Mehmet Yalçınkaya
Mehmet Yalçınkaya
(50 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:


Kanal:

Programlar:

1974 yılında Bolu’nun Yenigüney köyünde dünyaya gelen Mehmet Yalçınkaya, mesleki kariyerine ortaokulu bitirdikten sonra çocuk yaşta başladı. Aşçılık yapan amcasına yardım ile başlayan usta isim kendini geliştirerek Türkiye’nin üst düzey tesislerinde görev yaptı. 

Türkiye'de üst düzey organizasyonlarda adını duyuran tecrübeli şef 2005 yılında Amerika'nın ünlü gurme dergisi "CULINARY" de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayınlandı. Adını uluslararası arenada duymayı başaran şef Fransa’dan İtalya’ya Katar’dan Almanya’ya, Cruise ile Yunanistan’a kadar dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı.

Mehmet Yalçınkaya, uluslararası arenada bir çok yarışmada ülkemize dereceler getirdi ve 2008 yılında, EUROTURKCHEFS CULINARY TEAM adlı takımı kurdu. Uluslararası yarışmalarda yarışan takımın kaptanlığını yaptı. Farklı ülkelerde çok önemli organizasyonlarda görev alan tecrübeli isim 2012 yılında Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu.

Bolu Profesyonel Aşçılar Derneği kurucularından olan Mehmet Yalçınkaya halen TV8 ekranlarında yayınlanmakta olan "MasterChef Türkiye" adlı yemek hazırlama yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar

Şefim iyisiniz hoşsunuz da boş yere gerginlik yapıyorsunuz. 

(0) (0)
Agresif şef 11.10.2019 17:27

Butun masterchefleri harika umarim bu programlamlar devam etsin askla izliyorum mehmet chefede cok uzuldum ama allah ona oyle kabilet vermisski ayni benim kocama gibi kendiside aski bumeslegi butun askiyla yapiyor 

(0) (0)
Aydin vildan 06.12.2019 00:39

Mehmet. Şefim sizinle yakında tanışmak isterim bir ve sizden öğrenecek çok şeyler var sizden şeflik yapmanısı ve mesleğe devam etmek istşyorum 

(0) (0)
Sinan 29.12.2019 22:52

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Her parmağında bin marifet olan şef
Şeflerin yönetici şefi görevini şef gibi yapan şef

Eksi yönleri
Biraz daha elite olmayı becerebilse iyi olur
Zaman zaman aşırı kaba davranışları
Buna bakan bunlara da baktı