na girdi ve buradan fakülte ikincisi olarak mezun oldu.

Lisans Eğitimi sırasında yönetmen yardımcılığı, maske-dekor tasarımı, yaratıcı drama çalışmaları, ekiple metin yazımı, oyunculuk tecrübeleri edindi. Farklı tiyatro dergilerinde çeviriler yapan ismin birçok yazısı yayınlandı. Yazarlık yanı sıra ressamlığı da sürdüren Bahçeci bu konuda da bir çok ödüller kazandı.

Alevli Günler adlı ilk oyunu, British Council Oyun Yaz Festivali’nde en başarılı on oyun arasına girdi ve üç sezon boyunca İstanbul Halk Tiyatrosu tarafından sahnelendi. Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık öğrencisiyken bitirme tezi olarak hazırladığı Michelangelo-Yalnızlığın Resmi adlı ikinci oyunu Mitos-Boyut 2008 Oyun Yazma Yarışması’nda ilk üç oyun ödülü alarak basıldı ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda kapalı gişe izleyiciyle buluştu. Devlet tiyatrolarında yazar ve dramaturg olarak pek çok oyuna imza attı.

Tiyatro yazarlığı, dramaturgluk ve resim çalışmalarının devamında televizyon ekranlarında boy gösteren dizileri de kaleme alan başarılı isim 2014 yılında Kiraz Mevsimi senarist grubu arasında yer aldı.

Irmak Bahçeci halen TV8 ekranlarında yayınlanmakta olan Kızım dizisinin senaristliğini üstleniyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Tiyatro yazarlığında çok başarılı olan isim
Yazarlığı kadar resim yeteneği de müthiş olan dişi kişi
Eşine az rastlanır yetenekte ve iyilikte ve zekada bi insan.

Eksi yönleri
Televizyonla vakit kaybetmemesi gerekiyor yeteneğini harcıyor
Buna bakan bunlara da baktı