20 Mart 1957 tarihinde Gaziantep’te dünyaya gelen Oğuz Haksever Ankara, Çankaya Lisesinden mezun olduktan sonra 1974 yılında  Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi) İşletme Fakültesi'ni kazandı ve buradan 1979 yılında mezun oldu. Haksever mezuniyetin ardından Amerika’da Texas A&M Üniversitesi’nde İngiliz Dili Enstitüsü'nde lisan öğrenimi gördü ve stajını Norveç'te yaptı.

Meslek hayatına TRT'de başlayan Oğuz Haksever Irak’taki Körfez Savaşı’nı ve Yugoslavya İç Savaşı’nı izleyerek izleyicilere sundu. Özel televizyonların açılması ile beraber Haksever TRT'de ki görevinden ayrıldı ve sırası ile Show Tv, Kanal 6 ve ATV haber merkezlerinde muhabir, editör ve sunucu olarak çalıştı ve kanalların kurulmasında katkıda bulundu.

Deneyimli isim 2000 yılında NTV'ye geçti ve burada Haber Müdürlüğü, Haber Koordinatörlüğü yaptı. Hazırladığı ve 7 yıl boyunca devam ettirdiği "Ve İnsan" programı ile hafızalara yerleşen Oğuz Haksever bu programlardan yola çıkarak ’O’ an adıyla iki kitap yayımladı.

NTV Bünyesi altında bir çok programa imza atan deneyimli isim halen NTV kanalında farklı programlarda görev alıyor ve NTV Radyo ve Kral FM’de de Gazeteci Mehmet Barlas’la birlikte "Makam Farkı " adlı müzik programını hazırlayıp sundu.

30 Temmuz 2019'da NTV'den istifa ettiğini açıkladı.

(0) (0)
Yorumlar

15 temmuz gecesi darbeciler e karşı gösterdiği tepki için benim gönlümün kahramanı cok seviyorum seni

(0) (0)
Ercüüü 25.10.2019 10:34

iyi bir insansınız RABBİM gönlünüze göre versin bu ülkeye ve tv dünyasına cok şey verdiniz hayırlı bereketli ailenizle uzun sağlıklı ömür nasib etsin ALLAH cc inşallah

(0) (0)
Asilömer 09.04.2020 14:58

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%40 olumlu
%60 olumsuz
Artı yönleri
Yaptığı mesleği en donanımlı şekilde yapan insan
Jest ve mimiklerini yerinde kullanmasını biliyor

Eksi yönleri
Genellikle devrik ve yanlış cümleler kullanan haber sunucusu
Sinir bozucu gülüşü
Oğuz AKsever
Buna bakan bunlara da baktı