Buket Dereoğlu
Buket Dereoğlu
(51 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Tam Adı Selin Buket Dereoğlu olan güzel isim 1970 İstanbul doğumlu. Ercan Yazgan'ın üvey kızı olan Buket Dereoğlu Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro oyunculuk Bölümünden mezun.

Güzel oyuncunun sahneler ile buluşması annesi sayesinde olmuş. Annesi İdil Yazgan'ın tiyatrosu olan "İdil Abla Çocuk Tiyatrosu"nda hafta sonları sahne alan Dereoğlu o dönemlerde bunu meslek olarak değil daha çok hobi amaçlı yapıyordu.

Oyuncunun televizyon ekranlarında boy göstermesi ise tamamen bir tesadüf üzerine oldu. Lise dönemlerinde okuduğu okulda çekilen bir dizide arkadaşlarının ısrarı üzerine rol alan Buket Dereoğlu her ne kadar kariyer planlamasında oyunculuğu düşünmese de bu yolda ilk adımı lise döneminde atmış oldu.

Güzel isim bu adımın ardından bir çok dizide yan rollerde oynamanın yanı sıra reklam filmlerinde de bir çok markanın tanıtım yüzü oldu. Güzel oyuncunun isminin duyulmasını sağlayan ise Türkiye'nin efsane dizisi "Bizimkiler" sayesinde oldu. Oyuncu bu başarılı projenin ardından rol aldığı neredeyse her dizide ön plana çıkmayı bildi ve Türk halkının gönlünde taht kurdu.

Sayısız dizi ve filmde yer alan oyuncunun Bizimkiler dışında en bilindik dizileri Cümbüş Sokak, Yaseminname, Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, Cennet Mahallesi, Arka Sokaklar sayılabilir.

Buket Dereoğlu Kanal D ekranlarında yayınlanan "İkizler Memo – Can" dizisinde Matmazel karakterine can veriyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Türkiye'nin en başarılı aktrisi
Her oynadığı rol ile hafızalara kazınan güzel kadın
Sarışınlığın en sarışın durduğu hatun

Eksi yönleri
Makyajsız fotoğrafına bakmak cesaret ister
yaşına göre hareket etmeyi bilmeyen kadın
Buna bakan bunlara da baktı