Uluç Bayraktar
Uluç Bayraktar
(50 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Çanakkale'de dünyaya gelen ünlü yönetmen Uluç Bayraktar, Sağlık Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olduktan sonra Çanakkale'de bir sağlık ocağında röntgen teknisyeni olarak çalıştı. Aklında her zaman yer edinen yönetmenlik hayali için İzmir'e gitti. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde eğitimine başladı. Üniversite'de okurken bir yandan da İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde röntgen teknisyeni olarak çalışmaya devam etti. 

Başarılı bir öğrencilik hayatından sonra okul arkadaşı olan ve şimdilerde yönettiği filmlerle adından söz ettiren Çağan Irmak'ın telkinleriyle birlikte memuriyetten istifa ederek İstanbul'a geldi. Yönetmenlik yolunda ilk adımlarını da burada attı. Televizyondaki ilk deneyimi ‘Şaşıfelek Çıkmazı’ dizisi olan Bayraktar daha sonra bir döneme damga vuran 'Asmalı Konak' dizisinde Çağan Irmak'ın asistanlığını yaptı. Kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam eden Bayraktar, 

Başarılı bir öğrencilik hayatının ardından okul arkadaşı Çağan Irmak’ın ısrarıyla 2000 yılında memuriyetten istifa ederek, İstanbul’a giden Uluç Bayraktar’ın zirveye tırmanma yolculuğu da başlamış oldu.‘Kampusistan’ ve ‘Halil ile Menekşe’ dizilerini yönettikten sonra, ‘Ezel’ dizisiyle artık rüştünü ispat etti. 2010 yılında düzenlenen 1.İsmail Cem Televizyon Ödüllerinde en iyi yönetmen ödülünü layık görüldü. 2012 yılında 'Kara Dayı' dizisinin yönetmenlik koltuğunda oturdu. 

Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli'nin başrolünde yer aldığı 'İçerde' dizisinde yönetmenlik kariyeri açısından en başarılı işlerden birini çıkartan Uluç Bayraktar, Ay Yapım'ın Show TV'de yayınlanan 'Çarpışma' dizisiyle kariyerine başarılar eklemeye devam etti.

(0) (0)
Yorumlar

Babil Uluc bey kadro guzel isim harika ama affiniza siginiyorum  ver parami  al parani  senaryada  cok tekrar  lutfen   devamli babil hidse muzayede  gibi olmus  yani kalitesiz diziler oldugu icin biz babile yoneldik ve sevevegiz tahminim  biraz fsha ozveri lutfen

(0) (0)
Senaryo 06.03.2020 23:31

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Dizilerin arka planındaki kahramanlardan
Yazılan metnin tek bir satırını heba etmeden, çoğaltarak katlayarak, parlatarak çeken bir yönetmen

Eksi yönleri
Sosyal medyada aktif değil
Buna bakan bunlara da baktı