Ece Sükan
Ece Sükan
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Ece Sükan 1977 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde tamamladı. Sanata olan ilgisi onu piyanoya yöneltti ve piyano dersleri aldı. Televizyon ekranlarına küçük yaşta adapte olan Ece Sükan, Kayahan'la birlikte TRT'de Cumartesiden Cumartesiye adlı programda sunuculuk yaparken birçok çizgi film için seslendirmelerde bulundu.

Ankara Devlet Operas Balesi'nde bale eğitimi alan Sükan 2 yıl oyunlarda görev aldı. 1998 yılında ODTÜ psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Best Model of Turkey 1998 yarışmasında 3. oldu. Yarışmanın ardından mankenlik yapmaya başladı. 

Birçok sektörde başarılı olan Ece Sükan, oyunculuk konusunda da yeteneklerini sergiledi. İlk olarak Haziran Gecesi dizisinde ekranlarda boy gösterdi. Daha sonra sırasıyla (2004) 24 saat, (2008) Aşk Yakar, (2009) Avrupa Yakası, (2010) Kızım Nerede dizilerinde boy gösterdi.

Yaptığı işlerle gündemde olan Sükan, 2014 yılında Ümit Benan ile dünya evine girdi. 2017 yılında ise eşinden ayrıldı.

Uzun bir süre ekranlardan uzak duran Ece Sükan, 2018'de Show TV'de  yayınlanan Gülperi dizisiyler yeniden izleyicilerle buluştu.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
On parmağında on marifet maşallah
Rollerdeki kadınsılığı insanı kendisine çekiyor

Eksi yönleri
Oyunculuk konusunda daha çok çalışmalı
Jest ve mimikler çok donuk
Buna bakan bunlara da baktı