Tarık Papuççuoğlu
Tarık Papuççuoğlu
(75 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Türk sinemasının usta ismi Tarık Pabuççuoğlu 14 Ocak 1949 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümünü kazandı. Gönlünde tiyatro her zaman yer alan Pabuççuoğlu, üniversiteden mezun olduktan sonra Devekuşu Kabare, Üsküdar Oyuncuları ve Ortaoyuncular gibi topluluklarda yer aldı.

Televizyon ekranlarında ilk kez 1998 yılında yayınlanan İkinci Bahar dizisindeki "Kebapçı Vakkas" rolüyle görüldü. Asıl çıkışını ise Gani Müjde'nin senaryosunu yazdığı Show TV'de yayınlanan bir dönemin gençlik dizisi Hayat Bilgisi'ndeki okul müdürü Amil Bey rolüyle yaşadı.

Daha sonra ise Şevkat Yerimdar, Avrupa Avrupa, Papatyam, Kavak Yelleri, Cesaretin Var mı Aşka, Sinekli Bakkal, Yıldız Karayel gibi birçok dev yapımın oyuncu kadrosunda kendine yer buldu. Çağan Irmak'ın 2016 yılında vizyona giren Benim Adım Feridun filminde aldığı rol hafızalarda yer edindi.

1971 yılında Gülgün Akansu ile dünya evine giren Papuççuoğlu, 2001 yılında eşiyle boşandı. Daha sonra yeniden bir araya gelme kararı alan çift birlikte yaşamaya başladı ancak evlenmedi. Çiftin iki tane kızı bulunuyor.

Sayısız film ve dizide rol alan Tarık Pabuççuoğlu, Show TV ekranlarında yayınlanan Gülperi dizisinde aldığı roller kariyerine yeni bir başarıyı daha ekledi.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Oyunculuk konusunda tam bir usta
Farklı rollerin hakkını veriyor
Komedi ustası kötü adamı çok iyi şirve yapışı mükemmel dramıda süper tiyatro ustası

Eksi yönleri
Sosyal medyada aktif değil
Şive konusunda çok etkili değil
Buna bakan bunlara da baktı