Behzat Uygur
Behzat Uygur
(60 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:


Kanal:

Programlar:

Adana'da Usta sanatçı Nejat Uygur'un 5. çocuğu olarak dünyaya gelen Behzat Uygur 21 Nisan 1963 doğumlu. Behzat Uygur daha çocuk denecek yaşta sahneye babası ile beraber "Hastane mi Kestane mi" oyunu ile çıkmaya başladı. Bir dönem babasının izinden gitmek istemeyen oyuncu kariyerini futbolcu olarak sürdürmek istedi. Galatasaray'da forma giyen isim sakatlık sonrası çok sevdiği futboldan uzaklaştı.

Babası sayesinde çocuk yaştan itibaren sahnelerde yer alan Behzat Uygur 1991 yılında abisi Süheyl Uygur ile "Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu"nu kurdu. İkili kurdukları tiyatroda Boynuz Kulağı Geçer, Üç Salakşörler, Hişt Hişt Teleköle ve Kodum mu Oturturum adlı oyunları ile 11 yıl boyunca hiç aralıksız tiyatro sahnelerinde yer aldı.

Behzat Uygur yine kardeşi ile beraber artık bir efsane haline gelen "Şahane Pazar" programını 8 yıl aralıksız sunarak bu konuda bir rekora imza atmış oldu. Behzat Uygur Televizyon ve tiyatro başarıları ile bir çok ödül kazandı. Bu ödüller ve başarılar ile yetinmeyen Behzat Uygur vazgeçilmez partneri ve abisi Süheyl Uygur ile bir de "Abdülkadir" isimli Single  çıkardı. Bu Single 200 bin satarak kendi dalında bir rekor kırmış oldu. 

Sayısız tiyatro oyunu ve bir çok televizyon programında sunuculuk yapan dizi ve filmlerde rol alan Behazt Uygur Kanal D ekranlarında "Yaşım Kaç" adlı yarışmayı sunuyor. 

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
İçimizden biri dedirten, efsane isimin oğlu
Her hali ile doğal insan

Eksi yönleri
Babasının gölgesinden çıkamadı
Televizyonda başarısızlığın adı
Buna bakan bunlara da baktı