Özlem Cankurtaran
Özlem Cankurtaran

Sosyal Medya:

Meslek:
Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:


Türkiye'nin yakından tanıdığı isim olan Dr. Özlem Cankurtaran, Ordu Ünye'de dünyaya geldi.

Babası merhum avukat Hasan Öztürk, annesi ise mimar Tuna Öztürk'tür. Sıla isminde bir kız kardeşi vardır.

Başarılı isim üniversite eğimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde bitirmiştir. Cankurtaran Holding'in kurucusu Emin Cankurtaran'ın oğlu Cüneyt Cankurtaran ile evlidir.

Doktor olduktan sonra ilk görev yeri mecburi hizmet için gittiği Tokat Erbaa'ın Doğanyurt köyüdür. Yedikule Göğüs Cerrahisi'nde yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerini burada bırakmayan ünlü doktor, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya bölümünde Fizikokimya alanında Profesörlük ünvanını alarak başarılı akademik kariyerine bir madalya daha eklemiştir.

TRT'de Hasta Yakını adlı programı sunarak televizyona da adım atmıştır.

Özlem Cankurtaran 1999 yılında kemik hastalığına yakalandı ve uzun bir süre Amerika'da tedavi gördü. Bu süreci eşinin desteğiyle atlattı ve ayakta kalmayı başardı. Daha sonra ise eşi Cüneyt Cankurtaran kas hastalığına yakalandı. Önce göz kapakları düştü, ardından hastalık bütün vücuduna yayıldı. Bu durumdan dolayı Özlem Kurtaran hasta yakını olmanın nasıl bir durum olduğunu tecrübe etmiş oldu.

Özlem Cankurtaran şu anda Kanal D ekranlarında "Balçiçek İlter ile Dr. Özlem Cankurtaran" programını sunmaktadır.

 

 

(0) (0)
Yorumlar

Bu yazıyı  kimin hazırladığını bilmiyorum. Ama bir tıp doktorunun nasıl oluyorda kimya alanının bir anabilim dalı olan fizikokimya alanında bir profesör olamayacağını bilmiyor. Lütfen yazı hazırlarken araştırmalarınızı doğru düzgün yapın.  

(0) (0)
xxxx 28.05.2020 23:21

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%nan olumlu
%nan olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı