Cengiz Semercioğlu
Cengiz Semercioğlu
(57 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Cengiz Semercioğlu, 1967 yılında İstanbul'da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Tekirdağlıdır.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünde aldı.

1988 yılında gazetecilik mesleğine adım attı. 1992 yılında ise Hürriyet'te çalışmaya başladı. Yazmış olduğu televizyon eleştirileriyle ün kazandı.

1998 senesinde Star Haber'de editörlük görevine başladı. Daha sonra ise Star gazetesinde görev aldı. 2000 yılında Cine 5 kanalına geçti ve 2007 yılında bu kanaldan ayrıldı. Cine 5'te çalıştığı süre boyunca "Başka yerde yok" adlı programı yaptı.

Habertürk ekranlarında hem hazırladığı hem de sunduğu "Full Ekran" programını yaptı. Bu programa Cnn Türk ve Star Tv'de devam etti. Full Ekran programının ardından Tv8 kanalına transfer oldu ve burada "İki Laf Edelim" adlı programa başladı. Sonrasında ise Star Tv'de hayata geçirilen ve Seren Serengil ile birlikte sunduğu "Duyduk Duymadık Demeyin" programını yaptı. 

Hürriyet'in Kelebek ekinde yazarlık ve birçok kanala yapımcılık yaptı.

Ekranların ünlü ismi Semercioğlu, mafya dizisi Kurtlar Vadisi'nin 60. bölümünde ve Gülse Birsel'in meşhur dizisi Jet Sosyete'nin 7. bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı.

9 temmuz 2009 tarihinde Sabah Gazetesi Reklam Grup Koordinatörü Berna Bayık ile dünya evine girmiştir. Bu evlilikten 14 Ağustos 2011 tarihinde Pera adlı bir kızı olmuştur.

TV100 ekranlarında "Bu Gece" programını yaptıktan sonra son olarak Tv8 kanalına geçti. Hala bu kanalda "Gel Konuşalım" programıyla ekrana çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:27

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%nan olumlu
%nan olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı