Danilo Zanna
(37 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:
 İtalya

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

15 Nisan 1982 yılında İtalya, Toskana bölgesinde yer alan Prato kentinde dünyaya gözlerini açan Danilo Zanna mesleğini doğduğu gün aşçı olan ailesinden miras aldı. Aileden gelen aşçılık bilgisini çok ünlü İtalyan şeflerle çalışarak pekiştiren isim İtalyan mutfağı hakkında uzmanlaştı.

Türk yemekleri ile ilgilenen ve bu yemek kültürü üzerine kariyer yapmak isteyen Zanna İtalya'da ki kariyerini bırakarak Türkiye'ye yerleşti. Türkiye'ye gelmesi ile beraber bir restoran açan tecrübeli şef sonrasında televizyonlarda boy göstermeye başladı. Danilo Zanna'nın ilk televizyon programı “Zahide ile Hayata Yetiş” adlı program oldu. 

Ünlü şef bu dönemde Planet Mutfak Kanalında kendi programı olan “İtalyan İşi” adlı programı hazırlayıp sunmaya başladı.  Türkiye'de restoran zincirlerini büyüten isim aynı zaman da Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary Enstitute’de her ay İtalyan yemekleri workshopu hazırlamakta ve ayrıca Üniversite de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ünlü isimin Türkiye genelinde tanınmasını sağlayan ise 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” programı oldu ilginç Türkçe'si ile ilgi uyandıran isim bir çok farklı projede boy gösterdi. Danilo Zanna halen NTV ekranlarında yayınlanmakta olan Lezzetin Şarkısı adlı yemek programını hazırlayıp sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Pizzaları ve tiramisuları harika olan usta şef
Türkiye sevdası ve güzel aksanlı türkçesi
Sempatikliğin vücut bulmuş hali

Eksi yönleri
Konuları anlatırken heyecanlanıp İtalyanca gibi hızlı Türkçe konuşması
Buna bakan bunlara da baktı
Fatih Savaş
Oylum Talu
Esra Erol
Bahar Akça