Zeynep Özyol
(43 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Zeynep Özyol 1976 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Halkla İlişkiler ve Tanıtım" bölümünden mezun oldu. İyi derecede İngilizce konuşuyor.

Kariyerine 1996 yılında ATV Haber Merkezi'nde dış haber muhabiri olarak başlayan Zeynep Özyol, 2000'de Star TV Haber Merkezi'nde çalıştı. 2001-2009 yılları arasında CNN Türk'teki “Irak Raporu”, “Dünya Hali”, “Farkında Mısınız?” gibi programları hazırlayıp sundu. Daha sonra kanalda Dış Haberler Müdürlüğü görevini yürüttü.

Avrupa Birliği zirveleri, Kıbrıs Referandumu, yurt dışındaki seçimler gibi önemli konuları yerinde takip edip röportaj ve belgesellere imza attı. Tempo dergisinde haber müdürlüğü yaptı. Katar merkezli haber kanalı Al Jazeera'de editör, muhabir ve sunucu olarak çalışıp, Al Jazeera English için de canlı yayınlar gerçekleştirdi.

2006 yılında CNN International’ın "Gazetecilik Bursu"nu, 2015’te de "Knight Wallace Gazetecilik Bursu"nu kazandı. 2015-2016 akademik yılında dijital ve geleneksel medya entegrasyonu üzerine çalışmalar yaptı.

2018'de yeniden CNN Türk ekranlarına dönen Zeynep Özyol, Bugün adlı haber kuşağıyla izleyicilerin karşısına çıktı.

(0) (0)
Yorumlar
Birşeyler yazmak için giriş yap veya kayıt ol

Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı
Sultan Arınır
Beste Uyanık
Ece Belen
İlker Karagöz