Zerrin Tekindor
Zerrin Tekindor
(58 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Zerrin Tekindor, 5 Ağustos 1964 yılında Balıkesir'de dünyaya gözünü açtı. Tiyatroya büyük ilgi duyan Tekindor, Hacettepe Üniversitesi'ni kazanarak Tiyatro bölümünde lisans yaptı.

Ardından Adana Devlet Tiyatrosunda göreve başlayan deneyimli oyuncu sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev aldı. Bir İstanbul Masalı dizisinde rol alan Zerrin Tekindor burada büyük isimlerle çalışarak şöhretini yaymış oldu.

Ege Aydan ile Bosch reklamında oynayan Tekindor, Aşk-ı Memnu dizisinde rol aldı. Bununla beraber "Kurt Seyit ve Şura"adlı dizinin İstanbul bölümlerinde görev aldı.

2014 yılında Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı" Pek Yakında" adlı sinema filminde Zafer Algöz, Ozan Güven, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Ayşen Gruda, Tülin Özen, Şirincan Çakıroğlu ile birlikte rol aldı. 2018 yılında ATV'de ekrana gelen Şahin Tepesi dizisinde Tuna karakterini canlandırdı.

Zerrin Tekindor, 1987 yılında Çetin Tekindor ile evlendi. On ay sonra boşanıp tekrar evlendiler. Sonra tekrar boşandılar. Hira Tekindor (d.1989) adında bir oğlu vardır.

Zerrin Tekindor, Show TV'de yayınlanan Zemheri dizisinde Aliye karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar

Hayatimda gördüğüm en güzel tabloların ressamı❤

(0) (0)
Qwerty 09.04.2020 09:50

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Tiyatrosu ve oyunculuğu başarılı
Çok etkili bir sese sahip
Güzelliği büyüleyici

Eksi yönleri
Sosyal medyayı daha aktif kullanabilir
Buna bakan bunlara da baktı