Alper Kul
Alper Kul
(48 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Ünlü tiyatrocu ve oyuncu Alper Kul, 5 Aralık 1975'te İstanbul'da doğdu. Fakat ailesi Trabzonlu olduğu için nüfus cüzdanına babası tarafından Trabzon olarak kayıt ettirildi.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi eğitiminin ardıdnan İndiana Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Şehir Tiyatroları, DOT, IUSB (ABD), BKM topluluklarda oyunculuk yaparak kariyerine yön verdi.

Broadway geçmişinde sahne alan en uzun tek kişilik oyun olan Caverman (Mağara Adamı) tiyatro oyununu Türkiye'de ilk defa sahnelere taşıyarak büyük beğeni topladı.

Oyunculuk dışında senaryo yazarlığı da yapan Alper Kul kendi yazdığı Babamın Oğlu isimli tek kişilik oyunu 3 yıl boyuncu Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli şehirlerinde sahnelendi. 2010 yılında ilk kez sahnelenen AUT tiyatro oyunu ile Yılın Yazarı ödülü aldı. 2011 yılında yazdığı Barselo adlı tiyatro oyunu tiyatro Ikincikat’da sahnelendi.

Tiyatro başarısı gibi birçok dizi ve filmde de rol alan Kul, Sümela’nın Şifresi Temel filminin 3 devam filminde ve Dedemin Fişi filminde aldığı rollerle büyük beğeni topladı. Rol aldığı en önemli diziler ise Yılan Hikayesi/Altay/1999, Kınalı Kar/Demir/2002, Muhteşem Yüzyıl/Hüsrev Bey/2011 oldu.

2011’de Atv’de yayınlanan 5’er Beşer adlı komedi tiyatro programından sonraa, Star TV’de başlayan ve bu programın devamı niteliğindeki İnsanlar Alemi ve Güldür Güldür programlarında proje tasarımlarını yaptı ve sahnede rol aldı. 2012 yılında İnsanlar Alemi programındaki sahne arkadaşı Aylin Kontente ile dünya evine girdi.

BKM'nin yapımcılığını üstlendiği Güldür Güldür Show ile Show TV ekranlarında izleyenleri güldürmeye devam ediyor.

(0) (0)
Yorumlar
kelliğine rağmen yakışıklı daha doğrusu karizmatik
(0) (0)
tarantas1 21.09.2021 12:28

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Oyunculuk becerisi çok yüksek
Komik

Eksi yönleri
Hep aynı rollerle karşımıza çıkıyor
Mimiklerini sürekli kullanması itici duruyor
Buna bakan bunlara da baktı