Ceyhun Uzun

Meslek:
Doğum Yeri:
 Türkiye

Kanal:

Survivor'da gönüllüler takımında mücadele edecek olan Ceyhun Uzun, sporcu kişiliği sayesinde dünyada birçok spor etkinliğine katılmıştır.

Uzun yıllar İngiltere'de polis teşkilatında görev yapmıştır. İngiltere'de katılmış olduğu maratonda 3 dünya rekoruna sahiptir. Survivor'a katılma amacını ise "Türk halkının gönlünü almaya Survivor’a geldim" sözleriyle ifade etmiştir.

Polislik kariyeri başarılarla dolu olan Ceyhun Uzun, 2018 yılında İngiltere'de yılın polisi ünvanına sahip olmuştur. Prens Willian ve Prens Harry tarafından Kensington Sarayı’na davet edilmiştir.

Maratonlara olan düşkünlüğü sayesinde Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney ve Türkiye gibi pek çok ülkede koşmuştur.

Bisiklet sürmeyi de seven Uzun, 2 kere bisiklet turuna da çıkmıştır. İlk turunda Londra'dan Paris şehrine 24 saatte gitmiştir. İkinci turunda ise Londra'dan Brugge şehrine 22 saatte gitti.

Başarılı bir kariyerin ardında acılı bir hayat hikayesi de var. 2016 yılında 20 yaşında olan kızı Tanyel'i kanser hastalığı yüzünden kaybetti.

Bu kayıp kendisini sosyal sorumluluk projelerine adamak için harekete geçiriyor ve Londra'da Tanyel’s Smile adında eşiyle birlikte kurduğu vakfı faaliyete açıyor.

Bununla da sınırlı kalmayan Ceyhun Uzun, Kıbrıs'ta 0-24 yaş arası kanser hastası çocuklar ve aileleri için yardım kampanyaları düzenliyor.

(0) (0)
Yorumlar

Şerefsizler nereye yazdınız ceyhunun yaşını

(0) (0)
Sinirlendim3434 17.02.2020 19:49

Yaş nerde amn kym

(0) (0)
Sinirli 17.02.2020 21:03

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%0 olumlu
%0 olumsuz
Artı yönleri

Eksi yönleri
Buna bakan bunlara da baktı
Evrim Keklik
Hakan Kanık
Makbule Karabudak