Büşra Sanay
Büşra Sanay
(37 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Büşra Sanay 26 Kasım 1986 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 2003 yılında 50.Yıl Avcılar İnsa Lisesi'ni bitirdikten sonra Konya'daki Selçuk Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında okul bünyesindeki ÜNTV'de sinema programuı hazırlayıp sunan, daha sonra da muhabirliğe geçen Büşra Sanay, CNN Türk (2008) ve Cumhuriyet (2019) gazetesinde staj yaptı. 2009 yılında çalışmaya başladığı CNN Türk bünyesinde çeşitli bültenlerle izleyiclerin karşısına çıktı. Ayrıca kanalın internet portalı için özel röportajlar hazırladı.

Denemeler ve yaşamın soyutluğuna ilişkin yazılarını şahsi blogunda paylaşıyor. 2018 yılında çıkardığı Türkiye'de ensest gerçeğini çarpıcı biçimde ortaya seren ve büyük bir gazetecilik başarısının ürünü olan "Kardeşini Doğurmak" adlı kitabı geniş yankı uyandırdı.

Gezmek ve yerel bölgede yaşayan insanlarla sohbet etmenin en büyük tutkularından biri olduğunu söylüyor. Müziği vazgeçilmek olarak görüp, Johann Sebastian Bach ve Zülfü Livaneli hayranı olduğunu belirtiyor.

Tam bir İskoçya ve Ankara aşığı olan başarılı gazeteci, haberciliğin insanlık için kutsal bir meslek olduğunu savunuyor.

Büşra Sanay, hafta içi her gün CNN Türk'te yayınlanan "Güne Merhaba" programını sundu. Daha sonra kültür sanat programı Afiş'le izleyicilerin karşısına çıktı.

2020'nin ilk günlerinde CNN Türk ile yolları ayrıldı.

(0) (0)
Yorumlar

çocuk istismarı konusunda kamusal bir görevi yerine getirmeye çalışıyordu. sosyal sorumluluk projelerine önem veriyordu ve dahası iyi bir gazeteciydi. kaybeden cnntürk olmuş bence.

(0) (0)
fatma temiz 06.01.2020 10:40

Büşra sanay kendisi cnn türk haber programı sunucusu sonrası bir ara maldivler videosu tatil önerileri verdi oda olmadı kitap yazdı ordan tuttu derken şimdide tutkusu olan haberciliği bırakarak afiş programını sunuyor, antalya altın portakalda önüne gelene çok güzelsiniz çok şıksınız demeler habercilikten gelme olduğu için değişik ifadeler, gülemiyor zaten kendisini afiş programında daha geliştirmeli çok tutuk donuk sanırım habercilik onu sarmadı biraz magazinsel ayakta olayım dedi cnn baktı gönderiçek duruş önemli olmuyorsa olmuyor ki siz gazetecisiniz daldan dala farklı yönler bana biraz tuaf geliyor birazda samimiyetsiz sanki kendiniz değilsiniz instagramda çocuklara yardım etmenizin bile gösteriş olduğunu hissettiriyorsunuz, ayrıca bir ropörtajınızda kitap yazarken bir kurum size inandırı olmadığınızı kendinizi göstermek istediğinizi söylemişti sanırım sizi tanıyan bir çok insan aynı kanıdadır.

(0) (0)
GERCEK 05.02.2020 09:05

Ne yaptığı belli olmayan habercilikten sonra ne alaka ise kitap yazan kitaptan sonra haberciliği bırakıp kültür sanat programı sunan her yaptığı işi paraya dönüştürmeyi başaran afiş programında bir çok ünlü ile iletişim halinde olduktan sonra sanırım Londra'da şuan kesin oyunculuk eğitimi falan alıyordur çıkar kokusu yakında :) 
(0) (0)
Gülin 06.02.2020 11:53

İlk defa ensestin yüksek perdeden seslendirildiğini duymak hoş.
(0) (0)
Polisler ve Soytarılar yazarı 01.08.2020 01:27

Büşra Sanay 10 numara 5 yıldız insan bence
(0) (0)
55 01.11.2020 01:19

Soyadı samay mı sanay mı sanırım samay
(0) (0)
Blackbird 22.01.2021 23:46

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%33 olumlu
%67 olumsuz
Artı yönleri
Haber sunarken kendinden emin

Eksi yönleri
Makyaj tercihi yaşlı gösteriyor
Resmen gotik kız makyajı ile kendisine yazık ediyor
Buna bakan bunlara da baktı