Büşra Sanay
(32 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Büşra Sanay 26 Kasım 1986 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 2003 yılında 50.Yıl Avcılar İnsa Lisesi'ni bitirdikten sonra Konya'daki Selçuk Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında okul bünyesindeki ÜNTV'de sinema programuı hazırlayıp sunan, daha sonra da muhabirliğe geçen Büşra Sanay, CNN Türk (2008) ve Cumhuriyet (2019) gazetesinde staj yaptı. 2009 yılında çalışmaya başladığı CNN Türk bünyesinde çeşitli bültenlerle izleyiclerin karşısına çıktı. Ayrıca kanalın internet portalı için özel röportajlar hazırladı.

Denemeler ve yaşamın soyutluğuna ilişkin yazılarını şahsi blogunda paylaşıyor. 2018 yılında çıkardığı Türkiye'de ensest gerçeğini çarpıcı biçimde ortaya seren ve büyük bir gazetecilik başarısının ürünü olan "Kardeşini Doğurmak" adlı kitabı geniş yankı uyandırdı.

Gezmek ve yerel bölgede yaşayan insanlarla sohbet etmenin en büyük tutkularından biri olduğunu söylüyor. Müziği vazgeçilmek olarak görüp, Johann Sebastian Bach ve Zülfü Livaneli hayranı olduğunu belirtiyor.

Tam bir İskoçya ve Ankara aşığıdı olan başarılı gazeteci, haberciliğin insanlık için kutsal bir meslek olduğunu savunuyor.

Büşra Sanay, hafta içi her gün CNN Türk'te yayınlanan "Güne Merhaba" programını sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%33 olumlu
%67 olumsuz
Artı yönleri
Haber sunarken kendinden emin

Eksi yönleri
Makyaj tercihi yaşlı gösteriyor
Resmen gotik kız makyajı ile kendisine yazık ediyor
Buna bakan bunlara da baktı
Serap Belet Douillet
Merve Dinçkol
Buket Güler
Tunç Arslanalp