Furkan Andıç
Furkan Andıç
(34 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Son yılların başarılı oyuncularından Furkan Andıç, 4 Nisan 1990 tarihinde İstanbul'da doğdu. Annesi Boşnak kökenli, babası Trabzonlu olan Andıç, eğitim kariyerinde önce yurt dışını denedi. Ukrayna'nın başkentinde Kiev Politeknik Üniversitesi'nde hazırlık okuyup Rusça dil eğitimi aldı. Daha sonra ekonomi bölümüne başladı fakat denklik şartı sebebiyle İstanbul'a geri geldi. Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde başlasa da Yeditepe Üniversitesi'ne yatay geçiş yaparak Görsel İletişim ve Tasarım bölümünü bitirdi.

Küçüklüğünden beri basketbola meraklı olan Furkan Andıç, bu alanda da kendisine bir kariyer yaptı ve Darüşşafaka, Pamukspor, Işık Spor, Marmara Koleji'nin yıldız takımlarında forma giydi.

Furkan Andıç oyunculuk kariyerine 2011 senesinde Kanal D'de yayınlanan Kolej Günlüğü isimli diziyle adım attı. Dizinin başrolünde 'Mert' isimli öğrenciyi canlandırdı.

2012'de Umutsuz Ev Kadınları (Levent), 2013'te Aşk Ekmek Hayaller (Altan), Yağmurdan Kaçarken (Harun), 2014'te Kaçak Gelinler (Selim), 2015'te Kırgın Çiçekler (Gökhan), 2016'da Tatlı İntikam (Tankut-Sinan), 2017'de Meryem (Savaş), 2019'da Kardeş Çocukları (Volkan) dizisinde oynadı. Leyla Lydia Tuğutlu ile başrolü paylaştığı Tatlı İntikam dizisi, sergilediği oyunculuk ve izleyicilerin ilgisi bakımından en başarılı projesi olarak dikkat çekti.

Kariyerinin ilk sinema projesi 2017 yılında vizyona giren Damat Takımı filmi oldu. Pelin Akil ve Özgürcan Çevik ile başrolü paylaşan başarılı oyuncu, filmde Ömer karakterini canlandırdı.

Furkan Andıç son olarak Kanal D'de 2020 yılının yaz aylarında başlayan 'Çatı Katı Aşk' dizisinde 'Ateş Avcı' karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%nan olumlu
%nan olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı